• AKTUALNOŚCI

      • Konkurs Świąteczny

      • W grudniu odbył się coroczny konkurs na dekorację świąteczną. Do konkursu przystąpiło wielu uczniów z różnych klas. Jak co roku, jury długo debatowało nad wyłonieniem zwycięzców.

       Wyróżniono następujących uczniów:

       - w kategorii- najpiękniejsza choinka:

       I miejsce- Nikodem Surma

       II miejsce-      Nela Świerczyńska

       III miejsce- Lena Frysztak

       - w kategorii- najpiękniejszy stroik:

       I miejsce- Oliwia Samuel

       II miejsce- Lena Surowiec

       III miejsce- Pola Wardyńska

       Wyróżnienia otrzymali Bartosz Hojka oraz Patrycja Abrasowicz.

       Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i udział w konkursie.

        

       Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

      • Spotkanie z doradcami NFZ

      • Dnia 19 stycznia 2024 roku w naszej szkole gościliśmy pracowników

        Narodowego Funduszu Zdrowia.

       Nasza szkoła nie tylko kształtuje umysły młodych ludzi, ale również staje się miejscem, gdzie podejmuje się działania mające na celu zapobieganie różnym zagrożeniom zdrowotnym. W tym kontekście obecność pracowników Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ) w szkołach staje się niezwykle istotna, zwłaszcza jeśli chodzi o profilaktykę zdrowia uczniów klas 1-3.

       Jakie korzyści niesie za sobą ta inicjatywa?

       Po pierwsze, należy podkreślić, że młodsze grupy wiekowe są szczególnie podatne na różnego rodzaju zagrożenia zdrowotne. Dlatego ważne jest, aby już od najwcześniejszych lat edukować dzieci w zakresie zdrowego stylu życia oraz promować nawyki sprzyjające utrzymaniu dobrej kondycji fizycznej i psychicznej. Pracownicy NFZ  odgrywają kluczową rolę w edukacji uczniów poprzez organizację warsztatów, prelekcji i działań informacyjnych na temat właściwego żywienia, aktywności fizycznej oraz higieny osobistej.

       Dodatkowo, obecność specjalistów NFZ w szkołach może przyczynić się do wczesnego wykrywania ewentualnych problemów zdrowotnych u uczniów. Regularne badania profilaktyczne, takie jak pomiary ciśnienia, wagi czy wzrostu, pozwalają na szybką identyfikację ewentualnych nieprawidłowości i wdrożenie odpowiednich działań zaradczych. W ten sposób można skutecznie zapobiegać poważniejszym schorzeniom i wspierać zdrowy rozwój uczniów.

       Podsumowując, obecność pracowników NFZ w szkołach, zwłaszcza w kontekście profilaktyki zdrowotnej dla uczniów klas 1-3, ma ogromne znaczenie. Działania  te nie tylko wspierają zdrowy rozwój dzieci, ale także kształtują nawyki, które będą miały wpływ na ich zdrowie w przyszłości. Współpraca między szkołami, a NFZ stanowi zatem istotny element budowania społeczeństwa opartego na świadomości i trosce o zdrowie najmłodszych.

                                                                                         

                                                                                                      Klasy I-III

                                                                                                      z nauczycielami

      • Koncert Świąteczny

      • W dniu 15 grudnia szkoła zamieniła się w prawdziwe królestwo świątecznej magii podczas niezapomnianego koncertu świątecznego. Wypełniona radosnymi dźwiękami, barwnym światłem i gorącym uczuciem wspólnoty, ta wyjątkowa impreza przyniosła nie tylko rozrywkę, ale także ducha świąt do serc uczniów, nauczycieli i wszystkich obecnych.

       Sala gimnastyczna, przystrojona po brzegi świątecznymi dekoracjami, emanowała ciepłem i radością. Wszystko zaczęło się od uczniów, którzy wystąpili z utworami świątecznymi, prezentując swoje muzyczne talenty oraz zdolności aktorskie. Widownia była zafascynowana nie tylko umiejętnościami artystycznymi uczniów, ale także ich zaangażowaniem i entuzjazmem.

       W przerwach między poszczególnymi występami uczniowie, nauczyciele i rodzice mieli okazję zakupić pyszne świąteczne  wypieki jak również zakupić ozdoby świąteczne, które zostały przygotowane przez rodziców i uczniów . Jak co roku również  dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa.

       Koncert świąteczny  dostarczył  nie tylko niezapomnianych chwil rozrywki, ale przede wszystkim wprowadził uczestników w magiczny nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Była to doskonała okazja do podziękowania za mijający rok, celebracji talentów uczniów oraz budowania wspólnoty szkolnej. Wszyscy obecni z pewnością opuścili salę gimnastyczną z uśmiechem na twarzy i sercem pełnym świątecznej radości.

      • Wycieczka klasy 5A do Gorzowa.

      • Wycieczka rozpoczęła się wizytą w kinie Helios i emisją filmu przygodowego "Kajtek Czarodziej". 

       Po seansie filmowym udaliśmy się na lodowisko.

       Integracja zespołu klasowego i zimowa atmosfera dostarczyły uczniom wiele niezapomnianych wrażeń które zapadną w pamięci.

      • Mikołajki

      • Szósty grudnia to data, którą zna każde dziecko i każdy dorosły. To przemiły dzień w naszej szkole. Tego dnia każdy kto mógł, ubrał się na czerwono i założył mikołajkową czapkę, to na cześć Świętego Mikołaja. Mikołajki w naszej szkole już na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń. W tym roku również nie zabrakło radości i uśmiechów. Był również Święty Mikołaj i Pani Mikołajowa, którzy rozdawali prezenty, przygotowane wzajemnie przez uczniów. Nie zabrakło dziś również zabaw na śniegu. Magia świąt zawitała dziś w progi naszej szkoły.

       Z mikołajkowymi pozdrowieniami

                                                                                            Samorząd Uczniowski

                                                                                                     oraz

                                                                                   Szkolny Klub Europejczyka

      • Zajęcia konne

      • Dla prawdziwego koniarza  żadna pogoda nie jest straszna. Mróz, śnieg i zimno nie przeszkodziły uczniom z koła jeździeckiego w zajęciach przeprowadzonych w stajni „Start”, dzięki uprzejmości właścicieli – państwa Korzeniowskich. Na dziewczyny czekało mnóstwo zadań między innymi pakowanie siatek na siano na  czas  ( tutaj niezwyciężona okazała się Karolina Jęczmienna), korzystanie z karuzeli czy przygotowywanie posiłków odpowiednich dla koni. Wszystkiemu przyglądały się uważnie zainteresowane pyszczki koni, które tylko czekały na to by otrzymać jakiś smakołyk. Nie zabrakło również bitwy na śnieżki i jazdy figurowej po śniegu😁⛸❄
       Ze stajni przenieśliśmy się do Kostrzyńskiego Kina za Rogiem, gdzie wszyscy z uwagą obejrzeliśmy historię niesamowitego kucyka Poły. Sobotnie popołudnie minęło niepostrzeżenie i późnym wieczorem, pełni wrażeń i zadowolenia wróciliśmy do domów.

       Anna Pyć

      • Zajęcia czytelniczo-teatralne

      • Niech mi powie kto, co to za czytadło…
       Jak dobrze, że mamy wyobraźnię. Okazuje się, że ma ona pełne pokłady fantastycznych pomysłów. Potrafi nas przenieść w różne światy, pozwala przeżyć niesamowite historie. Bardzo często z niej korzystamy na zajęciach czytelniczo- teatralnych. Dzięki niej podróżujemy w różne miejsca, zwiedzamy odległe krainy. Byliśmy chociażby na zamku księżniczki, w kolorowym świecie Smerfów, poznaliśmy nowe osoby z zagadkowej powieści. Było niesamowicie. A teraz czekamy co będzie dalej…

      • DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

      • 21 listopada to szczególna okazja, by zastanowić się, czy jesteśmy wobec siebie życzliwi. W tym dniu świętowaliśmy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

       W tygodniu poprzedzającym Dzień Życzliwości wystawione zostały przy wejściu do szkoły dwie skrzynki- „poczta pozdrowień” oraz „koncert życzeń”. Do jednej z nich uczniowie mogli wrzucać kartkę z pozdrowieniami, miłym słowem do kolegi lub koleżanki. Natomiast do drugiej skrzynki wrzucali kartkę z dedykacją muzyczną dla wybranej osoby. We wtorek, 21 listopada, na długiej przerwie odbył się koncert. Chłopcy z radiowęzła losowali ze skrzynki kartkę, odczytywali pozdrowienia oraz puszczali piosenkę zadedykowaną danej osobie. Wszyscy byli zachwyceni zabawą!

        

       Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

      • Morskie Centrum Nauki- wycieczka klas VI i VB

      • 29 listopada o poranku trzy dzielne klasy wraz z opiekunami wybrały się w podróż do Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie. Statki, żegluga, kartografia i wiele innych atrakcji pozwoliło zgłębić wiedzę na temat życia na wodzie, pod wodą i na statku. Interaktywne eksponaty, możliwość dotknięcia wszystkiego i spróbowanie marynarskiego życia  pozwoliło uczniom świetnie spędzić czas i dobrze się bawić. Morskie Centrum Nauki to nie lada atrakcja dla każdego ciekawskiego oraz łaknącego wiedzy ucznia.

      • Dyskoteka Andrzejkowa

      • Dnia 29 listopada 2023 roku w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski, na którą zaproszone były wszystkie klasy, od najmłodszych do najstarszych.

                        Andrzejki są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem. Nasi uczniowie w pełni wykorzystali tę sposobność i świetnie bawili się przy dźwiękach muzycznych hitów puszczanych przez uczniów z klasy VIII a. Przy wesołych tańcach miło płynął czas.

                                                                          Samorząd Uczniowski  

      • Dzień Postaci z Bajek

      • 5 listopada obchodzimy nietypowe święto– Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. To okazja, by celebrować i świętować ulubione postacie z klasycznych bajek Disneya i innych popularnych filmów oraz książek dla dzieci. To inicjatywa, która promuje czytanie, kreatywność, gwarantuje rozrywkę, a jednocześnie przywraca wspomnienia z dzieciństwa.

       Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to okazja do wyrażenia swojej kreatywności, a także przypomnienia sobie o wartościach i przesłaniach zawartych w klasycznych opowieściach. Tego dnia w naszej szkole, uczniowie mieli okazję przebrać się za swoją ulubioną postać z bajki. Na korytarzach mogliśmy spotkać księżniczki, Supermanów, Barbie, Pikachu, Kubusia Puchatka, Kłapouchego, bałwana Olafa i wiele innych… To był bajkowy dzień!

        

       Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

      • Wizyta w Bibliotece Miejskiej

      • W dniu 28 listopada klasy 2a i 2b odwiedziły Bibliotekę Miejską. Wzięły udział w lekcji bibliotecznej. Własnoręcznie ozdabiały bombki choinkowe metodą decoupage. Było bardzo ciekawie!

      • Zday Challenge

      • Jak skuteczna i łatwa może być nauka dzięki nowoczesnym narzędziom? Zday Challenge to doskonała okazja, aby to sprawdzić! Przez cały tydzień  (15-21.11.2023 r.) uczniowie będą mieli dostęp do pełnej palety zasobów edukacyjnych w naszej aplikacji, w tym:

       • Interaktywnych lekcji wideo z przedmiotów takich jak język polski, matematyka, chemia, fizyka, nagranych przez doświadczonych nauczycieli.
       • Omówień lektur i epok literackich: Pełne zanurzenie w literaturze i jej historycznym kontekście.
       • Szczegółowych wzory i omówienia z matematyki, fizyki, chemii.

       Dodatkowo, po upływie tygodnia, zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w konkursie na stworzenie nowego hasła reklamowego dla Zday. Autor zwycięskiej propozycji otrzyma konsolę do gier Xbox!

       Jak wziąć udział? To łatwe! Wystarczy pobrać aplikację Zday, zarejestrować się i rozpocząć tygodniowe wyzwanie.

       Szczegóły wydarzenia dostępne są pod adresem: https://zday.pl/zdaychallenge/

      • Konkursy

      • Bezpieczeństwo na drodze to kwestia priorytetowa, a jednym z kluczowych elementów poprawy widoczności pieszych i rowerzystów jest noszenie odblasków. W trosce o edukację i promocję bezpieczeństwa drogowego, organizowane są różnorodne inicjatywy, takie jak konkursy plastyczne. Jednym z nich jest konkurs "Świeć Przykładem – Noś Odblaski", który nie tylko inspiruje do artystycznego wyrażania swoich myśli, ale także kładzie nacisk na profilaktykę i odpowiedzialność za własne bezpieczeństwo. Jego głównym celem jest popularyzacja noszenia odblasków jako prostego, ale skutecznego środka zwiększającego widoczność na drodze, zwłaszcza w warunkach ograniczonej widoczności, jak wieczór czy noc.

       "Świeć Przykładem- noś odblaski" to nie tylko hasło, ale także idea, która wskazuje na indywidualną odpowiedzialność za bezpieczeństwo. Odblaski są doskonałym przykładem tego, jak prosta codzienna czynność może mieć ogromny wpływ na życie i zdrowie. Artystyczne podejście do tematu pozwala uczestnikom wyrazić swoje spojrzenie na tę kwestię, jednocześnie edukując innych.

       W naszej szkole odbył się taki konkurs w którym to uczniowie bardzo chętnie wzięli udział:

       I miejsce Hanna Żmijewska kl. IVB

       II miejsce Szymon Gościniak kl. IV A

       III miejsce Tymoteusz Włodarczak-Głowicki kl. IV A

       Wyróżnienia:

       Stanisław Brożyński kl. V A

       Aleksander Smętkowski kl. IV A

       Zofia Żygielewicz kl. VB

       Damian Dec kl. IV A

       Piotr Malicki kl. IV B

        

       Konkurs „Żyję bez narko, bawię się bez alko”

        

       Konkurs plastyczny "Żyję bez narko, bawię się bez alko" to nie tylko wydarzenie artystyczne, ale przede wszystkim inicjatywa społeczna skierowana do młodzieży. Poprzez sztukę chcemy przekazać ważne wartości i skłonić uczniów do refleksji nad własnym zdrowiem i decyzjami, które podejmują w życiu codziennym. To niepowtarzalna okazja do tego, by sztuka stała się narzędziem zmiany społecznej i inspiracją dla kolejnych pokoleń.

       I miejsce Dawid Suplicki-Czerwonka kl.VII A

       Wyróżnienie otrzymała  Blanka Rozalik kl.VII A

        

       Rozstrzygnięcie konkursu z „Zachowaj Trzeźwy Umysł”

       Wyróżnienia:

       Kategoria wiekowa I-III „Mój pomysł na zdrowie”  i IV-VIII „Rosnę zdrowo”. Rozstrzygnięcie konkursu  miało miejsce  w tym roku szkolnym.

       Melissa Gradzińska – kl.IV A

       Karolina Kokonowska-kl.IV A

       Antoni Wardyński- kl.IV A

       Mateusz Babij- kl.VII A

       Oktawiusz Maleńki- kl.VII A

       Dominik Bożek- kl.VII A

        

       Gratulujemy wszystkim osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów.

        

                                                                                                                 Anna Babij

      • Wycieczka klasy IA do Parku Narodowego

      • Dnia 17 listopada 2023r. uczniowie klasy 1A wyruszyli na niezapomnianą przygodę do malowniczego Chyrzyna, gdzie czekały na nich fascynujące zajęcia warsztatowo-laboratoryjne poświęcone życiu tajemniczych bobrów. Podczas tej wyjątkowej wyprawy, mali odkrywcy mieli okazję zgłębić tajniki świata bobrów i z bliska przyjrzeć się ich fascynującemu życiu.

       Wyjazdy edukacyjne stanowią nieodłączną część programu nauczania, pozwalając uczniom na zdobycie praktycznej wiedzy i rozwijanie zainteresowań.

       W Chyrzynie uczniowie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach poprowadzonych przez Panią Agnieszkę Mielczarek .Tematem przewodnim były bobry - niezwykłe ssaki wodne, które odgrywają kluczową rolę w kształtowaniu ekosystemów rzecznych.

       Podczas warsztatów uczniowie mieli możliwość poznać fascynujące fakty na temat życia bobrów. Dowiedzieli się, jak te zwierzęta budują swoje charakterystyczne tamy, jak dbają o swoje terytorium, a także jakie znaczenie mają w ekosystemie wodnym. Spotkanie z bobrami w laboratorium pozwoliło dzieciom z bliska przyjrzeć się ich zwyczajom i zachowaniom.

       Zajęcia warsztatowe nie ograniczały się jedynie do teorii. Uczniowie mieli okazję samodzielnie budować małe modele tam bobrów, żeremi korzystając z dostępnych materiałów. To praktyczne doświadczenie pozwoliło dzieciom lepiej zrozumieć, jak skomplikowane są konstrukcje tam bobrów i jakie umiejętności są potrzebne do ich zbudowania.

       Wyjazd do Chyrzyna był nie tylko okazją do zdobywania wiedzy, ale również do budowania więzi między uczniami. Zajęcia warsztatowe, spacer i wspólne wyzwania sprawiły, że dzieci lepiej poznały się nawzajem i nauczyły się współpracy.  Połączenie edukacji z przygodą sprawiło, że zdobyta wiedza stanie się dla nich nie tylko suchym faktem, ale fascynującą historią, którą będą chcieli dzielić się z innymi.

       Przygoda z klasą 1A w Chyrzynie to doskonały przykład tego, jak edukacja może stawać się inspirującym doświadczeniem, pozostawiającym niezapomniane wspomnienia na długie lata. Wyjazdy edukacyjne takie jak ten nie tylko rozwijają umiejętności poznawcze uczniów, ale również kształtują ich postawy, ucząc szacunku do przyrody i otaczającego świata.

       Miasto Kostrzyn nad Odrą realizuje z Parkiem Narodowym „Ujście Warty” projekt o nazwie Współpraca w zakresie edukacji ekologicznej kostrzyńskich szkół z Parkiem Narodowym „Ujście Warty”.

       Na realizację projektu Miasto Kostrzyn nad Odrą pozyskało dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze.

                                                                  Anna Babij, Anna Pyć

   • HARMONOGRAM ZEBRAŃ Z RODZICAMI

    DATA

    DZIEŃ

    GODZINA

    KLASA

    NUMER SALI

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    1A

    6

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    1B

    5

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    2A

    7

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    2B

    35

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:30

    3A

    7

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    3B

    32

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    4A

    26

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    5A

    36

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    6A

    2

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    6B

    31

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    7A

    44

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    7B

    42

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    8A

    45

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    8B

    24

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    ODDZIAŁ SPECJALNY

    10