• ODDZIAŁ SPECJALNY

  • GRUDZIEŃ W ODDZIALE

   Grudzień jest najfajniejszym miesiącem w naszej szkole. Cały miesiąc przygotowujemy się do świąt Bożego Narodzenia. Ubieramy choinkę, robimy ozdoby świąteczne, projektujemy kartki świąteczne, pieczemy pierniki i ozdabiamy klasę. Jest to okres radosny, bo w tym czasie odwiedza nas Święty Mikołaj w klasie, a my odwiedzamy Świętego Mikołaja na Kręgielni, który przyjeżdża do nas na zaproszenie firmy Polchar. Jest to doroczna tradycja, która bardzo nas cieszy, bo oprócz paczek, zabaw i słodkości jakie tam na nas czekają, zawsze mamy okazję spotkać się z naszymi  kolegami z SP2 i innych palcówek. Ponadto my także zamieniamy się w Świętych Mikołajów i obdarowujemy się paczkami, zgodnie z tym kogo wylosowaliśmy już w listopadzie. Bardzo lubimy śpiewać kolędy i piosenki świąteczne. Oglądamy filmy o tej tematyce i żyjemy przez ten czas w bardzo radosnych nastrojach. Zawsze też przygotowujemy się do Koncertu Świątecznego, który w tym roku miał miejsce 13 grudnia. W ostatnim dniu nauki przygotowujemy wigilię klasową, składamy sobie życzenia  świąteczne i noworoczne. 

   ZDJĘCIA DO OBEJRZENIA W GALERII

  • LISTOPAD W ODDZIALE

   Listopad to miesiąc pełen emocji. Jesteśmy Polakami, więc zawsze od samego początku miesiąca przygotowujemy się do obchodów Święta Niepodległości. Zaraz po Wszystkich Świętych, kiedy to wspominamy naszych bliskich zmarłych, zabieramy się za przygotowanie klasy na świętowanie wolności. Przygotowujemy wypieki, które sami dekorujemy, kotyliony, gazetki i wystawy związane z wolną Polską. Pod koniec miesiąca szukajmy się do Andrzejek. Wspominamy również zwyczaj zwany Katarzynkami, który nie jest już tak popularny jak Andrzejki. W tym roku świętowaliśmy podwójnie. Odwiedziliśmy zaprzyjaźnioną Szkołę Podstawową Nr 2 i tam braliśmy udział w warsztatach kulinarnych z okazji Szkolnych Dni Integracji. Przygotowaliśmy zdrowe przekąski na imprezę Andrzejkową, ale nie zabrakło także słodkich elementów, gdyż po wyczerpujących tańcach potrzebowaliśmy się dosłodzić. W piątek zorganizowaliśmy Andrzejki w klasie i już wiemy, kto pierwszy wyjdzie za mąż, jak mają na imię nasi przyszli wybrankowie i co nas dalej czeka. 

   ZDJĘCIA DO OBEJRZENIA W GALERII

  • PAŹDZIERNIK W ODDZIALE

   Październik był miesiącem pełnym wrażeń i kolorów. Zawsze jest u nas smacznie i zdrowo, bo poznajemy wszystkie owoce i warzywa, które zbieramy w sadzie i ogrodzie. W tym roku poznawaliśmy owoce egzotyczne. Niektóre już kiedyś próbowaliśmy, znamy i lubimy. Ale pojawiły się też owoce, których nazw nie znaliśmy, a smak poznaliśmy dopiero teraz. Było bardzo wesoło, jak pełni obaw próbowaliśmy nowe smaki, które jak się okazało, w  większości przypadły nam do gustu. Kolejnym ważnym wydarzeniem były dla nas przygotowania do Dnia Komisji Edukacji Narodowej. Bardzo szanujemy pracę wszystkich pracowników szkoły, dlatego też przygotowaliśmy im piękne kartki pełne szczerych życzeń. Najmilszym dniem w październiku, były jednak 11 urodziny Oliwii, która uraczyła nas przepysznym tortem, a my zrewanżowaliśmy się wymarzonym prezentem. 

   Koniec października to przygotowania do święta zmarłych. W innych krajach i od kilkunastu lat również w Polsce,  obchodzone jest także święto Halloween. My poczytaliśmy co to święto oznacza i stworzyliśmy wspólnymi siłami wielką dynię. Różnymi technikami malowaliśmy dynie, które zawisły na naszej gazetce. Przypomnieliśmy sobie także, jakie korzyści mamy z dyni i innych owoców jesiennych. Jako, że pogoda na oknem przyniosła nam zmianę kolorów liści na drzewach, na naszych zajęciach powstały przepiękne pejzaże jesienne: malowane farbami, z użyciem dziurkaczy, kredek, plasteliny. 

   ZDJĘCIA DO OBEJRZENIA W GALERII

  • WRZESIEŃ 2019 W ODDZIALE

   Wrzesień to czas powrotu do szkoły. Lubimy szkołę i mimo, iż wakacje były udane, to bardzo się za sobą stęskniliśmy. Przywieźliśmy mnóstwo pamiątek i pocztówek z miejsc które zwiedziliśmy. Nasze wspomnienia uwieczniliśmy na obrazach które oprawiliśmy w ramy z masy solnej. Z przywiezionych pocztówek zrobiliśmy gazetkę, która przypomina nam o minionych dniach. Opowiadaliśmy o miastach Polski, o tym, co warto zwiedzić w Polsce. Na nowy rok szkolny mamy postanowienie, że będzie to fajny rok, że będziemy się dobrze uczyć i jeszcze bardziej starać. Nasze plany na ten rok powiesiliśmy na gazetce, abyśmy w chwilach słabości o tym nie zapomnieli. Stworzyliśmy również Drzewo Marzeń, na którym powiesiliśmy nasze marzenia. Obchodziliśmy również Dzień Chłopaka i urodziny naszych Pań.  

   ZDJĘCIA DO OBEJRZENIA W GALERII