• AKTUALNOŚCI

      • Wizyta Straży Ochrony Kolei

      • W dn. 22 lutego 2023 r. odbyło się spotkanie pracowników Straży Ochrony Kolei z uczniami edukacji wczesnoszkolnej. W ramach kampanii społecznej „Bezpieczny przejazd”, goście z Komendy Straży Ochrony Kolei przeprowadzili prelekcję dla naszych uczniów, której celem było zapoznanie z zasadami bezpiecznego poruszania się na przejazdach kolejowych, w pobliżu torów i na dworcach. Takie spotkania w sposób znaczący rozwijają już od najmłodszych lat postawę odpowiedzialności za bezpieczeństwo własne i innych.

       Każdy, kto kiedykolwiek podróżował pociągiem lub znalazł się na dworcu kolejowym w godzinach wieczornych, powinien wiedzieć, że te miejsca zasługują na szczególną uwagę służb mundurowych. Straż Ochrony Kolei to uzbrojona i umundurowana formacja działająca na obszarze kolejowym, w pociągach i innych pojazdach kolejowych. Jej najważniejszym zadaniem jest ochrona zdrowia i życia, a dodatkowe uprawnienia ułatwiają wykonywanie swoich obowiązków.
        

       Dzieci oprócz wiedzy otrzymały książeczki i broszury informacyjne dotyczące nowych oznakowań na przejazdach kolejowych i zasad postępowania na wypadek zauważenia przeszkody na torach.

        

       Dziękujemy!

      • Twórcze zajęcia w klasie 3a

      • 22 lutego uczniowie z klasy III a na zajęciach z edukacji technicznej bawili się w konstruktorów. Według swoich pomysłów konstruowali  roboty z przyniesionych przez siebie różnych kartonów, rolek, pudełek. Łączyli poszczególne elementy za pomocą taśmy, klejów. Wszyscy wykazali się dużą kreatywnością i w sposób interesujący przedstawili swoje prace. Efekt przedstawiamy poniżej. 

       Anna Babij

      • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

      • 21 lutego 2022 roku w Szkole Podstawowej nr 3 obchodziliśmy Dzień Języka Ojczystego. który został ustanowiony przez UNESCO 17 listopada 1999 roku. Święto to odsyła do tragicznych wydarzeń, rozgrywających się  w Dhace w Bangladeszu. Podczas pokojowej demonstracji 21 lutego 1952 r. zginęło pięciu studentów domagających się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego. Data ta ma nie tylko upamiętniać przywołane wydarzenia, ale także przypominać o różnorodności językowej, o tym iż język to najpotężniejsze narzędzie ochrony i rozwoju wspólnego dziedzictwa kulturowego ludzkości. Z tej okazji uczniowie poznali historię tego święta, obejrzeli animowane filmiki „Błyskawiczne dzieje polszczyzny”, wykonywali plakaty dotyczące polskiej ortografii i frazeologii, którymi ozdobili korytarze szkolne.  Mogli także zmierzyć się z polskimi łamańcami językowymi typu: „Z rozentuzjazmowanego tłumu wyindywidualizował się niezidentyfikowany prestidigitator, który wyimaginował sobie samounicestwienia.” lub „Nie pieprz wieprza pieprzem Pietrze, bo bez pieprzu wieprz jest lepszy.” Wszyscy uczniowie uświadomili sobie, jak ważna jest  w życiu każdego narodu dbałość o język ojczysty.

      • Koncert Lubuskiego Biura Koncertowego "Orfeusz" z Zielonej Góry

      • Dnia 21 lutego odbył się cykliczny koncert z cyklu „W krainie Pani Muzyki”. Tym razem muzycy: pani Alicja Stefańska (prowadząca koncert, instrumenty perkusyjne), pan Szymon Rauchut (gitara elektryczna) i Józef Zatwarnicki (puzon) przygotowali dla  najmłodszych uczniów klas I-III  koncert pt. „Muzyczna ciuchcia, czyli jak muzyka opowiada”. Podczas tego koncertu Muzyka, rytm i słowa wiersza Juliana Tuwima towarzyszyły dzieciom w tej wesołej podróży.

       ..,,Nagle gwizd! Nagle świst! Para buch! Koła w ruch!..."

       Opowieści towarzyszyły motywy muzyczne pochodzące z różnych stron świata, między innymi z  Hiszpanii, Włoch, Austrii, Brazylii, Stanów Zjednoczonych.  

       Dla uczniów klas IV-VIII przeznaczono koncert pt. „Muzyczne pocztówki”, podczas którego starsi odbiorcy sztuki muzycznej wysłuchali utworów pochodzących między innymi z:

       - Hiszpanii – utwór z opery „Carmen”,

       - Włoch –  utwór „Tarantella”,  „Funiculì funiculà”, „Quando quando quando”,

       - Austrii – walc,

       - Brazylii – samba,

       - Stanów Zjednoczonych – „Chattanooga choo choo”.

       Dziękujemy muzykom z Lubuskiego Biura Koncertowego za niesamowite przeżycia.

      • Do czego są nam potrzebne mokradła - warsztaty przyrodnicze

      • Rankiem, 20 lutego 2023 r. uczniowie klasy 6a udali się do siedziby Parku Narodowego "Ujście Warty" w Chyrzynie. W tutejszym laboratorium odbyły się warsztaty przyrodnicze pod hasłem "Do czego są nam potrzebne mokradła?". Młodzież  uczestniczyła w dyskusji i pokazach ćwiczeniowych, dotyczących zasobów wody na świecie oraz roli wody w przyrodzie. Każdy uczestnik zajęć wcielił się na chwilę w kropelkę wody, wędrującą między różnymi ogniwami obiegu wody w przyrodzie. Uczniowie tworzyli modele terenów podmokłych z gliny i mchu. Eksperymentując, przekonali się jak ważną rolę w krążeniu, magazynowaniu i oczyszczaniu wody pełnią mokradła. "Świat mokradeł" z całym bogactwem  jego mieszkańców, okazał się fascynujący i niezbędny do właściwego funkcjonowania przyrody i człowieka.

                                                                                             

       A. Łuczkowska, A. Borecka

      • Dzień Kota

      • Dzień kota to wspaniałe święto, które obchodzimy 17 lutego. Święto to celebruje radość i miłość, jaką  koty  wnoszą do naszego życia. To świetna okazja dla nas wszystkich, aby spędzić trochę więcej czasu z naszymi futrzanymi przyjaciółmi, czy to grając w gry, czy po prostu przytulając się do siebie. Każdego roku w Dzień Kota szanujemy wyjątkową więź między ludźmi i kotami, doceniając ich szczególne cechy i wyrażając, jak wiele dla nas znaczą. Koty są znane jako niezależne stworzenia, które nie zawsze okazują uczucia w tradycyjny sposób, ale kiedy to robią, może to być niesamowicie satysfakcjonujące! Są doskonałymi towarzyszami, którzy zapewniają komfort w trudnych chwilach, a także mnóstwo rozrywki poprzez różne wybryki. Koty pomagają również zmniejszyć poziom stresu.

       Niezależnie od tego czy mamy własnego kota, czy nie musimy pamiętać, że każdy dzień powinien być jak Dzień Kota, ponieważ te niesamowite stworzenia zasługują na cała miłość, jaką możemy im dać!

       Dlatego też w naszej szkole  uczciliśmy ten dzień wykonując gazetkę na temat naszych kocich przyjaciół,  najmłodsi uczniowie przynieśli maskotki oraz wykonali prace plastyczne przedstawiające kociaki.  Światowy Dzień Kota to święto mające na celu podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka.  Na koniec wszyscy chętni uczniowie wzięli udział w zumbie.

       Inicjatorem całej imprezy była p. Agnieszka Chochoł-Waskin, p. Ewelina Sobczak i p. Anna Babij wraz z Samorządem Uczniowskim oraz chłopcy zaangażowani w radiowęzeł.

        

       Samorząd Uczniowski

       z opiekunami

      • Tłusty Czwartek

      • Nadchodzi przez wielu wyczekiwany dzień, w którym wszystkie diety idą w kąt, a my możemy z czystym sumieniem oddać się słodkiej rozpuście w postaci pączków. Smacznego!

      • Nauka plecenia uwiązów

      • Pełne skupienie i zaangażowanie… ✂️😉Linki, karabińczyki i  trytytki poszły w ruch.
       Nasi młodzi jeźdźcy samodzielnie przygotowali swoje pierwsze własne uwiązy😁 Teraz każdy będzie mógł ćwiczyć bezpieczny węzęł tak przydatny przy uwiązywaniu koni w stajni🐴💪

      • Walentynki

      • Obchodzony 14 lutego Dzień św. Walentego stał się częścią polskiej tradycji. Tego dnia nawet najbardziej nieśmiali decydują się na wysłanie walentynkowych kartek. Zwyczaj przyjął się również w naszej szkole.

       Jak co roku Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami: p. Eweliną Sobczak, p. Agnieszką Chochoł-Waskin i p. Anną Babij przy ogromnym wsparciu p. Sandry Ginter zorganizował Walentynkową pocztę. Ponadto przygotował gazetkę okolicznościową.

       Na korytarzach można było zaobserwować wzmożoną ilość czerwieni. To dlatego, że prawie każdy uczeń miał na sobie jakiś element ubioru w czerwonym kolorze. 

       Uczniowie z całą pewnością zapamietają Walentynki jako bardzo udany dzień.

        

       Samorząd Uczniowski

    • HARMONOGRAM ZEBRAŃ Z RODZICAMI

     DATA

     DZIEŃ

     GODZINA

     KLASA

     NUMER SALI

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:00

     1A

     6

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:00

     1B

     5

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:00

     2A

     7

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:00

     2B

     35

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:30

     3A

     7

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:00

     3B

     32

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:00

     4A

     26

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:00

     5A

     36

     08.09.2020

     Wtorek

     17:00

     6A

     2

     08.09.2020

     Wtorek

     17:00

     6B

     31

     08.09.2020

     Wtorek

     17:00

     7A

     44

     08.09.2020

     Wtorek

     17:00

     7B

     42

     08.09.2020

     Wtorek

     17:00

     8A

     45

     08.09.2020

     Wtorek

     17:00

     8B

     24

     08.09.2020

     Wtorek

     17:00

     ODDZIAŁ SPECJALNY

     10