• AKTUALNOŚCI

      • Wspólnie uczciliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

      • 01.03.2022 r., w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, literacko i plastycznie, uczciliśmy tych, którzy niezłomnie bronili tego co najcenniejsze, czyli wolności i niepodległości.

       W niezwykle podniosłej atmosferze, rozwiązaliśmy zadania, w których wykazaliśmy się ogromną wiedzą o Żołnierzach Wyklętych oraz talentem literackim w redagowaniu wiersza o Bohaterach Niezłomnych.

       Pracując w grupach, pozostawiliśmy na brystolu, wyraz swojego kolejnego, plastycznego, często skrywanego talentu, czasowej wyobraźni, a przede wszystkim wzorowej postawy młodego patrioty.

       Każdemu z nas, 20 uczestnikom konkursu, od początku przyświecało motto „Historia to nasz zbiorowy obowiązek”, a ponieważ sami ją tworzymy, nie możemy zapomnieć, że „Historia jest nauczycielką życia”.

        

        

       Z patriotycznym pozdrowieniem

       uczestnicy konkursu

       „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”

      • „Co sikory robią zimą?”

      • W bieżącym roku szkolnym wzięliśmy udział w konkursie ornitologicznym pt. „Co sikory robią zimą?”. Naszym zadaniem było przeprowadzenie prac obserwacyjnych sikorek w najbliższej okolicy. Jako miejsce badania wybraliśmy przydomowy ogród, na obrzeżach osiedla Drzewice.

       To dosyć spokojna okolica domów jednorodzinnych starych i nowo wybudowanych. W pobliżu znajduje się las mieszany oraz gospodarstwo rolne z hodowlą zwierząt gospodarskich.

       Miejsce jest przyjazne dla ptaków, bogate w liczne zadrzewienia i krzewy, dziko rosnące oraz nasadzone przez człowieka. Tu ptaki mogą znaleźć liczne kryjówki oraz pożywienie.

       W obrębie badanego terenu, poszukiwaliśmy ptasich stołówek oraz miejsc, gdzie ptaki mogą schronić się przed deszczem i zimnem. Następnie miejsca te oznaczyliśmy na wcześniej przygotowanej mapie, do której opracowaliśmy legendę.

       W specjalnie przygotowanym miejscu, w ogrodzie zamieściliśmy karmnik, kule tłuszczowe oraz słoninę. Następnie liczyliśmy zlatujące się do karmidełek sikorki. Rozpoznawaliśmy ich gatunki i obserwowaliśmy zachowania ptaków.

       Zebrane materiały oraz wnioski zamieściliśmy

       w prezentacji, którą przedstawimy jury.

       Sikorki (Paridae) to niewielkie ptaki śpiewające z rzędu wróblowatych. W Polsce występuje sześć gatunków tych sympatycznych ptaków. Należą one do jednych z najczęściej i odwiedzających nasze karmniki gości. Są ładne, ruchliwe i stanowią wdzięczny obiekt obserwacji. Najczęściej zaobserwujemy sikorkę bogatkę oraz modraszkę. Rzadziej zobaczymy sikorę ubogą. Pozostałe trzy gatunki, czyli sosnówka, czubatka i czarnogłówka, są związane z lasami i w środowisku miejskim praktycznie ich nie spotkamy.

       Warto zimą pamiętać o skrzydlatej braci, ponieważ dokarmianie to doskonała możliwość bliskiej obserwacji ptaków. Pamiętajmy jednak, by dokarmiać je mądrze i w odpowiednim czasie :)

       Drużyna SP3 - Julia, Gabrysia i Martyn

      • PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

      • DNIA 29, 30, 31-03-2022 O GODZINIE 9:00 ODBĘDZIE SIĘ PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

       29.03.2022 GODZ: 9:00 JĘZYK POLSKI

       30.03.2022 GODZ. 9:00 MATEMATYKA

       31.03.2022 GODZ. 9:00 JĘZYK ANGIELSKI, JĘZYK NIEMIECKI

      • ZAJĘCIA KONNE

      • Sobotnie popołudnie wśród koni. Tak spędzili czas uczniowie koła jeździeckiego. Dla niektórych był to pierwszy, ale nie ostatni kontakt z tymi zwierzętami. Piękna słoneczna pogoda została w pełni wykorzystana na jazdę konną oraz zajęcia przy koniach w stajni. A po intensywnym dniu kiełbaski, słodkości i ognisko. Dzień pełen wrażeń i wielu przyjemności. Dziękujemy właścicielom stajni „Taranty” za możliwość przeprowadzenia zajęć.

       Anna Pyć

       Koło Jeździeckie

       WIĘCEJ ZDJĘĆ

      • Zbiórka dla schronisk

      • Bardzo dziękujemy za pomoc i wkład w zbiórkę karmy i akcesoriów dla podopiecznych schronisk w Gorzowie Wlkp. i Ługach Górzyckich. Zebraliśmy mnóstwo przydatnych rzeczy, które z pewnością bardzo przydadzą się przebywającym w tych miejscach czworonogom. Za Wasze otwarte serca i ręce gotowe nieść pomoc ogromne DZIEKUJE!
         
       Szkolny Klub Wolontariatu

      • GÓRA GROSZA

      •  

       Rusza kolejna edycja GÓRY GROSZA. Każdy z Was może dołączyć do tej niesamowitej inicjatywy i swoim wkładem wesprzeć potrzebujące dzieci. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.

       TERMIN ZBIÓRKI w naszej szkole: 1.02.2022r.- 30.04.2022r.

       Zebrane monety (tylko polskie nominały) przekażcie do biblioteki.

       Pamiętajcie, że jeden grosz znaczy niewiele, ale GÓRA GROSZA jest największa na świecie.

       Szkolny Klub Wolontariatu

      • BIBLIOTECZNE KONKRSY ROZSTRZYGNIĘTE

      •  

       Bajkowi Tropiciele oraz Gang Swojaków. Mnóstwo zaangażowania ze strony  naszych najmłodszych uczniów przyniosło rezultaty. Oto zwycięzcy wyżej wymienionych konkursów.

        

       BAJKOWI TROPICIELE:

       I MIEJSCE: Antonina Mączka kl. IIb

       II MIEJSE: Zofia Filipowicz kl. Ia

       III MIEJSCE: Laura Pulkowska kl. Ia

        

       GANG SWOJAKÓW: Zofia Filipowicz kl. Ia

       Wszystkim uczestnikom dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy!

      • NOCKA W STAJNI

      • Nasze szkolne koło jeździeckie nie próżnuje. Pierwszego dnia ferii grupa dziewcząt spędziła czas na różnych zajęciach w stajni „start” Suchlica. Tym razem skupiłyśmy się na pielęgnacji i  obowiązkach, których jest mnóstwo przy koniach. Były też przyjemności w postaci wieczoru filmowego, smakołyków z czekoladą czy zawodów w skokach na nogach. Jedna z uczennic napisała później:

        „Świetnie spędzony czas w super towarzystwie. Wspaniała zabawa w połączeniu z obowiązkami przy koniach. Super wspomnienia ze stajni np. Bitwa na siano. Można zobaczyć pracę ludzi przy koniach, nauczyć się jak z końmi się obchodzić. Poznałam tam dużo nowych osób. Bardzo się cieszę, że miałam okazję tam pojechać. Było bardzo zabawnie i mam nadzieję, że jeszcze kiedyś tam pojadę, ale następnym razem na troszkę dłużej”.

       Wszyscy uczestnicy podpisują się pod tymi słowami.

      • WIECZÓR W BIBLIOTECE

      • Długo wyczekiwany czas na wieczór w bibliotece się ziścił. Przyjemne chwile w gronie koleżanek i kolegi z grupy teatralnej zostaną na długo w pamięci. Gry i zabawy, smaczny posiłek, dyskusje o czytaniu książek stworzyły niesamowity klimat tego wieczornego spotkania. W taki oto sposób nasi aktorzy zakończyli pierwszy semestr swojej ciężkiej, ale owocnej pracy.

       Anna Pyć

      • WARSZTATY TEATRALNE

      • Po raz kolejny w naszej szkole, ale po raz pierwszy w tym roku odbyły się  warsztaty teatralne prowadzone przez Marcina Pławskiego.

       To wyjątkowe wydarzenie dla członków koła  teatralnego, które pozwala rozwijać uzdolnienia artystyczne. Uczniowie kształtowali umiejętność pracy w grupie, pewność siebie i aktywność twórczą. Pokonywali stres, kształtowali własną wrażliwość.

       Szaleństwo, ekspresja, gra aktorska, świetna zabawa…było rewelacyjnie!

      • OZDOBA CHOINKOWA

      • W grudniu 2021r. samorząd uczniowski zaprosił uczniów wszystkich klas do wzięcia udziału w konkursie plastycznym na najciekawszą ozdobę choinkową. Zadaniem uczniów było samodzielne wykonanie dowolną techniką ozdoby bożonarodzeniowej. Jury wyłoniło zwycięzców spośród klas I-III oraz klas IV-VIII.

       Wśród klas I-III nagrodzone zostały następujące prace:

       I miejsce- Nataniel Archanowicz (klasa IB)

       II miejsce- Piotr Malicki (klasa IIB)

       III miejsce- Hanna Madziak (klasa IB)

       Wśród klas IV-VIII wyróżniono następujące osoby:
       I miejsce- Nikodem Surma (klasa IVA) oraz Martyna Łakomska (klasa VIIA)
       II miejsce- Adrian Abrasowicz (klasa VIIA)
       III miejsce- Roksana Małkińska (klasa VIIB)

       Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie dziękujemy i gratulujemy ciekawych pomysłów.

       Ewelina Sobczak

       Anna Babij

      • MODA PLECAKOWA

      •  

       Tornister czy plecak to nieodzowny atrybut każdego ucznia. Jego waga, odpowiednie dopasowanie oraz właściwe użytkowanie odgrywają istotną rolę w utrzymaniu prawidłowej postawy oraz zapobieganiu skrzywieniu kręgosłupa.

       Jak zmieniała się moda noszenia podręczników na przestrzeni lat? W jaki sposób pakować plecak i jak go prawidłowo nosić? Widzowie Szkolnego Plecakowego TOP MODEL mogli się o ty przekonać. Teraz już wiedzą co robić by nie przeżywać udręki zakładając plecak, jak ustrzec się okrągłych pleców i szympansich rąk, a zachować dobry nastrój i zdrowie.

       Anna Pyć

      • W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH

      • 8 listopada 2021r. klasa 1b obchodziła Dzień Zdrowego Jedzenia. Celem tego święta jest promowanie zdrowego jedzenia, wyrabianie dobrych nawyków żywieniowych oraz zwiększenie świadomości na temat wiodącej roli warzyw i owoców w diecie każdego człowieka. Podczas zajęć uczniowie poznali zalety zbilansowanego odżywiania i zapoznali się z piramidą żywienia. Wspólnie odróżnialiśmy produkty niekorzystne i szkodliwe dla zdrowia, od zdrowej żywności. Uczyliśmy się świadomie wybierać produkty żywnościowe mając na uwadze, iż nawyki żywieniowe z dzieciństwa mają wpływ na późniejszy styl życia. Tego dnia wspólnie zjedliśmy zdrowe śniadanie.

        

       Ewelina Sobczak

      • SZKOLNY GANG SWOJAKÓW

      • Niemal wszyscy znają urocze Swojaki. W  tym roku leśne zwierzątka pomagały dzieiom uczyć się jak żyć blisko natury i w zgodzie z nią. Dowiedziały się jak wiele w naszym kraju jest gatunków zwierząt, które należy szczególnie chronić. Uczniowie dostrzegli piękno natury oraz że jej poznawanie może być niezwykłą zabawą. Uwieńczeniem cyklu zajęć było wykonanie przez uczniów klasy IIIb  zagrożonych gatunków z materiałów do recyklingu, a następnie  umieszczenie ich w punktach występowania na szyszkowej mapie Polski przed szkołą.

       Pełne zaangażowanie, kreatywne myślenie, mnóstwo zabawy i zdobyta wiedza pozwolą pamiętać i dbać o zagrożone zwierzęta.

        

       Anna Pyć

       Małgorzata Ladowska

      • MIKOŁAJKI

      • Mikołajki są świętem, które obchodzimy 6 grudnia. Jest to dzień długo wyczekiwany przez dzieci. Właśnie w tym dniu odwiedził nas w szkole Mikołaj, wraz ze swoimi pomocnikami- elfami. Wspólnie przechadzali się po klasach z workiem wypełnionym prezentami po brzegi i rozdali wszystkim uczniom oraz pracownikom szkoły słodkie prezenty. Dziękujemy Święty Mikołaju!

        

       Samorząd Uczniowski

      • Obchody Narodowego Święta Niepodległości

      • Bo Polska to taka kraina, która w sercu się zaczyna...”, czyli Szkolne Obchody Narodowego Święta Niepodległości.

        

       W przeddzień rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, z wielką radością uczestniczyliśmy w niezwykle wzruszających, 103. urodzinach naszej Ojczyzny. Środa, 10 listopada 2021 roku, była kulminacją obchodów, w które czynnie angażowaliśmy się od początku miesiąca. Prezentacja umiejętności plastyczno-technicznych, ciekawie uwidocznionych w plakatach pod znamienitym hasłem „Kocham, lubię, szanuję moją Ojczyznę” oraz w niepodległościowych zakładkach do książek, przygotowanie biało-czerwonego, owocowo-warzywno-kwiatowego kącika niepodległościowego, a także gazetki ściennej, potwierdziły nasze całkowite przygotowanie do wspólnego uczczenia Narodowego Święta Niepodległości.

       Szkolny, środowy poranek przywitaliśmy uroczystym, galowym strojem oraz samodzielnie wykonanym kotylionem. W pełnym radości nastroju, udaliśmy się w historyczną podróż słowno-muzyczną, której głównym przesłaniem stały się słowa : „Niechaj każdy z nas, zapamięta ten listopadowy czas, to jest ważne święto, dla każdego z nas”. Trudno było opanować wzruszenie podczas wspólnego śpiewu pieśni patriotycznych oraz w trakcie recytacji wierszy o „Polsce, która nigdy nie zginęła”.

       Kulminacją Szkolnych Obchodów Narodowego Święta Niepodległości, był moment, gdy z dumną miną, z wysoko podniesioną głową, punktualnie o godzinie 1111, wspólnie, w klasach, zaintonowaliśmy hymn naszej Ojczyzny „Mazurek Dąbrowskiego”.

       Szkolne Obchody Narodowego Święta Niepodległości potwierdziły, że jesteśmy utalentowanymi plastycznie artystami, zdolnymi adeptami sztuki aktorskiej, a przede wszystkim młodymi, wrażliwymi ludźmi, dla których „Ojczyzna to wielki, zbiorowy obowiązek”, a „Polska to taka kraina, która w naszych sercach się zaczyna”.

       Wzorowa postawa młodych patriotów to kwintesencja naszej kreatywności i radości tworzenia, ale także ogromnego wsparcia rodziców i nauczycieli, którym pragniemy serdecznie podziękować.

        

       Z patriotycznym pozdrowieniem

       uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3

      • Konkurs językowo - plastyczny

      • Konkurs językowo - plastyczny "Baśnie Braci Grimm" - ROZSTRZYGNIĘTY! Tematem konkursu było wykonanie ilustracji tematyczne związanej z bohaterami Baśni braci Grimm. Baśnie te to trafny wybór gdyż są to słynni niemieccy bajkopisarze,a ich dzieła znają dzieci z całego świata! A oto wyniki: Miejsce I : Anna Sewastanowicz 7b Miejsce II : Nadia Komar 8b Miejsce III : Amelia Niedźwiecka 6a, Martyna Komar 7a A oto pozostali uczestnicy: Hanna Weran, Marcel Jóźwiak, Adrian Abrasowicz, Alicja Luszawska, Martyna Łakomska, Adam Paprocki. Oliwia Tracz.

       Gratulujemy wszystkim uczestnikom!!!

   • HARMONOGRAM ZEBRAŃ Z RODZICAMI

    DATA

    DZIEŃ

    GODZINA

    KLASA

    NUMER SALI

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    1A

    6

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    1B

    5

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    2A

    7

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    2B

    35

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:30

    3A

    7

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    3B

    32

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    4A

    26

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    5A

    36

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    6A

    2

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    6B

    31

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    7A

    44

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    7B

    42

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    8A

    45

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    8B

    24

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    ODDZIAŁ SPECJALNY

    10