• AKTUALNOŚCI

      • Laboratoria Przyszłości

      • Podczas zajęć informatyki uczniowie mieli okazję skorzystać z okularów VR pozyskanych z programu laboratoria przyszłości. #LaboratoriaPrzyszłości

      • Stroik bożonarodzeniowy

      • Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż….

       Stroik świąteczny to obowiązkowa ozdoba wigilijnego stołu. Uczniowie klasy 3b w poniedziałek spróbowali swoich sił i własnoręcznie wykonali stroiki. Zajęcia odbyły się w miłej i świątecznej atmosferze. Trzecioklasiści wykazali się niezwykłą wyobraźnią i kreatywnością, w efekcie czego powstały oryginalne i niepowtarzalne dekoracje bożonarodzeniowe. Każde dziecko wykonało swój stroik wykorzystując do niego żywe gałązki igliwia, suszone owoce a także inne ozdoby. Stroiki wykonane przez dzieci będą gościły na ich stołach podczas świątecznych dni. 

       SZCZĘŚLIWYCH, RADOSNYCH ŚWIĄT życzą uczniowie klasy 3b

      • Koncert Świąteczny

      • Piątkowy wieczór niewątpliwie na długo pozostanie w pamięci naszej społeczności szkolnej.  Od samego rana wyczuwało się w powietrzu, że ten dzień będzie się różnił od innych, że będzie niezwykły…Zapach świerkowych gałązek, lukrowych pierników, wprowadzał nas w świąteczny klimat. Trwały jeszcze próby, ustawiano krzesła i stoły. Zostały wystawione stroiki, ozdoby świąteczne, które zostały wykonane przez uczniów.

       I nadszedł ten wieczór…magiczny, długo oczekiwany…Koncert świąteczny.

       Na początku wszystkich zebranych powitała zastępca przewodniczącej SU Martyna Łakomska. Po czym głos zabrała i uroczyście inaugurowała koncert świąteczny Pani Dyrektor Grażyna Kłysz.

       Program koncertu był niezwykle różnorodny. Koncert rozpoczął niezwykle energetyczny zespół taneczny Quest, który rozgrzał serca wszystkich ludzi. Następnie licznie zgromadzona widownia wysłuchała pastorałki
       pt. ”Gore gwiazda” w wykonaniu najmłodszych  uczniów z klas I a, II a, II b.

       Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen serdeczności i radości,
       dlatego też, w czasie koncertu uczniowie klasy I b i III a  przygotowali Jasełka przy wsparciu swoich pań. Przedstawienie wprowadziło wszystkich w refleksyjny nastrój podczas oczekiwania na zbliżające się święta. Mali aktorzy bardzo wdzięcznie przedstawili historię narodzin Pana Jezusa, czym zasłużyli sobie na gromkie brawa i szczere słowa uznania.

       Był również czas na występy solowe. Jako pierwsza wystąpiła Zofia Żygielewicz z klasy IVb z utworem pt. ”Skrzypi wóz”. Kolejną solistką była uczennica klasy IVa Emilia Dobrzańska w utworze pt. ”Dziś w stajence”. Natomiast uczennica z klasy VIII a Kinga Rychterska uraczyła nas utworem pt. ”Święta w nas”.

       Kolejnym solistą był tym razem uczeń klasy IV b Aleksander Śliwiński, który wystąpił w utworze pt. ”Kto wie” a ponadto zagrał kolędę na keyboardzie.

       Na tym koncert się jednak nie zakończył. Gości zaproszono do zakupu ciast, słodkości, dekoracji świątecznych.

       Kierujemy wyrazy podziękowania za obecność wszystkim zaangażowanym w organizację tego koncertu, Pani dyrektor, nauczycielom, pracownikom obsługi, dzieciom i rodzicom, którzy przygotowali wszystkie pyszności i przekazali ozdoby na kiermasz.

       Życzymy Wszystkim Wesołych Świąt!

       Samorząd Uczniowski
       Euromagnes

      • Niezapomniana wycieczka do KRAINY BOMBEK

      • W piątek  25 listopada 2022r  w bardzo dobrych humorach ruszyliśmy  na wycieczkę do Krainy Bombek w Gnieznie. Wszystkie miejsca w autokarach były zajęte przez uczniów klas 1b, 2a  2b i 3b kilka osób z 5a. Wycieczka miała na celu zwiedzanie fabryki, w której odbywa się ręczna produkcja bombek, a także zapoznanie z procesem powstawania ozdób choinkowych.

       Podzieleni na grupy ruszyliśmy na zwiedzanie działającej już ponad 20 lat fabryki bombek.

          W Krainie Bombek wszystkie ozdoby choinkowe produkowane są ręcznie przez osoby o dużych zdolnościach manualnych i wyobraźni plastycznej. Otwierając szeroko oczy z zachwytu a usta ze zdziwienia, obejrzeliśmy 4 główne działy produkcji: dmuchalnię szkła, srebrzalnię, lakiernię oraz dekoratornię. W dmuchalni zobaczyliśmy, jakie cuda można zrobić z podgrzewanych szklanych rur przy pomocy formy i wdmuchiwanego powietrza.
       W srebrzalni dowiedzieliśmy się, że bombki srebrzy się od wewnątrz w wyniku odpowiedniej reakcji chemicznej. W lakierni uderzył nas przykry zapach, ale za to było kolorowo.  W dekoratorni pracują artyści, a spod ich rąk wychodzą barwne i niezwykłe wzory. Tam moglibyśmy przyglądać się i podziwiać bez końca. Mieliśmy także okazję obejrzeć różnorodne ozdoby choinkowe na kilku wystawach. Były to ręczne arcydzieła Tym bardziej, że dane nam było naśladować zawodowych dekoratorów.  Zaproszono nas na warsztaty plastyczne, na których każdy uczeń mógł wykazać się wyobraźnią i talentem. W zabawnych fartuszkach stanęliśmy na stanowiskach, gdzie mogliśmy własnoręcznie, według własnego pomysłu ozdobić bombki choinkowe. W kilkanaście minut mieniły się kolorami, wzorami i brokatem. Jak miło własnoręcznie udekorowane bombki zabrać do domu. Jeszcze tylko bombkowe zakupy w fabrycznym sklepie i wygłodniali udaliśmy się na posiłek. Na zakończenie wycieczki wszystkie dzieci otrzymały bombki choinkowe z własnym imieniem oraz bombki, które wcześniej sami ozdabiali.

          Gdy zaczęło się ściemniać, pora ruszać do domu. Autobus pełen radości i wrzawy o 19.00 zatrzymał się przed szkołą. Zadowoleni, pełni wrażeń z własnoręcznie ozdobionymi bombkami wkroczyliśmy w czas przedświątecznych przygotowań.

      • Ozdoba Świąteczna

      • Czas przygotowań do świąt Bożego Narodzenia  to najpiękniejszy okres w całym roku. Dla przypomnienia i zachęcenia dzieci do czerpania z   tradycji zorganizowany został konkurs na ozdobę świąteczną pod tytułem – „Ozdoba Świąteczna”. Celem konkursu było przede wszystkim  przybliżenie i zainteresowanie dzieci  tradycjami Świąt Bożego Narodzenia, rozwijanie i kształtowanie wyobraźni artystycznej oraz prezentacja talentów plastycznych. Konkurs przeznaczony był dla wszystkich uczniów naszej szkoły.  Podczas oceniania prac komisja szczególną uwagę  zwracała na  oryginalność, pomysłowość i estetykę wykonania. Wszystkie prace spełniły wymagania konkursowe. Jeszcze raz bardzo dziękujemy wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie oraz ich rodzicom za zaangażowanie i pomoc. Zwycięzcom gratulujemy!

        

                                                                                                                             Organizatorzy:

                                                                                                                             Anna Babij

                                                                                                                             Ewelina Sobczak

                                                                                                                 Agnieszka Chochoł-Waskin

      • Mikołajki

      • 6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. W tym dniu odbyły się mikołajki zorganizowane przez Samorząd Uczniowski.

       Od samego rana z każdej strony kręciły się po korytarzach dzieci ubrane na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach. Szkolny pochód mikołajkowy złożony z Mikołaja i reniferów  z workiem pełnym słodkości, odwiedził wszystkich uczniów naszej szkoły. Samorząd Uczniowski z tej okazji zorganizował również akcję „Czapka Mikołaja zwalnia z pytania”. Polegała ona na tym, że ten kto założy w tym dniu czerwoną czapkę lub element Świętego Mikołaja, jest zwolniony z odpowiedzi ustnej i kartkówek. Akcja cieszyła się dużą popularnością. W szkole panowała niesamowita atmosfera. Wszystkim dopisywały świetne humory i towarzyszył  świąteczny nastrój. Po raz kolejny uczniowie udowodnili, że potrafią się świetnie bawić. Oby więcej takich dni w naszej szkole :-)


                                                                                          Z mikołajkowymi pozdrowieniami

                                                                                          Samorząd Uczniowski i Euromagnes

      • Pod śnieżnym kopytkiem

      • Śniegowe sobotnie popołudnie i konie. Tak spędzili czas uczniowie z koła jeździeckiego. Spacery w końskim towarzystwie i pięknie prószący biały puch z nieba. Niesamowitą przyjemność dały dzieciom zabawy w śniegu , lepienie bałwana czy rzucanie się śnieżnymi kulkami. Następnie przytulanki i czas spędzony z końmi spowodowały, że było to wyjątkowe popołudnie.

       Anna Pyć

      • Z wizytą u SOWY

      • SOWA - to Strefa Odkrywania Wyobraźni i Aktywności. Jest przestrzenią wypełnioną interaktywnymi eksponatami związanymi z różnymi dziedzinami nauki. Jest to miejsce gdzie wolno wszystko dotknąć, sprawdzić, wypróbować. To strefa świetnej zabawy, eksperymentowania i konstruowania, wypróbowana przez uczniów klasy 5a i 5b. Nudy nie było, a dobrej zabawy pod dostatkiem.

       Anna Pyć
       Anna Borecka
       Katarzyna Błaszczyk

      • Warsztaty teatralne

      • Wyczekiwane zajęcia z osobą, która wie najlepiej jak wygląda praca aktora. Pan Marcin Pławski- aktor teatru „Krzyk” przeprowadził  pełne emocji, ekspresji i zabawy warsztaty związane z pracą aktorską. Teatralne wyzwanie dla uczestników koła teatralnego. Przyjemnie i intensywnie spędzony czas, który zdaniem uczniów „mógłby nie mieć końca”.

      • Dzień Życzliwości

      • 21 listopada w naszej szkole obchodzony był Światowy Dzień Życzliwości. W tym dniu Samorząd Uczniowski  i ich opiekunowie chcieli podkreślić jak ważny jest dla każdego człowieka zarówno dorosłego jak i małego potrzeba: szacunku, serdeczności, uśmiechu, mówienia dobrych i miłych słów oraz niesienia pomocy.

       Do tego dnia przygotowano się bardzo solidnie.

       Uczniowie klas II-VIII mieli za zadanie napisać wiersz o życzliwości, natomiast uczniowie klas pierwszych wykonać pracę plastyczną.

       Na korytarzu przed sekretariatem wystawiona była skrzynka życzeń i pozdrowień. Każdy mógł napisać do kogoś miłe słowo, pozdrowienie. Pojawiło się wiele ciepłych słów skierowanych do uczniów ale również zarażać uśmiechem.

       Były również rozwieszone na ścianach kartki z sentencjami o życzliwości. Każdy mógł sobie ją wziąć i przekazać drugiej osobie.

       W przyszłym roku postaramy się urozmaicić go o jeszcze inne atrakcje.

                                                                                            Z serdecznymi

                                                                                            pozdrowieniami

                          Samorząd Uczniowski

    • HARMONOGRAM ZEBRAŃ Z RODZICAMI

     DATA

     DZIEŃ

     GODZINA

     KLASA

     NUMER SALI

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:00

     1A

     6

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:00

     1B

     5

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:00

     2A

     7

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:00

     2B

     35

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:30

     3A

     7

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:00

     3B

     32

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:00

     4A

     26

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:00

     5A

     36

     08.09.2020

     Wtorek

     17:00

     6A

     2

     08.09.2020

     Wtorek

     17:00

     6B

     31

     08.09.2020

     Wtorek

     17:00

     7A

     44

     08.09.2020

     Wtorek

     17:00

     7B

     42

     08.09.2020

     Wtorek

     17:00

     8A

     45

     08.09.2020

     Wtorek

     17:00

     8B

     24

     08.09.2020

     Wtorek

     17:00

     ODDZIAŁ SPECJALNY

     10