• AKTUALNOŚCI

      • „Rzepka” w wykonaniu młodszej grupy teatralnej

      • Ostatnie dni przyniosły wiele wrażeń naszym młodym aktorkom. Uczennice z młodszej grupy teatralnej, po wielu przygotowaniach i ogromnym
       zaangażowaniu mogły przedstawić wiersz Jana Brzechwy pt. „ Rzepka” we własnej odsłonie. Prezentowały się przed uczniami i nauczycielami klas pierwszych i drugich. Choć na początku była trema i lekki stres to w mgnieniu oka został on zastąpiony skupieniem i dobrą zabawą. Wszystko się udało, a publiczność nagrodziła nasze młode aktorki gromkimi brawami👏

      • Uczniowie SP 3 wzięli udział w największym turnieju piłkarskim „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

      • Dnia 14.05.2023r. uczniowie SP 3 z Kostrzyna nad Odrą (kategoria wiekowa U-8) reprezentowali powiat gorzowski w finale wojewódzkim . Świetnie przygotowane boiska, dobra zabawa i organizacja turnieju na długo pozostaną w pamięci zawodników. Dziękujemy szkołom ze Słubic, Iłowy i Gorzowa za sportową rywalizację. Nasza przygoda z turniejem dobiegła końca w ćwierćfinale gdzie po serii rzutów karnych minimalnie lepsi okazali się zawodnicy z Gorzowa. Dziękujemy dyrektorowi Mosir za pomoc w transporcie i do zobaczenia w kolejnej edycji.

      • WYCIECZKA KLAS CZWARTYCH DO TORUNIA

      • W dniach 7-8 maja 2024r. uczniowie klas czwartych naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce dydaktyczno-krajoznawczej do Torunia. Była to okazja nie tylko do poznania tego pięknego miasta, ale także do pogłębienia relacji koleżeńskich. Pierwszego dnia dzieci miały okazję zwiedzić Rynek Starego Miasta, a tam zobaczyć pomnik Mikołaja Kopernika, Ratusz Staromiejski, Krzywą Wieżę. Później cała grupa obejrzała seans w Centrum Popularyzacji Kosmosu Planetarium. Następnie udaliśmy się do Piernikarni, gdzie pod okiem mistrza piekarskiego samodzielnie piekliśmy pamiątkowe pierniki. Drugiego dnia odwiedziliśmy Centrum Nauki Młyn Wiedzy, gdzie na 6. piętrach mogliśmy wykonywać eksperymenty oraz prowadzić obserwację zjawisk z zakresu fizyki, astronomii, przyrody, chemii i architektury. A w Domu Legend Toruńskich wzięliśmy aktywny udział w parateatralnych opowieściach o Toruniu. Wyjazd był bardzo udany. Wszyscy wrócili cali i zdrowi, bardzo zadowoleni oraz bogatsi w wiedzę.

        

                                                                                          Wychowaczynie klas 4

      • DBAMY O NASZE OTOCZENIE

      • Nasza planeta jest bardzo zaśmiecona. Najbliższe nam otoczenie jest tego najlepszym dowodem. Klasa 6b postanowiła wyjść temu na przeciw i zebrała śmieci znajdujące się wokół terenu szkoły. Plastiki, szklane butelki, styropian…zniknęły z pobliskich traw i zarośli. Teraz będzie można podziwiać czystą, budzącą się do życia przyrodę 🌱🌷
        

      • KÓŁKO JEŹDZIECKIE DIY

      • Każdy jeździec doskonale zdaje sobie sprawę jak bardzo w okresie wiosenno- letnim konie narażone są na ukąszenia owadów. Postanowiliśmy wyjść temu na przeciw i samodzielnie przygotowaliśmy w pełni bezpieczny, pięknie pachnący, ale przede wszystkim odstraszający spray na owady. Każda Amazonka będzie mogła go wypróbować i sprawdzić jego skuteczność. A przed nami  kolej na następne własnoręcznie wykonane końskie kosmetyki

      • KONKURS RECYTATORSKI

      • Za nami miejskie eliminacje Lubuskich Konfrontacji Artystycznych- Recytacja. Nasi dzielni recytatorzy pięknie przedstawili przygotowane utwory. Decyzją rady Artystycznej tytuł laureata otrzymała Pola Tracz, a wyróżniona została Oliwia Kupisz. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom przeglądu. Kolejny etap już 10 maja w Witnicy.

      • ZAJĘCIA JEŹDZIECKIE

      • W sobotę 17 kwietnia grupa jeździecka spotkała się na zajęciach praktycznych w Ośrodku Jeździeckim „Taranty” w Gudziszu. Pobyt w stajni wiąże się z dużą dozą emocji i tak było również tym razem. Dla niektórych uczestników było to pierwsze spotkanie z końmi. Jazda na końskim grzbiecie, czesanie i przygotowanie koni, skoki przez przeszkody na hobby horsach oraz smaczna kiełbaska z ogniska sprawiły, że był to intensywny ale bardzo przyjemny dzień.

      • Wiosna w świetlicy szkolnej

      • Wiosna w świetlicy szkolnej tym razem zachwyca kolorami tęczy. Dzieci wykonywały prace plastyczne bazując na tych barwach, a Ich pomysłowość nie miała końca.

       W Dzień Dinozaura poznaliśmy skomplikowane nazwy tych prehistorycznych gadów i stworzyliśmy prace wzorując się na rozmaitych zwierzęcych kształtkach.

       Obowiązkowo stworzyliśmy portrety "Pani Wiosny", a jedna z uczennic postarała się by portret ten był nie tylko piękny, ale i wielkością przypominał dziewczynki z naszej świetlicy!

       Poznaliśmy różne przysłowia między innymi "Jedna jaskółka wiosny nie czyni". Uczniowie postarali się stworzyć wtedy tak dużą ilość jaskółek z papieru, że wiosna po prostu musiała szybko nadejść!

       Mogliśmy również wykonać tulipany rysowane pastelami i ozdobić nimi naszą salę. Uczniowie jak zawsze przyłożyli się do swoich prac ciesząc się ze swoich osiągnięć, a nam dając możliwość podziwiania tych dzieł.

       Niedługo wakacje, ale zanim to nastąpi będziemy dalej tworzyć piękne prace, którymi niedługo się podzielimy.

       Wychowawcy świetlicy.

      • "Przestrzeń przyjazna ptakom" - laureaci

      • Drużyna SP 3 wśród laureatów konkursu ornitologicznego "Przestrzeń przyjazna ptakom"

       8 kwietnia w Słońsku odbył się finałowy etap konkursu ornitologicznego pt. "Przestrzeń przyjazna ptakom". Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Maciej Kamiński, Bartosz Gogoliński oraz Karol Smętkowski.

       Od grudnia do marca uczniowie pracowali metodą projektu. Na wyznaczonym terenie, w obrębie Drzewic dokonali inwentaryzacji ptasich schronień i stołówek. Zebrane wyniki obserwacji opracowali w postaci wykresów, analiz oraz dokumentacji fotograficznej.

       Kolejnym zadaniem było rozpoznanie, czy teren naszej szkoły jest miejscem przyjaznym ptakom.

       Uczniowie znaleźli korzystne dla ptaków elementy i cechy krajobrazu szkolnego podwórka. Zaobserwowali także wiele zagrożeń i niedogodności dla latających kręgowców. Uczestnicy konkursu zaprojektowali zmiany, które mogłyby uatrakcyjnić otoczenie naszej szkoły dla ptaków.

       Wszystkie swoje obserwacje i propozycje zmian zamieścili na planach naszej szkoły. Następnie wykonali prezentację multimedialną, zawierającą wszystkie wyniki badań i obserwacji oraz wnioski i dokumentację fotograficzną.

       Ostatnim zadaniem ósmoklasistów, było zaprezentowanie swojej pracy jury i pozostałym uczestnikom konkursu.

       Drużyna SP 3 konkurując z reprezentantami 10 innych szkół województwa lubuskiego, doskonale poradziła sobie z wytyczonymi zadaniami i zajęła zaszczytne III miejsce. Tym samym nasi ósmoklasiści uzyskali tytuł laureata tegorocznej edycji konkursu ornitologicznego.

       Gratulujemy!

       Poniżej można zapoznać się z prezentacją "Przestrzeń przyjazna ptakom", przygotowaną przez uczniów naszej szkoły.

       Przestrzeń Przyjazna Ptakom - prezentacja

      • Musical Piotruś Pan

      • Dnia 10 kwietnia 2024r. w ramach naszej szkolnej działalności kulturalnej, uczniowie z klas I-III wraz z nauczycielami udała się na wycieczkę do lokalnej  KCK (Kręgielnia), gdzie mieliśmy okazję obejrzeć musical "Piotruś Pan".

       Po dotarciu na miejsce, uczniowie, pełni ekscytacji i ciekawości, zaczęli odkrywać atmosferę tego magicznego miejsca. Wnętrze zachwycało bogatymi dekoracjami nawiązującymi do świata Nibylandii.

       Spektakl rozpoczął się pełnym wigoru wstępem muzycznym, który od razu wciągnął nas w świat fantazji i przygód. Aktorzy wspaniale wcielili się w role znanych nam postaci, takich jak Piotruś Pan, Wendy, Książę Karol, czy Kapitan Hak. Ich talent aktorski i wokalny sprawił, że historia o chłopcu, który nie chciał dorastać, ożyła przed naszymi oczami w sposób niezwykle barwny i emocjonujący.

       Podczas trwania musicalu mogliśmy podziwiać nie tylko znakomite wykonanie artystyczne, ale również bogactwo scenografii oraz efekty specjalne, które dodawały spektaklowi niepowtarzalnego uroku. Muzyka, taniec i dialogi splatały się w harmonijną całość, wywołując u naszych uczniów nie tylko uśmiech na twarzach, ale również refleksję nad tematem wiecznej młodości i tęsknotą za beztroskimi chwilami dzieciństwa.

       Po zakończeniu spektaklu mieliśmy okazję porozmawiać z uczniami na temat ich wrażeń. Wszyscy wyrazili swoje zachwycenie i podziw dla profesjonalizmu aktorów oraz zaangażowania całej ekipy technicznej.

       Po tak udanym, pełnym wrażeń i emocji spektaklu wróciliśmy do szkoły z uśmiechami na twarzach i bogatsi o nowe doświadczenia teatralne. Wyjście do kręgielni na musical "Piotruś Pan" było nie tylko formą rozrywki, ale również cenną lekcją kultury i sztuki dla naszych uczniów.

        

                                                                                                                 uczniowie I-III

                                                                                                                 z opiekunami

      • Dzień Bez Plecaka

      • Samorząd Uczniowski zaprasza wszystkich do udziału w “Dniu bez plecaka”. Wydarzenie odbędzie się w ten piątek, 12 kwietnia. Tego dnia przyjdź z wyjątkowym i nieoczywistym “plecakiem”. Zamieniamy standardowy plecak, torbę na …. … i tu wasza wyobraźnia nie zna granic!?

       Ps. Do akcji zachęcamy również nauczycieli!

      • Koncert

      • Kwietniowy koncert przygotowany przez Lubuskie Biuro Koncertowe nosił tytuły ,,Z zakamarków orkiestry symfonicznej - tuba i harfa” oraz ,,Neptun i Smutniczka, czyli jak tuba z harfą rozmawiała”. Skierowany był on do uczniów klas IV-VIII i I-III . Dzięki temu wydarzeniu, uczniowie mogli ponownie przenieść się w świat wyobraźni odkrywając przy tym tajemnice dwóch wyjątkowych instrumentów: tuby- symbolizującej potężną siłe,oraz harfy- emanującej subtelnością.. Wyjątkowe doświadczenie z pewnością pozostawiło niezapomniane wrażenie na uczestnikach koncertu. Ciekawe, co przyniesie kolejne muzyczne spotkanie….

      • „Wehikułem czasu do epoki średniowiecza, czyli żywa lekcja historii w klasie IV a”

      •             Poniedziałkowa lekcja historii, 11 marca, na długo pozostanie w naszej pamięci. W tym dniu, zajęcia w gabinecie nr 35,  zaszczycił swoją obecnością, pasjonat historii, członek grupy rekonstrukcyjnej, kaletnik, p. Bartosz Sabat.

                   Niezwykły, tak wyczekiwany przez nas  gość, wyposażony w strój rodem z wczesnego średniowiecza, elementy uzbrojenia woja, skórzane przedmioty codziennego użytku, a przede wszystkim ogromny zasób wiedzy, poczucie humoru i uśmiech na twarzy, zabrał nasz zespół klasowy w podróż, w trakcie której wszyscy poczuliśmy oddech dawnych czasów. Nasza aktywność i zaangażowanie, potwierdziły słowa, że można się uczyć także poprzez zabawę. Słysząc dzwonek kończący lekcję i nasze spotkanie, nie mogliśmy uwierzyć, że minęło już 45 minut.

                   Na zakończenie naszej historycznej podróży, zostaliśmy mile zaskoczeni kolejną niespodzianką i obdarowani skórzanymi breloczkami, które będą nam przypominać niezwykłą lekcję.

                   Dziękując za niezwykłe, historyczne przeżycia, pożegnaliśmy się z p. Bartoszem Sabatem radosnym: Do zobaczenia!

        

                                          

                                                                                                      Z historyczno – podróżniczym

                                                                                                                 pozdrowieniem

                                                                                                             uczniowie klasy IV a

      • Rozstrzygnięcie Konkursu Wielkanocnego

      • Dnia 22 marca 2024 r. nastąpiło rozstrzygnięcie Konkursu Wielkanocnego

       Konkurs miał na celu pielęgnowanie tradycji związanymi ze Świętami Wielkanocnymi, rozwijanie dziecięcej wyobraźni i pomysłowości oraz promowanie ich twórczości i estetyki. Dzieci wraz z członkami rodziny stworzyły wspaniałe prace plastyczne, które zostały zaprezentowane na wystawie w szkolnym holu. Spośród 34 nadesłanych prac, wszystkie cechowały się wysokim poziomem wykonania oraz widoczną kreatywnością. Komisja miała trudny wybór, ponieważ wszystkie prace były piękne, oryginalne i starannie wykonane.

       Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za ich zaangażowanie, kreatywność i indywidualne podejście do tworzenia. Serdeczne podziękowania kierujemy również do rodziców za  pomoc w dostarczeniu prac oraz firmie Arctic Paper za ufundowanie nagród jak również tym, którzy chcieli pozostać anonimowi.

       Gratulujemy wszystkim uczniom za ich wyjątkowe osiągnięcia!

        

       Z poważaniem,

       Samorząd Uczniowski

      • Wspólnie uczciliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

      •                 01.03.2024 r., w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, ortograficznie i plastycznie, uczciliśmy tych, którzy niezłomnie bronili tego co najcenniejsze, czyli wolności i niepodległości.

                W niezwykle podniosłej atmosferze, wykazaliśmy się ogromną wiedzą o Żołnierzach Wyklętych, umiejętnościami z zakresu ortografii, a na brystolu pozostawiliśmy, wyraz swojego kolejnego, plastycznego, często skrywanego talentu, czasowej wyobraźni, a przede wszystkim, wzorowej postawy młodego patrioty.

                Każdemu z nas, uczestnikom konkursu, od początku przyświecało motto „Historia to nasz zbiorowy obowiązek”, a ponieważ sami ją tworzymy, nie możemy zapomnieć, że „Historia jest nauczycielką życia”.

        

        

                                                                         Z patriotycznym pozdrowieniem,

                                                                                   uczestnicy konkursu

                                                                „ Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”

   • HARMONOGRAM ZEBRAŃ Z RODZICAMI

    DATA

    DZIEŃ

    GODZINA

    KLASA

    NUMER SALI

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    1A

    6

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    1B

    5

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    2A

    7

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    2B

    35

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:30

    3A

    7

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    3B

    32

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    4A

    26

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    5A

    36

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    6A

    2

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    6B

    31

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    7A

    44

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    7B

    42

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    8A

    45

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    8B

    24

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    ODDZIAŁ SPECJALNY

    10