• AKTUALNOŚCI

      • Tłusty Czwartek

      • Nadchodzi przez wielu wyczekiwany dzień, w którym wszystkie diety idą w kąt, a my możemy z czystym sumieniem oddać się słodkiej rozpuście w postaci pączków. Smacznego!

      • Nauka plecenia uwiązów

      • Pełne skupienie i zaangażowanie… ✂️😉Linki, karabińczyki i  trytytki poszły w ruch.
       Nasi młodzi jeźdźcy samodzielnie przygotowali swoje pierwsze własne uwiązy😁 Teraz każdy będzie mógł ćwiczyć bezpieczny węzęł tak przydatny przy uwiązywaniu koni w stajni🐴💪

      • Walentynki

      • Obchodzony 14 lutego Dzień św. Walentego stał się częścią polskiej tradycji. Tego dnia nawet najbardziej nieśmiali decydują się na wysłanie walentynkowych kartek. Zwyczaj przyjął się również w naszej szkole.

       Jak co roku Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami: p. Eweliną Sobczak, p. Agnieszką Chochoł-Waskin i p. Anną Babij przy ogromnym wsparciu p. Sandry Ginter zorganizował Walentynkową pocztę. Ponadto przygotował gazetkę okolicznościową.

       Na korytarzach można było zaobserwować wzmożoną ilość czerwieni. To dlatego, że prawie każdy uczeń miał na sobie jakiś element ubioru w czerwonym kolorze. 

       Uczniowie z całą pewnością zapamietają Walentynki jako bardzo udany dzień.

        

       Samorząd Uczniowski

      • Apel o bezpieczeństwie w czasie ferii

      • W trosce o bezpieczeństwo uczniów naszej szkoły dnia 27 stycznia odbył się apel dla wszystkich klas.
       Panie policjantki przedstawiły zasady bezpiecznego zachowania się w czasie ferii zimowych. Ponadto Pan wicedyrektor Robert Wojtczak odczytał listę wyróżnionych uczniów, którzy w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł wzięli udział w konkursie plastyczno-literackim pt. ”Nie czas na nudę” i wręczył im nagrody w postaci książek.
       Wyróżnieni uczniowie:
       Adrian Abrasowicz kl. VIIIa
       Damian Dec kl. IIIa
       Nina Kuśmierek kl. IIIa
       Malwina Pruchnik kl. IIa
       Julia Kusyń kl. VIa
       Patrycja Abrasowicz kl. IIa
       Martyna Łakomska kl. VIIIa
       Wiktoria Żylewska kl. Vb

       Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

        

       Anna Babij

      • Na tafli

      • W środę 25 stycznia, tuż przed rozpoczęciem wyczekiwanych ferii zimowych wybraliśmy się na lodowisko. Trzy klasy- 4b, 5a i 5b próbowały swoich sił z łyżwami na nogach na tafli lodu Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Dla wielu uczniów był to pierwszy kontakt z łyżwami. Dzieci jednak szybko opanowały technikę jazdy. Nowicjuszów wspierały stabilne  „pingwinki”, dzięki którym łatwiej było utrzymać pion, jeszcze inni preferowali jazdę przy bandzie. Doskonałej frajdy nie zakłóciły zdarzające się ( niektórym nawet często :) ) drobne upadki czy niekontrolowanie rozjeżdżające się nogi. Zabawa była przednia, a uczniowie zadowoleni i szczęśliwi. Ten zimowy sport okazał się strzałem w dziesiątkę i przypadł do gustu wszystkim uczestnikom łyżwiarskiego wypadu

       .

       Anna Borecka, Elżbieta Wierzbicka, Bartosz Krawczyk, Anna Pyć

      • Smerfowe zakończenie pierwszego semestru

      • Cóż to były za szaleństwa. Dziewczynki z koła czytelniczo- teatralnego w smerfowym stylu zakończyły pierwszy semestr wytężonej pracy. Nie zabrakło wymyślnych stylizacji - Smerfów i Smerfetek, a nawet pojawił się łobuzerski Gargamel, który tym razem nie miał na celu złapać wszystkich Smerfików. Tańce, hulańce i konkursy wypełniły szybko płynący czas. Biblioteka tętniła śmiechem i dobrą zabawą…było smerfastycznie.

        

       Opiekun koła czytelniczo - teatralnego oraz wolontariat

      • Wieczór w bibliotece

      • Wyczekiwane spotkanie grupy teatralnej odbyło się. 13 stycznia, w piątkowy wczesny wieczór dziewczęta spotkały się aby spędzić wspólnie ze sobą czas.  Były śpiewy, zabawy, bitwa na poduchy, ćwiczenia artystyczne i pyszne jedzonko. To był udany dla wszystkich wieczór.

      • Eksperyment klasy IIIB

      • Klasa III b wyhodowała kryształki z soli.

       Uczniowie klasy III b chętnie podejmują trudne działania. Tym razem podjęli się hodowli kryształków soli. Doświadczenie przeprowadzili w klasie, gdzie codziennie obserwowali zmiany. Przed feriami wyhodowaliśmy już trochę kryształków - ciekawe jak będą wyglądały po feriach?

       Za pomocą tego doświadczenia uczniowie zrozumieli, że zarówno krystalizacja jak i rozpuszczanie się substancji to procesy odwracalne. Poprzez odparowywanie wody z roztworu nasyconego zaczynają się wytrącać kryształy. Im krystalizacja i parowanie trwa wolniej, tym większe kryształy otrzymujemy. Rezultaty naszej hodowli były różne. Spróbujcie i Wy!

      • Teatralny styczeń

      • Nowy rok uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 rozpoczęli od spotkań z kulturą. Wybrali się do Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp. na przedstawienie pt. „Opowieść wigilijna” na motywach książki Charlesa Dickensa - w środę 4 stycznia grupa teatralna, a piątek 13 stycznia klasy 7a i 6a. To były wyjątkowe wydarzenia w życiu uczniów. Wszyscy ubrani w odświętne stroje mieli możliwość obcować z żywym słowem, przeżywać losy bohaterów, podziwiać grę aktorów,   a także efekty specjalne wzbogacające sztukę. To szczególnie ważne, zważywszy na to, że utwór ten jest lekturą obowiązkową. Po powrocie do szkoły uczniowie klasy 7a redagowali recenzję tego spektaklu. Poniżej praca uczennicy Laury Samoszuk.

       RECENZJA PRZEDSTAWIENIA OPOWIEŚĆ WIGILIJNA

               Niedawno miałam przyjemność obejrzeć adaptację powieści Charlesa Dickensa pt. „Opowieść wigilijna” w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim. Reżyserem spektaklu był Andrzej Ozga, który grał również głównego bohatera – Ebenezera Scrooge’a. Historię przemiany bogacza mogłam poznać w wersji teatralnej dzięki wycieczce zorganizowanej przez panią polonistkę.

                   Na szczególną uwagę zasługują liczne efekty specjalne. Wszechobecna muzyka nadawała całości niesamowitego uroku, zdolnego zainteresować nawet młodszych widzów, a sposób przedstawienia zdarzeń nadprzyrodzonych był prawdziwie magiczny. Ciekawym zabiegiem było też użycie kolorowych, przesuwających się po scenie świateł oraz licznych zmian scenografii osiągniętych dzięki obrotowej podłodze. Należy jednak wspomnieć o pewnych różnicach między spektaklem a książką. Mianowicie: postać Ducha Tegorocznej Wigilii została zagrana przez kobietę w niebieskiej, świecącej sukni (nie było                w tym, rzecz jasna, nic złego), natomiast pod koniec pojawił się wątek pantomimy nieobecny w lekturze szkolnej. Z drugiej strony, zachwyt budził ogromny kostium Ducha Przyszłych Wigilii oraz  pojawienie się twarzy Marleya – wspólnika Scrooge’a – w drzwiach. Ponadto, obecność występujących dzieci zbudowała świąteczną atmosferę, tak bliską nam zimą. Gra wszystkich aktorów, również tych młodych, była bezbłędna i urzekająca. Pomimo niewielkich różnic, całość utworu została perfekcyjnie odwzorowana.

                   Chociaż ilość efektów specjalnych momentami mnie przytłaczała, z całym przekonaniem mogę polecić tę sztukę. Nada się ona nie tylko dla uczniów omawiających w danym czasie lekturę „Opowieść wigilijna”, ale również dla młodszych dzieci, dopiero rozpoczynających przygodę z nauką w szkole czy dorosłych. Jednakże, nie jest to dobry wybór dla osób wrażliwych na przebodźcowanie. Głośna muzyka, migające światła, mnóstwo aktorów, kolorowe stroje, szybka akcja – te wszystkie czynniki mogą wpłynąć na komfort odbiorcy zarówno w sposób pozytywny, jak i negatywny. Mam nadzieję, że powstanie kiedyś inna, równie wspaniała adaptacja, która zadowoli tez ludzi preferujących spokój.

      • Dzień Babci i Dziadka

      • Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdej babci i dziadkowi pragniemy złożyć z tej okazji  najserdeczniejsze życzenia. Wyrazem wdzięczności  za Waszą miłość do nas były własnoręcznie wykonane kartki   i wazoniki przez uczniów naszej szkoły. Tak wiele Wam zawdzięczamy i dziękujemy za wszystko.

       Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy byście zawsze byli uśmiechnięci i niech wszystko się Wam spełni o czym tylko marzycie.

                                                                              Uczniowie SP3

      • Bal karnawałowy

      • Karnawał to miła, szalona, pełna wrażeń, kolorów, dźwięków i zabaw tradycja. To wspaniały okres zimowych balów a także nieodłączny element dzieciństwa. Jest on atrakcją i bardzo lubianą przez dzieci formą rozrywki, dostarcza im wielu przeżyć, radości i zadowolenia.

       I tak też było w naszej szkole 18 stycznia 2023 roku.

       Na pięknie udekorowanej sali pojawiły się kolorowe postaci. Można było spotkać wróżki, królewny, rycerzy, policjantów… nie sposób zliczyć wszystkich. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.

       Dzieci były przebrane za bohaterów znanych bajek. Wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy. Bal umożliwił dzieciom i nauczycielom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Do domu wracały we wspaniałych humorach, dzieląc się z rodzicami swoimi przeżyciami.

       Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie i przygotowanie pięknych strojów.

       Kolejny bal już za rok.


                                                                                                                       Samorząd Uczniowski

                                                                                                                           Euromagnes

      • Jadłospis

      • Jadłospis będzie dostępny w zakładce "Stołówka" na górze strony. Zachęcamy do sprawdzenia, jakie pyszne dania będą czekały na naszych uczniów w najbliższym czasie!

   • HARMONOGRAM ZEBRAŃ Z RODZICAMI

    DATA

    DZIEŃ

    GODZINA

    KLASA

    NUMER SALI

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    1A

    6

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    1B

    5

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    2A

    7

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    2B

    35

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:30

    3A

    7

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    3B

    32

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    4A

    26

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    5A

    36

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    6A

    2

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    6B

    31

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    7A

    44

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    7B

    42

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    8A

    45

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    8B

    24

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    ODDZIAŁ SPECJALNY

    10