• AKTUALNOŚCI

      • OWOCE I WARZYWA W III KLASIE

      • Owoce i warzywa stanowią ważny składnik zdrowej diety zarówno dorosłych jak i dzieci. Szczególnie dobrze  wiedzą o tym dzieci z  klasy 3 A, które przygotowały dla siebie zdrową owocową sałatkę. Owoce zawierają witaminy, minerały i inne substancje , które mają korzystny wpływ na rozwój młodego człowieka. Aromat owoców czuć było w całej klasie i na korytarzu szkolnym. Radości był co nie miara.

                                                                                                                                                                     Anna Babij 

      • WYCIECZKA DO BABELSBERGU

      • Dnia 16 października dzieci z klasy 2 A, 2 B i 3 A wraz z opiekunami wybrały się wspólnie na pierwszą wycieczkę zagraniczną do Babelsbergu koło Poczdamu. Park Filmowy Babelsberg to istniejący już 20 lat tematyczny park rozrywki, położony tuż obok jednych z najstarszych studiów filmowych świata, gdzie zwiedzający mogą, w cieniu znamienitej tradycji oraz pośród fascynujących dekoracji i wystaw, zapoznać się z pracą specjalistów od filmowego rzemiosła czy sekretami budowy filmowych kulis. Park Filmowy to także doskonała zabawa, np. codzienne pokazy na żywo, m.in. spektakularne show zawodowych kaskaderów filmowych, którzy prezentują wybuchową mieszankę manewrów samochodowych, skoków, potyczek oraz efektów pirotechnicznych ,tresura zwierząt.

       Niezbędny dreszcz emocji zapewniają wielowymiarowe seanse w kinie 4D oraz symulacja akcji w łodzi podwodnej w zbudowanym oryginalnych filmowych dekoracji obiekcie U-BootBoomer”.

        Na podstawie i przykładzie wystaw, rekwizytów i dekoracji Parku dzieci poznały tajniki powstawania filmowych produkcji: od scenariusza przez scenografię, przygotowanie aktorów, po budowę dekoracji .

       Wycieczka wszystkim uczestnikom bardzo się podobała pomimo tego, że pogoda tego dnia nie była zbyt łaskawa. 

                                                                              Beata Nowald, Marta Begol,

                                                                             Anna Borecka, Ewelina Sobczak

                                                                                      Anna Babij

      • SŁODZIAKI

      • CIEKAWE WYDARZENIE. NASZĄ SZKOŁĘ ODWIEDZIŁ ZNANY WSZYSTKIM DZIECIOM GANG SŁODZIAKÓW. NA PODSTAWIE HISTORII Z ŻYCIA PUCHATYCH ZWIERZĄTEK, DZIECI UCZYŁY SIĘ JAK DBAĆ O ZIEMIĘ CZY TROSZCZYĆ SIĘ O ZWIERZĘTA. UCZNIOWIE KLASY III NA SPECJALNEJ LEKCJI PT. „ZIEMIA NASZYM KRÓLESTWEM” MOGŁY STWORZYĆ SWÓJ LEŚNY KĄCIK, ZROBIĆ MAJESTATYCZNY DĄB I ZASADZIĆ WŁASNE DRZEWO. PRZYGOTOWANE PRZEZ UCZESTNIKÓW KOŁA TEATRALNEGO PRZEDSTAWIENIE „KRÓLESTWO” BYŁO ŚWIETNYM PODSUMOWANIEM A ZARAZEM ZACHĘTĄ DO CZYTANIA I KORZYSTANIA ZE SWOJEJ POMYSŁOWOŚCI. TERAZ DZIECI MOGĄ PORUSZYĆ SWOJĄ WYOBRAŹNIĘ I WYKORZYSTAĆ JEJ DZIAŁANIE W OGŁOSZONYM KONKURSIE.

       ANNA PYĆ, ANNA BABIJ

      • KOLEJNE ZAJĘCIA KOŁA JEŹDZIECKIEGO

      • KOLEJNE ZAJĘCIA SPĘDZONE Z KOŃMI. UCZENNICE Z KOŁA RADZĄ SOBIE CORAZ LEPIEJ SIEDZĄC W SIODLE, NABIERAJĄ ŚMIAŁOŚCI I CORAZ WIĘKSZYCH UMIEJĘTNOŚCI. PRACUJĄ PILNIE I NIE MA DLA NICH ZADAŃ NIE DO WYKONANIA, A ZAPAŁ I ZAANGAŻOWANIE DZIEWCZYN ZARAŻA WSZYSTKICH WOKÓŁ. 

       ANNA PYĆ

      • DODATKOWE DNI WOLNE

      • Dodatkowe dni wolne w roku szkolnym 2019/2020:

       31 października 2019

       2 - 3 stycznia 2020

       30 kwietnia 2020

       12 czerwca 2020

      • ZBIÓRKA FANTÓW DLA PANI NATALII BOGDAN

      • W naszej szkole, która już niejednokrotnie pokazała, że potrafi pomagać ruszyła zbiórka fantów na festych charytatywny dla Natalii Bogdan, która wskutek nieszczęśliwego wypadku w pracy straciła obie ręce.

       Fanty można składać w bibliotece szkolnej lub do kartonu umieszczonego w głównym holu naszej szkoły.

        

       Festyn charytatywny odbędzie się w najbliższą niedzielę 6 października 2019 na Stadnionie Miejskim.

       Za wszelką okazaną pomoc serdecznie dziękujemy.

      • W DYSKOTEKOWYCH RYTMACH

      • 26 września w naszej szkole odbyła się dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka. Podczas dyskotekowych pląsów nasi najmłodsi koledzy przeszli otrzęsiny pierwszoklasisty. Wspólnym zabawom nie było końca. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

      • ZAJĘCIA JEŹDZIECKIE CZAS ZACZĄĆ

      • Bezchmurne niebo, ciepłe promienie słońca…idealna pogada by spędzić czas na łonie natury.

       Uczestniczki koła jeździeckiego właśnie w ten sposób wykorzystały sobotnie popołudnie. Ciekawych zajęć było wiele. Czyszczenie i czesanie koni, karmienie marchewkami, spacery po trawie a w końcu przejażdżka na końskim grzbiecie spowodowały nie tylko radość naszych amazonek ale też satysfakcję i zadowolenie z tak wspólnie spędzonego czasu. Dzieci mogły dostrzec jak wiele daje praca z końmi. Przebywanie wśród nich uczy cierpliwości ,pokory, opanowania, szacunku czy pewności siebie. Nasze zajęcia dały namiastkę tego co można otrzymać obcując z tymi niesamowitymi zwierzętami. Dziękujemy stajni „Taranty” za taką możliwość.

       A to dopiero początek i wiele jeszcze przed nami.

      • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

      • Międzynarodowy Dzień Kropki

       w świetlicy szkolnej.

       W tym roku postanowiliśmy przyłączyć się do obchodów niezwykłego święta, które obchodzone jest na całym świecie.

       To Międzynarodowy Dzień Kropki, który przypada na 15 września i już od 5 lat co roku gromadzi miliony dzieci i nauczycieli wokół historii Vashti, bohaterki książki "Kropka" , autorstwa kanadyjskiego pisarza dla dzieci Petera Reynoldsa.
       "Kropka"to napisana oszczędnym językiem i pięknie zilustrowana historia dziewczynki o imieniu Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie. Jej prace zostają umieszczone na szkolnej wystawie. Dziewczynka swoim zachowaniem imponuje innym. Pomaga chłopcu, który również nie wierzy w swoje zdolności.  Opowieść o Vashti poruszyła serca wielu dorosłych, którzy czytając ją swoim dzieciom, uczniom, rozmawiają o talentach drzemiących w każdym z nas.

       W dniach 16 - 18.09.2019 r. nasza świetlica również obchodziła Miedzynarodowy Dzień Kropki. Z tej okazji dzieci oraz panie wychowawczynie - ubrane od stóp do głów w kropki większe, mniejsze albo zupełnie małe kropeczki - celebrowały to wielkie święto kreatywności, odwagi , pokonywania ograniczeń oraz umacniania wiary we własne siły w sposób bardzo aktywny. W tym dniu dzieci odkrywały swoje talenty, poznawały swoje mocne strony i je prezentowali.  A motywem przewodnim była kropka.

       W pierwszej części obejrzeliśmy filmik o małej Vashti. Po projekcji krótko dyskutowaliśmy o znaczeniu "kropki". Następnie, każdy narysował na dużej kartce  kropkę i podpisali swoim imieniem. Na drugi dzień uczniowie zainspirowani przez małą Vashti tworzyli kropkowe dzieła sztuki, kredkami, pisakami i mazakami.. Wycinaliśmy kropki, z których później tworzyliśmy pełne fantazji prace . Powstały bardzo różnorodne dzieła przedstawiające zwierzęta, krajobrazy, rośliny oraz kropkowe rysunki kredą na tablicy. Wszystkie wspaniałe prace,, talenty” możemy podziwiać w świetlicy. Na zakończenie, uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.
        

       Mam nadzieję, że idea Dot Day będzie nam towarzyszyła przez cały czas. 

       Do zobaczenia za rok! 

      • OBCHODY DNIA SYBIRAKA

      • „Każdy z nas zapamięta ten szczególny, wrześniowy czas”

       17 września 2019 roku uczestniczyliśmy w Miejskich Obchodach Dnia Sybiraka pod hasłem „Przez Sybir do Niepodległej”.

       Uroczystość rozpoczęła się apelem na Placu Wojska Polskiego, w trakcie którego z łezką w oku wysłuchaliśmy chwytających za serce wspomnień świadków historii, które przypomniały o losach mieszkańców Wschodnich Kresów i wydarzeniach syberyjskiej katorgi setek tysięcy Polaków.

       Pragnąc upamiętnić tych, którzy nie wrócili z zesłania oraz wszystkich dotkniętych przez sowieckie represje, wzięliśmy udział w XIII  Marszu Żywej Pamięci Zesłańców Sybiru.

       Punktualnie o godzinie 1200, na Cmentarzu Komunalnym, przy wtórze hymnu Sybiraków odbył się Apel Pamięci, po zakończeniu którego złożyliśmy wiązanki kwiatów i zapaliliśmy znicze pod Pomnikiem Ofiar Terroru Stalinowskiego.

       Wtorkowa  uroczystość, w połączeniu z naszym godnym, wzorowym zachowaniem oraz galowym strojem wzmocniła w nas postawę młodego patrioty, dla którego mottem stały się słowa „Pamięć historii żyje w nas”, ponieważ „Nie umiera ten, kto trwa wiecznie w pamięci żywych”.

       Uczniowie klasy VIII A

        

      • OKULARY DLA AFRYKI

      • W szufladzie, w kredensie,

       a może pod łóżkiem?

       A gdzie ty schowałeś

       swoje stare okulary?

       Gdzie by to nie było, to nadszedł czas na odkurzenie starych skrytek, bo w tym roku Szkoła Podstawowa nr 3 w Kostrzynie nad Odrą dołącza do III Ogólnopolskiej Zbiórki Używanych Okularów dla Afryki. Zapraszamy wszystkich uczniów i ich rodziny do wzięcia udziału w tej szlachetnej akcji. Prosimy o przyniesienie swoich już nie używanych, niezniszczonych okularów do swoich wychowawców. Zbieramy wszystkie okulary korekcyjne (plusy i minusy) oraz przeciwsłoneczne, jednak najpilniej potrzebne są dziecięce. Bardzo prosimy, żeby przed przyniesieniem wyczyścić szkła detergentem i spakować okulary w woreczek foliowy – bez zawiązywania go. Etui nie jest potrzebne. Jeżeli znasz moc swoich okularów, prosimy, opisz je.  Wszystkie zebrane okulary przekażemy fundacji „Okuliści dla Afryki”, której wolontariusze wyjeżdżają w rejony, gdzie opieka medyczna nie zapewnia dostępu do specjalistów, a okulary korekcyjne są dobrem nieosiągalnym. Dzieci z wadami wzroku są skazane na złe widzenie przez całe życie. Ogranicza to ich rozwój, edukację oraz odbiera im szansę na normalne życie w tej trudnej rzeczywistości.
       Będziemy wdzięczni za przyłączenie się do akcji i okazaną szczodrość.
       Zbiórka w szkole potrwa do 20.09.2019r.

      • ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ

      • Od kilku lat uczniowie naszej szkoły  uczestniczą w ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. W roku 2019 działania były realizowane pod hasłem „Chce mi się chcieć”.

       Dzieci brały udział w konkursach literacko-plastycznych, w których wyróżnienia otrzymało troje uczniów i jedna absolwentka. Nagrody zostały wręczone podczas uroczystego apelu z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2019/2020.

       Serdecznie gratulujemy wyróżnionym  uczniom oraz zachęcamy do udziału w kolejnej edycji konkursu!

      • DYSKOTEKA ODWOŁANA

      • W związku z pracami organizacyjnymi nowego roku szkolnego 2019/2020  informujemy, że dyskoteka integracyjna, która miała się odbyć 5 września 2019 r. została odwołana.

                         Dyskoteka odbędzie się w późniejszym terminie.

                         Samorząd Uczniowski

      • PRZERWANY MARSZ

      • 1 września 1939 r. rozpoczęła się II wojna światowa. Tego dnia polskim dzieciom nie było dane rozpocząć nauki w szkole. Ich edukacja została brutalnie przerwana przez nazistowskie Niemcy.

       Tego dnia polska młodzież nie ukończyła swojej drogi do szkoły. W 80. rocznicę tego wydarzenia  uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Integracji Europejskiej symbolicznie ukończyli ten przerwany marsz.

       Dziękujemy wszystkim, którzy podczas inauguracji nowego roku szkolnego 2019/2020 wzięli udział w akcji „Przerwany marsz…”

        

                                                 Samorząd Szkolny

   • HARMONOGRAM ZEBRAŃ Z RODZICAMI

    DATA

    DZIEŃ

    GODZINA

    KLASA

    NUMER SALI

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    1A

    6

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    1B

    5

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    2A

    7

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    2B

    35

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:30

    3A

    7

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    3B

    32

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    4A

    26

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    5A

    36

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    6A

    2

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    6B

    31

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    7A

    44

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    7B

    42

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    8A

    45

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    8B

    24

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    ODDZIAŁ SPECJALNY

    10