• AKTUALNOŚCI

      • Zajęcia konne

      • Dla prawdziwego koniarza  żadna pogoda nie jest straszna. Mróz, śnieg i zimno nie przeszkodziły uczniom z koła jeździeckiego w zajęciach przeprowadzonych w stajni „Start”, dzięki uprzejmości właścicieli – państwa Korzeniowskich. Na dziewczyny czekało mnóstwo zadań między innymi pakowanie siatek na siano na  czas  ( tutaj niezwyciężona okazała się Karolina Jęczmienna), korzystanie z karuzeli czy przygotowywanie posiłków odpowiednich dla koni. Wszystkiemu przyglądały się uważnie zainteresowane pyszczki koni, które tylko czekały na to by otrzymać jakiś smakołyk. Nie zabrakło również bitwy na śnieżki i jazdy figurowej po śniegu😁⛸❄
       Ze stajni przenieśliśmy się do Kostrzyńskiego Kina za Rogiem, gdzie wszyscy z uwagą obejrzeliśmy historię niesamowitego kucyka Poły. Sobotnie popołudnie minęło niepostrzeżenie i późnym wieczorem, pełni wrażeń i zadowolenia wróciliśmy do domów.

       Anna Pyć

      • Zajęcia czytelniczo-teatralne

      • Niech mi powie kto, co to za czytadło…
       Jak dobrze, że mamy wyobraźnię. Okazuje się, że ma ona pełne pokłady fantastycznych pomysłów. Potrafi nas przenieść w różne światy, pozwala przeżyć niesamowite historie. Bardzo często z niej korzystamy na zajęciach czytelniczo- teatralnych. Dzięki niej podróżujemy w różne miejsca, zwiedzamy odległe krainy. Byliśmy chociażby na zamku księżniczki, w kolorowym świecie Smerfów, poznaliśmy nowe osoby z zagadkowej powieści. Było niesamowicie. A teraz czekamy co będzie dalej…

      • DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

      • 21 listopada to szczególna okazja, by zastanowić się, czy jesteśmy wobec siebie życzliwi. W tym dniu świętowaliśmy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

       W tygodniu poprzedzającym Dzień Życzliwości wystawione zostały przy wejściu do szkoły dwie skrzynki- „poczta pozdrowień” oraz „koncert życzeń”. Do jednej z nich uczniowie mogli wrzucać kartkę z pozdrowieniami, miłym słowem do kolegi lub koleżanki. Natomiast do drugiej skrzynki wrzucali kartkę z dedykacją muzyczną dla wybranej osoby. We wtorek, 21 listopada, na długiej przerwie odbył się koncert. Chłopcy z radiowęzła losowali ze skrzynki kartkę, odczytywali pozdrowienia oraz puszczali piosenkę zadedykowaną danej osobie. Wszyscy byli zachwyceni zabawą!

        

       Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

      • Morskie Centrum Nauki- wycieczka klas VI i VB

      • 29 listopada o poranku trzy dzielne klasy wraz z opiekunami wybrały się w podróż do Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie. Statki, żegluga, kartografia i wiele innych atrakcji pozwoliło zgłębić wiedzę na temat życia na wodzie, pod wodą i na statku. Interaktywne eksponaty, możliwość dotknięcia wszystkiego i spróbowanie marynarskiego życia  pozwoliło uczniom świetnie spędzić czas i dobrze się bawić. Morskie Centrum Nauki to nie lada atrakcja dla każdego ciekawskiego oraz łaknącego wiedzy ucznia.

      • Dyskoteka Andrzejkowa

      • Dnia 29 listopada 2023 roku w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski, na którą zaproszone były wszystkie klasy, od najmłodszych do najstarszych.

                        Andrzejki są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem. Nasi uczniowie w pełni wykorzystali tę sposobność i świetnie bawili się przy dźwiękach muzycznych hitów puszczanych przez uczniów z klasy VIII a. Przy wesołych tańcach miło płynął czas.

                                                                          Samorząd Uczniowski  

      • Dzień Postaci z Bajek

      • 5 listopada obchodzimy nietypowe święto– Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. To okazja, by celebrować i świętować ulubione postacie z klasycznych bajek Disneya i innych popularnych filmów oraz książek dla dzieci. To inicjatywa, która promuje czytanie, kreatywność, gwarantuje rozrywkę, a jednocześnie przywraca wspomnienia z dzieciństwa.

       Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to okazja do wyrażenia swojej kreatywności, a także przypomnienia sobie o wartościach i przesłaniach zawartych w klasycznych opowieściach. Tego dnia w naszej szkole, uczniowie mieli okazję przebrać się za swoją ulubioną postać z bajki. Na korytarzach mogliśmy spotkać księżniczki, Supermanów, Barbie, Pikachu, Kubusia Puchatka, Kłapouchego, bałwana Olafa i wiele innych… To był bajkowy dzień!

        

       Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

      • Wizyta w Bibliotece Miejskiej

      • W dniu 28 listopada klasy 2a i 2b odwiedziły Bibliotekę Miejską. Wzięły udział w lekcji bibliotecznej. Własnoręcznie ozdabiały bombki choinkowe metodą decoupage. Było bardzo ciekawie!

      • Zday Challenge

      • Jak skuteczna i łatwa może być nauka dzięki nowoczesnym narzędziom? Zday Challenge to doskonała okazja, aby to sprawdzić! Przez cały tydzień  (15-21.11.2023 r.) uczniowie będą mieli dostęp do pełnej palety zasobów edukacyjnych w naszej aplikacji, w tym:

       • Interaktywnych lekcji wideo z przedmiotów takich jak język polski, matematyka, chemia, fizyka, nagranych przez doświadczonych nauczycieli.
       • Omówień lektur i epok literackich: Pełne zanurzenie w literaturze i jej historycznym kontekście.
       • Szczegółowych wzory i omówienia z matematyki, fizyki, chemii.

       Dodatkowo, po upływie tygodnia, zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w konkursie na stworzenie nowego hasła reklamowego dla Zday. Autor zwycięskiej propozycji otrzyma konsolę do gier Xbox!

       Jak wziąć udział? To łatwe! Wystarczy pobrać aplikację Zday, zarejestrować się i rozpocząć tygodniowe wyzwanie.

       Szczegóły wydarzenia dostępne są pod adresem: https://zday.pl/zdaychallenge/

      • Konkursy

      • Bezpieczeństwo na drodze to kwestia priorytetowa, a jednym z kluczowych elementów poprawy widoczności pieszych i rowerzystów jest noszenie odblasków. W trosce o edukację i promocję bezpieczeństwa drogowego, organizowane są różnorodne inicjatywy, takie jak konkursy plastyczne. Jednym z nich jest konkurs "Świeć Przykładem – Noś Odblaski", który nie tylko inspiruje do artystycznego wyrażania swoich myśli, ale także kładzie nacisk na profilaktykę i odpowiedzialność za własne bezpieczeństwo. Jego głównym celem jest popularyzacja noszenia odblasków jako prostego, ale skutecznego środka zwiększającego widoczność na drodze, zwłaszcza w warunkach ograniczonej widoczności, jak wieczór czy noc.

       "Świeć Przykładem- noś odblaski" to nie tylko hasło, ale także idea, która wskazuje na indywidualną odpowiedzialność za bezpieczeństwo. Odblaski są doskonałym przykładem tego, jak prosta codzienna czynność może mieć ogromny wpływ na życie i zdrowie. Artystyczne podejście do tematu pozwala uczestnikom wyrazić swoje spojrzenie na tę kwestię, jednocześnie edukując innych.

       W naszej szkole odbył się taki konkurs w którym to uczniowie bardzo chętnie wzięli udział:

       I miejsce Hanna Żmijewska kl. IVB

       II miejsce Szymon Gościniak kl. IV A

       III miejsce Tymoteusz Włodarczak-Głowicki kl. IV A

       Wyróżnienia:

       Stanisław Brożyński kl. V A

       Aleksander Smętkowski kl. IV A

       Zofia Żygielewicz kl. VB

       Damian Dec kl. IV A

       Piotr Malicki kl. IV B

        

       Konkurs „Żyję bez narko, bawię się bez alko”

        

       Konkurs plastyczny "Żyję bez narko, bawię się bez alko" to nie tylko wydarzenie artystyczne, ale przede wszystkim inicjatywa społeczna skierowana do młodzieży. Poprzez sztukę chcemy przekazać ważne wartości i skłonić uczniów do refleksji nad własnym zdrowiem i decyzjami, które podejmują w życiu codziennym. To niepowtarzalna okazja do tego, by sztuka stała się narzędziem zmiany społecznej i inspiracją dla kolejnych pokoleń.

       I miejsce Dawid Suplicki-Czerwonka kl.VII A

       Wyróżnienie otrzymała  Blanka Rozalik kl.VII A

        

       Rozstrzygnięcie konkursu z „Zachowaj Trzeźwy Umysł”

       Wyróżnienia:

       Kategoria wiekowa I-III „Mój pomysł na zdrowie”  i IV-VIII „Rosnę zdrowo”. Rozstrzygnięcie konkursu  miało miejsce  w tym roku szkolnym.

       Melissa Gradzińska – kl.IV A

       Karolina Kokonowska-kl.IV A

       Antoni Wardyński- kl.IV A

       Mateusz Babij- kl.VII A

       Oktawiusz Maleńki- kl.VII A

       Dominik Bożek- kl.VII A

        

       Gratulujemy wszystkim osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów.

        

                                                                                                                 Anna Babij

      • Wycieczka klasy IA do Parku Narodowego

      • Dnia 17 listopada 2023r. uczniowie klasy 1A wyruszyli na niezapomnianą przygodę do malowniczego Chyrzyna, gdzie czekały na nich fascynujące zajęcia warsztatowo-laboratoryjne poświęcone życiu tajemniczych bobrów. Podczas tej wyjątkowej wyprawy, mali odkrywcy mieli okazję zgłębić tajniki świata bobrów i z bliska przyjrzeć się ich fascynującemu życiu.

       Wyjazdy edukacyjne stanowią nieodłączną część programu nauczania, pozwalając uczniom na zdobycie praktycznej wiedzy i rozwijanie zainteresowań.

       W Chyrzynie uczniowie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach poprowadzonych przez Panią Agnieszkę Mielczarek .Tematem przewodnim były bobry - niezwykłe ssaki wodne, które odgrywają kluczową rolę w kształtowaniu ekosystemów rzecznych.

       Podczas warsztatów uczniowie mieli możliwość poznać fascynujące fakty na temat życia bobrów. Dowiedzieli się, jak te zwierzęta budują swoje charakterystyczne tamy, jak dbają o swoje terytorium, a także jakie znaczenie mają w ekosystemie wodnym. Spotkanie z bobrami w laboratorium pozwoliło dzieciom z bliska przyjrzeć się ich zwyczajom i zachowaniom.

       Zajęcia warsztatowe nie ograniczały się jedynie do teorii. Uczniowie mieli okazję samodzielnie budować małe modele tam bobrów, żeremi korzystając z dostępnych materiałów. To praktyczne doświadczenie pozwoliło dzieciom lepiej zrozumieć, jak skomplikowane są konstrukcje tam bobrów i jakie umiejętności są potrzebne do ich zbudowania.

       Wyjazd do Chyrzyna był nie tylko okazją do zdobywania wiedzy, ale również do budowania więzi między uczniami. Zajęcia warsztatowe, spacer i wspólne wyzwania sprawiły, że dzieci lepiej poznały się nawzajem i nauczyły się współpracy.  Połączenie edukacji z przygodą sprawiło, że zdobyta wiedza stanie się dla nich nie tylko suchym faktem, ale fascynującą historią, którą będą chcieli dzielić się z innymi.

       Przygoda z klasą 1A w Chyrzynie to doskonały przykład tego, jak edukacja może stawać się inspirującym doświadczeniem, pozostawiającym niezapomniane wspomnienia na długie lata. Wyjazdy edukacyjne takie jak ten nie tylko rozwijają umiejętności poznawcze uczniów, ale również kształtują ich postawy, ucząc szacunku do przyrody i otaczającego świata.

       Miasto Kostrzyn nad Odrą realizuje z Parkiem Narodowym „Ujście Warty” projekt o nazwie Współpraca w zakresie edukacji ekologicznej kostrzyńskich szkół z Parkiem Narodowym „Ujście Warty”.

       Na realizację projektu Miasto Kostrzyn nad Odrą pozyskało dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze.

                                                                  Anna Babij, Anna Pyć

      • Klasa 1b w Parku Narodowym "Ujście Warty" Warsztaty pt. ,,Życie bobrów” i telewizja

      • Miasto Kostrzyn nad Odrą realizuje wspólnie z Parkiem Narodowym "Ujście Warty" projekt o nazwie "Współpraca w zakresie edukacji ekologicznej kostrzyńskich szkół z Parkiem Narodowym Ujście Warty". Na realizację projektu Miasto Kostrzyn nad Odrą pozyskało dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze.

       Uczniowie klasy 1b mieli możliwość aktywnego uczestnictwa w warsztatach przyrodniczych  w Parku Narodowym Ujście Warty w Chyrzynie. Podczas których poznaliśmy  budowę, życie i zwyczaje bobrów

       Najpierw uczestniczyliśmy w zajęciach w sali edukacyjnej. Wspólnie z panią wykonaliśmy rysunek bobra, następnie zapoznaliśmy się z życiem i zwyczajami bobrów, oglądnaliśmy film edukacyjno-przyrodniczy i w grupach wybudowaliśmy żeremia. Na koniec każdy mógł się wykazać zdobytymi wiadomościami w w quizie, za zebrane bobrowe-punkty,otrzymaliśmy nagrody. Następnie wybraliśmy się na spacer po mokradłach, gdzie szukaliśmy śladów bobrów. Pani przewodnik  pokazała nam czaszkę i zęby bobrowe. Widzieliśmy zgryzy, ścieżki i kanały bobrowe oraz żeremie. To były wspaniałe zajęcia👏 i obserwacja przyrody na żywo!

       Wróciliśmy szczęśliwi, zafascynowani i pełni ciekawostek. Podekscytowani możliwością uczestniczenia w wywiadzie dla gazety kostrzyńskiej.

       Zajęcia poprowadziła pani Agnieszka Mielczarek, której serdecznie dziękujemy.

        

       Park Narodowy prowadzi warsztaty dla uczniów

      • Zdrowe śniadanie

      • Dnia 8 listopada 2023 r. uczniowie klas I-III w naszej szkole przeżyli niezwykłą przygodę kulinarną, uczestnicząc w zajęciach, podczas których samodzielnie przygotowali zdrowe śniadanie. To wyjątkowe wydarzenie nie tylko dostarczyło im radości, ale także przyczyniło się do budowania zdrowych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat.

       W ramach projektu "Zdrowe Śniadanie", nauczyciele postanowili zaszczepić u dzieci zainteresowanie gotowaniem i pokazać im, jak ważne jest zdrowe odżywianie

       Zadanie nie było łatwe, ale z entuzjazmem i zaangażowaniem uczniowie przystąpili do pracy. Wszystko zaczęło się od planowania menu – dzieci wspólnie decydowały, jakie składniki chciałyby wykorzystać, aby stworzyć smaczne i zdrowe danie. Zdrowe śniadanie miało być równowagą pomiędzy warzywami, owocami a produktami pełnoziarnistymi.

       W trakcie przygotowań, nauczyciele nie tylko kierowali procesem przygotowania  ale również dostarczali cennych informacji na temat wartości odżywczych poszczególnych składników. Dzieci miały okazję dowiedzieć się, dlaczego owoce, warzywa i produkty pełnoziarniste są ważne dla zdrowia, a także jak wpływają na ich energię i koncentrację w szkole.

       Po zakończeniu przygotowań nadszedł czas na degustację. Dzieci z dumą prezentowały swoje dzieła, a klasa zasiadła do wspólnego stołu, by delektować się pysznym i zdrowym śniadaniem. Były kanapki pełnoziarniste z warzywami, musli z owocami, jogurt naturalny z miodem i świeżymi jagodami – prawdziwa uczta dla młodych podniebienia.

       Projekt "Zdrowe Śniadanie" nie tylko nauczył dzieci, jak gotować i komponować zdrowe posiłki, ale również wzbudził ich zainteresowanie tym tematem. Wspólne przygotowywanie śniadania  nie tylko integrowało klasę, ale także kształtowało zdrowe nawyki żywieniowe, które przetrwają przez wiele lat. To z pewnością było niezapomniane doświadczenie, które wzbogaciło edukację naszych najmłodszych uczniów o praktyczne umiejętności i świadomość znaczenia zdrowego stylu życia.

                                                     

                                                                                          Beata Nowald

                                                                                          Małgorzata Ladowska

                                                                                          Ewelina Sobczak

                                                                                          Agnieszka Chochoł-Waskin

                                                                                          Marta Begol

                                                                                          Anna Babij

      • Muzyczne opowieści –Legenda o Liczyrzepie. Orkiestra dęta w pigułce-skrzydłówka i saxhorn.

      • W dniu 6.11.2023r. w naszej szkole odbył się drugi koncert przygotowany przez Lubuskie Biuro Koncertowe Orfeusz. Tym razem poznaliśmy Legendę o Liczyrzepie. Opowieść o księżniczce Emmie porwanej przez Ducha Gór opowiedziana została dźwiękami eufoniom, trąbki, skrzydłówki, sakshornu altowego i tenorowego. Udział w koncercie wywołał u dzieci dużo pozytywnych emocji i dał nowe możliwości odkrywania świata dźwięków😀 To była ciekawa lekcja muzyki 🎷🎺🎷 

       Serdecznie dziękujemy i do zobaczenia za miesiąc! 😊

      • ŚWIATOWY DZIEŃ GIER PLANSZOWYCH w klasie 1b

      • To coroczne święto miłośników planszówek, obchodziła  10 października klasa 1b.

       Była to dla nas chwila nawiązywania więzi połączona z intensywną aktywnością umysłu, a nade wszystko świetną zabawą. Dzieci przyniosły do szkoły swoje ulubione planszówki i wspólnie z kolegami mogli sprawdzić swoje umiejętności współpracy, spostrzegawczości czy logicznego myślenia😊. Dla dzieci był to prawdziwy sport intelektualny, angażujący kluczowe obszary myślenia, takie jak: pamięć, planowanie, dedukcja, czy myślenie.

       Rozgrywki odbywały się w radosnej, ale także  twórczej atmosferze. Rozwijały umiejętności społeczne i interpersonalne – uświadamiały, w jaki sposób właściwie funkcjonować w grupie osobowej.

       Wiemy na pewno, że będziemy z radością sięgać po gry planszowe nie tylko 10 października, ale przez cały rok.

                                                                          Klasa 1b, pani Agnieszka Chochoł-Waskin i pani Katarzyna Błaszczyk

      • Dzień Drzewa

      • 10 października obchodzimy w Polsce Dzień Drzewa. W tym roku uczniowie klasy Ib aktywnie włączyli się do obchodów tego święta. Wszystkie prowadzone w tym dniu zajęcia dotyczyły właśnie drzewa. Najpierw uczniowie obejrzeli film o znaczeniu drzew w naszym życiu. Następnie wykonali wspólnie plakat pt. „Co nam dają drzewa?” Potem wykonaliśmy ludziki z kasztanów i żołędzi. Zwieńczeniem wszystkich działań, było sadzenie drzewka w otoczeniu naszej szkoły. Mamy nadzieję, że nasze drzewko upiększy nasz szkolny teren, ale przede wszystkim przyczyni się do zmniejszenia efektu cieplarnianego. Nasi uczniowie są EKO, bo wiedzą, że sadzenie drzew jest jednym z najbardziej skutecznych i prostych sposobów przeciwdziałania zmianom klimatycznym. Drzewa i lasy to niezbędne narzędzia regulacji klimatu. Drzewa to nasze wspólne dobro!

      • Szkolne obchody 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pod hasłem: „Polska to taka kraina, która w naszych sercach się zaczyna!”

      • W czwartkowe przedpołudnie, 09.11.2023 r., w uroczystym stroju galowym, udekorowanym własnoręcznie przygotowanym, biało-czerwonym kotylionem, z dumą, wzruszeniem oraz ogromną radością, uczestniczyliśmy w 105. urodzinach naszej kochanej Ojczyzny.

       Ten wyjątkowy dzień, był kulminacją obchodów, w które aktywnie angażowaliśmy się od początku roku szkolnego. Prezentacja umiejętności manualnych, oryginalnie uwidocznionych w makietach pod znamienitym hasłem: „Piękne, cudowne, kochane… bo polskie”, w plakatach pt. „Polskie symbole narodowe w uczniowskiej, plastycznej odsłonie”, przygotowanie niepodległościowej gazetki ściennej i biało – czerwonej dekoracji w salach lekcyjnych, udział w pierwszej edycji Szkolnego Przeglądu Polskiej Pieśni Patriotycznej pod hasłem: „Z młodej piersi się wyrwało...”, organizacja Szkolnego Dnia Galowego, zaprezentowanie montażu słowno-muzycznego pt. „Polska, ta co nigdy nie zginęła...” oraz śpiew hymnu punktualnie o godzinie 11:11, potwierdziły nasze całkowite przygotowanie, do wspólnego uczczenia Narodowego Święta Niepodległości. Nasze zaangażowanie w szkolne obchody 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz wystawienie pocztu sztandarowego w trakcie uroczystej Mszy Świętej za Ojczyznę, odprawionej 11.11.2023 roku, w Kościele pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, potwierdziły, że jesteśmy utalentowanymi plastykami, architektami, zdolnymi adeptami sztuki aktorskiej, a przede wszystkim młodymi, wrażliwymi ludźmi, dla których „Ojczyzna, to wielki, zbiorowy obowiązek” , a „Polska to taka kraina, która w naszych sercach się zaczyna”. Wzorową postawę młodych patriotów, zaprezentowaliśmy również 05.11.2023 r., w trakcie uroczystej Mszy Świętej na Cmentarzu Obozowym Stalag III C Alt Drewitz, w trakcie której, uczciliśmy pamięć więźniów, w bestialski sposób zamordowanych przez nazistów, w czasie II wojny światowej. Wszystkie zaplanowane i zrealizowane działania, nagrodzone symbolicznymi dyplomami, to dowód naszej dojrzałości patriotycznej, kwintesencja kreatywności i radości tworzenia, a także ogromnego wsparcia rodziców, nauczycieli, którym pragniemy serdecznie podziękować.

        

        

                                                                                                      Z patriotycznym pozdrowieniem

                                                                                                                       uczniowie

                                                                                                            Szkoły Podstawowej nr 3

   • HARMONOGRAM ZEBRAŃ Z RODZICAMI

    DATA

    DZIEŃ

    GODZINA

    KLASA

    NUMER SALI

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    1A

    6

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    1B

    5

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    2A

    7

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    2B

    35

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:30

    3A

    7

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    3B

    32

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    4A

    26

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    5A

    36

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    6A

    2

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    6B

    31

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    7A

    44

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    7B

    42

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    8A

    45

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    8B

    24

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    ODDZIAŁ SPECJALNY

    10