• Laurki dla Seniorów.

• W maju nasi najmłodsi Uczniowie zrobili kolorowe i zachęcające Laurki dla podopiecznych Domu Seniora w Kostrzynie Nad Odrą.

Celem tej plastycznej akcji było okazanie wdzięczności i doceniania osobom starszym. Dowiedziały się też jak ważna jest empatia w naszym życiu. Dzieci mogły zrozumieć jak wiele znaczą gesty takich spontanicznych i bezinteresownych prezentów.

Brawo Dzieciaki!

• WYCIECZKA DO WROCŁAWIA

• W dniach  5-6 maja klasy 3a, 3b, 4a i reprezentanci klasy 4b wyruszyli na dwudniową wycieczkę do Wrocławia. W stolicy Dolnego Śląska zwiedziliśmy ZOO. Mieliśmy okazję zobaczyć liczne gatunki egzotycznych zwierząt z fascynującym Afrykarium. Odkryliśmy tajemnice wrocławskiego Rynku poszukując setek poukrywanych  krasnali. Nie mogliśmy oderwać oczu od cudnych wytworów ludzkich rąk w Kolejkowie umieszczonym w słynnym wrocławskim Sky Tower. Obejrzeliśmy panoramę  miasta ze statku płynąc rejsem po Odrze. Poznaliśmy najstarszą część Wrocławia z jej historią – Ostrów Tumski. Ostatnim punktem w programie wycieczki było zwiedzanie Stadionu Śląska Wrocław i przejście śladami samego Neymara i Lewandowskiego. Zaliczyliśmy  przed spaniem spacer po urokliwym Parku Południowym. Nocowaliśmy w nowoczesnym hotelu, mieliśmy czas na zakup pamiątek i zintegrowanie się grupy. Opuszczaliśmy Wrocław z żalem, ale pełni wrażeń, zdjęć, filmików i wiadomości.

wych. A.Borecka, M.Ladowska, E.Wierzbicka, B.Nowald

• Zajęcia konne

• Kolejny udany wyjazd jeździecki. Zajęcia z końmi zawsze dają mnóstwo zadowolenia i satysfakcji.          I tak też było tym razem. Przygotowanie wierzchowca do jazdy, przejażdżka, końskie spa to tylko niektóre przyjemności, którymi zajmowali się uczniowie. A popołudniowe ognisko i słodkie pianki bardzo umiliły zakończenie spotkania.

• „Niechaj każdy z nas, zapamięta ten majowy czas, to są ważne święta, dla każdego z nas!”

• „Niechaj każdy z nas, zapamięta ten majowy czas,

to są ważne święta, dla każdego z nas!”

W piątkowe przedpołudnie, 29.04.2022 r., postanowiliśmy wspólnie wyruszyć w historyczną, uczniowską, słowno-muzyczną podróż w przeszłość, aby poznać najważniejsze wydarzenia, które doprowadziły do uchwalenia drugiej na świecie i pierwszej w Europie konstytucji oraz godnie przygotować się do obchodów Świąt Majowych.

Ubrani w uroczysty, galowy strój, z biało-czerwonym, samodzielnie wykonanym kotylionem, umieszczonym z dumą, w górnej części garderoby, czynnie uczestniczyliśmy w apelu, wypełnionym pieśnią i poezją patriotyczną, przygotowanym i zaprezentowanym przez wokalnie i aktorsko uzdolnione koleżanki z naszej szkoły.

Sala gimnastyczna, która uległa biało-czerwonej metamorfozie, dodała nam patriotycznej werwy, zmotywowała do wspólnego śpiewu hymnu państwowego, pieśni patriotycznych, recytacji wierszy, a przede wszystkim, wprowadziła nas w uroczysty i podniosły nastrój.

Ukoronowaniem naszego uczniowskiego, patriotycznego zaangażowania, stał się udział pocztu sztandarowego naszej szkoły, we Mszy Świętej za Ojczyznę, odprawionej w 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Szkolne Obchody Świąt Majowych, potwierdziły, że jesteśmy młodymi, wrażliwymi ludźmi, dla których „Ojczyzna to wielki, zbiorowy obowiązek”, a „Polska, to taka kraina, która w naszych sercach się zaczyna”.

Uczniowie Szkoły Podstawowej

nr 3 im. Integracji Europejskiej

w Kostrzynie nad Odrą

• MAŁA KSIĄŻKA WIELKI CZŁOWIEK

• Uczniowie  pierwszych klas zostali zaproszeni na ciekawe wydarzenie do szkolnej biblioteki. Aktorzy z koła teatralnego specjalnie dla maluchów przygotowali występ „Abecadło”, ukazujące perypetie rozsypanych literek z abecadła. Dzieci poznały tekst wiersza Juliana Tuwima pod wyżej wymienionym tytułem. Następnie mogły powiedzieć dlaczego ważna jest znajomość liter i jakie korzyści wypływają z czytania książek. Uwieńczeniem spotkania było przekazanie każdemu pierwszakowi osobistego egzemplarza książki „Pierwsze abecadło”, co bardzo ucieszyło małych czytelników. Wszyscy uczestnicy zachęceni do czytania i sięgania po lekturę, wrócili zadowoleni na lekcję.

• WARSZTATY LITERACKIE

•

Dnia 20 kwietni dla uczniów  klas IV-VI odbyły się warsztaty literackie przygotowane przez wydawnictwo ZNAK. Klasy IV miały zajęcia z serii książek o Tsatsiki. Dzieci usłyszały fragmenty książki „Tsatsiki i wojna oliwkowa”. Dowiedziały się  wiele ciekawostek dotyczących pobytu głównego bohatera na wakacjach w pięknej Grecji. Poznały przygody i doświadczenia młodego chłopca Tsatsiki i jego koleżanki Alvy.

Klasy V i VI natomiast poznały tajemniczy świat Dawida i Larisy z książki „Antykwariat pod Błękitnym Lustrem”. Niezwykłe tło przygód nastolatków stanowi problematyka popularnonaukowa np. eksperymenty genetyczne czy ekologia. Prowadzący pokazali jakie ciekawostki znajdują się na kartach książki i przedstawili uczniom najciekawsze fragmenty. Na koniec młodzież została zachęcona do sięgania po słowo pisane i zatapiania się w świat różnych pociągających doświadczeń i historii.

• WIELKANOCNY KONKURS

• W kwietniu odbył się konkurs dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 na najpiękniejszą pisankę wielkanocną. Uczniowie wykazali się niesamowitą kreatywnością. Dziękujemy wszystkim za udział w tym wydarzeniu.

Oto zwycięzcy konkursu:

I miejsce- Piotr Malicki z klasy II B