• PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

• DNIA 29, 30, 31-03-2022 O GODZINIE 9:00 ODBĘDZIE SIĘ PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

29.03.2022 GODZ: 9:00 JĘZYK POLSKI

30.03.2022 GODZ. 9:00 MATEMATYKA

31.03.2022 GODZ. 9:00 JĘZYK ANGIELSKI, JĘZYK NIEMIECKI

• ZAJĘCIA KONNE

• Sobotnie popołudnie wśród koni. Tak spędzili czas uczniowie koła jeździeckiego. Dla niektórych był to pierwszy, ale nie ostatni kontakt z tymi zwierzętami. Piękna słoneczna pogoda została w pełni wykorzystana na jazdę konną oraz zajęcia przy koniach w stajni. A po intensywnym dniu kiełbaski, słodkości i ognisko. Dzień pełen wrażeń i wielu przyjemności. Dziękujemy właścicielom stajni „Taranty” za możliwość przeprowadzenia zajęć.

Koło Jeździeckie

WIĘCEJ ZDJĘĆ

• Zbiórka dla schronisk

• Bardzo dziękujemy za pomoc i wkład w zbiórkę karmy i akcesoriów dla podopiecznych schronisk w Gorzowie Wlkp. i Ługach Górzyckich. Zebraliśmy mnóstwo przydatnych rzeczy, które z pewnością bardzo przydadzą się przebywającym w tych miejscach czworonogom. Za Wasze otwarte serca i ręce gotowe nieść pomoc ogromne DZIEKUJE!

• GÓRA GROSZA

•

Rusza kolejna edycja GÓRY GROSZA. Każdy z Was może dołączyć do tej niesamowitej inicjatywy i swoim wkładem wesprzeć potrzebujące dzieci. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.

TERMIN ZBIÓRKI w naszej szkole: 1.02.2022r.- 30.04.2022r.

Zebrane monety (tylko polskie nominały) przekażcie do biblioteki.

Pamiętajcie, że jeden grosz znaczy niewiele, ale GÓRA GROSZA jest największa na świecie.

• BIBLIOTECZNE KONKRSY ROZSTRZYGNIĘTE

•

Bajkowi Tropiciele oraz Gang Swojaków. Mnóstwo zaangażowania ze strony  naszych najmłodszych uczniów przyniosło rezultaty. Oto zwycięzcy wyżej wymienionych konkursów.

BAJKOWI TROPICIELE:

I MIEJSCE: Antonina Mączka kl. IIb

II MIEJSE: Zofia Filipowicz kl. Ia

III MIEJSCE: Laura Pulkowska kl. Ia

GANG SWOJAKÓW: Zofia Filipowicz kl. Ia

Wszystkim uczestnikom dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy!

• NOCKA W STAJNI

• Nasze szkolne koło jeździeckie nie próżnuje. Pierwszego dnia ferii grupa dziewcząt spędziła czas na różnych zajęciach w stajni „start” Suchlica. Tym razem skupiłyśmy się na pielęgnacji i  obowiązkach, których jest mnóstwo przy koniach. Były też przyjemności w postaci wieczoru filmowego, smakołyków z czekoladą czy zawodów w skokach na nogach. Jedna z uczennic napisała później:

„Świetnie spędzony czas w super towarzystwie. Wspaniała zabawa w połączeniu z obowiązkami przy koniach. Super wspomnienia ze stajni np. Bitwa na siano. Można zobaczyć pracę ludzi przy koniach, nauczyć się jak z końmi się obchodzić. Poznałam tam dużo nowych osób. Bardzo się cieszę, że miałam okazję tam pojechać. Było bardzo zabawnie i mam nadzieję, że jeszcze kiedyś tam pojadę, ale następnym razem na troszkę dłużej”.

Wszyscy uczestnicy podpisują się pod tymi słowami.

• WIECZÓR W BIBLIOTECE

• Długo wyczekiwany czas na wieczór w bibliotece się ziścił. Przyjemne chwile w gronie koleżanek i kolegi z grupy teatralnej zostaną na długo w pamięci. Gry i zabawy, smaczny posiłek, dyskusje o czytaniu książek stworzyły niesamowity klimat tego wieczornego spotkania. W taki oto sposób nasi aktorzy zakończyli pierwszy semestr swojej ciężkiej, ale owocnej pracy.

• WARSZTATY TEATRALNE

• Po raz kolejny w naszej szkole, ale po raz pierwszy w tym roku odbyły się  warsztaty teatralne prowadzone przez Marcina Pławskiego.

To wyjątkowe wydarzenie dla członków koła  teatralnego, które pozwala rozwijać uzdolnienia artystyczne. Uczniowie kształtowali umiejętność pracy w grupie, pewność siebie i aktywność twórczą. Pokonywali stres, kształtowali własną wrażliwość.

Szaleństwo, ekspresja, gra aktorska, świetna zabawa…było rewelacyjnie!