• UHONOROWANIE SUKCESU GABRIELII DZIECIĄTKOWSKIEJ

• Uhonorowanie sukcesu uczennicy Szkoły Podstawowej nr 3 w Kostrzynie nad Odrą

W dniu 3 kwietnia 2019 roku uczennica naszej szkoły – Gabriela Dzieciątkowska odebrałaz rąk Wojewody Lubuskiego – Władysława Dajczaka oraz Lubuskiej Kurator Oświaty – Ewy Rawy nagrodę i zaświadczenie uzyskania tytułu laureata  konkursu przedmiotowego z chemii. Tym samym nasza laureatka znalazła się w zaszczytnym gronie 160 najlepszych uczniów i uczennic szkół podstawowych województwa lubuskiego w roku szkolnym 2018/2019.Gabrieli i jej rodzicom serdecznie gratulujemy sukcesu.

Anna Łuczkowska

• INDIAŃSKA LEKCJA W IV KLASIE

• Na podstawie książki „Tomek na wojennej ścieżce” Alberta Szklarskiego klasa 4b zapoznała się ze światem Indian. Poznali plemiona Indian, ich zwyczaje i obrzędy. Dowiedzieli się, jak  wyglądają Indianie i ich domy (tipi). Uczniowie czytali fragmenty książki oraz przedstawiali przygotowane przez siebie informacje i zdjęcia, jednakże najbardziej podobała się im część praktyczna, gdzie to oni przeobrażali się w Indian. Malowali buzie i tworzyli swoje indiańskie bransoletki, pióropusze, czy fryzury. Wyniki ich pracy i zabawy można podziwiać powyżej.

Ilona Brzezińska

• UROCZYSTE PODSUMOWANIE KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH LUBUSKIEGO KURATORA OŚWIATY

• Uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych Lubuskiego Kuratora Oświaty organizowanych dla uczniów dotychczasowych gimnazjów w roku szkolnym 2018/2019

2 kwietnia 2019r. o godzinie 11.00 w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie Wlkp. odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych dla uczniów gimnazjów województwa lubuskiego. Zaszczytne tytuły laureatów konkursów otrzymali: Hubert Karpicki - laureat konkursu przedmiotowego z biologii oraz Adam Dereń- laureat konkursu przedmiotowego z fizyki.

Stosowne zaświadczenia, listy gratulacyjne oraz nagrody wręczyli laureatom i ich opiekunom Lubuski Wicewojewoda – Wojciech Perczak oraz Lubuski Wicekurator Oświaty – Katarzyna Pernal-Wyderkiewicz. Uroczystość uświetniły swoim występem uczennice Szkoły Podstawowej nr 2 im. J. Nojiego z Drezdenka „ Dziewczęta z buławami".

Laureatom serdecznie gratulujemy!

Anna Borecka

• LEKCJA W KINIE "DZIŚ POZNAMY ŚWIAT REKLAMY"

• Dnia 3.04.2019r.uczniowie klasy Ia, Ib i IIa wraz z nauczycielami uczestniczyli w programie edukacyjnym „Lekcja w kinie” a tytuł lekcji ”Dziś poznamy świat reklamy”, natomiast tytuł filmu, który obejrzały dzieci był ”Pies ma głos”. Dzieci dowiedziały się czym jest reklama. Odkryły, że  nie wszystkie informacje podane w reklamach są prawdziwe. Poznały różne hasła reklamowe oraz to, że w reklamach występują znane osoby. Dowiedziały się jak reklama może pomagać innym. Dowiedziały się jakich zabiegów używają reklamodawcy ,żeby sprzedać dany produkt. Odkryły w jaki sposób reklamy odwołują się do naszych emocji.

Film, który obejrzały dzieci „Rock Dog czyli Pies ma głos”to ciekawa bajka animowana dla dzieci z nutką przygodowo-sensacyjną. Tytułowy pies Bono marzy by zostać gwiazdą rocka, ale jak to zazwyczaj w życiu bywa - otoczenie jest na nie.Tak więc, w pięknie położonym wysoko w górach miasteczku, w malowniczych domkach mieszka stado owieczek, a pieczę nad ich bezpieczeństwem sprawuje Khampa, rozsądny i odpowiedzialny pies, który swego czasu uratował miasteczko przed bandą złych wilków.

Khampa  ma jednego syna Bono, którego przygotowuje na swojego następcę. Uczy go, jak pilnować owce, a nawet tego, jak robić wrażenie, że miasteczko jest znakomicie strzeżone.Niestety - dla ojca - synek Bono ma inne plany na swoje dorosłe życie. Chce zostać muzykiem, śpiewać i grać na gitarze, najlepiej w Nowym Jorku. He - nawet dostaje znak z nieba: przypadkiem z lecącego samolotu wypada radio (ciekawostka nad którą długo dumałam). I nie ma już odwrotu, Bono zaczyna słuchać muzyki. Ba! Również audycji, w której słynny gwiazdor rocka Agnus Szarpidrut twierdzi, że warto realizować marzenia... Bingo. Perypetii jest tu wiele, a...New York New York wiadomo: dający poczucie wolności i możliwości, inne niż gdziekolwiek indziej. Ale przede wszystkim jest to bajka o marzeniach, o pokonywaniu trudności w ich realizacji, o przyjaźni, a także o (bywa że) nieuniknionej naiwności nowicjuszy. Również o poczuciu obowiązku, o przywiązaniu do rodzinnego domu, a może nade wszystko o ojcowskiej miłości. Każdy znajdzie tu coś dla siebie... przy dźwiękach rocka.

Beata Nowald, Marta Begol, Anna Walczak, Anna Babij