• DZIENNIK ELEKTRONICZNY LIBRUS

• Bardzo prosimy wszystkich rodziców i uczniów o cierpliwość w związku ze spowolnionym funkcjonowaniem dziennika elektronicznego LIBRUS. Po usunięciu problemów technicznych nauczyciele na pewno skontaktują się z rodzicami oraz uczniami.

• OPŁATA ZA OBIADY

• Rodzice, którzy do dnia 26.03.2020 nie zapłacili za obiady uczniów za miesiąc marzec 2020 r. prosimy o uregulowanie zaległej płatności w wysokości 66,00 zł na konto Szkoły Podstawowej Nr 3 nr 13835500090071248220000003.Nadpłata wpłaconej kwoty będzie wyrównana w miesiącu kwiecień 2020r.

• KOMUNIKAT DYREKCJI SZKOŁY

• Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 3 informuje, iż w związku z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej w dniach 12.03 - 13.03. 2020 szkoła zapewnia zajęcia opiekuńcze dla dzieci, którym rodzice nie mogą zapewnić opieki. Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w tych dniach zostają zawieszone.

Od dnia 16.03.2020 szkoła będzie zamknięta do 25.03.2020 ze względu na możliwość rozprzestrzeniania  się koronawirusa.

• KOMUNIKAT

• Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 3 im. Integracji Europejskiej w Kostrzynie nad Odrą informuje, że z dniem 11 marca 2020 roku wprowadzone zostają następujące działania profilaktyczne do odwołania:

1. Zakaz wszystkich zorganizowanych wyjść grupowych.
              2. Odwołanie wszelkich zajęć pozalekcyjnych organizowanych przez szkołę.
              3. Ograniczenie wstępu osób trzecich na teren szkoły
              4. Zachowanie ostrożności i rozwagi w podejmowanych aktywnościach związanych z podróżowaniem dzieci, młodzieży oraz pracowników szkoły.
              5. Zakaz planowania wyjazdów i wycieczek.
              6. Kontrola absencji dzieci i młodzieży oraz pracowników szkoły.
              7. Bieżące monitorowanie zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministra Edukacji Narodowej.
            • POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI

• W czwartek,  5 marca 2020 r.  w Kostrzyńskim Centrum Kultury KRĘGIELNIA odbył się powiatowy etap Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego PRO ARTE. Uczennica kl. IIb Letycja Iwaszko otrzymała wyróżnienie w najmłodszej grupie wiekowej za zaprezentowanie utworu Hanny Niewiadomskiej  „Rogal i bułka”.

Gratulujemy!

• WARSZTATY PRZYRODNICZE

• Do czego są nam potrzebne mokradła?

3 marca 2020r. uczniowie klasy 6a udali się do siedziby Parku Narodowego "Ujście Warty" w Chyrzynie. W tutejszym laboratorium odbyły się warsztaty przyrodnicze pod hasłem "Do czego są nam potrzebne mokradła?". Młodzież  uczestniczyła w dyskusji i pokazach ćwiczeniowych, dotyczących zasobów wody na świecie oraz roli wody w przyrodzie. Każdy uczestnik zajęć wcielił się na chwilę w kropelkę wody, wędrującą między różnymi ogniwami obiegu wody przyrodzie. Uczniowie tworzyli modele terenów podmokłych z gliny i mchu. Eksperymentując, przekonali się jak ważną rolę w krążeniu, magazynowaniu i oczyszczaniu wody pełnią mokradła. "Świat mokradeł" z całym bogactwem  jego mieszkańców, okazał się fascynujący i niezbędny do właściwego funkcjonowania przyrody i człowieka.

Anna Borecka, ElżbietaWierzbicka

• STAJENNA WYPRAWA

• Cóż to była za sobota.29.02.20 r., najmłodsza grupa uczniów z koła jeździeckiego wybrała się na zajęcia w terenie. Dla niektórych dzieci był to pierwszy kontakt z końmi, wiec wiele wrażeń przysporzyło samo głaskanie koników i zwiedzanie stajni. Każdy uczestnik zasiadł również na końskim grzbiecie i choć na początku w niektórych oczkach czaił się strach to już po chwili wszystkie buzie szeroko się uśmiechały. Dzieci ze swobodą wykonywały ćwiczenia oraz zdobywały wiedzę niezbędną każdemu jeźdźcowi. Na koniec wszyscy  wcielili się w czterokopytne i na polecenie uczyli się chodzić we wszystkich chodach oraz skakać przez przeszkody. Zabawy było co niemiara. Wieczorem zmęczeni ale zadowoleni uczniowie wrócili do domów.

• KONKURS RECYTATORSKI

•  25 lutego odbył się szkolny konkurs recytatorski. Jury, po wysłuchaniu różnorodnego repertuaru w oryginalnych interpretacjach, wyłoniło laureatów, którzy będą nas reprezentowali na Miejskim Konkursie Recytatorskim 2 marca 2020r. w Kostrzyńskim Centrum Kultury w Kręgielni. Są to uczniowie: Stanisław Brożyński (kl. IA); Aleksander Śliwiński  (kl. IB); Letycja i Łucja Iwaszko (kl. IIB); Julia Kusyń (kl. IIIA); Martyna Łakomska i Aneta Pyć ( z kl. VA) ; Nikola Karaszewska (kl. VB) ; Zofia Zięcina ( kl.VIA); Julia Waskin (kl.VIB); Alicja Biegalska (kl.VIIA); Agnieszka Rakowska (kl.VIIB) oraz Nadia Kaczorowska z kl. VIIIB

GRATULUJEMY!

• MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA

• W miesiącach grudzień – luty, w naszej szkole, odbył się  konkurs matematyczny

dla uczniów klas IV - VI „Mistrz Tabliczki Mnożenia”.

CELE KONKURSU:

• rozwijanie zainteresowań matematycznych uczniów
              • inspirowanie do doskonalenia znajomości tabliczki mnożenia
              • stwarzanie uczniom możliwości osiągania sukcesów
              • kształtowanie umiejętności zdrowej rywalizacji i radzenia sobie ze stresem

Uczestnicy mieli okazję wykazać się biegłą znajomością tabliczki mnożenia, wiedzą matematyczną oraz umiejętnością rozwiązywania zadań tekstowych.

Wyniki:

2. MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA – Czarnecki Patryk – 15 pkt
              3. Waskin Julia – 12 pkt
              4. Frąckowiak Jakub – 12 pkt

Wszystkim serdecznie gratulujemy wiedzy oraz sprawnego liczenia i zyczymy dalszych sukcesów matematycznych.