• ZEBRANIA

• 14.11.2019 GODZ. 16:30 ZEBRANIE Z RODZICAMI W KLASACH

14.11.2019 GODZ. 17:00 ZEBRANIE Z RODZICAMI NA SALI GIMNASTYCZNEJ PRZY STOLIKACH

14.11.2019 GODZ. 18:00 ZEBRANIE PREZYDIUM RADY RODZICÓW Z PANIĄ DYREKTOR

• TEATR "ANIA Z ZIELONEGO WZGÓRZA"

• ANIA SHIRLEY - sierota, która przez pomyłkę znalazła ciepły, pełen miłości dom. Rozgadana, pewna siebie, z wybujałą wyobraźnią i przyciągająca kłopoty jak lep muchy. Nie cierpi gdy się na nią mówi ANDZIA i równie mocno nie toleruje koloru swoich włosów. Z nią po prostu nie da się nudzić.

Z jej historią mogli zapoznać się uczniowie naszej szkoły.

Zabawny, mądry, wzruszający spektakl w reżyserii Andrzeja Ozgi o prawdziwych wartościach  oraz o tym, jak marzenia mogą cudownie pokolorować smutne życie.

Teatralno - muzyczna opowieść przeniosła widzów w świat niesamowitej Ani i pokazała, że teatr może głęboko poruszyć nasze uczucia i zmysły.

Anna Pyć, Elżbieta Wierzbicka,

Ewa Gzyl, Ewelina Sobczak,

Robert Wojtczak

• WARSZTATY I SPEKTAKLE PROFILAKTYCZNE

• Ostatni piątek 25 października był w naszej szkole dniem warsztatów i spektakli profilaktycznych. Od rana uczniowie klas VI wzięli udział w warsztatach: „Moda na nieuczenie”, podczas których dowiedzieli się min. czym jest motywacja i dlaczego jest ona tak ważna przy uczeniu się. Natomiast uczniowie klas VII mogli wziąć udział w warsztatach pt. „Twoje życie to twoje decyzje”, na których dowiedzieli się min. że każda nawet najmniejsza podjęta przez nas decyzja może mieć wpływ na całe nasze życie. Mogliśmy obejrzeć także spektakle profilaktyczne zaprezentowane przez Teatr Edukacji i Profilaktyki Maska z Krakowa. Młodsze klasy obejrzały przedstawienie pt. „Baśń dla małych łakomczuszków – tajemnica zdrowych brzuszków”, z którego dowiedzieli się jak ważne jest zdrowe odżywianie, szczególnie jedzenie codziennie warzyw i owoców. Natomiast starsi uczniowie obejrzeli spektakl pt. „Zagubione sumienie”, który poruszał problemy przemocy, agresji a także braku szacunku wobec siebie. Dobrze, że mogliśmy wziąć udział w warsztatach i obejrzeć spektakle profilaktyczne ponieważ poruszały one problemy i trudne sytuacje, z którymi wszyscy zmagamy się na co dzień.

• OWOCE I WARZYWA W III KLASIE

• Owoce i warzywa stanowią ważny składnik zdrowej diety zarówno dorosłych jak i dzieci. Szczególnie dobrze  wiedzą o tym dzieci z  klasy 3 A, które przygotowały dla siebie zdrową owocową sałatkę. Owoce zawierają witaminy, minerały i inne substancje , które mają korzystny wpływ na rozwój młodego człowieka. Aromat owoców czuć było w całej klasie i na korytarzu szkolnym. Radości był co nie miara.

• WYCIECZKA DO BABELSBERGU

• Dnia 16 października dzieci z klasy 2 A, 2 B i 3 A wraz z opiekunami wybrały się wspólnie na pierwszą wycieczkę zagraniczną do Babelsbergu koło Poczdamu. Park Filmowy Babelsberg to istniejący już 20 lat tematyczny park rozrywki, położony tuż obok jednych z najstarszych studiów filmowych świata, gdzie zwiedzający mogą, w cieniu znamienitej tradycji oraz pośród fascynujących dekoracji i wystaw, zapoznać się z pracą specjalistów od filmowego rzemiosła czy sekretami budowy filmowych kulis. Park Filmowy to także doskonała zabawa, np. codzienne pokazy na żywo, m.in. spektakularne show zawodowych kaskaderów filmowych, którzy prezentują wybuchową mieszankę manewrów samochodowych, skoków, potyczek oraz efektów pirotechnicznych ,tresura zwierząt.

Niezbędny dreszcz emocji zapewniają wielowymiarowe seanse w kinie 4D oraz symulacja akcji w łodzi podwodnej w zbudowanym oryginalnych filmowych dekoracji obiekcie U-BootBoomer”.

Na podstawie i przykładzie wystaw, rekwizytów i dekoracji Parku dzieci poznały tajniki powstawania filmowych produkcji: od scenariusza przez scenografię, przygotowanie aktorów, po budowę dekoracji .

Wycieczka wszystkim uczestnikom bardzo się podobała pomimo tego, że pogoda tego dnia nie była zbyt łaskawa.

Beata Nowald, Marta Begol,

Anna Borecka, Ewelina Sobczak

• SŁODZIAKI

• CIEKAWE WYDARZENIE. NASZĄ SZKOŁĘ ODWIEDZIŁ ZNANY WSZYSTKIM DZIECIOM GANG SŁODZIAKÓW. NA PODSTAWIE HISTORII Z ŻYCIA PUCHATYCH ZWIERZĄTEK, DZIECI UCZYŁY SIĘ JAK DBAĆ O ZIEMIĘ CZY TROSZCZYĆ SIĘ O ZWIERZĘTA. UCZNIOWIE KLASY III NA SPECJALNEJ LEKCJI PT. „ZIEMIA NASZYM KRÓLESTWEM” MOGŁY STWORZYĆ SWÓJ LEŚNY KĄCIK, ZROBIĆ MAJESTATYCZNY DĄB I ZASADZIĆ WŁASNE DRZEWO. PRZYGOTOWANE PRZEZ UCZESTNIKÓW KOŁA TEATRALNEGO PRZEDSTAWIENIE „KRÓLESTWO” BYŁO ŚWIETNYM PODSUMOWANIEM A ZARAZEM ZACHĘTĄ DO CZYTANIA I KORZYSTANIA ZE SWOJEJ POMYSŁOWOŚCI. TERAZ DZIECI MOGĄ PORUSZYĆ SWOJĄ WYOBRAŹNIĘ I WYKORZYSTAĆ JEJ DZIAŁANIE W OGŁOSZONYM KONKURSIE.

ANNA PYĆ, ANNA BABIJ

• KOLEJNE ZAJĘCIA KOŁA JEŹDZIECKIEGO

• KOLEJNE ZAJĘCIA SPĘDZONE Z KOŃMI. UCZENNICE Z KOŁA RADZĄ SOBIE CORAZ LEPIEJ SIEDZĄC W SIODLE, NABIERAJĄ ŚMIAŁOŚCI I CORAZ WIĘKSZYCH UMIEJĘTNOŚCI. PRACUJĄ PILNIE I NIE MA DLA NICH ZADAŃ NIE DO WYKONANIA, A ZAPAŁ I ZAANGAŻOWANIE DZIEWCZYN ZARAŻA WSZYSTKICH WOKÓŁ.

ANNA PYĆ

• DODATKOWE DNI WOLNE

• Dodatkowe dni wolne w roku szkolnym 2019/2020:

31 października 2019

2 - 3 stycznia 2020

30 kwietnia 2020

12 czerwca 2020

• ZBIÓRKA FANTÓW DLA PANI NATALII BOGDAN

• W naszej szkole, która już niejednokrotnie pokazała, że potrafi pomagać ruszyła zbiórka fantów na festych charytatywny dla Natalii Bogdan, która wskutek nieszczęśliwego wypadku w pracy straciła obie ręce.

Fanty można składać w bibliotece szkolnej lub do kartonu umieszczonego w głównym holu naszej szkoły.

Festyn charytatywny odbędzie się w najbliższą niedzielę 6 października 2019 na Stadnionie Miejskim.

Za wszelką okazaną pomoc serdecznie dziękujemy.