• AKTUALNOŚCI

      • Zday Challenge

      • Jak skuteczna i łatwa może być nauka dzięki nowoczesnym narzędziom? Zday Challenge to doskonała okazja, aby to sprawdzić! Przez cały tydzień  (15-21.11.2023 r.) uczniowie będą mieli dostęp do pełnej palety zasobów edukacyjnych w naszej aplikacji, w tym:

       • Interaktywnych lekcji wideo z przedmiotów takich jak język polski, matematyka, chemia, fizyka, nagranych przez doświadczonych nauczycieli.
       • Omówień lektur i epok literackich: Pełne zanurzenie w literaturze i jej historycznym kontekście.
       • Szczegółowych wzory i omówienia z matematyki, fizyki, chemii.

       Dodatkowo, po upływie tygodnia, zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w konkursie na stworzenie nowego hasła reklamowego dla Zday. Autor zwycięskiej propozycji otrzyma konsolę do gier Xbox!

       Jak wziąć udział? To łatwe! Wystarczy pobrać aplikację Zday, zarejestrować się i rozpocząć tygodniowe wyzwanie.

       Szczegóły wydarzenia dostępne są pod adresem: https://zday.pl/zdaychallenge/

      • Konkursy

      • Bezpieczeństwo na drodze to kwestia priorytetowa, a jednym z kluczowych elementów poprawy widoczności pieszych i rowerzystów jest noszenie odblasków. W trosce o edukację i promocję bezpieczeństwa drogowego, organizowane są różnorodne inicjatywy, takie jak konkursy plastyczne. Jednym z nich jest konkurs "Świeć Przykładem – Noś Odblaski", który nie tylko inspiruje do artystycznego wyrażania swoich myśli, ale także kładzie nacisk na profilaktykę i odpowiedzialność za własne bezpieczeństwo. Jego głównym celem jest popularyzacja noszenia odblasków jako prostego, ale skutecznego środka zwiększającego widoczność na drodze, zwłaszcza w warunkach ograniczonej widoczności, jak wieczór czy noc.

       "Świeć Przykładem- noś odblaski" to nie tylko hasło, ale także idea, która wskazuje na indywidualną odpowiedzialność za bezpieczeństwo. Odblaski są doskonałym przykładem tego, jak prosta codzienna czynność może mieć ogromny wpływ na życie i zdrowie. Artystyczne podejście do tematu pozwala uczestnikom wyrazić swoje spojrzenie na tę kwestię, jednocześnie edukując innych.

       W naszej szkole odbył się taki konkurs w którym to uczniowie bardzo chętnie wzięli udział:

       I miejsce Hanna Żmijewska kl. IVB

       II miejsce Szymon Gościniak kl. IV A

       III miejsce Tymoteusz Włodarczak-Głowicki kl. IV A

       Wyróżnienia:

       Stanisław Brożyński kl. V A

       Aleksander Smętkowski kl. IV A

       Zofia Żygielewicz kl. VB

       Damian Dec kl. IV A

       Piotr Malicki kl. IV B

        

       Konkurs „Żyję bez narko, bawię się bez alko”

        

       Konkurs plastyczny "Żyję bez narko, bawię się bez alko" to nie tylko wydarzenie artystyczne, ale przede wszystkim inicjatywa społeczna skierowana do młodzieży. Poprzez sztukę chcemy przekazać ważne wartości i skłonić uczniów do refleksji nad własnym zdrowiem i decyzjami, które podejmują w życiu codziennym. To niepowtarzalna okazja do tego, by sztuka stała się narzędziem zmiany społecznej i inspiracją dla kolejnych pokoleń.

       I miejsce Dawid Suplicki-Czerwonka kl.VII A

       Wyróżnienie otrzymała  Blanka Rozalik kl.VII A

        

       Rozstrzygnięcie konkursu z „Zachowaj Trzeźwy Umysł”

       Wyróżnienia:

       Kategoria wiekowa I-III „Mój pomysł na zdrowie”  i IV-VIII „Rosnę zdrowo”. Rozstrzygnięcie konkursu  miało miejsce  w tym roku szkolnym.

       Melissa Gradzińska – kl.IV A

       Karolina Kokonowska-kl.IV A

       Antoni Wardyński- kl.IV A

       Mateusz Babij- kl.VII A

       Oktawiusz Maleńki- kl.VII A

       Dominik Bożek- kl.VII A

        

       Gratulujemy wszystkim osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów.

        

                                                                                                                 Anna Babij

      • Wycieczka klasy IA do Parku Narodowego

      • Dnia 17 listopada 2023r. uczniowie klasy 1A wyruszyli na niezapomnianą przygodę do malowniczego Chyrzyna, gdzie czekały na nich fascynujące zajęcia warsztatowo-laboratoryjne poświęcone życiu tajemniczych bobrów. Podczas tej wyjątkowej wyprawy, mali odkrywcy mieli okazję zgłębić tajniki świata bobrów i z bliska przyjrzeć się ich fascynującemu życiu.

       Wyjazdy edukacyjne stanowią nieodłączną część programu nauczania, pozwalając uczniom na zdobycie praktycznej wiedzy i rozwijanie zainteresowań.

       W Chyrzynie uczniowie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach poprowadzonych przez Panią Agnieszkę Mielczarek .Tematem przewodnim były bobry - niezwykłe ssaki wodne, które odgrywają kluczową rolę w kształtowaniu ekosystemów rzecznych.

       Podczas warsztatów uczniowie mieli możliwość poznać fascynujące fakty na temat życia bobrów. Dowiedzieli się, jak te zwierzęta budują swoje charakterystyczne tamy, jak dbają o swoje terytorium, a także jakie znaczenie mają w ekosystemie wodnym. Spotkanie z bobrami w laboratorium pozwoliło dzieciom z bliska przyjrzeć się ich zwyczajom i zachowaniom.

       Zajęcia warsztatowe nie ograniczały się jedynie do teorii. Uczniowie mieli okazję samodzielnie budować małe modele tam bobrów, żeremi korzystając z dostępnych materiałów. To praktyczne doświadczenie pozwoliło dzieciom lepiej zrozumieć, jak skomplikowane są konstrukcje tam bobrów i jakie umiejętności są potrzebne do ich zbudowania.

       Wyjazd do Chyrzyna był nie tylko okazją do zdobywania wiedzy, ale również do budowania więzi między uczniami. Zajęcia warsztatowe, spacer i wspólne wyzwania sprawiły, że dzieci lepiej poznały się nawzajem i nauczyły się współpracy.  Połączenie edukacji z przygodą sprawiło, że zdobyta wiedza stanie się dla nich nie tylko suchym faktem, ale fascynującą historią, którą będą chcieli dzielić się z innymi.

       Przygoda z klasą 1A w Chyrzynie to doskonały przykład tego, jak edukacja może stawać się inspirującym doświadczeniem, pozostawiającym niezapomniane wspomnienia na długie lata. Wyjazdy edukacyjne takie jak ten nie tylko rozwijają umiejętności poznawcze uczniów, ale również kształtują ich postawy, ucząc szacunku do przyrody i otaczającego świata.

       Miasto Kostrzyn nad Odrą realizuje z Parkiem Narodowym „Ujście Warty” projekt o nazwie Współpraca w zakresie edukacji ekologicznej kostrzyńskich szkół z Parkiem Narodowym „Ujście Warty”.

       Na realizację projektu Miasto Kostrzyn nad Odrą pozyskało dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze.

                                                                  Anna Babij, Anna Pyć

      • Klasa 1b w Parku Narodowym "Ujście Warty" Warsztaty pt. ,,Życie bobrów” i telewizja

      • Miasto Kostrzyn nad Odrą realizuje wspólnie z Parkiem Narodowym "Ujście Warty" projekt o nazwie "Współpraca w zakresie edukacji ekologicznej kostrzyńskich szkół z Parkiem Narodowym Ujście Warty". Na realizację projektu Miasto Kostrzyn nad Odrą pozyskało dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze.

       Uczniowie klasy 1b mieli możliwość aktywnego uczestnictwa w warsztatach przyrodniczych  w Parku Narodowym Ujście Warty w Chyrzynie. Podczas których poznaliśmy  budowę, życie i zwyczaje bobrów

       Najpierw uczestniczyliśmy w zajęciach w sali edukacyjnej. Wspólnie z panią wykonaliśmy rysunek bobra, następnie zapoznaliśmy się z życiem i zwyczajami bobrów, oglądnaliśmy film edukacyjno-przyrodniczy i w grupach wybudowaliśmy żeremia. Na koniec każdy mógł się wykazać zdobytymi wiadomościami w w quizie, za zebrane bobrowe-punkty,otrzymaliśmy nagrody. Następnie wybraliśmy się na spacer po mokradłach, gdzie szukaliśmy śladów bobrów. Pani przewodnik  pokazała nam czaszkę i zęby bobrowe. Widzieliśmy zgryzy, ścieżki i kanały bobrowe oraz żeremie. To były wspaniałe zajęcia👏 i obserwacja przyrody na żywo!

       Wróciliśmy szczęśliwi, zafascynowani i pełni ciekawostek. Podekscytowani możliwością uczestniczenia w wywiadzie dla gazety kostrzyńskiej.

       Zajęcia poprowadziła pani Agnieszka Mielczarek, której serdecznie dziękujemy.

        

       Park Narodowy prowadzi warsztaty dla uczniów

      • Zdrowe śniadanie

      • Dnia 8 listopada 2023 r. uczniowie klas I-III w naszej szkole przeżyli niezwykłą przygodę kulinarną, uczestnicząc w zajęciach, podczas których samodzielnie przygotowali zdrowe śniadanie. To wyjątkowe wydarzenie nie tylko dostarczyło im radości, ale także przyczyniło się do budowania zdrowych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat.

       W ramach projektu "Zdrowe Śniadanie", nauczyciele postanowili zaszczepić u dzieci zainteresowanie gotowaniem i pokazać im, jak ważne jest zdrowe odżywianie

       Zadanie nie było łatwe, ale z entuzjazmem i zaangażowaniem uczniowie przystąpili do pracy. Wszystko zaczęło się od planowania menu – dzieci wspólnie decydowały, jakie składniki chciałyby wykorzystać, aby stworzyć smaczne i zdrowe danie. Zdrowe śniadanie miało być równowagą pomiędzy warzywami, owocami a produktami pełnoziarnistymi.

       W trakcie przygotowań, nauczyciele nie tylko kierowali procesem przygotowania  ale również dostarczali cennych informacji na temat wartości odżywczych poszczególnych składników. Dzieci miały okazję dowiedzieć się, dlaczego owoce, warzywa i produkty pełnoziarniste są ważne dla zdrowia, a także jak wpływają na ich energię i koncentrację w szkole.

       Po zakończeniu przygotowań nadszedł czas na degustację. Dzieci z dumą prezentowały swoje dzieła, a klasa zasiadła do wspólnego stołu, by delektować się pysznym i zdrowym śniadaniem. Były kanapki pełnoziarniste z warzywami, musli z owocami, jogurt naturalny z miodem i świeżymi jagodami – prawdziwa uczta dla młodych podniebienia.

       Projekt "Zdrowe Śniadanie" nie tylko nauczył dzieci, jak gotować i komponować zdrowe posiłki, ale również wzbudził ich zainteresowanie tym tematem. Wspólne przygotowywanie śniadania  nie tylko integrowało klasę, ale także kształtowało zdrowe nawyki żywieniowe, które przetrwają przez wiele lat. To z pewnością było niezapomniane doświadczenie, które wzbogaciło edukację naszych najmłodszych uczniów o praktyczne umiejętności i świadomość znaczenia zdrowego stylu życia.

                                                     

                                                                                          Beata Nowald

                                                                                          Małgorzata Ladowska

                                                                                          Ewelina Sobczak

                                                                                          Agnieszka Chochoł-Waskin

                                                                                          Marta Begol

                                                                                          Anna Babij

      • Muzyczne opowieści –Legenda o Liczyrzepie. Orkiestra dęta w pigułce-skrzydłówka i saxhorn.

      • W dniu 6.11.2023r. w naszej szkole odbył się drugi koncert przygotowany przez Lubuskie Biuro Koncertowe Orfeusz. Tym razem poznaliśmy Legendę o Liczyrzepie. Opowieść o księżniczce Emmie porwanej przez Ducha Gór opowiedziana została dźwiękami eufoniom, trąbki, skrzydłówki, sakshornu altowego i tenorowego. Udział w koncercie wywołał u dzieci dużo pozytywnych emocji i dał nowe możliwości odkrywania świata dźwięków😀 To była ciekawa lekcja muzyki 🎷🎺🎷 

       Serdecznie dziękujemy i do zobaczenia za miesiąc! 😊

      • ŚWIATOWY DZIEŃ GIER PLANSZOWYCH w klasie 1b

      • To coroczne święto miłośników planszówek, obchodziła  10 października klasa 1b.

       Była to dla nas chwila nawiązywania więzi połączona z intensywną aktywnością umysłu, a nade wszystko świetną zabawą. Dzieci przyniosły do szkoły swoje ulubione planszówki i wspólnie z kolegami mogli sprawdzić swoje umiejętności współpracy, spostrzegawczości czy logicznego myślenia😊. Dla dzieci był to prawdziwy sport intelektualny, angażujący kluczowe obszary myślenia, takie jak: pamięć, planowanie, dedukcja, czy myślenie.

       Rozgrywki odbywały się w radosnej, ale także  twórczej atmosferze. Rozwijały umiejętności społeczne i interpersonalne – uświadamiały, w jaki sposób właściwie funkcjonować w grupie osobowej.

       Wiemy na pewno, że będziemy z radością sięgać po gry planszowe nie tylko 10 października, ale przez cały rok.

                                                                          Klasa 1b, pani Agnieszka Chochoł-Waskin i pani Katarzyna Błaszczyk

      • Dzień Drzewa

      • 10 października obchodzimy w Polsce Dzień Drzewa. W tym roku uczniowie klasy Ib aktywnie włączyli się do obchodów tego święta. Wszystkie prowadzone w tym dniu zajęcia dotyczyły właśnie drzewa. Najpierw uczniowie obejrzeli film o znaczeniu drzew w naszym życiu. Następnie wykonali wspólnie plakat pt. „Co nam dają drzewa?” Potem wykonaliśmy ludziki z kasztanów i żołędzi. Zwieńczeniem wszystkich działań, było sadzenie drzewka w otoczeniu naszej szkoły. Mamy nadzieję, że nasze drzewko upiększy nasz szkolny teren, ale przede wszystkim przyczyni się do zmniejszenia efektu cieplarnianego. Nasi uczniowie są EKO, bo wiedzą, że sadzenie drzew jest jednym z najbardziej skutecznych i prostych sposobów przeciwdziałania zmianom klimatycznym. Drzewa i lasy to niezbędne narzędzia regulacji klimatu. Drzewa to nasze wspólne dobro!

      • Szkolne obchody 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pod hasłem: „Polska to taka kraina, która w naszych sercach się zaczyna!”

      • W czwartkowe przedpołudnie, 09.11.2023 r., w uroczystym stroju galowym, udekorowanym własnoręcznie przygotowanym, biało-czerwonym kotylionem, z dumą, wzruszeniem oraz ogromną radością, uczestniczyliśmy w 105. urodzinach naszej kochanej Ojczyzny.

       Ten wyjątkowy dzień, był kulminacją obchodów, w które aktywnie angażowaliśmy się od początku roku szkolnego. Prezentacja umiejętności manualnych, oryginalnie uwidocznionych w makietach pod znamienitym hasłem: „Piękne, cudowne, kochane… bo polskie”, w plakatach pt. „Polskie symbole narodowe w uczniowskiej, plastycznej odsłonie”, przygotowanie niepodległościowej gazetki ściennej i biało – czerwonej dekoracji w salach lekcyjnych, udział w pierwszej edycji Szkolnego Przeglądu Polskiej Pieśni Patriotycznej pod hasłem: „Z młodej piersi się wyrwało...”, organizacja Szkolnego Dnia Galowego, zaprezentowanie montażu słowno-muzycznego pt. „Polska, ta co nigdy nie zginęła...” oraz śpiew hymnu punktualnie o godzinie 11:11, potwierdziły nasze całkowite przygotowanie, do wspólnego uczczenia Narodowego Święta Niepodległości. Nasze zaangażowanie w szkolne obchody 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz wystawienie pocztu sztandarowego w trakcie uroczystej Mszy Świętej za Ojczyznę, odprawionej 11.11.2023 roku, w Kościele pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, potwierdziły, że jesteśmy utalentowanymi plastykami, architektami, zdolnymi adeptami sztuki aktorskiej, a przede wszystkim młodymi, wrażliwymi ludźmi, dla których „Ojczyzna, to wielki, zbiorowy obowiązek” , a „Polska to taka kraina, która w naszych sercach się zaczyna”. Wzorową postawę młodych patriotów, zaprezentowaliśmy również 05.11.2023 r., w trakcie uroczystej Mszy Świętej na Cmentarzu Obozowym Stalag III C Alt Drewitz, w trakcie której, uczciliśmy pamięć więźniów, w bestialski sposób zamordowanych przez nazistów, w czasie II wojny światowej. Wszystkie zaplanowane i zrealizowane działania, nagrodzone symbolicznymi dyplomami, to dowód naszej dojrzałości patriotycznej, kwintesencja kreatywności i radości tworzenia, a także ogromnego wsparcia rodziców, nauczycieli, którym pragniemy serdecznie podziękować.

        

        

                                                                                                      Z patriotycznym pozdrowieniem

                                                                                                                       uczniowie

                                                                                                            Szkoły Podstawowej nr 3

      • Wyjazd klas 1A i 1B do kina w Gorzowie na film "Sposób na ducha"

      • Dnia 31października 2023r. był dla uczniów klas 1A i 1B  był wyjątkowym wydarzeniem, na które czekali z niecierpliwością. Film "Sposób na ducha" miał wiele emocji i rozrywki, a wyjazd do kina okazał się być niezapomnianym przeżyciem.

       Kino to miejsce, gdzie marzenia stają się rzeczywistością, a emocje biorą górę nad codziennością.

       Wyjazd do kina był częścią programu edukacyjnego, który miał na celu rozwijanie wyobraźni i kultury filmowej uczniów. Rodzice uczniów i nauczyciele wspierali to przedsięwzięcie, zdając sobie sprawę z tego, jak ważne jest wprowadzenie dzieci w świat sztuki filmowej. W dniu wyjazdu wszyscy uczniowie zebrali się w szkole pełni ekscytacji. Dla niektórych była to pierwsza wizyta w kinie, więc to wydarzenie miało szczególny urok. Po krótkiej odprawie i przydzieleniu miejsc w autokarze, uczniowie wyruszyli w drogę do Gorzowa, gdzie czekał na nich seans filmowy

       "Sposób na ducha" to film, który wciągnął młodych widzów w świat magii i przygód. Historia opowiada o rodzinie i  grupie dzieci, które odkrywają tajemniczy sposób na widzenie duchów. To pełne humoru i emocji przygody, które skradły serca zarówno dzieci, jak i dorosłych. Bohaterowie filmu wyruszają w niesamowitą podróż, by rozwikłać tajemnice i spotkać ducha, co staje się źródłem niezwykłych przygód i niesamowitych przeżyć

        Duży ekran, wygodne fotele, i doskonały dźwięk zapewniły idealne warunki do oglądania filmu. Nauczyciele byli obecni, aby zapewnić, że wszyscy uczniowie zachowują się odpowiednio i cieszą się filmem.

       W trakcie seansu filmowego dzieci były wpatrzone w ekran. Śmiech, emocje i ekscytacja wypełniały salę kinową. "Sposób na ducha" okazał się strzałem w dziesiątkę - dostarczając zarówno humoru, jak i głębszych przemyśleń. Dla uczniów była to nie tylko rozrywka, ale także okazja do refleksji nad wartością przyjaźni, odwagi i empatii.

       Po zakończeniu seansu wszyscy wrócili do autokaru, pełni wrażeń i opowiadając sobie o ulubionych momentach filmu. Wyjazd do kina okazał się dobrą decyzją a uczniowie wrócili do szkoły z uśmiechami na twarzach.

        

        

      • Wycieczka klas III A i III B

      •             Dnia 20.10.2023r. uczniowie klas III A oraz III B wybrali się do Gorzowa Wielkopolskiego, na wycieczkę do kina Helios, na film pt. „O psie, który jeździł koleją”.

       Film okazał się idealną propozycją dla uczniów, którzy właśnie będą omawiali lekturę o tym samym tytule. Wszyscy z przejęciem śledzili losy głównego bohatera, przyjaznego psa Lampo. Nie obyło się bez wielu emocji. Były łzy smutku i wzruszenia oraz uśmiechy. Uczniom obu klas bardzo spodobała się unowocześniona wersja przygód psa Lampo. To była udana wycieczka!

        

        

       Wychowawcy klas,

       Ewelina Sobczak

       Marta Begol

      • WARSZTATY PROFILAKTYCZNE

      • W dniach 17-18.10.2023r. na terenie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Integracji Europejskiej w Kostrzynie nad Odrą odbyły się warsztaty profilaktyczne przeprowadzone przez pracowników Centrum Działań Profilaktycznych w Wieliczce. Spotkania z klasami od I do VIII przebiegły według wcześniej ustalonego harmonogramu, a każde z nich trwało 90 minut. Łącznie w warsztatach wzięło udział 256 uczniów, którzy zostali podzieleni na grupy wiekowe.

                   Dla klas pierwszych przeprowadzono zajęcia oparte na krótkiej historii pod tytułem “Silna mała mróweczka”. Podczas zajęć dzieci uczyły się optymistycznej postawy, wiary we własne możliwości, naukę tolerancji i szacunku. Uczniowie bardzo chętnie wcielali się w rolę i przedstawiali scenki sytuacyjne. Dowiedzieli się na czym polega różnica między skarżeniem, a dbaniem o własne bezpieczeństwo, prawo do szacunku i nietykalności cielesnej. Problemy podjęte podczas spotkań dotyczyły głównie zaburzonej samooceny, nieumiejętności przyjmowania krytyki oraz radzenia sobie w sytuacji niepowodzeń. Działania trenerek ukierunkowane były na podnoszenie samooceny wśród naszych wychowanków prowadzącej do zwiększenia pewności siebie, przeświadczenia o skuteczności własnych działań, wytrwałości, a także tolerancji i szacunku dla innych. Uczniowie klas drugich i trzecich uczestniczyli w spotkaniach zatytułowanych ”Tomek i czarny kruk”, natomiast warsztaty dla klas szóstych nosiły hasło „Złość da ci w kość!”. Celem wyżej wymienionych paneli było przygotowanie uczestników do funkcjonowania wolnego od przemocy i agresji, poprzez nauczenie ich kontroli negatywnych emocji, pokazania sposobów rozwiązywania konfliktów oraz kształtowania umiejętności rozróżniania zachowań akceptowanych i nieakceptowanych w społeczeństwie. Trenerki w zaproponowanych ćwiczeniach uświadamiały jak brać odpowiedzialność za swoje postępowanie oraz jak budować pozytywne relacje między rówieśnikami. Z kolei członkowie klas czwartych skorzystali z warsztatów odbywających się pod hasłem „Bez-stres”. Trenerki prowadzące zajęcia uświadamiały naszym uczniom czym jest stres oraz jakie są jego przyczyny, funkcje oraz konsekwencje. Wskazywały również sposoby niwelujące szkodliwe skutki tego zjawiska poprzez budowanie efektywnych strategii radzenia sobie z negatywnymi emocjami. Między innymi nasi wychowankowie mieli również okazję doświadczyć na własnej skórze kilku prostych technik relaksacyjnych. Klasy piąte były zaangażowane w zajęcia opatrzone hasłem „Zaplątani w sieci”. Uczestniczyli w nich aktywnie, zdobywając wiedzę na temat różnych aspektów korzystania z Internetu i nabywając umiejętności radzenia sobie z przejawami cyberprzemocy. Prowadzące pomagały wypracowywać w naszych uczniach dystans do treści pojawiających się w sieci oraz właściwe sposoby reagowania na przejawy łamania prawa za pośrednictwem mediów elektronicznych. Podczas zajęć dla klasy siódmej i ósmej uczniowie wspólnie zastanawiali się jakie „zagrożenia cywilizacyjne” istnieją w dzisiejszej rzeczywistości. Czym grozi nadmierne i bezkrytyczne korzystanie z nowych technologii. Wspólnie z trenerkami analizowali jakie potrzeby zaspakajają za pomocą telefonu. Określali jak w bardziej świadomy sposób można zaopiekować się sobą.  

                   Formy i sposoby prezentacji wiedzy podczas warsztatów dotyczyły różnej tematyki oraz były dostosowane do wieku rozwojowego dzieci. Spotkania były prowadzone w przyjaznej atmosferze. Uczniowie z uwagą i zainteresowaniem uczestniczyli w zaproponowanych aktywnościach. Z chęcią wykonywali polecenia i wykazywali duże zaangażowanie.

        

       Zespół ds. pomocy psychologiczno-pedagogicznej

      • Warsztaty profilaktyczno – edukacyjne ZDROWO JEM - ZDROWO ŻYJĘ

      • We wtorek 31 października 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. Integracji Europejskiej odbyły warsztaty profilaktyczno-edukacyjne na temat zasad zdrowego żywienia. Przeprowadziła je pani mgr Monika Dudek, która jest dietetykiem klinicznym. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas IV-VI, tj. 108 osób.   

       Zajęcia zorganizowano w dwóch grupach na 2 lekcjach. Dzieci miały możliwość dowiedzieć się o wpływie właściwego odżywiania na pracę organów wewnętrznych, w tym mózgu. Pani dietetyk przypomniała piramidę zdrowego żywienia, omówiła powikłania wynikające z nadmiernego spożywania cukru. Podczas zabawy uczniowie wspólnie przeliczali realną zawartość kostek cukru w wybranych produktach spożywczych. Dzieci bardzo rzeczowo odpowiadały także na pytania dotyczące diety nastolatków.

       Młodzież poszerzyła swoją wiedzę na temat zdrowego odżywiania, wpływu aktywności fizycznej na kondycję całego ciała oraz konsekwencji spożywania niezdrowych tłuszczy i zbyt dużej ilości cukru.

      • KONCERTY

      • 6 października mieliśmy przyjemność uczestniczyć w pierwszym w tym roku szkolnym koncercie, organizowanym przez Lubuskie Biuro Koncertowe. Poznaliśmy nowe instrumenty oraz posłuchaliśmy muzyki latynoskiej. Był czas na wysłuchanie przygotowanych przez muzyków utworów, ale także na tańce. Czekamy z niecierpliwością na kolejne spotkania z muzykami z Lubuskiego Biura Koncertowego!

      • „BRZECHWOLANDIA”

      • 29 września uczniowie klas pierwszych, drugich oraz trzecich wybrały się na spektakl pt. „Brzechwolandia”. W trakcie jego trwania dzieci zapoznały się z postacią Jana Brzechwy, który był polskim poetą, autorem bajek i wierszy dla dzieci. Mogliśmy przenieść się w podróż, podczas której bliżej poznaliśmy wiersze Jana Brzechwy. Aktorzy sprytnie przemycali fragmenty tekstów, które były bez większego problemu zapamiętywane przez naszych uczniów. Po spektaklu wróciliśmy zadowoleni do szkoły.

        

       E. Sobczak

    • HARMONOGRAM ZEBRAŃ Z RODZICAMI

     DATA

     DZIEŃ

     GODZINA

     KLASA

     NUMER SALI

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:00

     1A

     6

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:00

     1B

     5

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:00

     2A

     7

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:00

     2B

     35

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:30

     3A

     7

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:00

     3B

     32

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:00

     4A

     26

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:00

     5A

     36

     08.09.2020

     Wtorek

     17:00

     6A

     2

     08.09.2020

     Wtorek

     17:00

     6B

     31

     08.09.2020

     Wtorek

     17:00

     7A

     44

     08.09.2020

     Wtorek

     17:00

     7B

     42

     08.09.2020

     Wtorek

     17:00

     8A

     45

     08.09.2020

     Wtorek

     17:00

     8B

     24

     08.09.2020

     Wtorek

     17:00

     ODDZIAŁ SPECJALNY

     10