• AKTUALNOŚCI

            • Lubuskie Talenty - Program Stypendialny

            • Z przyjemnością informujemy, że Zarząd Województwa Lubuskiego Uchwałą nr 289/3983/22z dnia 27 września 2022 roku wyznaczył termin naboru wniosków o przyznanie stypendium w ramach projektu Lubuskie Talenty – Program Stypendialny oraz zatwierdził wzory dokumentów niezbędnych do jego realizacji.

              Termin naboru został ustalony na okres od 3 października do 14 października 2022 r.

              Uczniowie zainteresowani otrzymaniem stypendium, spełniający kryteria określone w Regulaminie przyznawania stypendiów Lubuskie Talenty – Program Stypendialny, powinni złożyć wnioski w dwóch wersjach o tej samej, spójnej sumie kontrolnej:
              1) w wersji elektronicznej poprzez Generator wniosków dostępny na stronie internetowej, https://lubuskie.wypelnij-wniosek.pl/
              2) w wersji papierowej wraz z załącznikami wygenerowanymi z Generatora wniosków i pozostałymi dokumentami


              Wersje papierowe wniosków o przyznanie stypendium należy złożyć w terminie do 7 dni od dnia zakończenia naboru (tj. do dnia 21 października 2022 r.) na jeden z poniżej podanych adresów:
              • Kancelaria Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze, ul. Podgórna 7, 65-057 Zielona Góra;
              • Biuro Zamiejscowe Urzędu Marszałkowskiego w Gorzowie Wlkp., ul. Ignacego Mościckiego 6, 66-400 Gorzów Wielkopolski;

              Kryteria niezbędne do spełnienia, aby uzyskać stypendium to:
              a) uczęszczanie do szkoły podstawowej lub liceum ogólnokształcącego (publicznego lub niepublicznego o uprawnieniach szkoły publicznej) na terenie województwa lubuskiego;
              b) uzyskanie z 3 przedmiotów kierunkowych na zakończenie poprzedniego roku szkolnego (tj. 2021/2022) średniej ocen na poziomie co najmniej 5,67;
              c) uzyskanie na zakończenie poprzedniego roku szkolnego (tj. 2021/2022) średniej ocen ze wszystkich przedmiotów na poziomie co najmniej 5,50;
              d) niepobieranie innego stypendium na cele edukacyjne, finansowanego lub współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej oraz stypendium Marszałka Województwa Lubuskiego z przedmiotów matematyczno – przyrodniczych, ICT, języków obcych na mocy uchwały XX/290/20 Sejmiku Województwa Lubuskiego z dnia 24 sierpnia 2020 roku w sprawie udzielania stypendiów naukowych twórczych i artystycznych dla uczniów z terenu Województwa Lubuskiego.

              Uwaga! Stypendium może uzyskać jedynie osoba, która bezwarunkowo spełnia wszystkie kryteria
              wskazane powyżej.

              Dodatkowe punkty można uzyskać, spełniając co najmniej jedno z kryteriów dodatkowych:
              a) zdobycie w okresie dwóch lat szkolnych poprzedzających rok szkolny 2022/2023, tytułu laureata i/lub finalisty konkursu z przedmiotów kierunkowymi;
              b) posiadanie przez ucznia ubiegającego/ą się o stypendium aktualnego orzeczenia o niepełnosprawności lub orzeczenia o stopniu niepełnosprawności;
              c) status rodziny wielodzietnej ucznia ubiegającego się o stypendium.

               

              Więcej informacji pod adresem: Lubuskie Talenty

            • Godna zaufania nauka dla bezpiecznej żywności w Europiepie

            •  

              Kampania, która w 2022 r. ma swoją drugą edycję, ma na celu pomóc obywatelom w krytycznym myśleniu o ich codziennych wyborach żywieniowych. Jej celem jest kontynuacja działań na rzecz podnoszenia świadomości w zakresie nauki o żywności, podjętych w pierwszym roku kampanii, poprzez rozszerzenie zakresu tematów, z którymi konsumenci mogą się zapoznać, o zdrowie roślin, nową żywność i suplementy diety.

              #EUChooseSafeFood

            • Obchody Światowego Dnia Sybiraka - żywą lekcją historii.

            • W piątkowe przedpołudnie, 16 września 2022 r., z wielką powagą uczestniczyliśmy w Miejskich Obchodach Dnia Sybiraka. Kulminacyjnym punktem uroczystości, była Warta Honorowa oraz Apel Pamięci pod Pomnikiem Ofiar Terroru Stalinowskiego na Cmentarzu Komunalnym w Kostrzynie nadOdrą.
              Składając wiązanki kwiatów przepasane biało-czerwoną wstęgą, zapalając symboliczne znicze, wsłuchując się w słowa o losach mieszkańców kresów Wschodnich i wydarzeniach syberyjskiej katorgi setek tysięcy Polaków, przy wtórze hymnu Sybiraków, wspólnie upamiętniliśmy tych, którzy nie wrócili z zesłania oraz wszystkich dotkniętych przez sowieckie represje.
              Piątkowa uroczystość, wzmocniła w nas postawę młodych patriotów, dla których mottem stały się słowa „Pamięć historii żyje w nas...”, ponieważ „Nie umiera ten, kto trwa wiecznie w pamięci żywych”.

              Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3

            • Witamy nowy rok szkolny!

            • 1 września w czwartkowy poranek uczniowie, ich rodzice , nauczyciele i inni pracownicy naszej szkoły witali nowy rok szkolny 2022/2023.
              Odbył się tradycyjny, uroczysty apel, podczas którego Pani Dyrektor - Grażyna Kłysz serdecznie przywitała wszystkich przybyłych, a następnie przedstawiła pracowników szkoły. Ważnym momentem uroczystości było
              paspwanie najmłodszych , czyli tegorocznych pierwszoklasistów na uczniów oraz ślubowanie pierwszaków i ich pań wychowawczyń.

              Życzymy wszystkim uczniom sukcesów w nauce w nowym roku szkolnym!
              Trzymamy kciuki za tegorocznych ósmoklasistów!

                                    Samorząd Uczniowski

            • WYKAZ PODRĘCZNIKÓW DO ZAKUPU PRZEZ RODZICÓW.

            • WYKAZ PODRĘCZNIKÓW DO ZAKUPU PRZEZ RODZICÓW.

              PODRĘCZNIKI I ZESZYTY ĆWICZEŃ DO JĘZYKA NIEMIECKIEGO

               

              KLASA I – ABC DEUTSCH 1 + ZESZYT ĆWICZEŃ (PWN)

              KLASA II – ABC DEUTSCH 2 + ZESZYT ĆWICZEŃ (PWN)

              KLASA III – ABC DEUTSCH 3 + ZESZYT ĆWICZEŃ

              KLASA IV – JĘZYK NIEMIECKI PUNKT 4 AUTOR ANNA POTAPOWICZ WSIP + ZESZYT ĆWICZEŃ

              KLASA V – JĘZYK NIEMIECKI PUNKT 5 AUTOR ANNA POTAPOWICZ WSIP + ZESZYT ĆWICZEŃ

              KLASA VI – JĘZYK NIEMIECKI PUNKT 6 AUTOR ANNA POTAPOWICZ WSIP + ZESZYT ĆWICZEŃ

               

              PODRĘCZNIKI I ZESZYTY ĆWICZEŃ DO RELIGII KTÓRE OBOWIĄZUJĄ W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3.

              KLASA I – Poznaje Boży Świat

              KLASA II – Odkrywam Królestwo Boże

              KLASA III – „Poznaję Jezusa” ( Podręcznik + zeszyt ćwiczeń)

              KLASA IV - „Miejsce pełne bogactw” (Podręcznik +zeszyt ćwiczeń)

              KLASA V – „Szczęśliwi którzy szukają prawdy” ( Podręcznik + zeszyt ćwiczeń)

              KLASA VI – „Szczęśliwi którzy odkrywają piękno” ( Podręcznik + zeszyt ćwiczeń)

               

               

            • Integracja rodzin

            • 2 czerwca w Szkole Podstawowej nr 3 odbył się festyn, którego hasłem przewodnim była „Integracja rodzin”. Tego wyjątkowego dnia uczniowie, pracownicy oraz rodzice wspólnie obchodzili święto szkoły. Na każdego czekało mnóstwo atrakcji: pokazy sportowe uczniów, punkt pokazu makijażu, zamki dmuchane do skakania, szkolny pokaz mody, profesjonalne gaszenie przez straż pożarną palącego się samochodu. Ogromną popularnością cieszyła się loteria fantowa. Na stoiskach można było posmakować wyśmienitych pierogów, staropolskiego bigosu oraz ciast najlepszych kostrzyńskich cukierników – uczniów szkoły, a najdłuższe kolejki ustawiały się, aby zakupić watę cukrową i popcorn.

              Jednocześnie na scenie trwał program artystyczny przygotowany przez utalentowanych szkolnych artystów, królowała muzyka poważna w wykonaniu zaprzyjaźnionej pianistki z Ukrainy, a do tańca zapraszał zespół dziecięco - młodzieżowy "Quest".      

              Dziękujemy wszystkim gościom, firmom i rodzicom, którzy uświetnili i wsparli swoją pomocą obchody naszego Święta Szkoły.

               Do zobaczenia za rok!

              Uczniowie oraz pracownicy

              Szkoły Podstawowej nr 3

               

              GALERIA

            • VIII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ „Z UNIĄ EUROPEJSKĄ ZA PAN BRAT”, CZYLI EUROPEJSKA RYWALIZACJA W UCZNIOWSKIEJ ODSŁONIE

            • W czwartkowe przedpołudnie, 02.06.2022 r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. Integracji Europejskiej w Kostrzynie nad Odrą, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią COVID – 19, odbyła się VIII edycja Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej pod znamienitym hasłem „Z UNIĄ EUROPEJSKĄ ZA PAN BRAT”.

              W europejskich zmaganiach, w ośmiu konkurencjach, rywalizowało pięć trzyosobowych drużyn z zaprzyjaźnionych szkół: Szkoły Podstawowej nr 1 im. Przyjaciół Kostrzyna nad Odrą, Szkoły Podstawowej nr 2 im. Przyjaciół Ziemi, Szkoły Podstawowej nr 4 im. Konstytucji 3 Maja, Szkoły Podstawowej im. Przyjaźni Narodów w Słońsku oraz drużyna gospodarzy ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Integracji Europejskiej w Kostrzynie nad Odrą.

              Po dwugodzinnej, emocjonującej i wyrównanej rywalizacji, jury ogłosiło wyniki: I miejsce zajęła drużyna gospodarzy, II miejsce zajęły dwie drużyny: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Przyjaciół Kostrzyna nad Odrą oraz Szkoła Podstawowa nr 4 im. Konstytucji 3 Maja w Kostrzynie nad Odrą, III miejsce uzyskała Szkoła Podstawowa im. Przyjaźni Narodów w Słońsku, a IV miejsce zajął zespół ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Przyjaciół Ziemi w Kostrzynie nad Odrą..

              Wszyscy uczestnicy i opiekunowie drużyn zostali nagrodzeni upominkami, dyplomami oraz zasłużonymi podziękowaniami.

              Konkurs przebiegał w niezwykle twórczej i przyjaznej atmosferze, której odzwierciedleniem stała się wszechstronna wiedza o Starym Kontynencie oraz umiejętności plastyczno – literackie, zaprezentowane z niezwykłym entuzjazmem przez młodych Europejczyków z poszczególnych drużyn. Na zakończenie wspólnej, europejskiej rywalizacji, uczestnicy oraz ich opiekunowie, zadeklarowali chęć udziału w kolejnej, już IX edycji konkursu. A to przecież już za rok!

               

               

              Z europejskim pozdrowieniem

              organizatorzy konkursu

            • „Trójka na medal w Tymbarku” 

            • W dniach 26-27 maja 2022 w Zbąszynku odbyły się finały wojewódzkie turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Miasto Kostrzyn nad Odrą w tym roku reprezentowały drużyny chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 3. Pierwszy dzień zmagań to rozgrywki chłopców w kategorii U-12. 
              Wyniki rywalizacji naszych chłopców:
              Faza grupowa:
              1 mecz Sp3 Kostrzyn - Sp21 Gorzow wlkp 0:3 
              2 mecz Sp3 Kostrzyn - Sp Strzelce kraj. 5:2
              3 mecz Sp3 Kostrzyn - Sp Miedzyrzecz 12:1 
              Faza pucharowa:
              1/4Sp3 Kostrzyn - Sp 10 Zielona Gora 2:1
              1/2Sp3 Kostrzyn - Sp3 Korona Wschowa 2:3 
              Mecz o 3 miejsce 
              Sp3 Kostrzyn - Sp1 Slubice 1:5 
              Ostatecznie nasi chłopcy zajmują 4 miejsce w gronie 14 zespołu w finale wojewódzkim. 
              Na uwagę zasługuje indywidualne wyróżnienia dla Antoniego Szandurskiego, który odebrał z rąk Łukasza Garguły (byłego reprezentanta Polski) statuetkę najlepszego strzelca turnieju zdobywając 15 bramek!! 
              W drugim dniu rywalizowali chłopcy w kategorii U-10. 
              Wyniki meczów
              Faza grupowa: 
              1 mecz Sp3 Kostrzyn - Sp10 Zielona Gora 4:2
              2 mecz Sp3 Kostrzyn - Rzepin 2012 3:1 
              3 mecz Sp3 Kostrzyn - ZSE Skwierzyna 8:2 
              Faza pucharowa:
              1/4 Sp3 Kostrzyn - Pro Novo Bagaczów 5:2 
              1/2 Sp3 Kostrzyn - Dwójka Gubin 0:8 
              Mecz o 3 miejsce
              Sp3 Kostrzyn - Sp Iłowa 5:2 
              Mamy 3 miejsce w finale wojewódzkim w kategorii U-10 chłopców!!! Ponadto dzień kończymy z kolejnym indywidualnym wyróżnieniem dla Iwa Czarneckiego, który również odbiera nagrodę od Łukasza Garguły za najlepszego bramkarza turnieju!
              Serdeczne gratulacje i podziękowania dla chłopców, którzy godnie reprezentowali miasto Kostrzyn nad Odrą na arenie Województwa Lubuskiego. Z wielkimi nadziejami czekamy na udział w kolejnej edycji turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” już za rok. 
              Nasze drużyny w składzie: 
              U-12 
                  1.    Mateusz Babij 
                  2.    Maciej Karnicki 
                  3.    Fabian Kaznowski 
                  4.    Krystian Orzechowski 
                  5.    Antoni Szandurski 
                  6.    Sergiusz Kunicki 
                  7.    Piotr Sadło (kontuzja)
              U-10 
                  1.    Iwo Czarnecki 
                  2.    Igor Masiarz 
                  3.    Michal Luszawski 
                  4.    Zosia Żygielewicz 
                  5.    Bartosz Jordan 
                  6.    Antoni Wardyński 
                  7.    Szymon Gogoliński
                  8.    Dawid Kubiak 
                  9.    Dawid Sieniuć 
                  10.    Hubert Jordan 
              Trenerzy: 
              Adrian Kłodawski 
              Arkadiusz Nowak 

              IMG_198284303.MOV​​​​​​​

            • Laurki dla Seniorów.

            • W maju nasi najmłodsi Uczniowie zrobili kolorowe i zachęcające Laurki dla podopiecznych Domu Seniora w Kostrzynie Nad Odrą.

              Celem tej plastycznej akcji było okazanie wdzięczności i doceniania osobom starszym. Dowiedziały się też jak ważna jest empatia w naszym życiu. Dzieci mogły zrozumieć jak wiele znaczą gesty takich spontanicznych i bezinteresownych prezentów.  

              Brawo Dzieciaki!

      • HARMONOGRAM ZEBRAŃ Z RODZICAMI

        DATA

        DZIEŃ

        GODZINA

        KLASA

        NUMER SALI

        07.09.2020

        Poniedziałek

        17:00

        1A

        6

        07.09.2020

        Poniedziałek

        17:00

        1B

        5

        07.09.2020

        Poniedziałek

        17:00

        2A

        7

        07.09.2020

        Poniedziałek

        17:00

        2B

        35

        07.09.2020

        Poniedziałek

        17:30

        3A

        7

        07.09.2020

        Poniedziałek

        17:00

        3B

        32

        07.09.2020

        Poniedziałek

        17:00

        4A

        26

        07.09.2020

        Poniedziałek

        17:00

        5A

        36

        08.09.2020

        Wtorek

        17:00

        6A

        2

        08.09.2020

        Wtorek

        17:00

        6B

        31

        08.09.2020

        Wtorek

        17:00

        7A

        44

        08.09.2020

        Wtorek

        17:00

        7B

        42

        08.09.2020

        Wtorek

        17:00

        8A

        45

        08.09.2020

        Wtorek

        17:00

        8B

        24

        08.09.2020

        Wtorek

        17:00

        ODDZIAŁ SPECJALNY

        10