• AKTUALNOŚCI

      • Wycieczka w Region Kozła

      • W dniu 24.11.2022r. klasa 1a i klasa 3a udały się na całodniową wycieczkę w Region Kozła. W Dworku w Kolesinie wzięliśmy udział w warsztatach „Od ziarenka do bochenka”, przespacerowaliśmy się ścieżką edukacyjną, poznaliśmy tradycje i zwyczaje regionu. W Karczmie Taberskiej bawiliśmy się z ciocią Jolą, skosztowaliśmy pysznych potraw, odwiedziliśmy zagrodę ze zwierzątkami i plac zabaw. Na drogę zabraliśmy cieplutkie, pachnące bochenki chlebka własnoręcznie zrobione. To był dzień pełen wrażeń!

      • Dyskoteka Andrzejkowa

      • Samorząd Uczniowski  przygotował wspaniałą dyskotekę andrzejkową, która odbyła się 23 listopada br., na którą zaproszone były wszystkie klasy, od najmłodszych do najstarszych. Uczniowie starszych klas przygotowali wiele atrakcji dla najmłodszych. Zabawy te cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.
       Muzyka wprowadziła biorących udział w imprezie w radosny nastrój, dzięki czemu wszyscy świetnie się bawili. Mimo zmęczenia zabawą, uczniowie zakończyli dyskotekę w doskonałych humorach.

                                                                                                                 Samorząd Uczniowski i Euromagnes

      • 60. rocznica Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie

      •      4 listopada 2022 roku w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie, w Kostrzynie nad Odrą, odbyła się okolicznościowa akademia z okazji Sześćdziesiątej Rocznicy istnienia szkoły. Wśród zaproszonych na tę uroczystość gości znaleźli się miedzy innymi lubuski kurator oświaty, pani Ewa Rawa, oraz dyrektorzy szkół.

       Naszą szkołę reprezentowali: pan wicedyrektor Robert Wojtczak oraz pani Karolina Sowińska.

      • Wycieczka do ICT

      • 4 listopada klasa 5b miała możliwość zwiedzenia i zobaczenia jak wygląda praca i produkcja bibułki higienicznej w kostrzyńskim zakładzie produkcji papieru - ICT POLAND. Ogromne maszyny i zwoje papieru, możliwość obserwacji pracy na lini produkcyjnej zrobiło na uczniach duże wrażenie. Niesamowitą przyjemność sprawiły dzieciom konkursy i zabawy z bibułką w roli głównej oraz prezenty, w postaci wielkiej torby z artykułami higienicznymi. To było bardzo ciekawe doświadczenie.

      • Kondolencje

      •        Jak trudno żegnać kogoś, kto jeszcze mógł być z Nami.

              Odszedłeś tak nagle, że ani uwierzyć, ani się pogodzić.

                                                                                          św. Jan

        

              Dorian Hołowko tak niedawno był wśród nas. Uśmiechnięty, uczynny, aktywny uczestnik treningów piłki nożnej.

       Jego nagłe odejście poruszyło nas tak bardzo. Odczuwamy żal i pustkę. Śmierć ucznia naszej szkoły to dla nas wielka strata.

       Jakże trudno wyrazić słowami nasz smutek!

              Pragniemy z całego serca przekazać wyrazy współczucia Rodzicom, Siostrze oraz całej Rodzinie tragicznie zmarłego Doriana Hołowko.

       Łączymy się z Nimi w bólu.

                                                                            Dyrekcja, Pracownicy i Uczniowie

                                                                            Szkoły Podstawowej nr 3 w Kostrzynie nad Odrą

                                                                      

      • „Polska to taka kraina, która w naszych sercach się zaczyna...”, czyli szkolne obchody 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

      •             W przeddzień rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, z wielką radością uczestniczyliśmy w niezwykłych, wzruszających 104. urodzinach naszej Ojczyzny.

                   Czwartek, 10 listopada 2022 roku, był kulminacją obchodów, w które czynnie angażowaliśmy się od początku miesiąca. Prezentacja umiejętności plastyczno – literackich, ciekawie, oryginalnie uwidocznionych w plakatach pod znamienitym hasłem „Kocham, lubię, szanuję moją Ojczyznę” oraz w autorskich życzeniach dla Polski, przygotowanie niepodległościowej gazetki ściennej, biało – czerwonej dekoracji parapetów w salach lekcyjnych, udział w kolejnej edycji niepodległościowego dyktanda,  śniadaniowe, biało – czerwone biesiadowanie przy wspólnym stole, oraz zaprezentowanie niepodległościowego montażu słowno – muzycznego, potwierdziły nasze całkowite przygotowanie do wspólnego uczczenia Narodowego Święta Niepodległości.

                   Nasze zaangażowanie w szkolne obchody 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz wystawienie pocztu sztandarowego w trakcie uroczystej Mszy Świętej za Ojczyznę, odprawionej 11.11.2022 roku w Kościele pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, potwierdziły, że jesteśmy utalentowanymi plastykami, zdolnymi adeptami sztuki aktorskiej, a przede wszystkim młodymi, wrażliwymi ludźmi, dla których „Ojczyzna, to wielki, zbiorowy obowiązek”, a „Polska, to taka kraina, która w naszych sercach się zaczyna”. Wzorową postawę młodych patriotów, zaprezentowaliśmy również 06.11.2022 roku, w trakcie uroczystej Mszy Świętej na Cmentarzu Obozowym Stalag III C Alt Drewitz, w trakcie której uczciliśmy pamięć więźniów, w bestialski sposób zamordowanych przez nazistów, w czasie II wojny światowej.

                   Wszystkie zaplanowane i zrealizowane działania, to dowód naszej dojrzałości patriotycznej, kwintesencja kreatywności i radości tworzenia, ale także ogromnego wsparcia rodziców i nauczycieli, którym pragniemy serdecznie podziękować.

        

        

                                                                                                      Z patriotycznym pozdrowieniem

                                                                                                      uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3

        

        

        

    • HARMONOGRAM ZEBRAŃ Z RODZICAMI

     DATA

     DZIEŃ

     GODZINA

     KLASA

     NUMER SALI

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:00

     1A

     6

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:00

     1B

     5

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:00

     2A

     7

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:00

     2B

     35

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:30

     3A

     7

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:00

     3B

     32

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:00

     4A

     26

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:00

     5A

     36

     08.09.2020

     Wtorek

     17:00

     6A

     2

     08.09.2020

     Wtorek

     17:00

     6B

     31

     08.09.2020

     Wtorek

     17:00

     7A

     44

     08.09.2020

     Wtorek

     17:00

     7B

     42

     08.09.2020

     Wtorek

     17:00

     8A

     45

     08.09.2020

     Wtorek

     17:00

     8B

     24

     08.09.2020

     Wtorek

     17:00

     ODDZIAŁ SPECJALNY

     10