• AKTUALNOŚCI

      • NOWE ZDJĘCIA W GALERII

      • W galerii pojawiły się bogate fotorelacje z balu absolwentów oraz z zakończenia roku szkolnego dla klas I-VII. Zachęcamy do oglądania.

      • PRZEDSTAWIENIE "SZEWCZYK DRATEWKA"

      • O tym, że warto i trzeba pomagać wie chyba każdy. Wiedza jednak – to jedno, a czyny to drugie. Żeby zaistniała spójność i interakcja pomiędzy w/w kwestiami należy często o tym rozmawiać, rozmyślać bądź prowadzić ciągłą i przemyślaną edukację. Od słów do czynów – to czasami proces żmudny i długotrwały.

       Swoją cegiełkę w tym przedsięwzięciu dołożyli uczniowie klasy IIIB gimnazjum przygotowując przedstawienie kukiełkowe dla najmłodszych klas szkoły podstawowej pt. „Szewczyk Dratewka”. Baśń Janiny Porazińskiej  traktuje o poszanowaniu przyrody, odwadze, lojalności, o niesieniu bezinteresownej pomocy, która w  nieoczekiwanych momentach często do nas wraca. Przygody tytułowego Szewczyka utwierdzają nas w przekonaniu, że istnieją wartości uniwersalne i ponadczasowe. Główny bohater pokazuje, że warto i trzeba pomagać szczególnie tym słabszym i będącym w potrzebie. 

       Po bajkowej wizualizacji przygód skromnego chłopca, którą dodatkowo wzbogacono efektami dźwiękowymi, przeprowadzono dyskusję o wartościach i przesłaniu jakie ukazano w przedstawieniu, opartym na lekturze klasy II. Uczniowie klas I – V szkoły podstawowej byli bardzo aktywni i chętnie odpowiadali na pytania dotyczące inscenizacji. Trafnie wyciągali wnioski, wykazywali się dobrą znajomością treści przedstawienia. 

       Na koniec też przygotowali  niespodziankę dla starszych kolegów, w postaci czekoladek i innych słodkości. 

       Zdjęcia z przedstawienia dostępne w galerii.

        

       Uczniowie klasy IIIB z wychowawcą

      • WYCIECZKA ZAWODOZNAWCZA DO ICT POLAND

      • Dnia 30.05.2019r. (czwartek) klasy IIIA i  IIIB gimnazjum, w ramach zajęć z doradztwa zawodowego,  zwiedziły firmę ICT Poland. 

       O godzinie 9.15 weszliśmy do fabryki. Najpierw obejrzeliśmy film opowiadający o ICT, jej historii i o tym, co dzieje się w przedsiębiorstwie obecnie. Przewodnik zadbał o zaopatrzenie nas w odblaskowe kamizelki i słuchawki (dla naszego komfortu, podczas pracy głośnych maszyn). Następnie poszliśmy zobaczyć linię produkcyjną. Prześledziliśmy całą trasę celulozy, która w wyniku wielu skomplikowanych procesów i etapów przetwórstwa,  staje się papierem. Na różnych sekwencjach produkcji widzieliśmy doświadczenia obrazujące co się dzieje wewnątrz maszyn, jak bardzo wytrzymały jest produkowany papier – w zależności od przeznaczenia, rozmawialiśmy też z pracownikami o ich ścieżkach kariery i możliwościach rozwoju zawodowego. Zwiedzanie było urozmaicone konkursami i zawodami np. w wyciąganiu chusteczek na czas. Końcowy etap wycieczki to sala konferencyjna biurowca, gdzie przedstawiono nam co zrobić i jakie predyspozycje trzeba posiadać aby pracować w różnych działach firmy, poznaliśmy wartości jakimi kieruje się ICT oraz przykładową średnią zarobków wybranych sfer produkcyjnych. Później obejrzeliśmy szykowanie gotowych produktów do drogi i wzięliśmy udział w quizie on-line z wiedzy o ICT, w którym najlepsi zostali nagrodzeni. Firma zadbała również o upominki dla każdego uczestnika wycieczki.

       Zdjęcia z wycieczki dostępne w galerii.

        

       Katarzyna Szwaluk IIIB

      • WYCIECZKA NAJMŁODSZYCH UCZNIÓW DO POZNANIA

      • Dnia 10 czerwca 2019 roku klasy Ia, Ib i IIa wraz z opiekunami udały się na wycieczkę do Poznania. W czasie podróży pani pilot ciekawie opowiadała różne historie związane z Poznaniem. Kiedy dojechaliśmy na miejsce od razu poszliśmy na Stary Rynek aby zobaczyć Koziołki poznańskie. Jest to jedna  z wielu atrakcji turystycznych Poznania. Ponadto  zwiedziliśmy również Muzeum rogali. Była to świetnie spędzona godzina, przednia zabawa dla wszystkich. Dzieci uczestniczyły w przygotowaniu rogali. Przy okazji wysłuchaliśmy historii Poznania i okolic. Mięliśmy okazję nauczyć się kilkunastu słów gwary poznańskiej. Następną atrakcją były Blubry 6D poznańskie legendy. Bardzo ciekawe miejsce dla dzieci. Gra kolorów, efektów i do tego przesympatyczni ludzie spowodowało, że to miejsce jest idealne na oderwanie się od codzienności.

       Pomimo wysokiej temperatury powietrza wszyscy wróciliśmy z wycieczki w dobrych nastrojach.

        

                               Beata Nowald, Marta Begol, Marta Strelczuk,

       Anna Walczak, Anna Babij

      • ZAKOŃCZENIE ZAJĘĆ JEŹDZIECKICH

      • Ostatnie zajęcia jeździeckie już za nami. Odbyły sięw Stajni Taranty Suchlica. Dzieci spędziły czas na świeżym powietrzu, na końskim grzbiecie, dobrze się bawiąc i ucząc. Później ognisko, pyszne kiełbaski i mnóstwo śmiechu. Na koniec „największa” atrakcja - prowadzanie stajennej maskotki Weszki.

       A teraz oczekiwanie na kolejne zajęcia, które odbędą się już we wrześniu.

       Anna Pyć

      • ŚWIĘTO SZKOŁY

      • Dnia 7 czerwca 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 3 im. Integracji Europejskiej po raz kolejny odbyło się Święto Szkoły pod znakiem Unii Europejskiej. Na początku uroczystości wprowadzone zostały oprócz pocztu sztandarowego szkoły również poczty flagowe państw Unii Europejskiej. Następnie Pani Dyrektor Grażyna Kłysz przywitała całą społeczność szkolną a także zaproszonych gości. Swoją obecności zaszczycili nas: Pan Marek Tatarewicz – przewodniczący Rady Miasta, Pani Helena Rudaniecka i Pan Mariusz Staniszewski radni Rady Miejskiej, przedstawiciele Urzędu Miejskiego Panie Magdalena Przybyłowska i Wanda Żółtek a także dyrektorzy z zaprzyjaźnionych kostrzyńskich szkół, przedszkoli oraz przedstawiciele innych instytucji. Na początku głos zabrała Pani Dyrektor, która przypomniała, że Szkoła Podstawowa nr 3 (wcześniej Gimnazjum nr 2) nosi imię Integracji Europejskiej od początku swojego istnienia czyli od 2001 roku. A Polska stała się członkiem Unii Europejskiej dopiero w 2004 roku. Po części oficjalnej rozpoczęło się radosne świętowanie. Na scenie w piękne słoneczne przedpołudnie, zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły zaczynając od najmłodszych z klas I i II, a kończąc na najstarszych gimnazjalistach. Wystąpił także zaprzyjaźniony z naszą szkołą taneczny zespół Quest, działający pod kierownictwem Pani Eweliny Kostowieckiej. Podczas radosnego świętowania można było również spróbować potraw, które są specjalnością poszczególnych państw członkowskich Unii Europejskiej. Jak zwykle wszyscy świetnie się bawili, wspólnie integrując się ze sobą i przypominając sobie, że już od 15 lat jesteśmy jako Polska członkiem tej niezwykłej wspólnoty jaką jest Unia Europejska.

       Bogata fotorelacja z uroczystości dostępna w galerii.

      • SMERFY DLA PRZEDSZKOLAKÓW

      • Dzieci lubią Smerfy!...więc uczennice ze szkolnego koła teatralnego przygotowały dla maluchów ciekawe, śmieszne, taneczne i przede wszystkim z morałem przedstawienie  ukazujące historię z życia tych niebieskich postaci.

       W piątek 31.05.2019 r. w Bibliotece Miejskiej w Kostrzynie zebrały się przedszkolaki z Przedszkola Stonoga oraz Bajka by ocenić pracę aktorek. Dzieci oglądały z uwagą i zainteresowaniem ale też chętnie włączyły się do zabawy. Występ nagrodzony został gromkimi brawami co było dla młodych aktorów najlepszą pochwałą.

       Anna Pyć

    • HARMONOGRAM ZEBRAŃ Z RODZICAMI

     DATA

     DZIEŃ

     GODZINA

     KLASA

     NUMER SALI

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:00

     1A

     6

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:00

     1B

     5

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:00

     2A

     7

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:00

     2B

     35

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:30

     3A

     7

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:00

     3B

     32

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:00

     4A

     26

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:00

     5A

     36

     08.09.2020

     Wtorek

     17:00

     6A

     2

     08.09.2020

     Wtorek

     17:00

     6B

     31

     08.09.2020

     Wtorek

     17:00

     7A

     44

     08.09.2020

     Wtorek

     17:00

     7B

     42

     08.09.2020

     Wtorek

     17:00

     8A

     45

     08.09.2020

     Wtorek

     17:00

     8B

     24

     08.09.2020

     Wtorek

     17:00

     ODDZIAŁ SPECJALNY

     10