• VII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ

„Z UNIĄ EUROPEJSKĄ ZA PAN BRAT”,

CZYLI EUROPEJSKA RYWALIZACJA

W UCZNIOWSKIEJ ODSŁONIE

29.05.2019 r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. Integracji Europejskiej w Kostrzynie nad Odrą odbyła się VII edycja Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej pod hasłem „Z Unią Europejską  za pan brat”.

W europejskich zmaganiach, w sześciu konkurencjach rywalizowało pięć, trzyosobowych drużyn z zaprzyjaźnionych szkół: Szkoły Podstawowej nr 1 im. Przyjaciół Kostrzyna nad Odrą, Szkoły Podstawowej im. Przyjaźni Narodów w Słońsku, Szkoły Podstawowej nr 4 im. Konstytucji 3 Maja w Kostrzynie nad Odrą, Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Górzycy oraz drużyny gospodarzy ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Integracji Europejskiej.

Po ponad dwugodzinnej, emocjonującej i wyrównanej rywalizacji, przeplatanej wokalnymi prezentacjami, jury złożone z przedstawicieli Urzędu Miasta ogłosiło wyniki: pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa im. Przyjaźni Narodów w Słońsku, drugie miejsce zajęła drużyna gospodarzy, trzecie miejsce uzyskała drużyna ze Szkoły Podstawowej w Górzycy, czwarte miejsce zajął zespół ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Kostrzynie nad Odrą, a piątą lokatę uzyskała drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kostrzynie nad Odrą.

Wszyscy uczestnicy i opiekunowie drużyn zostali nagrodzeni upominkami, dyplomami oraz zasłużonymi podziękowaniami.

Z europejskim pozdrowieniem

organizatorzy konkursu

• LEKCJA BIBLIOTECZNA W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ

• 22.05 2019 r. uczniowie klas I a,b i II wzięli udział w zajęciach bibliotecznych zorganizowanych w Bibliotece Miejskiej w Kostrzynie nad Odrą. Dzieci podczas lekcji  dowiedziały się co zrobić by zostać czytelnikiem biblioteki oraz jak i na jakich zasadach funkcjonuje placówka.

Na koniec uczestnicy  zwiedzili sale biblioteczną i zobaczyli jak wiele książek może być do ich dyspozycji.

Anna Pyć, Anna Babij, Marta Begol, Beata Nowald, Anna Walczak, Marta Strelczuk

• WARSZTATY TEATRALNE

• Dn. 20.05.19 r. uczennice z koła teatralnego po raz kolejny miały możliwość wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez pana Marcina Pławskiego, aktora teatru „Krzyk”. Dziewczyny mogły poćwiczyć w jaki sposób kontrolować swój ruch i wykorzystywać jak najlepiej siłę głosu. Różnorodne ćwiczenia pozwoliły na naukę w formie świetnej zabawy.

• ZAJĘCIA W STAJNI TARANTY W SUCHLICY

• Sobotnie popołudnie przepełnione było mnóstwem wrażeń i atrakcji.18.05 uczennice z koła jeździeckiego wzięły udział w zajęciach  na terenie Stajni Taranty Suchlica, prowadzonej przez panią Iwonę Mencel- Chaba. Dziewczyny miały możliwość w praktyce wykorzystać  zdobytą do tej pory wiedzę  na temat koni. Sprzątanie, czesanie i czyszczenie, karmienie przysmakami sprawiło, że uczestniczki zatopiły się w konnym świecie. Wisienką na torcie okazały się przejażdżki na końskim grzbiecie. Obcowanie z tymi niesamowitymi zwierzętami dostarczyło mnóstwa zadowolenia, radości i sprawiło, że nikt nie chciał wracać do domu.

Dziękujemy pani Iwonie za możliwość przeprowadzenia zajęć na terenie stajni i za końskich przyjaciół, z którymi mogłyśmy spędzić czas.

• WAKACJE W MIEŚCIE

• W terminie: 24.06. – 26.07 2019 będzie miał miejsce wypoczynek letni, którego organizatorem jest Urząd Miasta w Kostrzynie nad Odrą.

,,Wakacje w mieście’’ odbędzie się w dwóch szkołach:

Szkoła Podstawowa nr 2 i Szkoła Podstawowa nr 4,

w godzinach 8:00 – 14:00.

Wypoczynek jest nieodpłatny, organizator zapewnia posiłek w formie II śniadania.

Zapisy dzieci i młodzieży ze wskazaniem w której szkole dziecko będzie uczestniczyło w wypoczynku letnim dokonywane będą

od 20 maja do 14 czerwca 2019 roku.

Karta zgłoszenia do pobrania poniżej lub bezpośrednio w sekretariacie szkoły. Zapisy w sekretariacie .

karta-kwalifikacyjna-word.doc

• ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

• 18.06.2019 (WTOREK) O GODZ. 17:00

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

DLA KLAS III GIMNAZJUM I VIII KLASY.

19.06.2019 (ŚRODA) UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

DLA KLAS I - VII O GODZ. 9:00

• BIJEMY REKORD W CZYTANIU

• Kolorowe plakaty zachęcające do sięgnięcia po książkę, świetne hasła reklamujące czytelnictwo i mnóstwo dzieci i młodzieży z książką w ręku. W taki sposób nasza szkoła przyłączyła się  do ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających pt.” PRZERWA NA CZYTANIE”. W akcji wzięli udział wszyscy uczniowie i poszczególni nauczyciele naszej szkoły.

• ZŁOTY LIZAK - ELIMINACJE

• Tegoroczne eliminacje do miejskiego konkursu „O Złoty Lizak” odbyły się 9 kwietnia o godzinie 10.00 w KCK. W przesłuchaniu wzięły udział uczennice z koła wokalnego z naszej szkoły. Oliwia, Pola i Nadia godnie reprezentowały kostrzyńską „trójkę”. Wokalistki wystąpią na finale konkursu 1 czerwca o 17.00 w amfiteatrze miejskim.

Serdecznie zapraszamy i życzymy dziewczynom powodzenia!

Opiekun koła wokalnego: Judyta Cicha