• AKTUALNOŚCI

      • Apel o bezpieczeństwie w czasie ferii

      • W trosce o bezpieczeństwo uczniów naszej szkoły dnia 27 stycznia odbył się apel dla wszystkich klas.
       Panie policjantki przedstawiły zasady bezpiecznego zachowania się w czasie ferii zimowych. Ponadto Pan wicedyrektor Robert Wojtczak odczytał listę wyróżnionych uczniów, którzy w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł wzięli udział w konkursie plastyczno-literackim pt. ”Nie czas na nudę” i wręczył im nagrody w postaci książek.
       Wyróżnieni uczniowie:
       Adrian Abrasowicz kl. VIIIa
       Damian Dec kl. IIIa
       Nina Kuśmierek kl. IIIa
       Malwina Pruchnik kl. IIa
       Julia Kusyń kl. VIa
       Patrycja Abrasowicz kl. IIa
       Martyna Łakomska kl. VIIIa
       Wiktoria Żylewska kl. Vb

       Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

        

       Anna Babij

      • Na tafli

      • W środę 25 stycznia, tuż przed rozpoczęciem wyczekiwanych ferii zimowych wybraliśmy się na lodowisko. Trzy klasy- 4b, 5a i 5b próbowały swoich sił z łyżwami na nogach na tafli lodu Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Dla wielu uczniów był to pierwszy kontakt z łyżwami. Dzieci jednak szybko opanowały technikę jazdy. Nowicjuszów wspierały stabilne  „pingwinki”, dzięki którym łatwiej było utrzymać pion, jeszcze inni preferowali jazdę przy bandzie. Doskonałej frajdy nie zakłóciły zdarzające się ( niektórym nawet często :) ) drobne upadki czy niekontrolowanie rozjeżdżające się nogi. Zabawa była przednia, a uczniowie zadowoleni i szczęśliwi. Ten zimowy sport okazał się strzałem w dziesiątkę i przypadł do gustu wszystkim uczestnikom łyżwiarskiego wypadu

       .

       Anna Borecka, Elżbieta Wierzbicka, Bartosz Krawczyk, Anna Pyć

      • Smerfowe zakończenie pierwszego semestru

      • Cóż to były za szaleństwa. Dziewczynki z koła czytelniczo- teatralnego w smerfowym stylu zakończyły pierwszy semestr wytężonej pracy. Nie zabrakło wymyślnych stylizacji - Smerfów i Smerfetek, a nawet pojawił się łobuzerski Gargamel, który tym razem nie miał na celu złapać wszystkich Smerfików. Tańce, hulańce i konkursy wypełniły szybko płynący czas. Biblioteka tętniła śmiechem i dobrą zabawą…było smerfastycznie.

        

       Opiekun koła czytelniczo - teatralnego oraz wolontariat

      • Wieczór w bibliotece

      • Wyczekiwane spotkanie grupy teatralnej odbyło się. 13 stycznia, w piątkowy wczesny wieczór dziewczęta spotkały się aby spędzić wspólnie ze sobą czas.  Były śpiewy, zabawy, bitwa na poduchy, ćwiczenia artystyczne i pyszne jedzonko. To był udany dla wszystkich wieczór.

      • Eksperyment klasy IIIB

      • Klasa III b wyhodowała kryształki z soli.

       Uczniowie klasy III b chętnie podejmują trudne działania. Tym razem podjęli się hodowli kryształków soli. Doświadczenie przeprowadzili w klasie, gdzie codziennie obserwowali zmiany. Przed feriami wyhodowaliśmy już trochę kryształków - ciekawe jak będą wyglądały po feriach?

       Za pomocą tego doświadczenia uczniowie zrozumieli, że zarówno krystalizacja jak i rozpuszczanie się substancji to procesy odwracalne. Poprzez odparowywanie wody z roztworu nasyconego zaczynają się wytrącać kryształy. Im krystalizacja i parowanie trwa wolniej, tym większe kryształy otrzymujemy. Rezultaty naszej hodowli były różne. Spróbujcie i Wy!

      • Teatralny styczeń

      • Nowy rok uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 rozpoczęli od spotkań z kulturą. Wybrali się do Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp. na przedstawienie pt. „Opowieść wigilijna” na motywach książki Charlesa Dickensa - w środę 4 stycznia grupa teatralna, a piątek 13 stycznia klasy 7a i 6a. To były wyjątkowe wydarzenia w życiu uczniów. Wszyscy ubrani w odświętne stroje mieli możliwość obcować z żywym słowem, przeżywać losy bohaterów, podziwiać grę aktorów,   a także efekty specjalne wzbogacające sztukę. To szczególnie ważne, zważywszy na to, że utwór ten jest lekturą obowiązkową. Po powrocie do szkoły uczniowie klasy 7a redagowali recenzję tego spektaklu. Poniżej praca uczennicy Laury Samoszuk.

       RECENZJA PRZEDSTAWIENIA OPOWIEŚĆ WIGILIJNA

               Niedawno miałam przyjemność obejrzeć adaptację powieści Charlesa Dickensa pt. „Opowieść wigilijna” w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim. Reżyserem spektaklu był Andrzej Ozga, który grał również głównego bohatera – Ebenezera Scrooge’a. Historię przemiany bogacza mogłam poznać w wersji teatralnej dzięki wycieczce zorganizowanej przez panią polonistkę.

                   Na szczególną uwagę zasługują liczne efekty specjalne. Wszechobecna muzyka nadawała całości niesamowitego uroku, zdolnego zainteresować nawet młodszych widzów, a sposób przedstawienia zdarzeń nadprzyrodzonych był prawdziwie magiczny. Ciekawym zabiegiem było też użycie kolorowych, przesuwających się po scenie świateł oraz licznych zmian scenografii osiągniętych dzięki obrotowej podłodze. Należy jednak wspomnieć o pewnych różnicach między spektaklem a książką. Mianowicie: postać Ducha Tegorocznej Wigilii została zagrana przez kobietę w niebieskiej, świecącej sukni (nie było                w tym, rzecz jasna, nic złego), natomiast pod koniec pojawił się wątek pantomimy nieobecny w lekturze szkolnej. Z drugiej strony, zachwyt budził ogromny kostium Ducha Przyszłych Wigilii oraz  pojawienie się twarzy Marleya – wspólnika Scrooge’a – w drzwiach. Ponadto, obecność występujących dzieci zbudowała świąteczną atmosferę, tak bliską nam zimą. Gra wszystkich aktorów, również tych młodych, była bezbłędna i urzekająca. Pomimo niewielkich różnic, całość utworu została perfekcyjnie odwzorowana.

                   Chociaż ilość efektów specjalnych momentami mnie przytłaczała, z całym przekonaniem mogę polecić tę sztukę. Nada się ona nie tylko dla uczniów omawiających w danym czasie lekturę „Opowieść wigilijna”, ale również dla młodszych dzieci, dopiero rozpoczynających przygodę z nauką w szkole czy dorosłych. Jednakże, nie jest to dobry wybór dla osób wrażliwych na przebodźcowanie. Głośna muzyka, migające światła, mnóstwo aktorów, kolorowe stroje, szybka akcja – te wszystkie czynniki mogą wpłynąć na komfort odbiorcy zarówno w sposób pozytywny, jak i negatywny. Mam nadzieję, że powstanie kiedyś inna, równie wspaniała adaptacja, która zadowoli tez ludzi preferujących spokój.

      • Dzień Babci i Dziadka

      • Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdej babci i dziadkowi pragniemy złożyć z tej okazji  najserdeczniejsze życzenia. Wyrazem wdzięczności  za Waszą miłość do nas były własnoręcznie wykonane kartki   i wazoniki przez uczniów naszej szkoły. Tak wiele Wam zawdzięczamy i dziękujemy za wszystko.

       Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy byście zawsze byli uśmiechnięci i niech wszystko się Wam spełni o czym tylko marzycie.

                                                                              Uczniowie SP3

      • Bal karnawałowy

      • Karnawał to miła, szalona, pełna wrażeń, kolorów, dźwięków i zabaw tradycja. To wspaniały okres zimowych balów a także nieodłączny element dzieciństwa. Jest on atrakcją i bardzo lubianą przez dzieci formą rozrywki, dostarcza im wielu przeżyć, radości i zadowolenia.

       I tak też było w naszej szkole 18 stycznia 2023 roku.

       Na pięknie udekorowanej sali pojawiły się kolorowe postaci. Można było spotkać wróżki, królewny, rycerzy, policjantów… nie sposób zliczyć wszystkich. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.

       Dzieci były przebrane za bohaterów znanych bajek. Wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy. Bal umożliwił dzieciom i nauczycielom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Do domu wracały we wspaniałych humorach, dzieląc się z rodzicami swoimi przeżyciami.

       Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie i przygotowanie pięknych strojów.

       Kolejny bal już za rok.


                                                                                                                       Samorząd Uczniowski

                                                                                                                           Euromagnes

      • Jadłospis

      • Jadłospis będzie dostępny w zakładce "Stołówka" na górze strony. Zachęcamy do sprawdzenia, jakie pyszne dania będą czekały na naszych uczniów w najbliższym czasie!

      • Stroik bożonarodzeniowy

      • Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż….

       Stroik świąteczny to obowiązkowa ozdoba wigilijnego stołu. Uczniowie klasy 3b w poniedziałek spróbowali swoich sił i własnoręcznie wykonali stroiki. Zajęcia odbyły się w miłej i świątecznej atmosferze. Trzecioklasiści wykazali się niezwykłą wyobraźnią i kreatywnością, w efekcie czego powstały oryginalne i niepowtarzalne dekoracje bożonarodzeniowe. Każde dziecko wykonało swój stroik wykorzystując do niego żywe gałązki igliwia, suszone owoce a także inne ozdoby. Stroiki wykonane przez dzieci będą gościły na ich stołach podczas świątecznych dni. 

       SZCZĘŚLIWYCH, RADOSNYCH ŚWIĄT życzą uczniowie klasy 3b

      • Koncert Świąteczny

      • Piątkowy wieczór niewątpliwie na długo pozostanie w pamięci naszej społeczności szkolnej.  Od samego rana wyczuwało się w powietrzu, że ten dzień będzie się różnił od innych, że będzie niezwykły…Zapach świerkowych gałązek, lukrowych pierników, wprowadzał nas w świąteczny klimat. Trwały jeszcze próby, ustawiano krzesła i stoły. Zostały wystawione stroiki, ozdoby świąteczne, które zostały wykonane przez uczniów.

       I nadszedł ten wieczór…magiczny, długo oczekiwany…Koncert świąteczny.

       Na początku wszystkich zebranych powitała zastępca przewodniczącej SU Martyna Łakomska. Po czym głos zabrała i uroczyście inaugurowała koncert świąteczny Pani Dyrektor Grażyna Kłysz.

       Program koncertu był niezwykle różnorodny. Koncert rozpoczął niezwykle energetyczny zespół taneczny Quest, który rozgrzał serca wszystkich ludzi. Następnie licznie zgromadzona widownia wysłuchała pastorałki
       pt. ”Gore gwiazda” w wykonaniu najmłodszych  uczniów z klas I a, II a, II b.

       Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen serdeczności i radości,
       dlatego też, w czasie koncertu uczniowie klasy I b i III a  przygotowali Jasełka przy wsparciu swoich pań. Przedstawienie wprowadziło wszystkich w refleksyjny nastrój podczas oczekiwania na zbliżające się święta. Mali aktorzy bardzo wdzięcznie przedstawili historię narodzin Pana Jezusa, czym zasłużyli sobie na gromkie brawa i szczere słowa uznania.

       Był również czas na występy solowe. Jako pierwsza wystąpiła Zofia Żygielewicz z klasy IVb z utworem pt. ”Skrzypi wóz”. Kolejną solistką była uczennica klasy IVa Emilia Dobrzańska w utworze pt. ”Dziś w stajence”. Natomiast uczennica z klasy VIII a Kinga Rychterska uraczyła nas utworem pt. ”Święta w nas”.

       Kolejnym solistą był tym razem uczeń klasy IV b Aleksander Śliwiński, który wystąpił w utworze pt. ”Kto wie” a ponadto zagrał kolędę na keyboardzie.

       Na tym koncert się jednak nie zakończył. Gości zaproszono do zakupu ciast, słodkości, dekoracji świątecznych.

       Kierujemy wyrazy podziękowania za obecność wszystkim zaangażowanym w organizację tego koncertu, Pani dyrektor, nauczycielom, pracownikom obsługi, dzieciom i rodzicom, którzy przygotowali wszystkie pyszności i przekazali ozdoby na kiermasz.

       Życzymy Wszystkim Wesołych Świąt!

       Samorząd Uczniowski
       Euromagnes

      • Niezapomniana wycieczka do KRAINY BOMBEK

      • W piątek  25 listopada 2022r  w bardzo dobrych humorach ruszyliśmy  na wycieczkę do Krainy Bombek w Gnieznie. Wszystkie miejsca w autokarach były zajęte przez uczniów klas 1b, 2a  2b i 3b kilka osób z 5a. Wycieczka miała na celu zwiedzanie fabryki, w której odbywa się ręczna produkcja bombek, a także zapoznanie z procesem powstawania ozdób choinkowych.

       Podzieleni na grupy ruszyliśmy na zwiedzanie działającej już ponad 20 lat fabryki bombek.

          W Krainie Bombek wszystkie ozdoby choinkowe produkowane są ręcznie przez osoby o dużych zdolnościach manualnych i wyobraźni plastycznej. Otwierając szeroko oczy z zachwytu a usta ze zdziwienia, obejrzeliśmy 4 główne działy produkcji: dmuchalnię szkła, srebrzalnię, lakiernię oraz dekoratornię. W dmuchalni zobaczyliśmy, jakie cuda można zrobić z podgrzewanych szklanych rur przy pomocy formy i wdmuchiwanego powietrza.
       W srebrzalni dowiedzieliśmy się, że bombki srebrzy się od wewnątrz w wyniku odpowiedniej reakcji chemicznej. W lakierni uderzył nas przykry zapach, ale za to było kolorowo.  W dekoratorni pracują artyści, a spod ich rąk wychodzą barwne i niezwykłe wzory. Tam moglibyśmy przyglądać się i podziwiać bez końca. Mieliśmy także okazję obejrzeć różnorodne ozdoby choinkowe na kilku wystawach. Były to ręczne arcydzieła Tym bardziej, że dane nam było naśladować zawodowych dekoratorów.  Zaproszono nas na warsztaty plastyczne, na których każdy uczeń mógł wykazać się wyobraźnią i talentem. W zabawnych fartuszkach stanęliśmy na stanowiskach, gdzie mogliśmy własnoręcznie, według własnego pomysłu ozdobić bombki choinkowe. W kilkanaście minut mieniły się kolorami, wzorami i brokatem. Jak miło własnoręcznie udekorowane bombki zabrać do domu. Jeszcze tylko bombkowe zakupy w fabrycznym sklepie i wygłodniali udaliśmy się na posiłek. Na zakończenie wycieczki wszystkie dzieci otrzymały bombki choinkowe z własnym imieniem oraz bombki, które wcześniej sami ozdabiali.

          Gdy zaczęło się ściemniać, pora ruszać do domu. Autobus pełen radości i wrzawy o 19.00 zatrzymał się przed szkołą. Zadowoleni, pełni wrażeń z własnoręcznie ozdobionymi bombkami wkroczyliśmy w czas przedświątecznych przygotowań.

      • Ozdoba Świąteczna

      • Czas przygotowań do świąt Bożego Narodzenia  to najpiękniejszy okres w całym roku. Dla przypomnienia i zachęcenia dzieci do czerpania z   tradycji zorganizowany został konkurs na ozdobę świąteczną pod tytułem – „Ozdoba Świąteczna”. Celem konkursu było przede wszystkim  przybliżenie i zainteresowanie dzieci  tradycjami Świąt Bożego Narodzenia, rozwijanie i kształtowanie wyobraźni artystycznej oraz prezentacja talentów plastycznych. Konkurs przeznaczony był dla wszystkich uczniów naszej szkoły.  Podczas oceniania prac komisja szczególną uwagę  zwracała na  oryginalność, pomysłowość i estetykę wykonania. Wszystkie prace spełniły wymagania konkursowe. Jeszcze raz bardzo dziękujemy wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie oraz ich rodzicom za zaangażowanie i pomoc. Zwycięzcom gratulujemy!

        

                                                                                                                             Organizatorzy:

                                                                                                                             Anna Babij

                                                                                                                             Ewelina Sobczak

                                                                                                                 Agnieszka Chochoł-Waskin

      • Mikołajki

      • 6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. W tym dniu odbyły się mikołajki zorganizowane przez Samorząd Uczniowski.

       Od samego rana z każdej strony kręciły się po korytarzach dzieci ubrane na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach. Szkolny pochód mikołajkowy złożony z Mikołaja i reniferów  z workiem pełnym słodkości, odwiedził wszystkich uczniów naszej szkoły. Samorząd Uczniowski z tej okazji zorganizował również akcję „Czapka Mikołaja zwalnia z pytania”. Polegała ona na tym, że ten kto założy w tym dniu czerwoną czapkę lub element Świętego Mikołaja, jest zwolniony z odpowiedzi ustnej i kartkówek. Akcja cieszyła się dużą popularnością. W szkole panowała niesamowita atmosfera. Wszystkim dopisywały świetne humory i towarzyszył  świąteczny nastrój. Po raz kolejny uczniowie udowodnili, że potrafią się świetnie bawić. Oby więcej takich dni w naszej szkole :-)


                                                                                          Z mikołajkowymi pozdrowieniami

                                                                                          Samorząd Uczniowski i Euromagnes

   • HARMONOGRAM ZEBRAŃ Z RODZICAMI

    DATA

    DZIEŃ

    GODZINA

    KLASA

    NUMER SALI

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    1A

    6

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    1B

    5

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    2A

    7

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    2B

    35

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:30

    3A

    7

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    3B

    32

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    4A

    26

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    5A

    36

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    6A

    2

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    6B

    31

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    7A

    44

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    7B

    42

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    8A

    45

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    8B

    24

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    ODDZIAŁ SPECJALNY

    10