• AKTUALNOŚCI

      • Wiosna w świetlicy szkolnej

      • Wiosna w świetlicy szkolnej tym razem zachwyca kolorami tęczy. Dzieci wykonywały prace plastyczne bazując na tych barwach, a Ich pomysłowość nie miała końca.

       W Dzień Dinozaura poznaliśmy skomplikowane nazwy tych prehistorycznych gadów i stworzyliśmy prace wzorując się na rozmaitych zwierzęcych kształtkach.

       Obowiązkowo stworzyliśmy portrety "Pani Wiosny", a jedna z uczennic postarała się by portret ten był nie tylko piękny, ale i wielkością przypominał dziewczynki z naszej świetlicy!

       Poznaliśmy różne przysłowia między innymi "Jedna jaskółka wiosny nie czyni". Uczniowie postarali się stworzyć wtedy tak dużą ilość jaskółek z papieru, że wiosna po prostu musiała szybko nadejść!

       Mogliśmy również wykonać tulipany rysowane pastelami i ozdobić nimi naszą salę. Uczniowie jak zawsze przyłożyli się do swoich prac ciesząc się ze swoich osiągnięć, a nam dając możliwość podziwiania tych dzieł.

       Niedługo wakacje, ale zanim to nastąpi będziemy dalej tworzyć piękne prace, którymi niedługo się podzielimy.

       Wychowawcy świetlicy.

      • "Przestrzeń przyjazna ptakom" - laureaci

      • Drużyna SP 3 wśród laureatów konkursu ornitologicznego "Przestrzeń przyjazna ptakom"

       8 kwietnia w Słońsku odbył się finałowy etap konkursu ornitologicznego pt. "Przestrzeń przyjazna ptakom". Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Maciej Kamiński, Bartosz Gogoliński oraz Karol Smętkowski.

       Od grudnia do marca uczniowie pracowali metodą projektu. Na wyznaczonym terenie, w obrębie Drzewic dokonali inwentaryzacji ptasich schronień i stołówek. Zebrane wyniki obserwacji opracowali w postaci wykresów, analiz oraz dokumentacji fotograficznej.

       Kolejnym zadaniem było rozpoznanie, czy teren naszej szkoły jest miejscem przyjaznym ptakom.

       Uczniowie znaleźli korzystne dla ptaków elementy i cechy krajobrazu szkolnego podwórka. Zaobserwowali także wiele zagrożeń i niedogodności dla latających kręgowców. Uczestnicy konkursu zaprojektowali zmiany, które mogłyby uatrakcyjnić otoczenie naszej szkoły dla ptaków.

       Wszystkie swoje obserwacje i propozycje zmian zamieścili na planach naszej szkoły. Następnie wykonali prezentację multimedialną, zawierającą wszystkie wyniki badań i obserwacji oraz wnioski i dokumentację fotograficzną.

       Ostatnim zadaniem ósmoklasistów, było zaprezentowanie swojej pracy jury i pozostałym uczestnikom konkursu.

       Drużyna SP 3 konkurując z reprezentantami 10 innych szkół województwa lubuskiego, doskonale poradziła sobie z wytyczonymi zadaniami i zajęła zaszczytne III miejsce. Tym samym nasi ósmoklasiści uzyskali tytuł laureata tegorocznej edycji konkursu ornitologicznego.

       Gratulujemy!

       Poniżej można zapoznać się z prezentacją "Przestrzeń przyjazna ptakom", przygotowaną przez uczniów naszej szkoły.

       Przestrzeń Przyjazna Ptakom - prezentacja

      • Musical Piotruś Pan

      • Dnia 10 kwietnia 2024r. w ramach naszej szkolnej działalności kulturalnej, uczniowie z klas I-III wraz z nauczycielami udała się na wycieczkę do lokalnej  KCK (Kręgielnia), gdzie mieliśmy okazję obejrzeć musical "Piotruś Pan".

       Po dotarciu na miejsce, uczniowie, pełni ekscytacji i ciekawości, zaczęli odkrywać atmosferę tego magicznego miejsca. Wnętrze zachwycało bogatymi dekoracjami nawiązującymi do świata Nibylandii.

       Spektakl rozpoczął się pełnym wigoru wstępem muzycznym, który od razu wciągnął nas w świat fantazji i przygód. Aktorzy wspaniale wcielili się w role znanych nam postaci, takich jak Piotruś Pan, Wendy, Książę Karol, czy Kapitan Hak. Ich talent aktorski i wokalny sprawił, że historia o chłopcu, który nie chciał dorastać, ożyła przed naszymi oczami w sposób niezwykle barwny i emocjonujący.

       Podczas trwania musicalu mogliśmy podziwiać nie tylko znakomite wykonanie artystyczne, ale również bogactwo scenografii oraz efekty specjalne, które dodawały spektaklowi niepowtarzalnego uroku. Muzyka, taniec i dialogi splatały się w harmonijną całość, wywołując u naszych uczniów nie tylko uśmiech na twarzach, ale również refleksję nad tematem wiecznej młodości i tęsknotą za beztroskimi chwilami dzieciństwa.

       Po zakończeniu spektaklu mieliśmy okazję porozmawiać z uczniami na temat ich wrażeń. Wszyscy wyrazili swoje zachwycenie i podziw dla profesjonalizmu aktorów oraz zaangażowania całej ekipy technicznej.

       Po tak udanym, pełnym wrażeń i emocji spektaklu wróciliśmy do szkoły z uśmiechami na twarzach i bogatsi o nowe doświadczenia teatralne. Wyjście do kręgielni na musical "Piotruś Pan" było nie tylko formą rozrywki, ale również cenną lekcją kultury i sztuki dla naszych uczniów.

        

                                                                                                                 uczniowie I-III

                                                                                                                 z opiekunami

      • Dzień Bez Plecaka

      • Samorząd Uczniowski zaprasza wszystkich do udziału w “Dniu bez plecaka”. Wydarzenie odbędzie się w ten piątek, 12 kwietnia. Tego dnia przyjdź z wyjątkowym i nieoczywistym “plecakiem”. Zamieniamy standardowy plecak, torbę na …. … i tu wasza wyobraźnia nie zna granic!?

       Ps. Do akcji zachęcamy również nauczycieli!

      • Koncert

      • Kwietniowy koncert przygotowany przez Lubuskie Biuro Koncertowe nosił tytuły ,,Z zakamarków orkiestry symfonicznej - tuba i harfa” oraz ,,Neptun i Smutniczka, czyli jak tuba z harfą rozmawiała”. Skierowany był on do uczniów klas IV-VIII i I-III . Dzięki temu wydarzeniu, uczniowie mogli ponownie przenieść się w świat wyobraźni odkrywając przy tym tajemnice dwóch wyjątkowych instrumentów: tuby- symbolizującej potężną siłe,oraz harfy- emanującej subtelnością.. Wyjątkowe doświadczenie z pewnością pozostawiło niezapomniane wrażenie na uczestnikach koncertu. Ciekawe, co przyniesie kolejne muzyczne spotkanie….

      • „Wehikułem czasu do epoki średniowiecza, czyli żywa lekcja historii w klasie IV a”

      •             Poniedziałkowa lekcja historii, 11 marca, na długo pozostanie w naszej pamięci. W tym dniu, zajęcia w gabinecie nr 35,  zaszczycił swoją obecnością, pasjonat historii, członek grupy rekonstrukcyjnej, kaletnik, p. Bartosz Sabat.

                   Niezwykły, tak wyczekiwany przez nas  gość, wyposażony w strój rodem z wczesnego średniowiecza, elementy uzbrojenia woja, skórzane przedmioty codziennego użytku, a przede wszystkim ogromny zasób wiedzy, poczucie humoru i uśmiech na twarzy, zabrał nasz zespół klasowy w podróż, w trakcie której wszyscy poczuliśmy oddech dawnych czasów. Nasza aktywność i zaangażowanie, potwierdziły słowa, że można się uczyć także poprzez zabawę. Słysząc dzwonek kończący lekcję i nasze spotkanie, nie mogliśmy uwierzyć, że minęło już 45 minut.

                   Na zakończenie naszej historycznej podróży, zostaliśmy mile zaskoczeni kolejną niespodzianką i obdarowani skórzanymi breloczkami, które będą nam przypominać niezwykłą lekcję.

                   Dziękując za niezwykłe, historyczne przeżycia, pożegnaliśmy się z p. Bartoszem Sabatem radosnym: Do zobaczenia!

        

                                          

                                                                                                      Z historyczno – podróżniczym

                                                                                                                 pozdrowieniem

                                                                                                             uczniowie klasy IV a

      • Rozstrzygnięcie Konkursu Wielkanocnego

      • Dnia 22 marca 2024 r. nastąpiło rozstrzygnięcie Konkursu Wielkanocnego

       Konkurs miał na celu pielęgnowanie tradycji związanymi ze Świętami Wielkanocnymi, rozwijanie dziecięcej wyobraźni i pomysłowości oraz promowanie ich twórczości i estetyki. Dzieci wraz z członkami rodziny stworzyły wspaniałe prace plastyczne, które zostały zaprezentowane na wystawie w szkolnym holu. Spośród 34 nadesłanych prac, wszystkie cechowały się wysokim poziomem wykonania oraz widoczną kreatywnością. Komisja miała trudny wybór, ponieważ wszystkie prace były piękne, oryginalne i starannie wykonane.

       Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za ich zaangażowanie, kreatywność i indywidualne podejście do tworzenia. Serdeczne podziękowania kierujemy również do rodziców za  pomoc w dostarczeniu prac oraz firmie Arctic Paper za ufundowanie nagród jak również tym, którzy chcieli pozostać anonimowi.

       Gratulujemy wszystkim uczniom za ich wyjątkowe osiągnięcia!

        

       Z poważaniem,

       Samorząd Uczniowski

      • Wspólnie uczciliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

      •                 01.03.2024 r., w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, ortograficznie i plastycznie, uczciliśmy tych, którzy niezłomnie bronili tego co najcenniejsze, czyli wolności i niepodległości.

                W niezwykle podniosłej atmosferze, wykazaliśmy się ogromną wiedzą o Żołnierzach Wyklętych, umiejętnościami z zakresu ortografii, a na brystolu pozostawiliśmy, wyraz swojego kolejnego, plastycznego, często skrywanego talentu, czasowej wyobraźni, a przede wszystkim, wzorowej postawy młodego patrioty.

                Każdemu z nas, uczestnikom konkursu, od początku przyświecało motto „Historia to nasz zbiorowy obowiązek”, a ponieważ sami ją tworzymy, nie możemy zapomnieć, że „Historia jest nauczycielką życia”.

        

        

                                                                         Z patriotycznym pozdrowieniem,

                                                                                   uczestnicy konkursu

                                                                „ Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”

      • Wspólnie, barwnie i wesoło przywitaliśmy wiosnę! „Europonalia, czyli wiosenne, uczniowskie kroki w europejskie progi”

      •         W piątkowe przedpołudnie, 22  marca, z głośnym, uczniowskim, europejskim przytupem, wspólnie przywitaliśmy wiosnę, tak wyczekiwaną przez wszystkich porę roku.

                   W tym dniu, kolejny już raz, Europa, w szczególny sposób, wkroczyła w mury naszej szkoły, w ramach VIII edycji zabawy - turnieju pod hasłem „Europonalia”. Od godzin porannych, sale lekcyjne, korytarze, salę gimnastyczną, wypełnił korowód barw europejskich, nasączonych muzyką, ciekawostkami i pysznymi frykasami, rodem z piętnastu państw Starego Kontynentu. Europejski festiwal kreatywności, inspiracji, a przede wszystkim integracji, spowodował, że zimowe zmęczenie opuściło nas wszystkich, samopoczucie uległo radykalnej poprawie, a na ustach każdego z nas pojawił się uśmiech. 

                   Chcąc wzmocnić pozytywny, radosny nastrój, zmieniliśmy swoje klasowe oblicze, wcielając się w mieszkańców zjednoczonej Europy. Na salę gimnastyczną, która w tym dniu stała się centrum europejskiego dowodzenia, wkroczyliśmy pełni wigoru, prezentując garderobę, nawiązującą kolorystycznie, do wylosowanego państwa. Po krótkim, wiosennym powitaniu, wspólnie, w zespołach klasowych, poruszyliśmy nasze szare komórki, uczestnicząc w zabawie pod hasłem : „Europo, ja to wiem!”. Rozwiązując zagadki, odpowiadając na pytania zawarte w quizach pt. „Europejskie rozmaitości” oraz „W podróży po Europie, czyli turystyczne atrakcje na Starym Kontynencie”, potwierdziliśmy ogromny zasób wiedzy, o państwach naszego kontynentu i pełne kwalifikacje, do wypełnienia zadań młodego przewodnika, w trakcie podróży po krajach Unii Europejskiej.

                   Olbrzymią dozę pozytywnych emocji, wywołały europejskie rozgrywki sportowe pod hasłem „W europejskim ciele, europejski zdrowy duch”, profesjonalnie przeprowadzone przez nauczycieli wychowania fizycznego,  p. Arkadiusza Nowaka, p. Łukasza Dorniaka oraz p. Adriana Kłodawskiego. Uczestnicząc w europejskim torze przeszkód, aktywnie mogliśmy sprawdzić naszą kondycję, a przede wszystkim zadbać o zdrowie.

                   Po europejskiej, barwnej, w pełni zintegrowanej zabawie, wręczyliśmy gospodarzom poszczególnych klas, okolicznościowe dyplomy, będące podziękowaniem za czynny udział w realizacji projektu, a następnie zaprosiliśmy wszystkich do „wyginania śmiało ciała”, w ramach europejskiej zumby.

                   Wspaniała, europejska zabawa, wypełniła po brzegi nasze serca, wzbogaciła naszą wiedzę, wykształciła nowe umiejętności i wprowadziła nas w wiosenny nastrój. Każdy z nas, swoim zaangażowaniem potwierdził, że przypływ energii, zastrzyk uśmiechu, może stać się lekiem na wszystkie uczniowskie bolączki i trudności.

                                                                              Z europejsko-wiosennym pozdrowieniem

                                                                                           członkowie SKE „Euromagnes”

                                                                                         z opiekunem

      • WYJŚCIE DO TEATRU

      • „Projekt Mickiewicz” Narodowego Teatru Edukacji- nietypowy konkurs w pewnym muzeum pozwolił poznać  naszej szkolnej młodzieży najpiękniejsze fragmenty twórczości Adama Mickiewicza min. koncertu Wojskiego, „Pani Twardowskiej” czy „Powrót Taty”. Dzieła wieszcza przedstawione były w sposób umożliwiający „ młodemu człowiekowi odkrycia ich piękna i głębi”. Całość dopełniła ciekawa scenografia i trzymająca w napięciu muzyka. Występ okraszony był dobrym humorem i wybitną grą aktorską. Spektakl bardzo podobał się odbiorcom. Była to interesująca lekcja literatury.

      • WIECZÓR W BIBLIOTECE

      • Szkoła to nie tylko nauka, ale też świetna zabawa i miejsce, w którym można miło spędzić czas.  W takiej atmosferze przebiegało spotkanie dziewcząt z koła teatralnego. Smaczne jedzenie, towarzyszące temu pogaduchy oraz zabawy były miłym akcentem tego wieczoru. A trzeba wam wiedzieć, że taki wyjątkowy wieczór może być tylko raz w roku🧹🎭

      • SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

      • 25 marca 2024 r. odbyły się szkolne eliminacje LKA-recytacja. Do konkursu przystąpiło 20 uczniów. Młodzi recytatorzy z zaangażowaniem i przejęciem przedstawiali przygotowane przez siebie utwory. Zmagania z trudną sztuką recytacji oceniało Jury w składzie: Aleksandra Samborska- Jakubiec, Katarzyna Błaszczyk oraz Robert Wojtczak. Komisja konkursowa wyłoniła następujących laureatów:

       KAT.I-III:
       Wiktoria Brożyńska kl.2 a
       Oliwia Kupisz kl.3a
       Pola Tracz kl.3a
       Leon Biliński kl.3b

       KAT. IV-VI:
       Szymon Gościniak kl.4a
       Maja Jakubowska kl.6a
       Letycja Iwaszko kl.6b
       Łucja Iwaszko kl.6b

       Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, a zwycięzcy nagrody książkowe. 

       Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

      • Dziewczyny z SP 3 najlepsze w koszykówce!

      • W zawodach udział wzięło siedem zespołów powiatu gorzowskiego. Mecze rozgrywane były w hali SP 1 w Kostrzynie nad Odrą. Świetna postawa naszego zespołu pozwoliła zająć 1 miejsce w grupie. W meczach o medale uczennice SP 3  również zaprezentowały wysoki poziom wygrywając swoje mecze. 

        

       Klasyfikacja końcowa turnieju: 

       1.SP 3 Kostrzyn  nad Odrą 

       2. SP 1 Kostrzyn nad Odrą 

       3. SP Lubiszyn 

       4.SP Dąbroszyn

       5.SP Bogdaniec 

       6. SP 4 Kostrzyn nad Odrą 

       7. SP 2 Witnica 

        

       Skład zespołu: 

       1. Elena Sobkowska

       2. Zosia Żygielewicz

       3.Emilia Michalak

       4.Hanna Żmijewska

       5. Wiktoria Żylewska

       6. Julia Siadak

       7. Anna Donke

       8. Inez Bekier

       9. Ewelina Kaczan

       10. Adrianna Wojtasiak

        

       Opiekunowie zespołu: 

       Arkadiusz Nowak  i  Adrian Kłodawski 

      • Kolejny sukces naszego ucznia!

      • 14 marca 2024r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Kłodawie odbyły się eliminacje do finału wojewódzkiego Lubuskich Konfrontacji Artystycznych w kategorii INSTRUMENTALIŚCI. Naszą szkołę reprezentował Aleksander Śliwiński, uczeń klasy 5b. Aleksander otrzymał tytuł laureata oraz przepustkę do finału. To już ostatni etap, cieszymy się ogromnie i trzymamy kciuki.

      • KOSZYKÓWKA 3x3 MISTRZOSTWA POWIATU!

      • Dnia 8 marca 2024. w sali SP 3 w Kostrzynie nad Odrą rozegrany został turniej w ramach Powiatowej Spartakiady Młodzieży w koszykówce 3x3 chłopców.  Do turnieju przystąpili uczniowie urodzeni w roku 2009-2010.  
       Warto nadmienić że koszykówka 3x3 włączona została do programu igrzysk olimpijskich w 2017 roku. 
       Do rozgrywek  przystąpiło 5 drużyn z powiatu gorzowskiego.Gra toczyła się na jeden kosz na połowie boiska. W meczu udział brało 3 zawodników plus jeden rezerwowy.  
       Uczniowie wszystkich drużyn zaprezentowali wysoki poziom sportowy i postawę „fair play”, za co należą się wielkie brawa. 
       Nie było mowy o nudzie. Mecze były krótkie rozgrywane systemem „każdy z każdym”. Gra toczyła się siedem minut lub do momentu, gdy jedna z drużyn zdobędzie 15 punktów. Akcje przebiegały szybko, więc nie było dużo czasu na ustawianie skomplikowanych zagrywek. Było za to więcej pojedynków, rzutów z dystansu czy prób wdarcia się pod kosz.  
        

       Wręczenia pucharów, dyplomów i medali dokonała Dyrektor  SP nr 3 w Kostrzynie nad Odrą Grażyna Kłysz oraz Małgorzata Mierkiewicz reprezentująca Starostwo Powiatowe. 

       Klasyfikacja turnieju: 
       1. SP w Kłodawie 
       2. SP 3 w Kostrzynie nad Odrą 
       3. SP 1 w Kostrzynie nad Odrą 
       4. SP 1 w Witnicy 
       5. SP w Dąbroszynie 

       Reprezentacja szkoły wystąpiła w składzie : 
       1. Krystian Orzechowski 
       2. Maciej Karnicki 
       3. Fabian Kaznowski 
       4. Piotr Sadło 

      • Koncert Lubuskiego Biura Koncertowego był świetny!

      • 11.03.2024r odbył się w naszej szkole koncert z cyklu ,,W krainie Pani Muzyki” zatytułowany ,,Muzyczny galimatias-czyli grające rury, piły i patelnie”. Cóż to było za zdziwienie, kiedy uczniowie zobaczyli ,,ekipę remontową,ze zwykłymi przedmiotami, które stały się niezwykłymi instrumentami. Była to wyjątkowo muzykalna ekipa ze znanymi już dzieciom instrumentami tylko w nieco innym wydaniu. Był grający szpadel, patelnia, rury, rurki, dmuchana piłka grająca niczym dudy, piła wdzięcznie się wyginająca i pięknie brzmiąca. Okazało się, ze można grać na rurach, patelni, szpadlu i pile. I że takie instrumenty w dłoniach profesjonalnych muzyków mają piękne brzmienie.

      • DZIEŃ KOBIET

      • 8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet – na stałe wpisał się do szkolnego kalendarza. Co roku z okazji tego sympatycznego marcowego święta w naszej szkole pojawiają się kwiaty, życzenia i drobne upominki dla małych i tych większych kobiet. Dodatkowo wszystkie małe i duże kobietki, które zdecydowały się uczcić ten dzień, przychodząc z koroną na głowie, zostały zwolnione z odpytywania . Każda klasa świętowała Ten dzień na swój sposób, a klasowe samorządy prześcigały się w pomysłach na atrakcyjny sposób spędzenia Dnia Kobiet. Był to czas pełen uśmiechów, szczęścia i wzajemnego szacunku. Poprzez drobne gesty i integracje, udało się stworzyć wyjątkową atmosferę, która z pewnością zostanie zapamiętana na długo. Drogie Panie, miłe Koleżanki –pamiętajcie, że jesteście ważną i cenioną częścią naszej szkolnej społeczności, a Wasza obecność i wkład są nieocenione. Cieszymy się, że możemy nawzajem i razem świętować sukcesy.

       Wszystkiego najlepszego!

       Samorząd Uczniowski oraz Opiekunowie

   • HARMONOGRAM ZEBRAŃ Z RODZICAMI

    DATA

    DZIEŃ

    GODZINA

    KLASA

    NUMER SALI

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    1A

    6

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    1B

    5

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    2A

    7

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    2B

    35

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:30

    3A

    7

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    3B

    32

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    4A

    26

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    5A

    36

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    6A

    2

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    6B

    31

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    7A

    44

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    7B

    42

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    8A

    45

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    8B

    24

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    ODDZIAŁ SPECJALNY

    10