• AKTUALNOŚCI

      • Projekt …jeździecka koszulka

      • Miłośników jazdy konnej i oczywiście samych koni nie brakuje w naszej szkole.  Chcąc się dobrze prezentować na końskim grzbiecie dzieciaki przygotowały projekt i własnoręcznie wykonały swoją unikatową koszulkę jeździecką. Głowy prężnie pracowały nad pomysłami. Efekt przerósł oczekiwania, gdyż powstały piękne,kolorowe, stylowe i jedyne w swoim rodzaju jeździeckie  t- shirty.

       Przyszedł czas na prezencję. Każdy projektant mógł wystąpić w przygotowanej przez siebie kreacji w Jeździeckim Top Model. Cóż to były za emocje…

      • Opowieść wiatru…

      • Czy czytanie może rozwijać wyobraźnię? 

       Oczywiście, że tak! Dowiodły tego uczennice z koła czytelniczo- teatralnego. Dziewczynki na początek wsłuchały się w czytany tekst nieznanej im dotąd baśni „Opowiadanie wiatru” H.Ch. Andersena, a następnie przygotowały cudowne ilustracje do wybranej części historii. Dzięki temu powstała barwnie ilustrowana baśń widziana oczami wyobraźni dziewczynek.

       Kolejne historie są tuż, tuż…

      • Bajkowi Tropiciele

      • Ojjj ostatnio dużo się u nas dzieje! W naszej szkole pojawiły się nieznane osoby. Po korytarzach szkolnych przechadzają się postacie, które wymknęły się z różnych bajek! Ale nasi dzielni uczniowie wcielili się w Bajkowych Tropicieli i szybciutko wyszukali zaginione istoty. Komu udało się odszukać ich jak najwiecej? To się jeszcze okaże…zabawa trwa…

      • Jeździectwo w praktyce

      • Jak można miło spędzić czas w sobotnie popołudnie? Jedną z opcji jest spotkanie się w stajni i pobycie trochę z końmi. Tak właśnie postanowili zrobić nasi miłośnicy końskiego grzbietu. Dla niektórych był to pierwszy kontakt z tymi stworzeniami. Obserwacja i jak to powiedział jeden z uczniów „podziwianie” tych cudownych zwierząt pozwoliło dostrzec ich naturalne zachowania w stadzie, w kontakcie z człowiekiem. Dzieci świetnie się realizowały podczas zabiegów pielęgnacyjnych, sztuki miziania i przytulania oraz nauki jazdy. Niesamowita jest obserwacja tego jak koń samą swoją obecnością może pozytywnie wypłynąć na działania i odczucia dzieci.

       Pełni przyjemnych odczuć i wrażeń czekamy do następnego spotkania.

      • Wizyta w ICT

      • Dnia 19 października klasa 1a wybrała się na wycieczkę do kostrzyńskiego zakładu produkcji papieru ICT. Tata naszej koleżanki z klasy oprowadzał nas po zakładzie opowiadając o kolejnych etapach produkcji papieru. Szczególne wrażenie zrobiły na nas olbrzymie urządzenia, pojazdy poruszające się po halach i taśmy produkcyjne. Odbyły się pełne wrażeń konkursy i zabawy papierem. Wszystko z zachowaniem szczególnych zasad bezpieczeństwa i w kamizelkach odblaskowych. Na pożegnanie każdy uczestnik otrzymał solidną torbę z artykułami papierniczymi. Chętnie zwiedzimy kolejne ciekawe miejsca w naszym mieście.​​​​​​​

      • JESIENNA WYPRAWA DO PARKU NARODOWEGO „UJŚCIE WARTY”

      • W środowy poranek, 12 października 2022 r. wyruszyliśmy na wycieczkę do Parku Narodowego „Ujście Warty”, aby uczestniczyć w warsztatach przyrodniczych pod tytułem „Życie bobrów”. Śpiewająco dojechaliśmy do celu naszej podróży, czyli Centrum Edukacyjnego w Chyrzynie. Przez dwie godziny, pod bacznym okiem instruktorów, wspólnie zgłębialiśmy tajniki życia bobrów, poprzez rysowanie, rozwiązywanie zagadek, budowanie  siedlisk tych niezwykłych zwierząt. Na zakończenie żywej lekcji przyrody, wyposażeni w ogrom wiedzy, wyruszyliśmy na zajęcia w terenie , w trakcie których szukaliśmy śladów bobrów.

                   Z wycieczki wróciliśmy w rewelacyjnych humorach, z głową pełną nowych wiadomości, uśmiechem „od ucha do ucha” oraz umiejętnościami,  zarówno tropicieli, jak i budowniczych.

        

                   Z przyrodniczym pozdrowieniem 

       uczniowie klasy I B z wychowawcą

      • Dzień Gier Planszowych

      • Klasa 1a dołączyła dzisiaj do obchodów Dnia Gier Planszowych. Uczniowie przynieśli do szkoły swoje ulubione planszówki i w wybranych zespołach uczyli siebie nawzajem reguł gier. Oczywiście byli wygrani i przegrani. Taka lekcja bardzo się uczniom podobała!

       Beata Nowald

      • Laboratoria przyszłości

      • Uczniowie Klas I - III na zajęciach z robotyki we wrześniu poznali roboty Photon. Ćwiczyli planowanie i budowanie miasteczka na macie. Podjęli pierwsze próby zaprogramowania robota za pomocą tabletu, tak by dotarł do wybranego miejsca.

       Zajęcia w ramach laboratoriów przyszłości w klasach 4-8 rozpoczęliśmy od modelowania 3D. Uczniowie stawiali pierwsze kroki, poznali program Tinkercad oraz tworzyli pierwsze modele.

       #LaboratoriaPrzyszlosci

        

      • Dorotka po drugiej stronie tęczy

      • Dnia 6 października 2022r. uczniowie klas 1a,1b, 3a, 3b wraz z wychowawcami udali się autokarem do KCK „Kręgielnia” na przedstawienie pt: ”Dorotka po drugiej stronie tęczy”. Była to adaptacja klasyki światowej literatury ,,Czarnoksiężnika z Krainy Oz” w wykonaniu aktorów Teatru Profilaktycznego Alert z Wrocławia.

       Dzieci z zaciekawieniem śledziły losy Dorotki i jej trzech przyjaciół Stracha na Wróble, Blaszanego Drwala i Tchórzliwego Lwa w drodze do Szmaragdowego Grodu. To przepiękna opowieść o przyjaźni i odzyskiwaniu wiary w siebie. Główni bohaterowie pokazują również jak bezcennym skarbem jest otaczająca przyroda i jak należy o nią dbać. Zła Czarownica była wcieleniem wszystkich tych, którzy zaśmiecają i hałasują w naszych pięknych lasach. Oprócz interesującej fabuły wiele wrażeń wywołały także stroje i oprawa wizualna. Interaktywny spektakl bardzo przypadł do gustu naszym młodym widzom!

       Beata Nowald, Małgorzata Ladowska

       Agnieszka Chochoł-Waskin, Anna Babij

      • Otrzęsiny

      • W  czwartek 29 września 2022r.  obchodziliśmy Dzień Chłopaka. W naszej szkole odbyła się dyskoteka dla klas I - VIII. Impreza ogólnoszkolna poprzedzona była tradycjnymi otrzęsinami dla uczniów klas pierwszych. Uczniowie z Samorządu Szkolnego oraz ze Szkolnego Klubu Europejczyka Euromagnes pod kierunkiem pani Małgorzaty Ladowskiej przygotowali gry, zabawy i konkursy dla młodszych koleżanek i kolegów. Wszyscy przeszli wzorowo konkurencje, pozbyli się symbolicznych ogonów i wybawili się przy muzyce

       integrując się ze społecznością uczniowską innych klas. Naszym pierwszoklasistom bardzo spodobała się ich pierwsza impreza.

    • HARMONOGRAM ZEBRAŃ Z RODZICAMI

     DATA

     DZIEŃ

     GODZINA

     KLASA

     NUMER SALI

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:00

     1A

     6

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:00

     1B

     5

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:00

     2A

     7

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:00

     2B

     35

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:30

     3A

     7

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:00

     3B

     32

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:00

     4A

     26

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:00

     5A

     36

     08.09.2020

     Wtorek

     17:00

     6A

     2

     08.09.2020

     Wtorek

     17:00

     6B

     31

     08.09.2020

     Wtorek

     17:00

     7A

     44

     08.09.2020

     Wtorek

     17:00

     7B

     42

     08.09.2020

     Wtorek

     17:00

     8A

     45

     08.09.2020

     Wtorek

     17:00

     8B

     24

     08.09.2020

     Wtorek

     17:00

     ODDZIAŁ SPECJALNY

     10