• AKTUALNOŚCI

      • Dzień Nauczyciela w naszej szkole

      • Dnia 13 października 2023r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Tego dnia przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego częstowali wszystkich pracowników szkoły słodkim poczęstunkiem oraz wręczali kartki wykonane przez uczniów naszej szkoły. Dodatkowo na tablicach szkolnych korytarzy, zawisły prace konkursowe, które przedstawiały najsympatyczniejsze osoby ze szkoły. Każdy mógł odnaleźć swoją podobiznę na portretach. Uśmiechom tego dnia nie było końca!

        

       Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

       Anna Babij

       Ewelina Sobczak

      • Dzień Nauczyciela

      • Dnia 14 października obchodziliśmy Dzień Nauczyciela, jedno z najważniejszych świąt w kalendarzu szkolnym. To dzień, w którym uczniowie, rodzice i społeczność jako całość okazują wdzięczność swoim nauczycielom za ich poświęcenie, pracę i zaangażowanie w kształtowanie przyszłości młodego pokolenia. To także doskonała okazja do refleksji nad rolą nauczyciela w społeczeństwie i znaczeniem edukacji w naszym życiu.

       Historia Dnia Nauczyciela sięga roku 1945, kiedy to w Polsce ustanowiono to święto na mocy dekretu Ministra Oświaty. Data 14 października została wybrana nieprzypadkowo – to dzień urodzin Jana Amosa Komeńskiego, wielkiego pedagoga i teoretyka edukacji, który w XVII wieku sformułował nowatorskie idee na temat nauczania. Jego prace, takie jak "Wielka Dydaktyka" czy "Labirynt Świata i Raj Serca" nadal stanowią inspirację dla nauczycieli na całym świecie.

       Dzień Nauczyciela to nie tylko okazja do obdarowywania kwiatami ale przede wszystkim dzień refleksji nad ważną rolą, jaką odgrywają nauczyciele w naszym życiu. To oni kształtują umysły, rozwijają talenty i przekazują wartości młodym pokoleniom. To również nauczyciele są często pierwszymi osobami poza rodziną, które wprowadzają dzieci w świat wiedzy i kultury.

       Warto podkreślić, że rola nauczyciela jest trudna i wymagająca. To oni pracują nad rozwojem kompetencji społecznych i intelektualnych swoich uczniów, jednocześnie dostosowując się do różnorodnych potrzeb i zdolności każdego ucznia. Dzięki nauczycielom młodzi ludzie zdobywają wiedzę, uczą się rozwiązywać problemy, rozwijają swoje zainteresowania i pasje. To dzięki nauczycielom przekazywana jest kultura, historia i wartości społeczne.

        Dlatego warto docenić pracę nauczycieli i okazać im szacunek i wsparcie.

       Wszystkim nauczycielom składamy serdeczne życzenia zdrowia, sukcesów zawodowych i nieustającego zapału w pracy na rzecz edukacji. Dziękujemy za Waszą trudną i szlachetną misję kształtowania młodych umysłów. Szanujemy Waszą pracę i doceniamy Wasz wkład w rozwijanie potencjału każdego ucznia. Szczęśliwego Dnia Nauczyciela!

        

                                                                                                      Samorząd Uczniowski

      • Orientuj się w przyrodzie

      • 9 października uczniowie klas 4, wraz z opiekunami udali się do siedziby Parku Narodowego "Ujście Warty" w Chyrzynie.  Dzieci uczestniczyły w warsztatach laboratoryjno-terenowych, pozwalających doskonalić umiejętność określania kierunków geograficznych, orientacji w terenie, posługiwania się kompasem i mapą oraz  przewidywania pogody.

       Czwartoklasiści samodzielnie wykonywali własne kompasy i poszukiwali skarbów przyrodniczych, według wskazówek zawartych w instrukcji. Musieli wykazać się umiejętnością określania kierunków geograficznych i wyznaczania azymutu. Przy okazji dokonywali taśmą mierniczą pomiaru obwodu pni drzew i wcielili się w role wnikliwych obserwatorów przyrody.

       Uczniowie udali się także na spacer ścieżką przyrodniczą "Mokradła", gdzie przy użyciu lornetek i lup obserwowali przelatujące ptaki, gniazdo remiza, jemiołę na topoli, liście pokrzywy i wiele innych ciekawych obiektów przyrodniczych. Widzieli zgryzy i nory bobrów oraz zadziwili się zapachem szyszek chmielu i wysokością trzciny pospolitej.

       Udział w warsztatach pozwolił wzbogacić wiedzę i umiejętności młodych przyrodników oraz zachwycić się pięknem i różnorodnością otaczającej nas natury.

      • Świetlicowy zawrót głowy!

      • Miesiące wrzesień i październik były bardzo pracowite dla naszych Świetliczaków. Nie zabrakło rozwijania fantazji, kreatywności, zabawy i nauki. W pierwszych dniach zrobiliśmy "Drzewko z liściastymi wizytówkami". Nauczyciele ze świetlicy mieli ułatwienie przy zapamiętywaniu imion Dzieci. Wykonaliśmy również " Pusheenowe biuro"- Dzieci w ramach zabawy i pracy plastycznej mogły poznać zasady bezpiecznego poruszania się w sieci Internetowej. Poznaliśmy również nowe przysłowie: " Ziarnko do ziarnka, a uzbiera się miarka." W ramach tego wykonaliśmy skarbonki z recyklingu. Nauka oszczędzania i ekologii w jednym. W Dniu Królika Dzieci wykonały króliczki z papieru i skrawków materiału- nauczyliśmy się wtedy czym jest praca typu: collage. W Październiku poznaliśmy tajniki zdrowego stylu życia dzięki układance "Piramida zdrowego żywienia". Okazała się świetną zabawą i przyjemną nauką dla starszych i młodszych Uczniów. Kolejne miesiące zapowiadają się równie owocnie. Zachęcamy do zetknięcia w galerię.

       Nauczyciele świetlicy.

      • Dyskoteka

      • Dyskoteka szkolna z okazji Otrzęsin oraz Dnia Chłopaka odbyła się w czwartek, 28 września 2023 roku, w naszej szkolnej sali gimnastycznej. Wydarzenie to okazało się prawdziwym hitem wśród uczniów.

       Otrzęsiny:

       Otrzęsiny, tradycyjnie przeznaczone dla pierwszoklasistów, były pełne śmiechu i zabawy.

       Dzień Chłopaka:

       Dyskoteka była również okazją do świętowania Dnia Chłopaka. Dziewczyny przygotowały niespodzianki i życzenia dla chłopców, co dodatkowo umiliło im ten dzień.

       Zabawa i Muzyka:

       Radiowęzeł zapewnił świetną muzykę, która skłoniła uczniów do tańca do późnych godzin wieczornych. Światła dyskotekowe i kolorowe efekty wizualne stworzyły niesamowitą atmosferę na parkiecie.

       Dyskoteka szkolna z okazji Otrzęsin i Dnia Chłopaka była niezapomnianym wydarzeniem. Uczniowie świetnie się bawili, integrowali i celebrowali te ważne dni. Wydarzenie to z pewnością zostanie w pamięci wszystkich uczestników na długo.

       Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tej fantastycznej imprezy!

        

       Samorząd Uczniowski

    • HARMONOGRAM ZEBRAŃ Z RODZICAMI

     DATA

     DZIEŃ

     GODZINA

     KLASA

     NUMER SALI

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:00

     1A

     6

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:00

     1B

     5

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:00

     2A

     7

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:00

     2B

     35

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:30

     3A

     7

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:00

     3B

     32

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:00

     4A

     26

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:00

     5A

     36

     08.09.2020

     Wtorek

     17:00

     6A

     2

     08.09.2020

     Wtorek

     17:00

     6B

     31

     08.09.2020

     Wtorek

     17:00

     7A

     44

     08.09.2020

     Wtorek

     17:00

     7B

     42

     08.09.2020

     Wtorek

     17:00

     8A

     45

     08.09.2020

     Wtorek

     17:00

     8B

     24

     08.09.2020

     Wtorek

     17:00

     ODDZIAŁ SPECJALNY

     10