• AKTUALNOŚCI

      • Laboratoria Przyszłości

      • Podczas zajęć dodatkowych z informatyki z elementami robotyki uczniowie przygotowali modele 3D w programie Tinkercad oraz drukowali przykładowe, gotowe projekty.

      • Koncerty muzyczne

      • W naszej szkole już kolejny raz odbył się koncert zorganizowany przez Lubuskie Biuro Koncertowe. Artyści zabrali młodszych uczniów klas I-III  w podróż po Tyrolu w poszukiwaniu fioletowych krów. Natomiast uczniowie klas IV-VIII wyruszyli w podróż po Europie Bawaria i Tyrol.   

       Brać szkolna  poznała klasyczne utwory m.in.”Viva Tirol” „Muzyka Tyrolska”, znana również jako alpejska muzyka ludowa, ma swoje korzenie w regionie alpejskim, obejmującym Tyrol, południową Bawarię i Szwajcarię. Muzyka Tyrolska jest często wykonywana na imprezach ludowych i festiwalach, a jej popularność przekracza granice regionu alpejskiego, ciesząc się zainteresowaniem na całym świecie.

       Wszyscy uczniowie z przyjemnością i zaangażowaniem słuchali utworów zaprezentowanych przez muzyków.

      • Konkurs plastyczny

      • Podczas „Pikniku Ekologicznego” 22 kwietnia, rozstrzygnięty został konkurs „Mój wymarzony dzień w parku” organizowany przez Urząd Miasta w Kostrzynie nad Odrą. Uczniowie z naszej szkoły również wzięli  w nim udział.

       Z klasy III a trzecie miejsce zajął Tymoteusz Włodarczak-Głowicki.

       Wyróżnienia otrzymali :

       Sebastian Ryszkaniec (III a), Ignacy Toczek (III a)

       Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

        

                                                                                   Anna Babij

      • Próbne testy online - j. polski i matematyka

      • Z Mathematics.live uczniowie ósmej klasy mogą przetestować swoją wiedzę przed egzaminem ósmoklasisty! Zapraszamy do wzięcia udziału w próbnych egzaminach i sprawdzenia swoich umiejętności.

       Chętni uczniowie mogą skorzystać z możliwości wzięcia udziału w próbnych egzaminach bez ponoszenia kosztów. Arkusze, które zostały przygotowane przez doświadczonych egzaminatorów, są zgodne ze standardami egzaminacyjnymi.

       Rozwiązanie 18 arkuszy z języka polskiego i 16 arkuszy z matematyki na próbnych egzaminach pozwoli Wam lepiej przygotować się do egzaminu ósmoklasisty. Zachęcamy do skorzystania z tej okazji i przetestowania swojej wiedzy przed egzaminem.

       Egzamin dla uczniów szkół podstawowych składać się będzie z pytań o różnej formie. Będą to pytania zamknięte, na które można udzielić jednoznacznej odpowiedzi, oraz pytania otwarte, które wymagają bardziej rozwiniętej odpowiedzi.

       Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej, gdzie znajdziecie więcej informacji: https://mathematics.live/egzamin-osmoklasisty/

       Wiedza i umiejętności to klucz do sukcesu na egzaminie ósmoklasisty. Próbne egzaminy pozwolą Ci odkryć, w czym jesteś dobrze, a w czym musisz popracować, dzięki czemu będziesz mógł pracować nad swoimi słabościami przed egzaminem.

       Serdecznie pozdrawiamy, Zespół Dyktanda.pl i Mathematics.live

      • Rekord Polski w robieniu pajacyków!

      • W ten piątek 21.04.2023 przyłączamy się do bicia rekordu Polski. Rekord bijemy na placu apelowym pod szkołą SP3.

       Zbiórka 9:40 skaczemy przez 2 minuty pajacyki. 

       Zbierzmy WSZYSTKICH UCZNIÓW!

        

       Poniżej informacja z Pho3nix Kids Poland:

       Tegoroczna edycja konkursu Pho3nix Active School niesie kolejne niespodzianki. Podczas wielkiego finału pokażemy jaką wspaniałą sportową społeczność zbudowaliśmy.

       Po raz pierwszy w historii konkursu będziemy wspólnie stanowić REKORD PHO3NIXA. Jesteście ciekawi co nim będzie?

       W ubiegłym roku tak świetnie Wam poszło skakanie na skakance, że postanowiliśmy ustanowić rekord w…… robieniu pajacyków.

       Chcemy, aby wszystkie szkoły zgłoszone do konkursu 21 kwietnia (piątek) zebrały jak największą liczbę uczniów i przez 2 minuty wykonywały pajacyki.

       Pamiętajcie, aby uzupełnić protokół stanowienia rekordu Pho3nixa i zrobić fotorelację.

       Inicjatywa ta będzie brana pod uwagę w ocenie naszych wspaniałych jurorów, więc nie zapomnijcie o tym przy wysyłaniu przygotowanej pracy konkursowej.

        

        

      • WYRÓŻNIENIE W FINALE WOJEWÓDZKIM

      • W dniu 16 kwietnia 2023r. w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury odbył się finał wojewódzki Lubuskich Konfrontacji Artystycznych w kategorii Instrumentaliści. Aleksander Śliwiński, uczeń klasy 4b, otrzymał wyróżnienie!!! To ogromne osiągnięcie. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

      • Wizyta w teatrze

      • Uczniowie Koła Teatralnego po raz kolejny odwiedzili gorzowski Teatr im. Juliusza Osterwy by zobaczyć spektakl pt. Balladyna. Utwór Juliusza Słowackiego w gorzowskiej inscenizacji to teatralna baśń o miłości i zbrodni. Przedstawienie surowe w elementach scenografii, rekwizytów, kostiumów, wyraziste w obrazach, ruchu, słowach wzbudziło wiele emocji i zapewne pozostanie na długo w pamięci widzów. Jak widać na zdjęciach po drodze do teatru czekało na nas mnóstwo atrakcji…

      • Pho3nix Active School

      • Nasza szkoła przystąpiła do III edycji największego, sportowego konkursu dla szkół podstawowych w Polsce, czyli Pho3nix Active School. 

       Powyżej prezentacja uczniów w nowych koszulkach!

       Więcej informacji można znaleźć tutaj: Pho3nix Active School

      • Lubuskie Konfrontacje Artystyczne - eliminacje miejskie

      • 13 kwietnia ponad 30 recytatorów i recytatorek przedstawiło przygotowane utwory podczas eliminacji miejskich Lubuskich Konfrontacji Artystycznych.
       Jury w składzie: Pani Bożenna Sikora, Pani Joanna Tarabuła oraz Pan Anatol Wierzchowski, przyznało tytuł Laureata etapu miejskiego oraz nominację do etapu powiatowego jednej z naszych uczennic- Anecie Pyć kl.VIIIa, natomiast wyróżniona została Pola Tracz z kl.IIa.
       Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy powodzenia na eliminacjach powiatowych, które odbędą się 25 kwietnia w Santoku.

      • WIOSENNIE Z KONIKAMI

      • 8 marca zawitało do nas piękne słońce niosące ze sobą ciepło i pozytywną energię. 🌷Ten czas koło jeździeckie bardzo energicznie spędziło na praktycznych zajęciach w stajni „Taranty” w Gudziszu. Obowiązkowo odbyły się jazdy na końskim grzbiecie, a oprócz tego był czas z koniem, przebieranki, konkurs Hobby Horse oraz potęga skoku. Zabawa była przednia, a na koniec zasłużony odpoczynek przy ognisku z pieczonymi kiełbaskami🔥🐎🍃

      • „TRZY ŚWINKI”

      • 2 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Aby pamiętać o książkach i o cudownych historiach, które w nich są zawarte, uczniowie z koła teatralnego przygotowali przedstawienie klasycznej baśni braci Grimm „Trzy świnki”. Piękna i dynamiczna opowieść, która niesie ważne przesłanie- zabawa nie jest najważniejsza , a pilna i wytrwała praca jest kluczem do osiągnięcia sukcesu. Najmłodsi oglądali sztukę z uwagą i świetnie się przy tym bawili. Uwieńczeniem całego wydarzenia było wręczenie pierwszakom Wyprawek Czytelniczych zawierających książkę „Pierwsze abecadło”, broszurę informacyjną dla rodziców
i opiekunów „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” oraz kreatywny alfabet.
       Samych przyjemności czerpania z lektury.

      • „W KRAINIE BAJEK I BAŚNI”

      • Biblioteka to takie miejsce gdzie wylegają się różne wyobrażenia. Z książek na półkach tryska wiedza, fantazja, przygody. To miejsce, w którym każdy może znaleźć to czego chce: starą prawdę, mądrą bajkę, piękny wiersz.
       Każdy może czytać. Właśnie takie pragnienie mają nasi najmłodsi uczniowie, dlatego zostali przyłączeni do grona pełnoprawnych czytelników biblioteki szkolnej. Stali się jej rycerzami i przyjaciółmi. W towarzystwie nauczycieli, grona książek i postaci z bajek złożyli uroczystą umowę. Zobowiązali się, że będą dbać o  wypożyczone książki oraz traktować obowiązki czytelnika z wielką powagą. 
       Gratulujemy i zapraszamy do jak najczęstszych odwiedzin w bibliotece.

      • Kapsuła czasu

      • Z biegiem lat marzenia i cele mogą się zmieniać. Czy tak też się stanie z dążeniami jeździeckimi naszych uczniów? Czas pokarze…a na ten moment co ważne z końskiego świata dla dzieci, zostało zamknięte w kapsule czasu. Otwarcie jej nastąpi za ponad rok…czekamy…🏇⏳

      • Konkurs wielkanocny

      • W kwietniu odbył się konkurs na ozdobę wielkanocną. Uczniowie przygotowali ciekawe i zróżnicowane prace, m.in. palmy wielkanocne, stroiki, pisanki. Dzieci wykazały się wysoką znajomością tradycji wielkanocnych, a także wielu różnorodnych technik plastycznych. Dziękujemy za zaangażowanie, pomysłowość oraz inspiracje. Jury w składzie: p. Anna Babij, p. Marta Begol, p. Ewelina Sobczak i p. Marta Strelczuk, wytypowało zwycięzców konkursu.

       I miejsce- Laura i Gracjan Siemienieccy (klasa IB)

       II miejsce- Patrycja Abrasowicz i Ignacy Charęza (klasa IIA)

       III miejsce- Wiktoria Żylewska (klasa VB)

       Wyróżnienia:

       - Łucja Iwaszko,

       - Melissa Gradzińska,

       - Katarzyna Zielińska,

       - Karol Smętkowski,

       - Maciej Kamiński,

       - Hanna Maksymowicz,

       - Kinga Skórska,

       - Nela Świerczyńska,

       - Szymon Gościniak,

       - Oktawiusz Maleńki,

       - Wiktoria Lachowicz,

       - Damian Dec,

       - Kamil i Igor Waskin.

        

       Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

      • Dzień bez plecaka

      • W poniedziałek – 3 kwietnia 2023 r. w naszej szkole obchodziliśmy dzień bez plecaka. Tego dnia nasi uczniowie zamienili plecak na inne nosidła – kosze, walizki, wózki, kartony, itp. Kreatywność uczniów nie miała żadnych granic. Przyjście do szkoły bez plecaka nie zwalniało z zabrania wszystkich potrzebnych rzeczy tego dnia takich jak: zeszyty, ksiązki, przybory szkolne.

       Cel inicjatywy – uśmiech na twarzy –  został osiągnięty! Było bardzo wesoło… uczniowie wykazali się dużą kreatywnością … co można zobaczyć na załączonych fotkach.

                                                                                                                                     Samorząd Uczniowski

      • W wiosennej podróży po Europie

      • W czwartkowe, wiosenne przedpołudnie, 30.03.2023 r., najmłodsi Europejczycy z naszej szkoły, czyli uczniowie klas I-III oraz Oddziału Specjalnego, z wielkim zaangażowaniem tropili obecność wiosny, uczestnicząc w kolejnej edycji gry terenowej, pod znamienitym hasłem „W wiosennej podróży po Europie”. Nasze koleżanki i koledzy, wyposażeni w ogromną wiedzę o Starym Kontynencie, rewelacyjną kondycję, dobry humor, przystąpili do europejsko – wiosennych konkurencji, ukrytych w pięciu stacjach zadaniowych. Rozwiązywanie zagadek, krzyżówek, rozpoznawanie barw europejskich, odpowiadanie na pytania, dotyczące poszczególnych państw naszego kontynentu, wreszcie mistrzowskie, celne, europejskie rzuty do celu, nie sprawiły nikomu najmniejszego kłopotu, a wręcz przeciwnie, wywołały uśmiech, radość i wyrzut pozytywnych emocji.

       Ukoronowaniem naszej wspólnej podróży po Europie, stało się barwne wypełnienie placu szkolnego, europejskimi, wiosennymi rysunkami, wykonanymi kredą przez utalentowanych plastycznie artystów z klas I-III.

       Czwartkowa, europejska zabawa niestety dobiegła końca, ale pozytywny, wiosenny nastrój, z pewnością nas nie opuści i pozostanie z nami w kolejnych dniach, tygodniach, tej wyjątkowej pory roku.

        

                                                                                            Z europejsko – wiosennym pozdrowieniem

                                                                                                    członkowie SKE „Euromagnes”

                                                                                                                   z opiekunem

   • HARMONOGRAM ZEBRAŃ Z RODZICAMI

    DATA

    DZIEŃ

    GODZINA

    KLASA

    NUMER SALI

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    1A

    6

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    1B

    5

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    2A

    7

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    2B

    35

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:30

    3A

    7

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    3B

    32

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    4A

    26

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    5A

    36

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    6A

    2

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    6B

    31

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    7A

    44

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    7B

    42

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    8A

    45

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    8B

    24

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    ODDZIAŁ SPECJALNY

    10