• AKTUALNOŚCI

      • AWANS DO FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO!

      •          W dniu 16 maja 2023 na boisku „orlik” przy Szkole Podstawowej nr 21 w Gorzowie Wlkp nasi uczniowie przystąpili do kolejnego etapu rozgrywek w ramach Powiatowej Spartakiady Młodzieży w piłce nożnej chłopców rocznika 2010 i młodsi. Na poziomie półfinału wojewódzkiego w rywalizacji wzięły udział 3 drużyny SP Trzebicz, SP 21 Gorzów Wlkp oraz SP 3 Kostrzyn nad Odrą grając systemem każdy z każdym.

        

       Wyniki naszych podopiecznych:

       SP 21 Gorzów Wlkp – SP 3 Kostrzyn nad Odrą 2:3

       SP 21 Gorzów Wlkp – SP Trzebicz 9-0

       SP 3 Kostrzyn nad Odrą – SP Trzebicz 8:0

        

       Z kompletem zwycięstw nasza drużyna zajmuje 1 miejsce i tym samym awansuje do finału wojewódzkiego w piłce nożnej chłopców.

       Gratulacje dla chłopaków za świetna postawę sportową i wysokim poziom umiejętności prezentowany podczas zawodów.

       Skład reprezentacji SP 3:

       Maciej Karnicki, Krystian Orzechowski, Fabian Kaznowski, Antoni Szandurski, Piotr Sadło, Jakub Babij, Sergiusz Kunicki, Oktawiusz Maleńki, Igor Waskin, Igor Masiarz.

       Opiekunowie: Adrian Kłodawski, Arkadiusz Nowak.

      • „MARATON PIŁKARSKI” SP3

      • W dniach 24-27 kwietnia w Kostrzynie nad Odrą (stadion MOSiR) uczniowie Szkoły Podstawowej nr. 3 wzięli udział w czterech wydarzeniach sportowych kolejno:​​​​​​​​​​​​​​

       24.04. - rozgrywki „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” kategoria U-12 chłopców,

       W zawodach wystąpiło 8 drużyny z powiatu gorzowskiego:

       SP Kłodawa, SP Nowiny Wielkie, Sp1 Kostrzyn, SP 4 Kostrzyn, SP 2 Kostrzyn, SP Deszczno SP Dąbroszyn oraz Sp3 Kostrzyn.

       Ostatecznie po bardzo wyrównanej rywalizacji zajmujemy 2 miejsce!

       ​​​​​​​

       Skład reprezentacji U-12:

       Igor Masiarz, Zosia Żygielewicz, Iwo Czarnecki, Michał Luszawski, Gabriel Dubert, Igor Waskin, Michał Marczak, Wojtek Zięcina, Filip Gorajski, Jakub Milczarek, Adam Niziński.

       25.04. - rozgrywki Powiatowej Spartakiady Młodzieży w piłce nożnej chłopców rocznik 2008 i młodsi.

       W rozgrywkach wzięło udział 8 drużyn: SP Kłodawa, SP Nowiny Wielkie, Sp1 Kostrzyn, SP 4 Kostrzyn, SP 2 Kostrzyn, SP Deszczno SP Dąbroszyn oraz Sp3 Kostrzyn. W końcowej klasyfikacji plasujemy się na 4 miejscu!

       Skład reprezentacji rocznika 2008 i młodsi:

       Olaf Lichwa, Konrad Mikołajczyk, Adrian Abrasowicz, Jakub Przybylski, Maciej Karnicki, Krystian Orzechowski, Fabian Kaznowski, Piotr Sadło.

       26.04. -  rozgrywki „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”kategoria

       U-8 chłopców.

       Do turnieju przystąpiły 4 drużyny: SP Kłodawa, SP Nowiny Wielkie, SP1 Kostrzyn oraz SP3 Kostrzyn. Po bardzo dobry występie zajmujemy „tylko” 2 miejsce!

       Skład reprezentacji U-8:

       Jakub Orzechowski, Filip Kaznowski, Aleksander Skonieczny, Kacper Żmijewski, Wojtek Zieliński, Gracjan Siemieniecki, Leon Jarecki, Ksawery Kłak, Kamil Waskin.

       U-10 chłopców.

       W rozgrywkach wzięło udział 8 drużyn: SP Kłodawa, SP Nowiny Wielkie, Sp1 Kostrzyn, SP 4 Kostrzyn, SP 2 Kostrzyn, SP Witnica, SP Dąbroszyn oraz Sp3 Kostrzyn. W finałowym meczu przegrywamy i kończymy turniej na 2 miejscu!

       Skład reprezentacji U-10:

       Bartosz Jordan, Szymon Gogoliński, Dawid Kubiak, Dawid Sieniuć, Filip Borowski, Ignacy Toczek, Tymoteusz Włodarczak – Głowicki, Bartłomiej Bochnak.

       27.04. -rozgrywki Powiatowej Spartakiady Młodzieży w piłce nożnej chłopców rocznik 2010 i młodsi. W turnieju wzięło udział 7 drużyn: SP 2 Kostrzyn, SP 2 Witnica, SP Deszczno, SP 4 Kostrzyn, SP 1 Witnica oraz SP 3 Kostrzyn.                            

       Tym razem nasza drużyna okazała się bezkonkurencyjna i z kompletem zwycięstw zajmuje 1 miejsce mistrzostwo powiatu! - otrzymując możliwość startu w półfinale wojewódzkim.

      • Pho3nix Active School - głosowanie

      • Zachęcamy wszystkich do oddawania głosów na naszą stronę w konkursie Pho3nix Active School. Wystarczy wejść na stronę: https://pho3nix-kids.com/polska/pho3nix-active-school/ kliknąć "Oddaj głos w konkursie", następnie wyszukać naszą szkołę i podążać za instrukcjami. Z jednego adresu e-mail można oddać jeden głos.

       Dziękujemy za wsparcie i Wasze głosy!

      • Koncert

      • „Jak Bandura z Sopiłką rozmawiała” i  „Dumka na dwa serca-bandurka i sopiłka” to przedostatnie w tym roku szkolnym muzyczne spotkanie w naszej szkole z Lubuskim Biurem Koncertowym “Orfeusz”.

       Dzieci wysłuchały pięknego koncertu muzyki ukraińskiej. Miały okazję poznać instrumenty takie jak bandura, skrzypce, tamburyno, łyżki, sopiłka.

       Wysłuchały ukraińskiej legendy o smoku, królewnie oraz dzielnym Nikicie, który przechytrzył groźnego smoka i uratował królewnę.

       Opowieści tej towarzyszyła oprawa muzyczna przenosząc słuchaczy w magiczny świat muzyki.

       Muzyczna opowieść bardzo wszystkim się podobała!

      • „Niechaj każdy z nas, zapamięta ten majowy czas, to są ważne święta, dla każdego z nas!”

      • W czwartkowe przedpołudnie, 27.04.2023 r., postanowiliśmy wspólnie wyruszyć w historyczną, uczniowską, słowno-muzyczną podróż w przeszłość, aby poznać najważniejsze wydarzenia, które doprowadziły do uchwalenia drugiej na świecie i pierwszej w Europie Konstytucji oraz godnie przygotować się do obchodów Świąt Majowych. 

       Ubrani w uroczysty, galowy strój, z biało-czerwonym, samodzielnie wykonanym kotylionem, umieszczonym z dumą, w górnej części garderoby, czynnie uczestniczyliśmy w apelu, wypełnionym pieśnią i poezją patriotyczną, przygotowanym i zaprezentowanym przez młodych adeptów sztuki aktorskiej i wokalnej z naszej szkoły.

       Sala gimnastyczna, która uległa biało-czerwonej metamorfozie, dodała nam patriotycznej werwy, zmotywowała do wspólnego śpiewu hymnu państwowego, pieśni patriotycznych, recytacji wierszy, a przede wszystkim, wprowadziła nas w uroczysty i podniosły nastrój.

       Ukoronowaniem naszego uczniowskiego, patriotycznego zaangażowania, stał się udział  pocztu sztandarowego naszej szkoły, we Mszy Świętej za Ojczyznę, odprawionej w 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

       Szkolne Obchody Świąt Majowych, potwierdziły, że jesteśmy młodymi, wrażliwymi ludźmi, dla których „Ojczyzna to wielki, zbiorowy obowiązek”, a „Polska, to taka kraina, która w naszych sercach się zaczyna”.                      

        

                                          

                                                                                           Z patriotycznym pozdrowieniem

                                                                                           Uczniowie Szkoły Podstawowej

                                                                                            nr 3 im. Integracji Europejskiej

                                                                                                              w Kostrzynie nad Odrą     

      • Wycieczka i warsztaty  ,,Od ziarenka do bochenka’’

      • 28 kwietnia br. klasy Ib i III b, wybrały się na wycieczkę do "Karczmy Taberskiej" w Janowcu. Podczas pobytu rozmawialiśmy o tradycjach i zwyczajach Regionu Kozła. Bawiliśmy się wesoło przy muzyce. Był też spacer ścieżką przyrodniczą w Eko parku, gdzie tworzyliśmy naturalne obrazy. Uczestniczyliśmy również w programie edukacyjnym pt. „Od ziarenka do bochenka”. Poznaliśmy cały proces powstawania chleba. Wyrabialiśmy ciasto i formowaliśmy chlebki. Wspólnie zjedliśmy bardzo pyszne naleśniki i zupę pomidorową. Nie zabrakło także czasu na zabawę na placu zabaw. Upieczone, jeszcze ciepłe chlebki zabraliśmy  i wróciliśmy do domu.

       Z wycieczki wróciliśmy zadowoleni, pełni wrażeń i z nowymi wiadomościami. 

       Dziękujemy wspaniałym opiekunom za opiekę i troskę w czasie wycieczki.

                                                                                                      Klasa 1b i 3b ;-)

      • Laboratoria Przyszłości

      • W kwietniu uczniowie klas I-III w ramach zajęć robotyki tworzyli projekty modeli do drukarki 3D. Poznawali dalsze możliwości okularów VR. Konkurowali w grupach na zajęciach przy tworzeniu ciekawych robotów według swoich pomysłów. Całkiem dobrze już im to wychodzi!

      • "Złoty lizak" - eliminacje

      • 9 maja o godz. 10:00 w Kostrzyńskim Centrum Kultury odbyły się eliminacje do Konkursu Piosenki ,,O Złoty Lizak''. Naszą szkołę reprezentowało 6 osób: Pola Tracz z klasy 2a, Emilia Dobrzańska oraz Natalia Świt z klasy 4a, Zofia Żygielewicz oraz Marcel Krzywda z klasy 4b oraz Oliwia Tracz z klasy 8a. Aż czterem osobom udało się zakwalifikować do finału, który odbędzie się 1 czerwca o godz. 17:00 w amfiteatrze. A wystąpią: Pola Tracz, Oliwia Tracz, Emilia Dobrzańska oraz Zofia Żygielewicz. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

       Paulina Smętkowska

      • Drużyna SP3- laureatem konkursu ornitologicznego pt. "Ptasie problemy"

      • W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy ósmej: Aneta Pyć, Olaf Maleńki i Maciej Borecki, jako Drużyna SP3, reprezentowali naszą szkołę, w wojewódzkim etapie konkursu ornitologicznego pt."Ptasie problemy". Ósmoklasiści zostali laureatami konkursu i uzyskali chlubny tytuł Ornitologa Roku 2023.

        

       Od grudnia do marca uczniowie pracowali metodą projektu. Na wyznaczonym terenie dokonali inwentaryzacji ptasich schronień i stołówek. Na tej podstawie opracowali mapę ptasich "miejscówek". Bardzo dokładnie przyjrzeli się także zagrożeniom, które utrudniają ptakom życie, zarówno tym naturalnym jak i antropogenicznym.

       W obrębie Drzewic, ósmoklasiści wyznaczyli trzy miejsca obserwacji, w których monitorowali liczbę, gatunki oraz sposoby zachowania przylatujących tam ptaków.

       W ramach akcji Fundacji Szklana Pułapka, Drużyna wzięła także udział w noworocznym liczeniu ptaków pod hasłem Hangover Bird Count. Uczniowie odbyli dwa spacery (kontrolny i badawczy), próbując ocenić wpływ fajerwerków wystrzeliwanych w noc sylwestrową, na śmiertelność ptaków.

       Wszystkie wyniki badań zostały zebrane i opracowane przez młodzież w postaci prezentacji, w której zamieszczono także bogatą dokumentację zdjęciową.

       Ostatnim zadaniem uczestników konkursu, było wystąpienie online, przed komisją konkursową i zaprezentowanie efektów przeprowadzonych obserwacji oraz wniosków podsumowujących pracę.

       Reprezentanci naszej szkoły, okazali się wnikliwymi obserwatorami ptasiej fauny i doskonale poradzili sobie z wyznaczonymi im zadaniami. Zdobyli 100% punktów i osiągnęli sukces.

        

       Gratulujemy!

        

       Poniżej można zapoznać się z prezentacją "Ptasie problemy", przygotowaną przez uczniów. 

       Ptasie problemy - prezentacja

      • „Kierunek - Poznań!”

      • 25 kwietnia, wczesnym rankiem uczniowie klas: Ia, IIIa i IVa  wraz z opiekunami pojechali na wycieczkę krajoznawczą do Poznania.

       Dzień był chłodny i pochmurny , a mimo to humory wszystkim dopisywały. Podczas podróży pan przewodnik opowiadał o Międzyrzeczu i związanych z nim nietoperzach. Mali turyści wysłuchali również legendy o powstaniu Poznania .Jeszcze w autokarze poznali także legendarną historię słynnych poznańskich koziołków.

             Pierwszym punktem programu   po przybyciu na miejsce był Stary Rynek . Tuż przed dwunastą wszyscy dotarli pod Ratusz, by wysłuchać hejnału  poznańskiego i zobaczyć „trykające się” koziołki-symbol Poznania.

               Kolejna atrakcja turystyczna , jaka czekała na uczniów w stolicy Wielkopolski, to Poznańskie Muzeum Pyry. Tutaj uczestnicy wycieczki poznali historię ziemniaka. Wysłuchali też pogadanki o daniach, które można zrobić z pospolitej, wydawałoby się, pyry.

       Na zakończenie pobytu  w tym miejscu każdy dostał gorący pieczony ziemniak. Poznańskie pyry wszystkim smakowały.

            Przyszła kolej na Rogalowe Muzeum Poznania. Dzieci nie tylko dowiedziały się, skąd się wzięła tradycja rogala świętomarcińskiego, ale również wzięły udział w przygotowaniu rogalików. Z zapałem wałkowały ciasto i czuły się jak prawdziwi kucharze, bo na głowie miały prawdziwe czapki kucharskie. Panowie prowadzący zdradzili skład nadzienia słodkiego przysmaku. Uczniowie mieli ponadto okazję poznać jeszcze jedną legendę –oczywiście o rogalach świętomarcińskich. A na zakończenie otrzymali dyplomy czeladnicze i porcyjki degustacyjne rogali.

            Teraz mogli już kupować pamiątki   i zarządzać  finansami.

           Nadeszła pora obiadu, który turyści z Kostrzyna zjedli w restauracji McDonald's, gdzie również mieli okazję wydać swoje pieniądze.

           Wszystko co dobre, szybko się kończy. Uczestnicy wycieczki zmęczeni, ale szczęśliwi i pełni wrażeń wracali do domu. W autokarze  brali udział w teściku sprawdzającym ich wiedzę o Poznaniu. Prawidłowo odpowiadali na wszystkie pytania, za co otrzymali nagrody.

          Wieczorem wszyscy dotarli do Kostrzyna, gdzie na swoje dzieci czekali stęsknieni rodzice. A dzieci przyjechały bogatsze o nową wiedzę i nowe doświadczenia.

        

      • Kolejne wyróżnienie!

      • Kolejne wyróżnienie w finale wojewódzkim W dniu 27 kwietnia 2023 r. w Zielonej Górze odbył się finał wojewódzki Lubuskich Konfrontacji Artystycznych w kategorii PIOSENKA. Uczennica klasy 8a, Oliwia Tracz, zaprezentowała utwór pt. ,,Ta pani w zielonym'' i otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy tak wielkiego sukcesu!

      • Laureatka i Finalistka konkursów przedmiotowych!

      • Laura Samoszuk, uczennica klasy VIIA, uzyskała tytuł Laureata w Konkursie z biologii, a także tytuł Finalisty w Konkursie z języka polskiego. Oba konkursy organizowane są przez Lubuskie Kuratorium Oświaty. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

    • HARMONOGRAM ZEBRAŃ Z RODZICAMI

     DATA

     DZIEŃ

     GODZINA

     KLASA

     NUMER SALI

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:00

     1A

     6

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:00

     1B

     5

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:00

     2A

     7

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:00

     2B

     35

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:30

     3A

     7

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:00

     3B

     32

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:00

     4A

     26

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:00

     5A

     36

     08.09.2020

     Wtorek

     17:00

     6A

     2

     08.09.2020

     Wtorek

     17:00

     6B

     31

     08.09.2020

     Wtorek

     17:00

     7A

     44

     08.09.2020

     Wtorek

     17:00

     7B

     42

     08.09.2020

     Wtorek

     17:00

     8A

     45

     08.09.2020

     Wtorek

     17:00

     8B

     24

     08.09.2020

     Wtorek

     17:00

     ODDZIAŁ SPECJALNY

     10