• Narodowy program rozwoju czytelnictwa

• W celu umożliwienia wszystkim zainteresowanym – UCZNIOM, RODZICOM, NAUCZYCIELOM – włączenia się w konsultowanie zakupów nowych książek prosimy o zgłaszanie swoich propozycji tytułów książek, które mogłyby uzupełnić księgozbiór naszej biblioteki.

W ramach pozyskanych środków możemy kupić:

• książki będące nowościami wydawniczymi;
              • nowe egzemplarze lektur obowiązkowych i nadobowiązkowych;
              • książki do słuchania – audiobooki;
              • książki obrazkowe;
              • książki z powiększoną czcionką;
              • książki uwzględniające potrzeby osób niepełnosprawnych.

W ramach pozyskanych środków nie możemy kupić:

• podręczników;
              • słowników, encyklopedii;
              • filmów;
              • gier komputerowych i planszowych.

Zgłoszone propozycje zostaną przeanalizowane pod kątem zasadności zakupu, biorąc pod uwagę przede wszystkim aktualny stan naszego księgozbioru i potrzeby czytelników. Ostateczna propozycja zakupu zostanie opublikowana na stronie internetowej oraz tablicy przed biblioteką.

Zgodnie z warunkami programu lista zostanie również przedstawiona do zaopiniowania przez Radę Rodziców i Samorząd Uczniowski.

• ROZSTRZYGNIĘCIE EKOLOGICZNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO ORGANIZOWANEGO PRZEZ Urząd Miasta Kostrzyn nad Odrą

•

Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny, którego przewodnim  tematem była RZEKA i sposoby dbania o jej  przestrzeń nad rzekami został rozstrzygnięty.

Celem konkursu było rozwijanie umiejętności wyrażania swoich uczuć przez sztukę oraz rozwijanie wśród uczniów kreatywnych rozwiązań. Do konkursu zostało zgłoszonych bardzo dużo ciekawych prac z naszej szkoły. Prace zostały wykonane zgodnie z tematem, każda z prac była wyjątkowa i niepowtarzalna. Uczniowie  wykorzystali różne techniki plastyczne. Nagrodę główną wygrał  uczeń Oktawiusz Maleńki z klasy IV,,a  i Adam Paprocki z V,,a”. Pozostali uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie dostali nagrody wyróżnienia. Dziękujemy serdecznie i gratulujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie.

Anna Babij, Agnieszka Chochoł-Waskin

• Międzynarodowy Dzień Kropki

• W naszej szkole 15 września uczniowie klas  młodszych świętowali Międzynarodowy Dzień Kropki. Dzień, który powstał, aby świętować i wspierać kreatywność, odwagę, wyobraźnię i zabawę dzieci. Żeby pokazać, że każde dziecko ma swoje mocne strony, które należy wspierać i rozwijać. Tego dnia kropki niemal opanowały nasze ubrania – były na sukienkach, koszulkach, spodniach – po prostu wszędzie! Lekcje zaczęliśmy od obejrzenia filmu o Vashti -historii dziewczynki, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości.. Po projekcji krótko dyskutowaliśmy o znaczeniu "kropki". Następnie, każdy narysował swoją  kropkę i podpisał swoim imieniem. Biorąc przykład z małej Vashti, dzieci dzieliły się swymi mocnymi stronami i odkrywały to, co w nich najlepsze. W każdej klasie pojawiły się także „zadania w kropki”. Dzieci szukały zwierząt, roślin, pokarmów w kropki, malowały kropkowane prace, tworzyły z kolorowych kropek wspólne dzieła. Następnie każdy z nas miał możliwość zaprezentowania swojego talentu. Wszystkie zadania wykonaliśmy bezbłędnie! Dodatkowo podczas jednej z przerw robiliśmy zdjęcia w naszej prywatnej, kropkowej fotobudce z gadżetami w kropki. Wszystkie prace      ,,talenty” możemy podziwiać w klasach. Na zakończenie, uczestnicy otrzymali pamiątkowe DYPLOMY.
               Mam nadzieję, że idea  Dot Day będzie nam towarzyszyła przez cały czas.

Zapraszamy do GALERII klas Ia i Ib

Do zobaczenia za rok!

Agnieszka Chochoł-Waskin

• Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2020/2021

• W związku z pandemią COVID-19 rozpoczęcie roku szkolnego wyglądało w tym roku inaczej niż zwykle. Uczniowie spotkali się  w klasach ze swoimi wychowawcami.

Wyjątkowo tylko uczniowie klas pierwszych wzięli udział w  uroczystym apelu połączonym ze ślubowaniem. Na początku wprowadzono sztandar szkoły. Następnie dzieci, rodzice oraz wychowawcy wspólnie zaśpiewali hymn Polski. Pani Dyrektor złożyła wszystkim serdeczne życzenia, po czym uczniowie wspólnie powtórzyli tekst ślubowania.

Wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy zdrowia oraz wielu sukcesów w nowym roku szkolnym.