• AKTUALNOŚCI

      • ZBIÓRKA KARMY

      • W listopadzie 2018r. Szkolne Koło Wolontariatu  z naszej szkoły zorganizowało akcję charytatywną na rzecz bezdomnych zwierząt przebywających w schronisku w Ługach Górzyckich. W wyniku przeprowadzonej zbiórki udało się zgromadzić 30 kg suchej karmy, 22 kg mokrej karmy oraz 10 koców. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom, którzy włączyli się do akcji i zachęcamy do dalszej pomocy na rzecz bezdomnych zwierząt. 

                                                                                                                                              Szkolne Koło Wolontariatu                                                                                                                                              Paulina Rakowska 

      • "ZOŚKA, PIRACI I WIELKA DRAKA"

      • Dnia 09.01.2019r.uczniowie klasy I i II wraz z opiekunami udali się na Kręgielnię na przedstawienie pt. ”Zośka, Piraci i wielka draka”. To klasyczna historia o piratach pokazana w nieklasyczny sposób. Zosia bardzo pragnie zostać piratką. Niestety nikt nie traktuje jej marzenia poważnie. Nawet jej brat razem ze swoimi kolegami wyśmiewa się z jej pomysłów. Chcąc udowodnić, że bycie piratem nie jest zarezerwowane tylko dla chłopców, Zosia wyrusza w piracką podróż.  Jest to spektakl o sile marzeń i odwadze w ich realizacji. Przykład Zosi pokazuje, że warto wierzyć w siebie i spełniać nawet najśmielsze marzenia - jeśli jest się odważnym i wytrwałym, wtedy wszystko jest możliwe. Chcieć znaczy móc i to młodym widzom pokazuje Zośka. Bohaterowie uczą też młodego widza otwartości i tolerancji. Pointa ukazuje, że „chłopięce” zabawy nie są zarezerwowane wyłącznie dla chłopców dziewczyny też mogą bawić się samochodami i chodzić po drzewach. A co najważniejsze – mogą być prawdziwymi Piratkami!

                                                    Beata Nowald, Marta Begol,Anna Walczak

                                                    Marta Strelczuk, Anna Babij

      • FERIE W SP3

      • W naszej szkole w czasie ferii zimowych planujemy zajęcia w godzinach: od 9:00 do 14:00.

       (o godzinie 10:30 - śniadanie)

       W programie:

       - zajęcia plastyczne

       - zajęcia artystyczne

       - gry i zabawy sportowe

       - pokaz mody zimowej

       ZAPRASZAMY W DNIACH 14 - 25 stycznia 2019r.

        

        

      • Z WIZYTĄ W DOMU SENIORA

      • 20 grudnia uczniowie klasy 2a pod opieką wychowawcy – Pani Anny Babij oraz opiekuna Szkolnego Koła Wolontariatu – Pani Pauliny Rakowskiej odwiedzili mieszkańców ,,Domu Seniora”. Przygotowania do tej wyjątkowej wizyty rozpoczęły się już kilka dni wcześniej. Uczniowie klas pierwszych oraz klasy drugiej pod okiem naszych wspaniałych wolontariuszy własnoręcznie przygotowali piękne kartki świąteczne. W trakcie spotkania dzieci zaprezentowały krótki program artystyczny, śpiewając kolędy, recytując wiersze oraz składając życzenia bożonarodzeniowe. Po przedstawieniu wręczyły mieszkańcom kartki świąteczne oraz słodki upominek. Za wspaniały występ dzieci otrzymały kosz cukierków oraz serdeczne podziękowanie od seniorów. Występ uczniów dostarczył mieszkańcom ,,Domu Seniora” niezapomnianych wrażeń. Bardzo chętnie włączyli się do wspólnego śpiewu, a na ich twarzach można było dostrzec wzruszenie. Dla takich przeżyć warto poświęcać czas. 

                                                                                                                                                                   Anna Babij, Paulina Rakowska  

      • "IM DAJESZ WIĘCEJ, TYM WIĘKSZY SIĘ STAJESZ"

      • W piątek 14 grudnia po raz kolejny odbył się w naszej szkole  Koncert Świąteczny. W tym roku uczniowie i rodzice zaangażowali się, aby pomóc  biednym dzieciom w Afryce. Brać szkolna odpowiedziała na apel Siostry zakonnej Iwony Szatkowskiej, która od 6 lat pracuje na misjach w miejscowości Francistown w Botswanie. Siostra jest pielęgniarką w klinice przyszkolnej. Jest to szkoła średnia, w której uczy się 1700  uczniów. Jest jedyną pielęgniarką w tej klinice. Pomaga jej tylko jedna pracownica zajmująca się głównie sprzątaniem, ale i mierzeniem temperatury, ciśnienia, ważeniem pacjentów. Pomimo tego, że jest „tylko” siostrą, pełni tam również rolę lekarza. Stawia diagnozy, zszywa rany, podaje leki i szczepionki, których ma niewiele. Właśnie to stało się głównym celem tegorocznego koncertu, któremu przyświecała myśl A. de Saint- Exupery`ego „IM  DAJESZ WIĘCEJ, TYM WIĘKSZY SIĘ STAJESZ”.

        Kostrzyńska młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 3 postanowiła zebrać środki na zakup żywności i lekarstw. Zebrane pieniądze, 5 000 złzostaną wysłane do Afryki. 

       Koncert odbył się w nowo wyremontowanej sali gimnastycznej – odpowiednio zabezpieczonej przed zniszczeniem. Serdecznie dziękujemy burmistrzowi miasta i sponsorom, dzięki którym nasza sala jest nie tylko bezpieczna, ale i przyjazna młodzieży. Dzieci, przy pomocy rodziców, przygotowały stoiska, na których można było zakupić domowej roboty wypieki, potrawy przygotowane przez babcie i dziadków oraz przepiękne ozdoby świąteczne. Był pyszny bigos, były pierogi i wiele, wiele innych smakołyków. Wszystko to działo się w cieniu wspaniałych występów uczniów z naszej szkoły, zespołu tanecznego Quest i kostrzyńskiej młodzieżowej kapeli rockowej Black Birds. Główną atrakcją wieczoru były trzy licytacje prowadzone przez panią dyrektor Grażynę Kłysz. W tym roku „pod młotek” poszły: wspaniały domek z piernika, ufundowany przez rodziców dzieci z klasy II A, a wykonany przez Piekarnię BAGIETKA, choinka podarowana przez państwa Karolinę i Stefana Bilińskich warz z dwoma drewnianymi kościółkami wykonanymi przez pana Piotra Ratajczakaoraz wielka paczka niespodzianka od firmy WENDRE. Zabawa była wspaniała a licznie zebrani rodzice gorąco oklaskiwali swoje pociechy, kupowali stroiki, ciasto i pysznie potrawy. Kolejny koncert zakończył się wspaniałym sukcesem. Dzięki szczodrości licytujących i otwartości kupujących, w tym roku sprawimy przyjemność uczniom ze szkoły w Botswanie. 

       Serdecznie dziękujemy radnym Rady Miasta Kostrzyn nad Odrą, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Były panie Elżbieta Sobczak i Helena Rudaniecka, świętował z nami również pan Rafał Żygielewicz. Swoją obecnością zaszczycił nas również  ksiądz proboszcz Wojciech Błaszczyk z parafii Matki Boskiej Rokitniańskiej. Jak co roku w licytację zaangażowany był również pana Andrzej Kail, radny Rady Powiatu Gorzowskiego, dyrektor ds. marketingu Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A.  Gorące podziękowania  za zaangażowanie kierujemy do rodziców oraz nauczycieli naszej szkoły a Ani Najdzie słowa uznania za profesjonalne poprowadzenie naszej szkolnej imprezy. 

        

                                                                                        Samorząd Uczniowski

        

       ZDJĘCIA Z KONCERTU DOSTĘPNE W GALERII

      • MIKOŁAJKI NA PLACU WOJSKA POLSKIEGO

      • Dnia 6 grudnia 2018 roku uczniowie z klasy Ia, Ib, IIa i kilka uczennic z klasy IVb i VIa wzięło udział w przeglądzie” Kolęd i pastorałek” na Placu Wojska Polskiego zorganizowanym przez Urząd Miasta w Kostrzynie nad Odrą. Był to szczególny dzień ze względu na Mikołajki. Była wata cukrowa oraz inne słodkości. Każde dziecko otrzymało czapkę mikołajową.  Można było również zrobić sobie zdjęcie w zagrodzie Mikołaja.

       Dzieci zaśpiewały pięknie. Było wzniośle i wszyscy poczuliśmy już magię zbliżających się świąt.

        

       M.Begol, B.Nowald, A.Walczak, D.Opiela, J.Rosiewicz, A.Babij                                                     

      • KONKURS NA BOMBKĘ BOŻONARODZENIOWĄ - ROZSTRZYGNIĘTY

      • Konkurs na Bombkę bożonarodzeniową  został rozstrzygnięty. Dziękujmy wszystkim dzieciom za udział w konkursie. Jury nie miało łatwego zadania, ponieważ wszystkie bombki były piękne. Widać włożony trud w ich wykonanie.

       Zwycięzcy:

       Aleksandra Cacaj- kl.Ib

       Maciej Karnicki- kl.IIa

       Zuzanna Siemiatowska-kl.IIa

       Kornelia Szandurska-kl.IIa

       Dorian Świt-IIa

       Wojciech Zięcina-kl.Ia

       Wyróżnienia:

       Mateusz Babij-kl.IIa

       Radosław Babiracki-kl Ia

       Julia Gałan-kl Ib

       Franciszek Grabowski kl.Ia

       Letycja Iwaszko-kl.Ib

       Łucja Iwaszko-kl.Ib

       Lena Jankowska-kl.IIa

       Fabian Kaznowski-kl.IIa

       Julia Kusyń-kl.IIa

       Zofia Konieczyńska-kl.IIa

       Krystian Orzechowski-kl.IIa

       Wiktoria Lachowicz-kl.IIa

       Aleksandra Lachowicz-kl.IIa

       Oktawiusz Maleńki-kl.IIa

       Jakub Milczarek-Ia

       Blanka Rozalik-IIa

       Nikodem Surma-kl.Ia

       Wiktoria Waskin- kl.Ia

       Julian Zięcina-kl.IIa

        

                                                                                   

       Marta Begol ,Beata Nowald, Anna Babij

      • GÓRA GROSZA

      • XIX EDYCJA GÓRY GROSZA TRWA!!!

       WRZUCAJCIE GROSIKI DO PUSZKI W SWOJEJ KLASIE OD 4 DO 17 GRUDNIA 2018 ROKU.

       PAMIĘTAJCIE, ŻE POMÓC MOŻE KAŻDA DROBNA MONETA!

      • WYJAZD NA REWIĘ

      • Dnia 21 listopada 2018 roku uczniowie z klasy Ia, Ib i IIa wraz z opiekunami mieli możliwość obejrzeć występ znanej na całym świecie MOSKIEWSKIEJ REWII NA LODZIE, która zaprezentowała widowisko oparte na motywach jednejz najpopularniejszych baśni autorstwa H. Ch. Andersena pt „Królowa Śniegu”. Spektakl był przygotowany na najwyższym poziomie artystycznym. Uwagę małych widzów szczególnie zwróciła jazda figurowa na lodzie pełna trudnych elementów, piękna scenografia, oryginalne kostiumy artystów, gra świateł oraz zaskakujące efekty pirotechniczne.  Wyjazd ten był wyjątkowym przeżyciem i z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci. Wzbudził wiele pozytywnych emocji o czym świadczyły uśmiechy na twarzach wszystkich uczestników.

        

                                                         A. Babij, B. Nowald, A. Pyć, A. Walczak, M. Begol

      • WYCIECZKA DO LONDYNU W DNIACH 6 - 11 MAJA 2019

      • DO DNIA 14. 12. 2018 WSZYSCY  ZAINTERESOWANI PROSZENI SĄ  O WPŁATĘ ZALICZKI W KWOCIE 300 ZŁ NA KONTO RADY RODZICÓW:

       NR 46 8369 0008 0066 4547 2000 0020

       Z DOPISKIEM: WYCIECZKA DO LONDYNU IMIĘ I NAZIWSKO DZIECKA.

      • Setne urodziny Ojczyzny naszej uczciliśmy, w grze terenowej „Ku Niepodległej” swój udział sukcesem zaznaczyliśmy!

      • 20.11.2018 r. pięcioro uczniów z naszej szkoły: Nina Adamska, Anna Chara, Marcel Darul, Michał Walczak i Adam Woźniak, uczestniczyło w Międzyszkolnej Grze Terenowej „Ku Niepodległej” zorganizowanej przez Zespół Szkół w Kostrzynie nad Odrą we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 1.

       Zadaniem drużyn było wykonanie niepodległościowych zadań w 10 punktach naszego Miasta. Zaaferowani konkurencją, zaabsorbowani czytaniem mapy, szukaniem kolejnych punktów zadaniowych, świetnie poradziliśmy sobie z niepodległościową krzyżówką, diagramem, rozpoznawaniem postaci, rzutem granatem, strzelaniem z wiatrówki. Po blisko 2,5-godzinnej zabawie osiągnęliśmy metę gry, znajdującą się w Bastionie Filip, gdzie nastąpiło jej uroczyste podsumowanie.

       Ku miłemu zaskoczeniu wypełnionego euforią, nasza drużyna uzyskała największą liczbę punktów i zajęła I miejsce. Oprócz pamiątkowych dyplomów, nagród, na uczestników czekała niespodzianka, czyli pieczenie kiełbasek przy ognisku. W trakcie rozmów, wszyscy uznaliśmy, że oprócz wiedzy, umiejętności współpracy w grupie, sportowej kondycji, mogliśmy wspólnie oddać szacunek tym, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny, poprzez chociaż chwilowe cofnięcie się do listopada, ale tego sprzed 100 lat.

        

       Z patriotycznym pozdrowieniem

             uczestnicy gry terenowej

         „Ku Niepodległej”

      • PLAN REKOLEKCJI

      • Termin: 20 - 21. 12. 2018

       Miejsce: Kościół w Drzewicach

       20-21.12.2018 ( czwartek, piątek)

       Klasy : I, II, Oddział Specjalny przychodzą do szkoły na 3 godziny lekcyjne, następnie udają się z opiekunami na godz. 11:00 do Kościoła.

       Klasy: IV V, VI,VII, III gimnazjalne przychodzą do Kościoła na godz. 12:00 .

       Dnia 21.12.2018 ( piątek) kl. VIII uczestniczy w rekolekcjach o godz. 12:00.

       Obecność obowiązkowa. Opiekunowie proszeni są o sprawdzenie obecności uczniów na rekolekcjach.

      • KONKURS PLASTYCZNY „MÓJ ZAWÓD – MOJA PRZYSZŁOŚĆ”

      • W listopadzie rozstrzygnięto wyniki konkursu plastycznego „Mój zawód – moja przyszłość” zorganizowanego przez Wydział Oświaty, Kultury i Opieki przy Urzędzie Miasta w Kostrzynie nad Odrą. 

       Celem konkursu było zachęcanie uczniów do poznawania tajników wykonywania różnych zawodów oraz rozwijanie kreatywności i zainteresowań dzieci. 

       Wśród kilkudziesięciu nadesłanych prac wyróżniono kilkoro uczniów naszej szkoły: 

       klasa IA – Wojciech Zięcina

       klasa IB – Julia Gałan, Łucja Iwaszko

       klasa IIA – Blanka Rozalik, Wiktoria Lachowicz, Aleksandra Lachowicz, Julia Kusyń, Kornelia Szandurska, Zofia Konieczyńska, Marcel Marczak, Oktawiusz Maleńki

       Wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody i słodkości ufundowane przez organizatorów. 

       Gratulujemy!

       Nauczyciele nauczania początkowego oraz szkolny doradca zawodowy

      • KONKURS NA BOMBKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

      • Organizujemy KONKURS NA BOMBKĘ BOŻONARODZENIOWĄ dla klas pierwszych i drugiej SP. Wielkość bombki oraz technika wykonania dowolna.

       Na najciekawsze ozdoby czekają drobne nagrody. Wszystkie prace konkursowe ozdobią naszą szkolną choinkę. 

        Własnoręcznie wykonane i podpisane bombki  oddajemy do 4 grudnia 2018r. do sali nr 5, nr 6 lub nr 7. 

       Zachęcamy do udziału w konkursie.

                                                                        A.Babij, M.Begol, B.Nowald

      • "Byliśmy razem w tym szczególnym czasie, w trakcie setnych urodzin Ojczyzny naszej"

      • Rok temu uroczyście otworzyliśmy kalendarz obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Od tego momentu, każdy dzień przypominał nam o zbliżającej się wielkimi krokami urodzinowej uroczystości, na którą wszyscy zostaliśmy zaproszeni. Wspólnie postanowiliśmy podarować naszej Ojczyźnie prezenty płynące z głębi uczniowskiego serca. Ukoronowaniem naszych urodzinowych starań stał się Szkolny Tydzień Niepodległości, który rozpoczął się 05.11.2018 roku.

                U progu urodzinowej uroczystości, w trakcie poniedziałkowych przerw międzylekcyjnych, z przytupem, w biało-czerwonych strojach, w rytm polskiej muzyki, „wyginaliśmy śmiało ciało” dla naszej kochanej Ojczyzny (bo przecież

       „w zdrowym ciele, zdrowy duch”).

                Wtorkowe przedpołudnie, a dokładnie 3 i 4 godzinę lekcyjną wypełnił Międzyklasowy Konkurs Niepodległościowy pod znamienitym hasłem „Ta, co nigdy nie zginęła”. Nasza wzorowa znajomość 123-letniej polskiej drogi do niepodległości, 100 % wiedza z zakresu ortografii i interpunkcji połączona z gremialnym potwierdzeniem, że „przysłowia są mądrością Narodów” i udowodnieniem, że „trudne słówka to dla nas żadna wymówka” wprowadziły wszystkich w wyjątkowo wyśmienity nastrój. Naszą niepodległościowo-urodzinowo-konkursową zabawę dopełnił konkurs plastyczny pod hasłem „Kocham, lubię, szanuję… moją Ojczyznę”, oraz turniej sportowy zatytułowany „Uczcijmy Ojczyzny naszej urodziny poprzez przeciąganie liny”.

                Nie lada atrakcje na urodziny naszej Ojczyzny, przygotowali nasi najmłodsi koledzy. „Kasztanka z kasztanów”, praca plastyczna pt „Leć Orle Biały” wykonana za pomocą białej farby i pasty do zębów, z pewnością zapisze się do panteonu najciekawszych prezentów.

                Środowy poranek 07.11.2018 r. wypełnił nasze szkolne korytarze, sale lekcyjne galowym strojem i poezją i pieśnią patriotyczną. W podniosłej atmosferze, w biało-czerwonej aranżacji wnętrza sali gimnastycznej, każda klasa zaprezentowała jedną ze znanych pieśni i zadeklamowała wiersz o tematyce patriotycznej. Mimo, że Przegląd Pieśni i Poezji Patriotycznej pod hasłem „W prezencie dla Niepodległej, czyli z młodej piersi się wyrwało” zakończył się po dwóch godzinach, to do końca dnia można było usłyszeć na korytarzu fragmenty ukochanych i tak chętnie śpiewanych pieśni „O mój rozmarynie…”, „Wojenko, wojenko...”.

                Po strawie dla ucha i ducha przyszedł czas na czwartkowy kulinarny prezent dla naszej Ojczyzny. W tym dniu, na specjalnie przygotowanym kiermaszu pod hasłem „Dobre, bo polskie”, mogliśmy szczycić się naszymi cukierniczymi talentami, a jednocześnie delektować się cudownymi, polskimi wypiekami. Biało-czerwone stoły uginały się pod ciężarem babeczek, serników, mazurków, tortów, a wśród odwiedzających gości, można było jedynie usłyszeć słowa zachwytu.

                Wreszcie nadszedł ten szczególny, jedyny, tak wyczekiwany przez nas wszystkich dzień. W piątkowe przedpołudnie 09.11.2018 r., z dumną miną, wysoko podniesioną głową, w galowym stroju, z biało-czerwonym kotylionem stanęliśmy razem do apelu, w trakcie którego, o godzinie 11:11 z głębi naszych serc popłynęły słowa „Mazurka Dąbrowskiego”.

                Trudno było opanować emocje i wzruszenie, gdy po tak cudownie i godnie, wspólnie przeżytym niepodległościowym tygodniu, odbieraliśmy z rąk p. Dyrektor pamiątkowe dyplomy za wzorową postawę młodych patriotów.

                Naszymi niepodległościowymi emocjami  postanowiliśmy podzielić się z mieszkańcami naszej Małej Ojczyzny, prezentując w czasie Mszy Świętej za Ojczyznę, montaż słowno – muzyczny okraszony naszym tańcem narodowym – „Polonezem”.

                Patrząc na reakcje dorosłych, możemy być z siebie dumni, że swoim zaangażowaniem, postawą, pełną aktywnością, godnie uczciliśmy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i tym samym zasłużyliśmy na miano młodych patriotów.

                                                                                  Z patriotycznym pozdrowieniem

                                                                                 uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3

       W galerii dostępne są zdjęcia z obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

      • Lekcja przyrody w terenie

      •  Drugi rok z rzędu nasi pierwszoklasiści otrzymali zaproszenie

       od Parku Narodowego „Ujście Warty” na zajęcia laboratoryjno-terenowe

       dotyczące życia ssaków. Bohaterami naszej lekcji były bobry. Dowiedzieliśmy się

       jak te zwierzęta przystosowały się do życia w wodzie, czym się żywią, jak są

       zbudowane, gdzie mieszkają i wiele innych ciekawostek. Udaliśmy się też na

       spacer w poszukiwaniu śladów bobrów. Odkryliśmy w naszym Parku tamy, nory,

       zgryzy, żeremia.

       To była super lekcja!


                                                                                             M. Begol,  B. Nowald 

      • Szansa dla młodych chemików

      • Klub Młodego Chemika to zajęcia eksperymentalne w Szkole Podstawowej nr 3

       im.Integracji Europejskiej w Kostrzynie nad Odrą. Główną ideą zajęć jest

       umożliwienie uczniom aktywnego poznawania i doświadczania świata oraz

       zainspirowanie go do samodzielnego poszukiwania odpowiedzi na nurtujące go

       pytania. W trakcie zajęć  uczniowie przenoszą się do prawdziwego laboratorium

       i zamieniają się w  naukowców. Dzięki urozmaiconemu programowi, uczniowie

       przekonają się, że nauka to fantastyczna zabawa.

   • HARMONOGRAM ZEBRAŃ Z RODZICAMI

    DATA

    DZIEŃ

    GODZINA

    KLASA

    NUMER SALI

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    1A

    6

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    1B

    5

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    2A

    7

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    2B

    35

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:30

    3A

    7

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    3B

    32

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    4A

    26

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    5A

    36

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    6A

    2

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    6B

    31

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    7A

    44

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    7B

    42

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    8A

    45

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    8B

    24

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    ODDZIAŁ SPECJALNY

    10