• AKTUALNOŚCI

      • W DYSKOTEKOWYCH RYTMACH

      • 26 września w naszej szkole odbyła się dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka. Podczas dyskotekowych pląsów nasi najmłodsi koledzy przeszli otrzęsiny pierwszoklasisty. Wspólnym zabawom nie było końca. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

      • ZAJĘCIA JEŹDZIECKIE CZAS ZACZĄĆ

      • Bezchmurne niebo, ciepłe promienie słońca…idealna pogada by spędzić czas na łonie natury.

       Uczestniczki koła jeździeckiego właśnie w ten sposób wykorzystały sobotnie popołudnie. Ciekawych zajęć było wiele. Czyszczenie i czesanie koni, karmienie marchewkami, spacery po trawie a w końcu przejażdżka na końskim grzbiecie spowodowały nie tylko radość naszych amazonek ale też satysfakcję i zadowolenie z tak wspólnie spędzonego czasu. Dzieci mogły dostrzec jak wiele daje praca z końmi. Przebywanie wśród nich uczy cierpliwości ,pokory, opanowania, szacunku czy pewności siebie. Nasze zajęcia dały namiastkę tego co można otrzymać obcując z tymi niesamowitymi zwierzętami. Dziękujemy stajni „Taranty” za taką możliwość.

       A to dopiero początek i wiele jeszcze przed nami.

      • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

      • Międzynarodowy Dzień Kropki

       w świetlicy szkolnej.

       W tym roku postanowiliśmy przyłączyć się do obchodów niezwykłego święta, które obchodzone jest na całym świecie.

       To Międzynarodowy Dzień Kropki, który przypada na 15 września i już od 5 lat co roku gromadzi miliony dzieci i nauczycieli wokół historii Vashti, bohaterki książki "Kropka" , autorstwa kanadyjskiego pisarza dla dzieci Petera Reynoldsa.
       "Kropka"to napisana oszczędnym językiem i pięknie zilustrowana historia dziewczynki o imieniu Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie. Jej prace zostają umieszczone na szkolnej wystawie. Dziewczynka swoim zachowaniem imponuje innym. Pomaga chłopcu, który również nie wierzy w swoje zdolności.  Opowieść o Vashti poruszyła serca wielu dorosłych, którzy czytając ją swoim dzieciom, uczniom, rozmawiają o talentach drzemiących w każdym z nas.

       W dniach 16 - 18.09.2019 r. nasza świetlica również obchodziła Miedzynarodowy Dzień Kropki. Z tej okazji dzieci oraz panie wychowawczynie - ubrane od stóp do głów w kropki większe, mniejsze albo zupełnie małe kropeczki - celebrowały to wielkie święto kreatywności, odwagi , pokonywania ograniczeń oraz umacniania wiary we własne siły w sposób bardzo aktywny. W tym dniu dzieci odkrywały swoje talenty, poznawały swoje mocne strony i je prezentowali.  A motywem przewodnim była kropka.

       W pierwszej części obejrzeliśmy filmik o małej Vashti. Po projekcji krótko dyskutowaliśmy o znaczeniu "kropki". Następnie, każdy narysował na dużej kartce  kropkę i podpisali swoim imieniem. Na drugi dzień uczniowie zainspirowani przez małą Vashti tworzyli kropkowe dzieła sztuki, kredkami, pisakami i mazakami.. Wycinaliśmy kropki, z których później tworzyliśmy pełne fantazji prace . Powstały bardzo różnorodne dzieła przedstawiające zwierzęta, krajobrazy, rośliny oraz kropkowe rysunki kredą na tablicy. Wszystkie wspaniałe prace,, talenty” możemy podziwiać w świetlicy. Na zakończenie, uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.
        

       Mam nadzieję, że idea Dot Day będzie nam towarzyszyła przez cały czas. 

       Do zobaczenia za rok! 

      • OBCHODY DNIA SYBIRAKA

      • „Każdy z nas zapamięta ten szczególny, wrześniowy czas”

       17 września 2019 roku uczestniczyliśmy w Miejskich Obchodach Dnia Sybiraka pod hasłem „Przez Sybir do Niepodległej”.

       Uroczystość rozpoczęła się apelem na Placu Wojska Polskiego, w trakcie którego z łezką w oku wysłuchaliśmy chwytających za serce wspomnień świadków historii, które przypomniały o losach mieszkańców Wschodnich Kresów i wydarzeniach syberyjskiej katorgi setek tysięcy Polaków.

       Pragnąc upamiętnić tych, którzy nie wrócili z zesłania oraz wszystkich dotkniętych przez sowieckie represje, wzięliśmy udział w XIII  Marszu Żywej Pamięci Zesłańców Sybiru.

       Punktualnie o godzinie 1200, na Cmentarzu Komunalnym, przy wtórze hymnu Sybiraków odbył się Apel Pamięci, po zakończeniu którego złożyliśmy wiązanki kwiatów i zapaliliśmy znicze pod Pomnikiem Ofiar Terroru Stalinowskiego.

       Wtorkowa  uroczystość, w połączeniu z naszym godnym, wzorowym zachowaniem oraz galowym strojem wzmocniła w nas postawę młodego patrioty, dla którego mottem stały się słowa „Pamięć historii żyje w nas”, ponieważ „Nie umiera ten, kto trwa wiecznie w pamięci żywych”.

       Uczniowie klasy VIII A

        

      • OKULARY DLA AFRYKI

      • W szufladzie, w kredensie,

       a może pod łóżkiem?

       A gdzie ty schowałeś

       swoje stare okulary?

       Gdzie by to nie było, to nadszedł czas na odkurzenie starych skrytek, bo w tym roku Szkoła Podstawowa nr 3 w Kostrzynie nad Odrą dołącza do III Ogólnopolskiej Zbiórki Używanych Okularów dla Afryki. Zapraszamy wszystkich uczniów i ich rodziny do wzięcia udziału w tej szlachetnej akcji. Prosimy o przyniesienie swoich już nie używanych, niezniszczonych okularów do swoich wychowawców. Zbieramy wszystkie okulary korekcyjne (plusy i minusy) oraz przeciwsłoneczne, jednak najpilniej potrzebne są dziecięce. Bardzo prosimy, żeby przed przyniesieniem wyczyścić szkła detergentem i spakować okulary w woreczek foliowy – bez zawiązywania go. Etui nie jest potrzebne. Jeżeli znasz moc swoich okularów, prosimy, opisz je.  Wszystkie zebrane okulary przekażemy fundacji „Okuliści dla Afryki”, której wolontariusze wyjeżdżają w rejony, gdzie opieka medyczna nie zapewnia dostępu do specjalistów, a okulary korekcyjne są dobrem nieosiągalnym. Dzieci z wadami wzroku są skazane na złe widzenie przez całe życie. Ogranicza to ich rozwój, edukację oraz odbiera im szansę na normalne życie w tej trudnej rzeczywistości.
       Będziemy wdzięczni za przyłączenie się do akcji i okazaną szczodrość.
       Zbiórka w szkole potrwa do 20.09.2019r.

      • ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ

      • Od kilku lat uczniowie naszej szkoły  uczestniczą w ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. W roku 2019 działania były realizowane pod hasłem „Chce mi się chcieć”.

       Dzieci brały udział w konkursach literacko-plastycznych, w których wyróżnienia otrzymało troje uczniów i jedna absolwentka. Nagrody zostały wręczone podczas uroczystego apelu z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2019/2020.

       Serdecznie gratulujemy wyróżnionym  uczniom oraz zachęcamy do udziału w kolejnej edycji konkursu!

      • DYSKOTEKA ODWOŁANA

      • W związku z pracami organizacyjnymi nowego roku szkolnego 2019/2020  informujemy, że dyskoteka integracyjna, która miała się odbyć 5 września 2019 r. została odwołana.

                         Dyskoteka odbędzie się w późniejszym terminie.

                         Samorząd Uczniowski

      • PRZERWANY MARSZ

      • 1 września 1939 r. rozpoczęła się II wojna światowa. Tego dnia polskim dzieciom nie było dane rozpocząć nauki w szkole. Ich edukacja została brutalnie przerwana przez nazistowskie Niemcy.

       Tego dnia polska młodzież nie ukończyła swojej drogi do szkoły. W 80. rocznicę tego wydarzenia  uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Integracji Europejskiej symbolicznie ukończyli ten przerwany marsz.

       Dziękujemy wszystkim, którzy podczas inauguracji nowego roku szkolnego 2019/2020 wzięli udział w akcji „Przerwany marsz…”

        

                                                 Samorząd Szkolny

    • HARMONOGRAM ZEBRAŃ Z RODZICAMI

     DATA

     DZIEŃ

     GODZINA

     KLASA

     NUMER SALI

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:00

     1A

     6

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:00

     1B

     5

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:00

     2A

     7

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:00

     2B

     35

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:30

     3A

     7

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:00

     3B

     32

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:00

     4A

     26

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:00

     5A

     36

     08.09.2020

     Wtorek

     17:00

     6A

     2

     08.09.2020

     Wtorek

     17:00

     6B

     31

     08.09.2020

     Wtorek

     17:00

     7A

     44

     08.09.2020

     Wtorek

     17:00

     7B

     42

     08.09.2020

     Wtorek

     17:00

     8A

     45

     08.09.2020

     Wtorek

     17:00

     8B

     24

     08.09.2020

     Wtorek

     17:00

     ODDZIAŁ SPECJALNY

     10