• AKTUALNOŚCI

      • Klasa 1b w Parku Narodowym "Ujście Warty" Warsztaty pt. ,,Życie bobrów” i telewizja

      • Miasto Kostrzyn nad Odrą realizuje wspólnie z Parkiem Narodowym "Ujście Warty" projekt o nazwie "Współpraca w zakresie edukacji ekologicznej kostrzyńskich szkół z Parkiem Narodowym Ujście Warty". Na realizację projektu Miasto Kostrzyn nad Odrą pozyskało dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze.

       Uczniowie klasy 1b mieli możliwość aktywnego uczestnictwa w warsztatach przyrodniczych  w Parku Narodowym Ujście Warty w Chyrzynie. Podczas których poznaliśmy  budowę, życie i zwyczaje bobrów

       Najpierw uczestniczyliśmy w zajęciach w sali edukacyjnej. Wspólnie z panią wykonaliśmy rysunek bobra, następnie zapoznaliśmy się z życiem i zwyczajami bobrów, oglądnaliśmy film edukacyjno-przyrodniczy i w grupach wybudowaliśmy żeremia. Na koniec każdy mógł się wykazać zdobytymi wiadomościami w w quizie, za zebrane bobrowe-punkty,otrzymaliśmy nagrody. Następnie wybraliśmy się na spacer po mokradłach, gdzie szukaliśmy śladów bobrów. Pani przewodnik  pokazała nam czaszkę i zęby bobrowe. Widzieliśmy zgryzy, ścieżki i kanały bobrowe oraz żeremie. To były wspaniałe zajęcia👏 i obserwacja przyrody na żywo!

       Wróciliśmy szczęśliwi, zafascynowani i pełni ciekawostek. Podekscytowani możliwością uczestniczenia w wywiadzie dla gazety kostrzyńskiej.

       Zajęcia poprowadziła pani Agnieszka Mielczarek, której serdecznie dziękujemy.

        

       Park Narodowy prowadzi warsztaty dla uczniów

      • Zdrowe śniadanie

      • Dnia 8 listopada 2023 r. uczniowie klas I-III w naszej szkole przeżyli niezwykłą przygodę kulinarną, uczestnicząc w zajęciach, podczas których samodzielnie przygotowali zdrowe śniadanie. To wyjątkowe wydarzenie nie tylko dostarczyło im radości, ale także przyczyniło się do budowania zdrowych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat.

       W ramach projektu "Zdrowe Śniadanie", nauczyciele postanowili zaszczepić u dzieci zainteresowanie gotowaniem i pokazać im, jak ważne jest zdrowe odżywianie

       Zadanie nie było łatwe, ale z entuzjazmem i zaangażowaniem uczniowie przystąpili do pracy. Wszystko zaczęło się od planowania menu – dzieci wspólnie decydowały, jakie składniki chciałyby wykorzystać, aby stworzyć smaczne i zdrowe danie. Zdrowe śniadanie miało być równowagą pomiędzy warzywami, owocami a produktami pełnoziarnistymi.

       W trakcie przygotowań, nauczyciele nie tylko kierowali procesem przygotowania  ale również dostarczali cennych informacji na temat wartości odżywczych poszczególnych składników. Dzieci miały okazję dowiedzieć się, dlaczego owoce, warzywa i produkty pełnoziarniste są ważne dla zdrowia, a także jak wpływają na ich energię i koncentrację w szkole.

       Po zakończeniu przygotowań nadszedł czas na degustację. Dzieci z dumą prezentowały swoje dzieła, a klasa zasiadła do wspólnego stołu, by delektować się pysznym i zdrowym śniadaniem. Były kanapki pełnoziarniste z warzywami, musli z owocami, jogurt naturalny z miodem i świeżymi jagodami – prawdziwa uczta dla młodych podniebienia.

       Projekt "Zdrowe Śniadanie" nie tylko nauczył dzieci, jak gotować i komponować zdrowe posiłki, ale również wzbudził ich zainteresowanie tym tematem. Wspólne przygotowywanie śniadania  nie tylko integrowało klasę, ale także kształtowało zdrowe nawyki żywieniowe, które przetrwają przez wiele lat. To z pewnością było niezapomniane doświadczenie, które wzbogaciło edukację naszych najmłodszych uczniów o praktyczne umiejętności i świadomość znaczenia zdrowego stylu życia.

                                                     

                                                                                          Beata Nowald

                                                                                          Małgorzata Ladowska

                                                                                          Ewelina Sobczak

                                                                                          Agnieszka Chochoł-Waskin

                                                                                          Marta Begol

                                                                                          Anna Babij

      • Muzyczne opowieści –Legenda o Liczyrzepie. Orkiestra dęta w pigułce-skrzydłówka i saxhorn.

      • W dniu 6.11.2023r. w naszej szkole odbył się drugi koncert przygotowany przez Lubuskie Biuro Koncertowe Orfeusz. Tym razem poznaliśmy Legendę o Liczyrzepie. Opowieść o księżniczce Emmie porwanej przez Ducha Gór opowiedziana została dźwiękami eufoniom, trąbki, skrzydłówki, sakshornu altowego i tenorowego. Udział w koncercie wywołał u dzieci dużo pozytywnych emocji i dał nowe możliwości odkrywania świata dźwięków😀 To była ciekawa lekcja muzyki 🎷🎺🎷 

       Serdecznie dziękujemy i do zobaczenia za miesiąc! 😊

      • ŚWIATOWY DZIEŃ GIER PLANSZOWYCH w klasie 1b

      • To coroczne święto miłośników planszówek, obchodziła  10 października klasa 1b.

       Była to dla nas chwila nawiązywania więzi połączona z intensywną aktywnością umysłu, a nade wszystko świetną zabawą. Dzieci przyniosły do szkoły swoje ulubione planszówki i wspólnie z kolegami mogli sprawdzić swoje umiejętności współpracy, spostrzegawczości czy logicznego myślenia😊. Dla dzieci był to prawdziwy sport intelektualny, angażujący kluczowe obszary myślenia, takie jak: pamięć, planowanie, dedukcja, czy myślenie.

       Rozgrywki odbywały się w radosnej, ale także  twórczej atmosferze. Rozwijały umiejętności społeczne i interpersonalne – uświadamiały, w jaki sposób właściwie funkcjonować w grupie osobowej.

       Wiemy na pewno, że będziemy z radością sięgać po gry planszowe nie tylko 10 października, ale przez cały rok.

                                                                          Klasa 1b, pani Agnieszka Chochoł-Waskin i pani Katarzyna Błaszczyk

      • Dzień Drzewa

      • 10 października obchodzimy w Polsce Dzień Drzewa. W tym roku uczniowie klasy Ib aktywnie włączyli się do obchodów tego święta. Wszystkie prowadzone w tym dniu zajęcia dotyczyły właśnie drzewa. Najpierw uczniowie obejrzeli film o znaczeniu drzew w naszym życiu. Następnie wykonali wspólnie plakat pt. „Co nam dają drzewa?” Potem wykonaliśmy ludziki z kasztanów i żołędzi. Zwieńczeniem wszystkich działań, było sadzenie drzewka w otoczeniu naszej szkoły. Mamy nadzieję, że nasze drzewko upiększy nasz szkolny teren, ale przede wszystkim przyczyni się do zmniejszenia efektu cieplarnianego. Nasi uczniowie są EKO, bo wiedzą, że sadzenie drzew jest jednym z najbardziej skutecznych i prostych sposobów przeciwdziałania zmianom klimatycznym. Drzewa i lasy to niezbędne narzędzia regulacji klimatu. Drzewa to nasze wspólne dobro!

      • Szkolne obchody 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pod hasłem: „Polska to taka kraina, która w naszych sercach się zaczyna!”

      • W czwartkowe przedpołudnie, 09.11.2023 r., w uroczystym stroju galowym, udekorowanym własnoręcznie przygotowanym, biało-czerwonym kotylionem, z dumą, wzruszeniem oraz ogromną radością, uczestniczyliśmy w 105. urodzinach naszej kochanej Ojczyzny.

       Ten wyjątkowy dzień, był kulminacją obchodów, w które aktywnie angażowaliśmy się od początku roku szkolnego. Prezentacja umiejętności manualnych, oryginalnie uwidocznionych w makietach pod znamienitym hasłem: „Piękne, cudowne, kochane… bo polskie”, w plakatach pt. „Polskie symbole narodowe w uczniowskiej, plastycznej odsłonie”, przygotowanie niepodległościowej gazetki ściennej i biało – czerwonej dekoracji w salach lekcyjnych, udział w pierwszej edycji Szkolnego Przeglądu Polskiej Pieśni Patriotycznej pod hasłem: „Z młodej piersi się wyrwało...”, organizacja Szkolnego Dnia Galowego, zaprezentowanie montażu słowno-muzycznego pt. „Polska, ta co nigdy nie zginęła...” oraz śpiew hymnu punktualnie o godzinie 11:11, potwierdziły nasze całkowite przygotowanie, do wspólnego uczczenia Narodowego Święta Niepodległości. Nasze zaangażowanie w szkolne obchody 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz wystawienie pocztu sztandarowego w trakcie uroczystej Mszy Świętej za Ojczyznę, odprawionej 11.11.2023 roku, w Kościele pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, potwierdziły, że jesteśmy utalentowanymi plastykami, architektami, zdolnymi adeptami sztuki aktorskiej, a przede wszystkim młodymi, wrażliwymi ludźmi, dla których „Ojczyzna, to wielki, zbiorowy obowiązek” , a „Polska to taka kraina, która w naszych sercach się zaczyna”. Wzorową postawę młodych patriotów, zaprezentowaliśmy również 05.11.2023 r., w trakcie uroczystej Mszy Świętej na Cmentarzu Obozowym Stalag III C Alt Drewitz, w trakcie której, uczciliśmy pamięć więźniów, w bestialski sposób zamordowanych przez nazistów, w czasie II wojny światowej. Wszystkie zaplanowane i zrealizowane działania, nagrodzone symbolicznymi dyplomami, to dowód naszej dojrzałości patriotycznej, kwintesencja kreatywności i radości tworzenia, a także ogromnego wsparcia rodziców, nauczycieli, którym pragniemy serdecznie podziękować.

        

        

                                                                                                      Z patriotycznym pozdrowieniem

                                                                                                                       uczniowie

                                                                                                            Szkoły Podstawowej nr 3

      • Wyjazd klas 1A i 1B do kina w Gorzowie na film "Sposób na ducha"

      • Dnia 31października 2023r. był dla uczniów klas 1A i 1B  był wyjątkowym wydarzeniem, na które czekali z niecierpliwością. Film "Sposób na ducha" miał wiele emocji i rozrywki, a wyjazd do kina okazał się być niezapomnianym przeżyciem.

       Kino to miejsce, gdzie marzenia stają się rzeczywistością, a emocje biorą górę nad codziennością.

       Wyjazd do kina był częścią programu edukacyjnego, który miał na celu rozwijanie wyobraźni i kultury filmowej uczniów. Rodzice uczniów i nauczyciele wspierali to przedsięwzięcie, zdając sobie sprawę z tego, jak ważne jest wprowadzenie dzieci w świat sztuki filmowej. W dniu wyjazdu wszyscy uczniowie zebrali się w szkole pełni ekscytacji. Dla niektórych była to pierwsza wizyta w kinie, więc to wydarzenie miało szczególny urok. Po krótkiej odprawie i przydzieleniu miejsc w autokarze, uczniowie wyruszyli w drogę do Gorzowa, gdzie czekał na nich seans filmowy

       "Sposób na ducha" to film, który wciągnął młodych widzów w świat magii i przygód. Historia opowiada o rodzinie i  grupie dzieci, które odkrywają tajemniczy sposób na widzenie duchów. To pełne humoru i emocji przygody, które skradły serca zarówno dzieci, jak i dorosłych. Bohaterowie filmu wyruszają w niesamowitą podróż, by rozwikłać tajemnice i spotkać ducha, co staje się źródłem niezwykłych przygód i niesamowitych przeżyć

        Duży ekran, wygodne fotele, i doskonały dźwięk zapewniły idealne warunki do oglądania filmu. Nauczyciele byli obecni, aby zapewnić, że wszyscy uczniowie zachowują się odpowiednio i cieszą się filmem.

       W trakcie seansu filmowego dzieci były wpatrzone w ekran. Śmiech, emocje i ekscytacja wypełniały salę kinową. "Sposób na ducha" okazał się strzałem w dziesiątkę - dostarczając zarówno humoru, jak i głębszych przemyśleń. Dla uczniów była to nie tylko rozrywka, ale także okazja do refleksji nad wartością przyjaźni, odwagi i empatii.

       Po zakończeniu seansu wszyscy wrócili do autokaru, pełni wrażeń i opowiadając sobie o ulubionych momentach filmu. Wyjazd do kina okazał się dobrą decyzją a uczniowie wrócili do szkoły z uśmiechami na twarzach.

        

        

      • Wycieczka klas III A i III B

      •             Dnia 20.10.2023r. uczniowie klas III A oraz III B wybrali się do Gorzowa Wielkopolskiego, na wycieczkę do kina Helios, na film pt. „O psie, który jeździł koleją”.

       Film okazał się idealną propozycją dla uczniów, którzy właśnie będą omawiali lekturę o tym samym tytule. Wszyscy z przejęciem śledzili losy głównego bohatera, przyjaznego psa Lampo. Nie obyło się bez wielu emocji. Były łzy smutku i wzruszenia oraz uśmiechy. Uczniom obu klas bardzo spodobała się unowocześniona wersja przygód psa Lampo. To była udana wycieczka!

        

        

       Wychowawcy klas,

       Ewelina Sobczak

       Marta Begol

      • WARSZTATY PROFILAKTYCZNE

      • W dniach 17-18.10.2023r. na terenie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Integracji Europejskiej w Kostrzynie nad Odrą odbyły się warsztaty profilaktyczne przeprowadzone przez pracowników Centrum Działań Profilaktycznych w Wieliczce. Spotkania z klasami od I do VIII przebiegły według wcześniej ustalonego harmonogramu, a każde z nich trwało 90 minut. Łącznie w warsztatach wzięło udział 256 uczniów, którzy zostali podzieleni na grupy wiekowe.

                   Dla klas pierwszych przeprowadzono zajęcia oparte na krótkiej historii pod tytułem “Silna mała mróweczka”. Podczas zajęć dzieci uczyły się optymistycznej postawy, wiary we własne możliwości, naukę tolerancji i szacunku. Uczniowie bardzo chętnie wcielali się w rolę i przedstawiali scenki sytuacyjne. Dowiedzieli się na czym polega różnica między skarżeniem, a dbaniem o własne bezpieczeństwo, prawo do szacunku i nietykalności cielesnej. Problemy podjęte podczas spotkań dotyczyły głównie zaburzonej samooceny, nieumiejętności przyjmowania krytyki oraz radzenia sobie w sytuacji niepowodzeń. Działania trenerek ukierunkowane były na podnoszenie samooceny wśród naszych wychowanków prowadzącej do zwiększenia pewności siebie, przeświadczenia o skuteczności własnych działań, wytrwałości, a także tolerancji i szacunku dla innych. Uczniowie klas drugich i trzecich uczestniczyli w spotkaniach zatytułowanych ”Tomek i czarny kruk”, natomiast warsztaty dla klas szóstych nosiły hasło „Złość da ci w kość!”. Celem wyżej wymienionych paneli było przygotowanie uczestników do funkcjonowania wolnego od przemocy i agresji, poprzez nauczenie ich kontroli negatywnych emocji, pokazania sposobów rozwiązywania konfliktów oraz kształtowania umiejętności rozróżniania zachowań akceptowanych i nieakceptowanych w społeczeństwie. Trenerki w zaproponowanych ćwiczeniach uświadamiały jak brać odpowiedzialność za swoje postępowanie oraz jak budować pozytywne relacje między rówieśnikami. Z kolei członkowie klas czwartych skorzystali z warsztatów odbywających się pod hasłem „Bez-stres”. Trenerki prowadzące zajęcia uświadamiały naszym uczniom czym jest stres oraz jakie są jego przyczyny, funkcje oraz konsekwencje. Wskazywały również sposoby niwelujące szkodliwe skutki tego zjawiska poprzez budowanie efektywnych strategii radzenia sobie z negatywnymi emocjami. Między innymi nasi wychowankowie mieli również okazję doświadczyć na własnej skórze kilku prostych technik relaksacyjnych. Klasy piąte były zaangażowane w zajęcia opatrzone hasłem „Zaplątani w sieci”. Uczestniczyli w nich aktywnie, zdobywając wiedzę na temat różnych aspektów korzystania z Internetu i nabywając umiejętności radzenia sobie z przejawami cyberprzemocy. Prowadzące pomagały wypracowywać w naszych uczniach dystans do treści pojawiających się w sieci oraz właściwe sposoby reagowania na przejawy łamania prawa za pośrednictwem mediów elektronicznych. Podczas zajęć dla klasy siódmej i ósmej uczniowie wspólnie zastanawiali się jakie „zagrożenia cywilizacyjne” istnieją w dzisiejszej rzeczywistości. Czym grozi nadmierne i bezkrytyczne korzystanie z nowych technologii. Wspólnie z trenerkami analizowali jakie potrzeby zaspakajają za pomocą telefonu. Określali jak w bardziej świadomy sposób można zaopiekować się sobą.  

                   Formy i sposoby prezentacji wiedzy podczas warsztatów dotyczyły różnej tematyki oraz były dostosowane do wieku rozwojowego dzieci. Spotkania były prowadzone w przyjaznej atmosferze. Uczniowie z uwagą i zainteresowaniem uczestniczyli w zaproponowanych aktywnościach. Z chęcią wykonywali polecenia i wykazywali duże zaangażowanie.

        

       Zespół ds. pomocy psychologiczno-pedagogicznej

      • Warsztaty profilaktyczno – edukacyjne ZDROWO JEM - ZDROWO ŻYJĘ

      • We wtorek 31 października 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. Integracji Europejskiej odbyły warsztaty profilaktyczno-edukacyjne na temat zasad zdrowego żywienia. Przeprowadziła je pani mgr Monika Dudek, która jest dietetykiem klinicznym. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas IV-VI, tj. 108 osób.   

       Zajęcia zorganizowano w dwóch grupach na 2 lekcjach. Dzieci miały możliwość dowiedzieć się o wpływie właściwego odżywiania na pracę organów wewnętrznych, w tym mózgu. Pani dietetyk przypomniała piramidę zdrowego żywienia, omówiła powikłania wynikające z nadmiernego spożywania cukru. Podczas zabawy uczniowie wspólnie przeliczali realną zawartość kostek cukru w wybranych produktach spożywczych. Dzieci bardzo rzeczowo odpowiadały także na pytania dotyczące diety nastolatków.

       Młodzież poszerzyła swoją wiedzę na temat zdrowego odżywiania, wpływu aktywności fizycznej na kondycję całego ciała oraz konsekwencji spożywania niezdrowych tłuszczy i zbyt dużej ilości cukru.

      • KONCERTY

      • 6 października mieliśmy przyjemność uczestniczyć w pierwszym w tym roku szkolnym koncercie, organizowanym przez Lubuskie Biuro Koncertowe. Poznaliśmy nowe instrumenty oraz posłuchaliśmy muzyki latynoskiej. Był czas na wysłuchanie przygotowanych przez muzyków utworów, ale także na tańce. Czekamy z niecierpliwością na kolejne spotkania z muzykami z Lubuskiego Biura Koncertowego!

      • „BRZECHWOLANDIA”

      • 29 września uczniowie klas pierwszych, drugich oraz trzecich wybrały się na spektakl pt. „Brzechwolandia”. W trakcie jego trwania dzieci zapoznały się z postacią Jana Brzechwy, który był polskim poetą, autorem bajek i wierszy dla dzieci. Mogliśmy przenieść się w podróż, podczas której bliżej poznaliśmy wiersze Jana Brzechwy. Aktorzy sprytnie przemycali fragmenty tekstów, które były bez większego problemu zapamiętywane przez naszych uczniów. Po spektaklu wróciliśmy zadowoleni do szkoły.

        

       E. Sobczak

      • Dzień Nauczyciela w naszej szkole

      • Dnia 13 października 2023r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Tego dnia przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego częstowali wszystkich pracowników szkoły słodkim poczęstunkiem oraz wręczali kartki wykonane przez uczniów naszej szkoły. Dodatkowo na tablicach szkolnych korytarzy, zawisły prace konkursowe, które przedstawiały najsympatyczniejsze osoby ze szkoły. Każdy mógł odnaleźć swoją podobiznę na portretach. Uśmiechom tego dnia nie było końca!

        

       Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

       Anna Babij

       Ewelina Sobczak

      • Dzień Nauczyciela

      • Dnia 14 października obchodziliśmy Dzień Nauczyciela, jedno z najważniejszych świąt w kalendarzu szkolnym. To dzień, w którym uczniowie, rodzice i społeczność jako całość okazują wdzięczność swoim nauczycielom za ich poświęcenie, pracę i zaangażowanie w kształtowanie przyszłości młodego pokolenia. To także doskonała okazja do refleksji nad rolą nauczyciela w społeczeństwie i znaczeniem edukacji w naszym życiu.

       Historia Dnia Nauczyciela sięga roku 1945, kiedy to w Polsce ustanowiono to święto na mocy dekretu Ministra Oświaty. Data 14 października została wybrana nieprzypadkowo – to dzień urodzin Jana Amosa Komeńskiego, wielkiego pedagoga i teoretyka edukacji, który w XVII wieku sformułował nowatorskie idee na temat nauczania. Jego prace, takie jak "Wielka Dydaktyka" czy "Labirynt Świata i Raj Serca" nadal stanowią inspirację dla nauczycieli na całym świecie.

       Dzień Nauczyciela to nie tylko okazja do obdarowywania kwiatami ale przede wszystkim dzień refleksji nad ważną rolą, jaką odgrywają nauczyciele w naszym życiu. To oni kształtują umysły, rozwijają talenty i przekazują wartości młodym pokoleniom. To również nauczyciele są często pierwszymi osobami poza rodziną, które wprowadzają dzieci w świat wiedzy i kultury.

       Warto podkreślić, że rola nauczyciela jest trudna i wymagająca. To oni pracują nad rozwojem kompetencji społecznych i intelektualnych swoich uczniów, jednocześnie dostosowując się do różnorodnych potrzeb i zdolności każdego ucznia. Dzięki nauczycielom młodzi ludzie zdobywają wiedzę, uczą się rozwiązywać problemy, rozwijają swoje zainteresowania i pasje. To dzięki nauczycielom przekazywana jest kultura, historia i wartości społeczne.

        Dlatego warto docenić pracę nauczycieli i okazać im szacunek i wsparcie.

       Wszystkim nauczycielom składamy serdeczne życzenia zdrowia, sukcesów zawodowych i nieustającego zapału w pracy na rzecz edukacji. Dziękujemy za Waszą trudną i szlachetną misję kształtowania młodych umysłów. Szanujemy Waszą pracę i doceniamy Wasz wkład w rozwijanie potencjału każdego ucznia. Szczęśliwego Dnia Nauczyciela!

        

                                                                                                      Samorząd Uczniowski

      • Orientuj się w przyrodzie

      • 9 października uczniowie klas 4, wraz z opiekunami udali się do siedziby Parku Narodowego "Ujście Warty" w Chyrzynie.  Dzieci uczestniczyły w warsztatach laboratoryjno-terenowych, pozwalających doskonalić umiejętność określania kierunków geograficznych, orientacji w terenie, posługiwania się kompasem i mapą oraz  przewidywania pogody.

       Czwartoklasiści samodzielnie wykonywali własne kompasy i poszukiwali skarbów przyrodniczych, według wskazówek zawartych w instrukcji. Musieli wykazać się umiejętnością określania kierunków geograficznych i wyznaczania azymutu. Przy okazji dokonywali taśmą mierniczą pomiaru obwodu pni drzew i wcielili się w role wnikliwych obserwatorów przyrody.

       Uczniowie udali się także na spacer ścieżką przyrodniczą "Mokradła", gdzie przy użyciu lornetek i lup obserwowali przelatujące ptaki, gniazdo remiza, jemiołę na topoli, liście pokrzywy i wiele innych ciekawych obiektów przyrodniczych. Widzieli zgryzy i nory bobrów oraz zadziwili się zapachem szyszek chmielu i wysokością trzciny pospolitej.

       Udział w warsztatach pozwolił wzbogacić wiedzę i umiejętności młodych przyrodników oraz zachwycić się pięknem i różnorodnością otaczającej nas natury.

      • Świetlicowy zawrót głowy!

      • Miesiące wrzesień i październik były bardzo pracowite dla naszych Świetliczaków. Nie zabrakło rozwijania fantazji, kreatywności, zabawy i nauki. W pierwszych dniach zrobiliśmy "Drzewko z liściastymi wizytówkami". Nauczyciele ze świetlicy mieli ułatwienie przy zapamiętywaniu imion Dzieci. Wykonaliśmy również " Pusheenowe biuro"- Dzieci w ramach zabawy i pracy plastycznej mogły poznać zasady bezpiecznego poruszania się w sieci Internetowej. Poznaliśmy również nowe przysłowie: " Ziarnko do ziarnka, a uzbiera się miarka." W ramach tego wykonaliśmy skarbonki z recyklingu. Nauka oszczędzania i ekologii w jednym. W Dniu Królika Dzieci wykonały króliczki z papieru i skrawków materiału- nauczyliśmy się wtedy czym jest praca typu: collage. W Październiku poznaliśmy tajniki zdrowego stylu życia dzięki układance "Piramida zdrowego żywienia". Okazała się świetną zabawą i przyjemną nauką dla starszych i młodszych Uczniów. Kolejne miesiące zapowiadają się równie owocnie. Zachęcamy do zetknięcia w galerię.

       Nauczyciele świetlicy.

      • Dyskoteka

      • Dyskoteka szkolna z okazji Otrzęsin oraz Dnia Chłopaka odbyła się w czwartek, 28 września 2023 roku, w naszej szkolnej sali gimnastycznej. Wydarzenie to okazało się prawdziwym hitem wśród uczniów.

       Otrzęsiny:

       Otrzęsiny, tradycyjnie przeznaczone dla pierwszoklasistów, były pełne śmiechu i zabawy.

       Dzień Chłopaka:

       Dyskoteka była również okazją do świętowania Dnia Chłopaka. Dziewczyny przygotowały niespodzianki i życzenia dla chłopców, co dodatkowo umiliło im ten dzień.

       Zabawa i Muzyka:

       Radiowęzeł zapewnił świetną muzykę, która skłoniła uczniów do tańca do późnych godzin wieczornych. Światła dyskotekowe i kolorowe efekty wizualne stworzyły niesamowitą atmosferę na parkiecie.

       Dyskoteka szkolna z okazji Otrzęsin i Dnia Chłopaka była niezapomnianym wydarzeniem. Uczniowie świetnie się bawili, integrowali i celebrowali te ważne dni. Wydarzenie to z pewnością zostanie w pamięci wszystkich uczestników na długo.

       Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tej fantastycznej imprezy!

        

       Samorząd Uczniowski

   • HARMONOGRAM ZEBRAŃ Z RODZICAMI

    DATA

    DZIEŃ

    GODZINA

    KLASA

    NUMER SALI

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    1A

    6

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    1B

    5

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    2A

    7

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    2B

    35

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:30

    3A

    7

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    3B

    32

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    4A

    26

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    5A

    36

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    6A

    2

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    6B

    31

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    7A

    44

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    7B

    42

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    8A

    45

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    8B

    24

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    ODDZIAŁ SPECJALNY

    10