• AKTUALNOŚCI

      • Rodzina Ulmów z Markowej – heroicznym przykładem Polskich Sprawiedliwych wśród Narodów Świata

      • W poniedziałek, 04.09.2023 roku, tuż po uroczystości rozpoczęcia nowego roku szkolnego, z wielkim zaangażowaniem, przystąpiliśmy do realizacji na forum szkoły, wspólnych działań, mających na celu, upowszechnienie wiedzy o Polakach, którzy z narażeniem życia, ratowali osoby narodowości żydowskiej, podczas drugiej wojny światowej.

       Wspólne przedsięwzięcie, całej naszej społeczności szkolnej, stało się preludium do uroczystości beatyfikacji Rodziny Ulmów z Markowej, która odbyła się w niedzielę, 10.09.2023 roku.

       Wtorkowy poranek, 05.09.2023 r., wprowadził wszystkich uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły, w wyjątkowy, podniosły nastrój, za sprawą wystawy pt. „Rodzina Ulmów z Markowej – heroicznym przykładem Polskich Sprawiedliwych wśród Narodów Świata”, zorganizowanej na korytarzu szkolnym.

       Nasyceni wiedzą płynącą z lekcji historii, z niezwykle ciekawie, przygotowanych gazetek ściennych w salach lekcyjnych oraz z wystawy szkolnej, uczniowie poszczególnych klas, przystąpili do wyjątkowego konkursu. Środowe popołudnie, 06.09.2023 roku, zmobilizowało uczniów klas IV – VI, do udziału w konkursie plastycznym pod hasłem „Rodzina Ulmów z Markowej, symbolem miłości, odwagi i bezinteresownej pomocy”. Natomiast w czwartek, 07.09.2023 roku., swoją wiedzą, umiejętnościami, kreatywnością, wykazali się uczniowie klas VII – VIII, aktywnie uczestnicząc w konkursie pod hasłem „Polscy Sprawiedliwi wśród Narodów Świata, w plastyczno – literackiej, uczniowskiej odsłonie”.

       Udział uczniów w konkursach, ich determinacja, pomysłowość, spowodowały eksplozję pozytywnych emocji, a efekty ich pracy, wzruszyły wszystkich, którzy z nieukrywanym  podziwem, spoglądali w kierunku  prac, wyeksponowanych na korytarzu szkolnym.

       Ukoronowaniem wszystkich uczniowskich działań, stał się przygotowany montaż słowno – muzyczny pt. „Rodzina Ulmów z Markowej, która uczy, kształtuje postawy, motywuje do działania”, zaprezentowany w piątkowy poranek, 08.09.2023 r., na forum szkoły, w ramach apelu szkolnego oraz wyjazd uczniów do kina na film pt. „Ulmowie, Błogosławiona Rodzina”.

       Rodzina Ulmów z Markowej jest symbolem dobroci, miłości, heroizmu wśród Polaków, którzy bezinteresownie pomagali osobom narodowości żydowskiej, podczas drugiej wojny światowej. Naszymi uczniowskimi działaniami, w symboliczny, twórczy sposób, oddaliśmy hołd, okazaliśmy szacunek dla ich odwagi i determinacji.

        

        

                                                                                          Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3

      • Wspólnie uczciliśmy Światowy Dzień Sybiraka

      • Wrzesień, to szczególny czas, który od wielu lat, zapisuje się w naszej uczniowskiej pamięci, jako moment zadumy, refleksji i ogromnego wzruszenia.

       Natchnieni słowem i obrazem, płynącym z wyjątkowych filmów: „Ocalić od zapomnienia” oraz „Syberia – historia Marii”, w  projekcji których, mieliśmy zaszczyt uczestniczyć, wyposażeni, jako autorzy gazetek ściennych, w wiedzę o tysiącach ofiar Golgoty Wschodu, poczuliśmy w sobie, pełne i rzetelne przygotowanie, do uczczenia pamięci, tak bliskich, naszym młodym sercom Sybiraków.

       W piątkowe przedpołudnie, 15 września 2023 roku, z wielką powagą, uczestniczyliśmy w Miejskich Obchodach Światowego Dnia Sybiraka. Kulminacyjnym punktem uroczystości, była Warta Honorowa oraz Apel Pamięci Kostrzyńskich Sybiraków, pod pomnikiem Ofiar Terroru Stalinowskiego, na Cmentarzu Komunalnym w Kostrzynie nad Odrą.

       Składając wiązanki kwiatów, przepasane biało – czerwoną wstęgą, zapalając symboliczne znicze, wsłuchując się w słowa, o losach mieszkańców Kresów Wschodnich i wydarzeniach syberyjskiej katorgi setek tysięcy Polaków, przy wtórze hymnu Sybiraków, wspólnie upamiętniliśmy tych, którzy nie wrócili z zesłania oraz wszystkich dotkniętych przez sowieckie represje. W podniosłej atmosferze, nie kryjąc wzruszenia, punktualnie o godzinie 12:00, cała społeczność naszej szkoły, Minutą Ciszy, oddała hołd Sybirakom, zgodnie z mottem związku Sybiraków: „ Jeśli my zapomnimy o Nich, niech Bóg zapomni o nas”.

       Piątkowa uroczystość wzmocniła w nas postawę młodych patriotów, dla których hasłem przewodnim stały się słowa „Pamięć historii żyje w nas…”, ponieważ „Nie umiera ten, kto trwa wiecznie w pamięci żywych”.

        

        

                                                                                          Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3

      • Wizyta w kinie

      • We wtorek 20 września klasy 7a i 8a udały się od Multikina w Gorzowie Wlkp. na film „Ulmowie. Błogosławiona Rodzina”. Wyjazd ten zakończył szkolne uroczystości zorganizowane z okazji beatyfikacji rodziny Józefa i Wiktorii Ulmów, która w marcu 1944 r.  została rozstrzelana na podwórku ich własnego domu we wsi Markowa, leżącej dziś na pograniczu Polski i Ukrainy. Rozkaz do mordu wydał bezwzględny niemiecki oficer  Jedyną winą Ulmów było to, że przez półtora roku ukrywali w swoim domu dwie rodziny żydowskie, łamiąc w ten sposób niemieckie prawo rasowe. Prawo to było najbardziej okrutne na okupowanych ziemiach II Rzeczypospolitej (Generalnego Gubernatorstwa) i na okupowanych terenach ZSRR. Nakazywało ono niezwłocznie wydać każdego Żyda, a złapanych Niemcy bardzo często rozstrzeliwali na miejscu. Ukrywającym groziła taka sama – śmierć.

       Historią rodziny Ulmów zainteresował się niemal 20 lat temu krakowski reżyser Dariusz Walusiak. Jeszcze w 2004 r., gdy o mordzie we wsi Markowa mało kto słyszał, zaczął on zbierać filmowe świadectwa bliskich krewnych Ulmów (m.in. nieżyjącego już dzisiaj brata Józefa Ulmy), jak i świadectwa mieszkańców wsi, którzy znali tę rodzinę, a niektórzy na własne oczy widzieli mord). Dzięki zbieranym przez 10 lat materiałom, w 2014 r. powstał pierwszy film dokumentalny Dariusza Walusiaka o niemieckiej zbrodni w Markowej – „Ulmowie. Świadectwo sprawiedliwych”. Film ten niewątpliwie przyczynił się do ogłoszenia Ulmów rodziną błogosławioną, a przede wszystkim historia zamordowania przez Niemców Józefa i Marii Ulmów i ich siedmiorga dzieci (w tym dziecka nienarodzonego) została nagłośniona – Polacy (i nie tylko Polacy) zaczęli ją poznawać. O Ulmach coraz częściej zaczęła też pisać prasa.

       Seans stał się pretekstem do dyskusji na lekcja historii i języka polskiego o historii naszego narodu, eksterminacji Żydów w Polsce, a także pojmowaniu wolności we współczesnym świecie.

        

      • 15 września DZIEŃ KROPKI

      • Dzień Kropki (ang. Dot Day) to coroczna, obchodzona 15 września inicjatywa, która promuje kreatywność, inspiruje do tworzenia i celebrowania sztuki oraz zachęca do wyrażania siebie za pomocą kropek. Ta innowacyjna inicjatywa została zainspirowana książką "The Dot" autorstwa Petera H. Reynoldsa, która opowiada historię małej dziewczynki imieniem Vashti, która zaczyna swoją artystyczną podróż od jednej prostej kropki na kartce papieru.

       Dzień Kropki jest doskonałą okazją do włączenia kreatywności do procesu nauczania. Zatem zachęcamy aby tego dnia wszyscy uczniowie, pracownicy szkoły mieli na sobie element kropki. Dzień Kropki to doskonała okazja do kreatywnego wyrażania siebie i rozwijania umiejętności artystycznych uczniów. Może również pomóc w budowaniu pewności siebie i rozwijaniu wyobraźni. Pamiętajmy, aby podkreślić, że każdy może być artystą i że każda kropka może stać się początkiem wielkiej przygody twórczej.

                                                                                             

                                                                                                                        Samorząd Uczniowski

      • Nowa edycja Talenciaków!

      • Szanowni Rodzice! Drodzy Uczniowie!

       Witamy Was w nowym roku szkolnym 2023/2024. Przed Wami czas wytężonej pracy i nowe wyzwania. Jednak szkoła to nie tylko nauka. Codzienne  życie szkolne urozmaicają zabawy, koncerty, a także rozmaite akcje. Należy do nich kampania społeczna Lidla „ Szkoły Pełne Talentów”, w której już uczestniczyliście w minionym roku szkolnym. Udało się dzięki dostarczonym przez Was „talenciakom” zdobyć dla naszej szkoły atrakcyjne nagrody: mikroskop, wizualizer Epson, pomoce dydaktyczne i wiele innych!

       Serdecznie dziękujemy Wam - drodzy Uczniowie i Waszym Rodzicom za aktywny udział w zeszłorocznej akcji. Wasze zaangażowanie przyniosło wspaniałe efekty! Mamy pomoce dydaktyczne, które na pewno okażą się pomocne w rozwijaniu zdolności  i pasji naszych uczniów.

       Liczymy na to, że i w tym roku uda się wywalczyć kolejne nagrody!

       Zachęcamy gorąco do uczestniczenia w kampanii społecznej Lidla „Szkoły Pełne Talentów”. Akcja rozpoczęła się 1 września 2023r. i potrwa do 5 listopada 2023 r. Zapraszamy  do Lidla. Wystarczy zrobić zakupy za 50 złotych i kupić jedno warzywo lub jeden owoc, aby otrzymać kupon zwany „talenciakiem”, a następnie dostarczyć go do szkoły. Życzymy przyjemnych zakupów w Lidlu i czekamy na „talenciaki”!  Zadbajcie o zdrowie i pielęgnujcie swoje pasje!

       Zdobywajcie talenciaki!  Zachęcają Was do tego gorąco szkolni koordynatorzy akcji Lidla.

      • Rozpoczęcie Roku Szkolnego: Nowe Możliwości i Wyzwania

      • Wrzesień to miesiąc, który oznacza wiele różnych rzeczy dla różnych ludzi. Dla niektórych jest to czas, kiedy kończy się wakacyjny odpoczynek, dla innych zaś symbolizuje początek czegoś nowego i ekscytującego. Dla uczniów, nauczycieli i rodziców wrzesień to czas rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Jest to okres pełen nadziei, oczekiwań i możliwości, ale także wyzwań.

       Pierwszy dzień roku szkolnego to zazwyczaj moment, kiedy uczniowie wracają do szkół po długich wakacjach. Dla niektórych może to być stresujące, ale przede wszystkim jest to czas nowych możliwości. Nowy rok szkolny to okazja do nauki czegoś nowego, rozwijania swoich umiejętności i zdobywania wiedzy. To także czas, kiedy uczniowie mogą spotkać swoich starych przyjaciół i zawierać nowe znajomości. Nowy rok szkolny to także szansa na rozpoczęcie od nowa, postawienie sobie nowych celów i wyzwań.

       Rozpoczęcie roku szkolnego to również czas, kiedy rodzice i nauczyciele odgrywają kluczową rolę w życiu uczniów. Rodzice muszą wspierać swoje dzieci w procesie nauki, pomagać im w organizacji czasu oraz w rozwiązywaniu ewentualnych problemów. Nauczyciele z kolei mają za zadanie tworzyć inspirujące i bezpieczne środowisko nauki, a także dostosowywać się do zmieniających się potrzeb uczniów.

       Szczególnie witamy uczniów klas pierwszych

       Rozpoczęcie roku szkolnego to zawsze wyjątkowy moment, ale dla dzieci rozpoczynających naukę w klasie pierwszej jest to szczególnie emocjonujący czas. To moment, który pozostaje w pamięci na zawsze i stanowi początek wspaniałej przygody w szkole.

       Dla dzieci, które dopiero rozpoczynają naukę w klasie pierwszej, pierwszy dzień szkoły to wielka tajemnica i źródło ogromnej radości.  Są pełne ekscytacji, nie tylko z powodu nowych przyborów szkolnych, ale przede wszystkim z powodu możliwości poznawania nowych przyjaciół i nauczycieli. Dla rodziców jest to chwila dumy i wzruszenia, widząc, jak ich pociechy rosną i wchodzą na nowy etap życia.

       Przyjazna Atmosfera

       Aby pierwszy dzień szkoły był wyjątkowy i pozytywny, ważne jest stworzenie przyjaznej atmosfery. Nauczyciele i personel szkolny pełni entuzjazmu i uśmiechu witają małych uczniów, co pomaga im czuć się bezpiecznie i mile widzianymi. Warto także zadbać o kolorowe dekoracje i atrakcje, które dodadzą uroku temu wyjątkowemu dniu.

       Budowanie Zaufania

       Powitanie klas pierwszych to również czas, kiedy nauczyciele starają się zbudować zaufanie dzieci do szkoły. Poprzez zabawy, gry i ciekawe zajęcia uczniowie szybko przekonują się, że szkoła może być miejscem pełnym zabawy i nauki. To także okazja do przekazania wartości takich jak współpraca, szacunek i odpowiedzialność.

       Pierwszy dzień szkoły dla klas pierwszych to nie tylko początek roku szkolnego, ale także początek wielkiej przygody w edukacji. To moment, który będzie wspominany przez całe życie. Dzieci poznają nowych przyjaciół, zdobywają wiedzę i umiejętności, rozwijają swoje pasje i zainteresowania.

                                                                                                                 Samorząd Uczniowski

                                                                                                                 z opiekunami

                                                                                                      Anna Babij, Ewelina Sobczak,

                                                                                                      Agnieszka Chochoł-Waskin

      • "Koduj z Gigantami W kr(AI)nie przyszłości”

      • Zapisy czas start!


       Już teraz możecie się zapisać na 13.edycję "Koduj z Gigantami W kr(AI)nie przyszłości” i wziąć udział w bezpłatnych warsztatach z programowania dla dzieci i młodzieży odbywających się w sierpniu i wrześniu 2023 w Twoim mieście oraz online. Dokładne terminy i lokalizacje sprawdzicie na naszym wydarzeniu i stronie internetowej


       https://info.kodujzgigantami.pl/3OZL98x


       W trakcie warsztatów nauczycie się m.in. programować w języku Scratch oraz poznacie środowiska jak Minecraft Education Edition, Python, C#, C++ oraz App Inventor.

       Warsztaty odbywają się w Twoim mieście jak również online - Przygotujcie się z nami do niesamowitej zabawy!
       Czekamy na Was!
       Więcej informacji i formularz zapisowy znajdziecie tutaj:


       https://info.kodujzgigantami.pl/3OZL98x


       Giganci Programowania

      • Obiady - Wrzesień 2023r.

      • Obiady w szkole zaczynają się od 6.09.2023r. (środa). Opłata za obiady we wrześniu wynosi 90zł.

       Na górze w zakładce "Stołówka" pojawił się jadłospis na najbliższe dni.

      • Zakończenie roku - klasy 1-7

      • Już nadszedł ten długo wyczekiwany moment 23.06.2023r.

        koniec roku szkolnego!

        Dla uczniów  to czas, który wiąże się z radością, entuzjazmem i przede wszystkim zasłużonym wypoczynkiem. Ostatnie miesiące były pełne nauki, nowych wyzwań i spotkań z kolegami i koleżankami, dlatego teraz nadszedł czas na chwilę oddechu i regenerację sił.

       Koniec roku szkolnego to okazja do podsumowania zdobytych umiejętności i osiągnięć. Uczniowie mogą spojrzeć wstecz i docenić swoje postępy w nauce, rozwój społeczny i emocjonalny oraz wszelkie sukcesy, które zdobyli w ciągu ostatnich dziewięciu miesięcy. To moment, kiedy można poczuć dumę z własnych osiągnięć i docenić wysiłek, jaki włożyliśmy w zdobywanie nowej wiedzy.

       Kończący się rok szkolny to także czas na podziękowania. Podziękowania dla nauczycieli, którzy przez ten cały rok byli przewodnikami i wsparciem w nauce i rozwoju. To dzięki nim uczniowie mogli zdobywać nowe umiejętności, poszerzać swoją wiedzę i odkrywać nowe pasje. Ich poświęcenie i zaangażowanie zasługują na ogromną wdzięczność.

       Nie możemy zapomnieć również o naszych kolegach i koleżankach, którzy towarzyszyli nam przez ten cały rok szkolny. Razem spędziliśmy wiele godzin na wspólnej nauce, zabawie i przygodach. To dzięki nim szkoła była pełna radości i emocji, a każdy dzień miał swój niepowtarzalny urok. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas i za to, że stworzyliśmy razem niezapomniane chwile.

       Teraz nadszedł czas na wakacje! To moment, na który czekaliśmy przez cały rok. Wakacje dają nam możliwość odpoczynku, relaksu i cieszenia się wolnym czasem. To czas na podróże, spotkania z rodziną i przyjaciółmi, odkrywanie nowych miejsc i pasjonujących przygód. Wakacje pozwalają nam na naładowanie baterii, odprężenie i przygotowanie się do kolejnego roku szkolnego z nową energią.

       Życzymy  wszystkim uczniom  niezapomnianych wakacji, pełnych radości, przygód i beztroskiego czasu spędzonego z najbliższymi.

                                                     

                                                                                                                 Samorząd Uczniowski

                                                                                                                 Z opiekunami

                                                                                                                 Anna Babij

                                                                                                                 Ewelina Sobczak

                                                                                                      Agnieszka Chochoł-Waskin

      • Zakończenie roku - klasy 8

      • Koniec roku szkolnego to zawsze wyjątkowy czas dla uczniów, a szczególnie dla absolwentów klas ósmych w szkole podstawowej. To moment, w którym zamykają się pewne rozdziały, a zarazem otwierają się nowe możliwości i wyzwania. Jest to czas, kiedy uczniowie mogą spojrzeć wstecz na swoje osiągnięcia i wzruszenia, ale także patrzeć z optymizmem w przyszłość.

       Dla wielu uczniów klas ósmych zakończenie roku szkolnego oznacza zakończenie jednego etapu nauki i przygotowanie się do nowych wyzwań w szkole średniej. To moment, w którym trzeba pożegnać się ze swoimi nauczycielami, którzy włożyli wiele wysiłku w kształtowanie i rozwijanie młodych umysłów przez te ostatnie osiem lat. To także czas pożegnania się z kolegami i koleżankami, z którymi spędziliśmy wiele godzin na wspólnej nauce, zabawie i przygodach.

       Koniec roku szkolnego to również okazja do podsumowania osiągnięć. Uczniowie mogą spojrzeć wstecz na swoje wysiłki, sukcesy i porażki. To czas, w którym można docenić postęp w nauce, osiągnięcia sportowe, artystyczne dokonania i wszelkie inne sukcesy, które zdobyliśmy przez ten rok. To także moment, w którym nauczyciele i rodzice mogą wyrazić dumę z postępów uczniów i podziękować im za ich ciężką pracę.

       Jednak koniec roku szkolnego to nie tylko podsumowanie osiągnięć, ale również czas refleksji i planowania przyszłości. Uczniowie klas ósmych stają przed ważnym wyborem dotyczącym dalszej ścieżki edukacji. Muszą zdecydować, do jakiej szkoły średniej pójdą i jaką drogę będą kontynuować. To może być trudne zadanie, ale jednocześnie wielka szansa na rozwój i poszerzanie swoich horyzontów.

       Dla wielu uczniów klas ósmych zakończenie roku szkolnego wiąże się również z nostalgią i wzruszeniem. To czas, w którym wspomina się wszystkie chwile spędzone w szkole podstawowej, koleżeństwo, przyjaźnie i wyjątkowe doświadczenia. Jest to również czas, kiedy można podziękować nauczycielom i innym osobom, które wpłynęły na nasze życie i pomogły nam w rozwoju.

      • BIEGIEM NA WAKACJE!

      • Oficjalne wyniki międzyszkolnego konkursu na kroki BIEGIEM NA WAKACJE!

       Nasza szkoła zajęła 9 miejsce!

       Dziękujemy za wspólną zabawę i mamy nadzieję, że to dopiero początek naszych sportowych zmagań!

      • Dziękujemy za udział w akcjach Pho3nix Kids

      • Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w akcjach Pho3nix Kids: Pho3nix Active School i w konkursie na kroki w aplikacji. Pokazaliście, jak ważną częścią naszego życia jest sport i codzienny ruch. Mamy nadzieję, że wydarzenia z tego cyklu na stałe wpiszą się do kalendarza naszej szkoły.

       Dziękujemy!

      • Cykliczne koncerty wrócą w przyszłym roku!

      • Koniec Roku Szkolnego oznacza przerwę dla wielu aktywności, w tym również dla cyklicznych koncertów muzycznych w naszej szkole. Jednak z optymizmem informujemy, że te wyjątkowe muzyczne wydarzenia będą kontynuowane od nowego roku szkolnego. Z pewnością przynoszą one radość i entuzjazm do naszego szkolnego życia, a ich powrót będzie oczekiwanym momentem dla uczniów, nauczycieli i lokalnej społeczności.

       Koncerty muzyczne, które odbywały się raz w miesiącu, od zawsze cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły. To właśnie na tych wydarzeniach młodzi artyści mieli możliwość zaprezentowania swojego talentu i pasji muzycznej. Nie tylko dostarczały one rozrywki i inspiracji, ale również integrowały uczniów oraz umożliwiały wymianę artystycznych doświadczeń.

       Organizacja koncertów wymaga dużego zaangażowania zarówno od nauczycieli, jak i od uczniów. Dlatego zdecydowano, że przerwa pozwoli wszystkim odetchnąć i zregenerować siły przed kolejnym rokiem szkolnym.

       Jednak już teraz z wielką radością możemy ogłosić, że wraz z nadejściem nowego roku szkolnego, cykliczne koncerty muzyczne powrócą na naszą scenę. Po letniej przerwie, wszyscy muzyczni entuzjaści będą mieli ponownie możliwość dzielenia się swoim talentem i twórczością. To niewątpliwie doskonała okazja, aby rozwijać umiejętności muzyczne, zdobywać sceniczne doświadczenie oraz współtworzyć artystyczną atmosferę w szkole.

       Ważne jest, aby podkreślić, że powrót koncertów muzycznych będzie możliwy dzięki współpracy wielu osób zaangażowanych w proces organizacji. Nauczyciele, uczniowie, rodzice i lokalna społeczność będą musieli wspólnie pracować, aby zapewnić sukces tych wydarzeń. Będzie to również doskonała okazja do integracji i wzmacniania więzi w społeczności szkolnej.

       Niezależnie od tego, czy jesteś uczniem, nauczycielem czy członkiem lokalnej społeczności, powrót cyklicznych koncertów muzycznych powinien budzić w Tobie radość i ekscytację.    

        

       Anna Babij

       Beata Nowald

      • Z okazji ,,Dnia Dziecka" uczniowie klasy 3b gościli w Centrum Pszczelarstwa Łukasiewicz w Suchlicy

      • Już z daleka swoim uśmiechem przywitała nas pani Karina i pan Krzysztof- właściciele tego uroczego miejsca.🐝

       Na początku wizyty obejrzeliśmy skarby znajdujące się w skansenie przygotowanym przez członków rodziny pszczelarskiej😍.

       Przeszliśmy ścieżkę dydaktyczną, poznaliśmy historię i budowę uli, pracę pszczelarza, degustowaliśmy różnego rodzaju miody i produkty pszczele (m. in. pyłki, propolis).

       Omówiliśmy najważniejsze zagadnienie:Co nam dają te wspaniałe pszczółki...Dzieci z zaciekawieniem słuchały, patrzyły, oglądały i zadawały pytania.

       Zwiedziliśmy największy sklep pszczelarski w Polsce. Zobaczyliśmy sprzęt potrzebny pszczelarzom, ubiór, narzędzia oraz produkty, które są produkowane w Centrum Pszczelarstwa Łukasiewicz.

       Następnie w profesjonalnych kapeluszach pszczelarskich z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, przespacerowaliśmy się w pobliże Pasieki, gdzie z odpowiedniej odległości ujrzeliśmy piękne, kolorowe ule🐝.

       Zapoznaliśmy się ze szczegółami hodowli i życia pszczół. Oglądaliśmy domki do apiterapii, w których można było odpocząć i się wyciszyć.

       A podczas warsztatów pod czujnym okiem pani właścicielki, wykonaliśmy własne świece z wosku pszczelego🕯.

       Wiemy, że małe pszczółki🐝 piją mleko🍼pszczele, a kit pszczeli to naturalny antybiotyk.

       Poznaliśmy też niezbędne narzędzia każdego pszczelarza- dłuto i specjalną szczotkę z włosia końskiego.

       To był wspaniały Dzień Dziecka i dzień pełen słodkich wrażeń ;-)

       Serdecznie dziękujemy za gościnę, a także wspaniałą i mądrą lekcję przyrody!

       A rodzicom za pomoc w organizacji Słodkiego Dnia Dziecka;-)

       Mamy nadzieję, że jeszcze tu wrócimy...

       Uczniowie klasy 3b z panią Agnieszką Waskin i panią Iwoną Piątek

      • Wyjazd do teatru na spektakl pt. „Pchła Szachrajka”

      • Dnia 7 czerwca 2023r.mieliśmy niezwykłą przyjemność uczestniczyć w wycieczce do teatru. Klasy 1A i 3A postanowiły razem wybrać się do gorzowskiego teatru na spektakl pt. "Pchła Szachrajka". Była to nie tylko okazja do obejrzenia ciekawego przedstawienia, ale również do integracji obu klas i wspólnego spędzenia czasu.

       Wszystko rozpoczęło się wcześnie rano, gdy wraz z nauczycielami wyruszyliśmy w podróż do Gorzowa. Atmosfera w autokarze była pełna radości i podniecenia. Po około dwugodzinnej podróży dotarliśmy na miejsce i zostaliśmy serdecznie powitani przez pracowników teatru.

       Przedstawienie "Pchła Szachrajka" odbyło się w dużej sali teatralnej, która była pięknie udekorowana..

       Akcja "Pchły Szachrajki" była pełna humoru i zabawy. Historia opowiadała o przygodach małej pchły o imieniu Szachrajka, która podróżowała przez różne miejsca i poznawała nowych przyjaciół. Aktorzy wcielający się w różne postacie zachwycali nas swoją grą aktorską i umiejętnościami wokalnymi. Widowisko było pełne kolorowych kostiumów, ciekawych rekwizytów i efektów specjalnych, które dodatkowo podkreślały magię tego spektaklu.

       Nasi uczniowie byli widocznie zafascynowani występem. Śmiech, oklaski i radość towarzyszyły nam przez całe przedstawienie. Dzieci nie tylko bawiły się świetnie, ale także czerpały wiele wartościowych przesłań z historii Pchły Szachrajki. Przygody bohaterów nauczyły nas, że przyjaźń, współpraca i odwaga są bardzo ważne w życiu.

       Beata Nowald

       Katarzyna Błaszczyk

       Anna Babij

      • Złoty Lizak

      • 1 czerwca o godz. 17:00 w Kostrzyńskim Centrum Kultury odbył się finał 46. edycji Konkursu Piosenki Dziecięcej o ,,Złoty Lizak''. Naszą szkołę reprezentowały cztery utalentowane wokalistki: Pola Tracz z klasy 2a, Emilia Dobrzańska z klasy 4a, Zosia Żygielewicz z klasy 4b oraz Oliwia Tracz z klasy 8a. Dziękujemy i gratulujemy sukcesów.

   • HARMONOGRAM ZEBRAŃ Z RODZICAMI

    DATA

    DZIEŃ

    GODZINA

    KLASA

    NUMER SALI

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    1A

    6

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    1B

    5

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    2A

    7

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    2B

    35

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:30

    3A

    7

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    3B

    32

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    4A

    26

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    5A

    36

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    6A

    2

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    6B

    31

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    7A

    44

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    7B

    42

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    8A

    45

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    8B

    24

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    ODDZIAŁ SPECJALNY

    10