• AKTUALNOŚCI

            • DBAMY O NASZE OTOCZENIE

            • Nasza planeta jest bardzo zaśmiecona. Najbliższe nam otoczenie jest tego najlepszym dowodem. Klasa 6b postanowiła wyjść temu na przeciw i zebrała śmieci znajdujące się wokół terenu szkoły. Plastiki, szklane butelki, styropian…zniknęły z pobliskich traw i zarośli. Teraz będzie można podziwiać czystą, budzącą się do życia przyrodę 🌱🌷
               

            • KÓŁKO JEŹDZIECKIE DIY

            • Każdy jeździec doskonale zdaje sobie sprawę jak bardzo w okresie wiosenno- letnim konie narażone są na ukąszenia owadów. Postanowiliśmy wyjść temu na przeciw i samodzielnie przygotowaliśmy w pełni bezpieczny, pięknie pachnący, ale przede wszystkim odstraszający spray na owady. Każda Amazonka będzie mogła go wypróbować i sprawdzić jego skuteczność. A przed nami  kolej na następne własnoręcznie wykonane końskie kosmetyki

            • KONKURS RECYTATORSKI

            • Za nami miejskie eliminacje Lubuskich Konfrontacji Artystycznych- Recytacja. Nasi dzielni recytatorzy pięknie przedstawili przygotowane utwory. Decyzją rady Artystycznej tytuł laureata otrzymała Pola Tracz, a wyróżniona została Oliwia Kupisz. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom przeglądu. Kolejny etap już 10 maja w Witnicy.

            • ZAJĘCIA JEŹDZIECKIE

            • W sobotę 17 kwietnia grupa jeździecka spotkała się na zajęciach praktycznych w Ośrodku Jeździeckim „Taranty” w Gudziszu. Pobyt w stajni wiąże się z dużą dozą emocji i tak było również tym razem. Dla niektórych uczestników było to pierwsze spotkanie z końmi. Jazda na końskim grzbiecie, czesanie i przygotowanie koni, skoki przez przeszkody na hobby horsach oraz smaczna kiełbaska z ogniska sprawiły, że był to intensywny ale bardzo przyjemny dzień.

            • Wiosna w świetlicy szkolnej

            • Wiosna w świetlicy szkolnej tym razem zachwyca kolorami tęczy. Dzieci wykonywały prace plastyczne bazując na tych barwach, a Ich pomysłowość nie miała końca.

              W Dzień Dinozaura poznaliśmy skomplikowane nazwy tych prehistorycznych gadów i stworzyliśmy prace wzorując się na rozmaitych zwierzęcych kształtkach.

              Obowiązkowo stworzyliśmy portrety "Pani Wiosny", a jedna z uczennic postarała się by portret ten był nie tylko piękny, ale i wielkością przypominał dziewczynki z naszej świetlicy!

              Poznaliśmy różne przysłowia między innymi "Jedna jaskółka wiosny nie czyni". Uczniowie postarali się stworzyć wtedy tak dużą ilość jaskółek z papieru, że wiosna po prostu musiała szybko nadejść!

              Mogliśmy również wykonać tulipany rysowane pastelami i ozdobić nimi naszą salę. Uczniowie jak zawsze przyłożyli się do swoich prac ciesząc się ze swoich osiągnięć, a nam dając możliwość podziwiania tych dzieł.

              Niedługo wakacje, ale zanim to nastąpi będziemy dalej tworzyć piękne prace, którymi niedługo się podzielimy.

              Wychowawcy świetlicy.

            • "Przestrzeń przyjazna ptakom" - laureaci

            • Drużyna SP 3 wśród laureatów konkursu ornitologicznego "Przestrzeń przyjazna ptakom"

              8 kwietnia w Słońsku odbył się finałowy etap konkursu ornitologicznego pt. "Przestrzeń przyjazna ptakom". Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Maciej Kamiński, Bartosz Gogoliński oraz Karol Smętkowski.

              Od grudnia do marca uczniowie pracowali metodą projektu. Na wyznaczonym terenie, w obrębie Drzewic dokonali inwentaryzacji ptasich schronień i stołówek. Zebrane wyniki obserwacji opracowali w postaci wykresów, analiz oraz dokumentacji fotograficznej.

              Kolejnym zadaniem było rozpoznanie, czy teren naszej szkoły jest miejscem przyjaznym ptakom.

              Uczniowie znaleźli korzystne dla ptaków elementy i cechy krajobrazu szkolnego podwórka. Zaobserwowali także wiele zagrożeń i niedogodności dla latających kręgowców. Uczestnicy konkursu zaprojektowali zmiany, które mogłyby uatrakcyjnić otoczenie naszej szkoły dla ptaków.

              Wszystkie swoje obserwacje i propozycje zmian zamieścili na planach naszej szkoły. Następnie wykonali prezentację multimedialną, zawierającą wszystkie wyniki badań i obserwacji oraz wnioski i dokumentację fotograficzną.

              Ostatnim zadaniem ósmoklasistów, było zaprezentowanie swojej pracy jury i pozostałym uczestnikom konkursu.

              Drużyna SP 3 konkurując z reprezentantami 10 innych szkół województwa lubuskiego, doskonale poradziła sobie z wytyczonymi zadaniami i zajęła zaszczytne III miejsce. Tym samym nasi ósmoklasiści uzyskali tytuł laureata tegorocznej edycji konkursu ornitologicznego.

              Gratulujemy!

              Poniżej można zapoznać się z prezentacją "Przestrzeń przyjazna ptakom", przygotowaną przez uczniów naszej szkoły.

              Przestrzeń Przyjazna Ptakom - prezentacja

            • Musical Piotruś Pan

            • Dnia 10 kwietnia 2024r. w ramach naszej szkolnej działalności kulturalnej, uczniowie z klas I-III wraz z nauczycielami udała się na wycieczkę do lokalnej  KCK (Kręgielnia), gdzie mieliśmy okazję obejrzeć musical "Piotruś Pan".

              Po dotarciu na miejsce, uczniowie, pełni ekscytacji i ciekawości, zaczęli odkrywać atmosferę tego magicznego miejsca. Wnętrze zachwycało bogatymi dekoracjami nawiązującymi do świata Nibylandii.

              Spektakl rozpoczął się pełnym wigoru wstępem muzycznym, który od razu wciągnął nas w świat fantazji i przygód. Aktorzy wspaniale wcielili się w role znanych nam postaci, takich jak Piotruś Pan, Wendy, Książę Karol, czy Kapitan Hak. Ich talent aktorski i wokalny sprawił, że historia o chłopcu, który nie chciał dorastać, ożyła przed naszymi oczami w sposób niezwykle barwny i emocjonujący.

              Podczas trwania musicalu mogliśmy podziwiać nie tylko znakomite wykonanie artystyczne, ale również bogactwo scenografii oraz efekty specjalne, które dodawały spektaklowi niepowtarzalnego uroku. Muzyka, taniec i dialogi splatały się w harmonijną całość, wywołując u naszych uczniów nie tylko uśmiech na twarzach, ale również refleksję nad tematem wiecznej młodości i tęsknotą za beztroskimi chwilami dzieciństwa.

              Po zakończeniu spektaklu mieliśmy okazję porozmawiać z uczniami na temat ich wrażeń. Wszyscy wyrazili swoje zachwycenie i podziw dla profesjonalizmu aktorów oraz zaangażowania całej ekipy technicznej.

              Po tak udanym, pełnym wrażeń i emocji spektaklu wróciliśmy do szkoły z uśmiechami na twarzach i bogatsi o nowe doświadczenia teatralne. Wyjście do kręgielni na musical "Piotruś Pan" było nie tylko formą rozrywki, ale również cenną lekcją kultury i sztuki dla naszych uczniów.

               

                                                                                                                        uczniowie I-III

                                                                                                                        z opiekunami

            • Dzień Bez Plecaka

            • Samorząd Uczniowski zaprasza wszystkich do udziału w “Dniu bez plecaka”. Wydarzenie odbędzie się w ten piątek, 12 kwietnia. Tego dnia przyjdź z wyjątkowym i nieoczywistym “plecakiem”. Zamieniamy standardowy plecak, torbę na …. … i tu wasza wyobraźnia nie zna granic!?

              Ps. Do akcji zachęcamy również nauczycieli!

            • Koncert

            • Kwietniowy koncert przygotowany przez Lubuskie Biuro Koncertowe nosił tytuły ,,Z zakamarków orkiestry symfonicznej - tuba i harfa” oraz ,,Neptun i Smutniczka, czyli jak tuba z harfą rozmawiała”. Skierowany był on do uczniów klas IV-VIII i I-III . Dzięki temu wydarzeniu, uczniowie mogli ponownie przenieść się w świat wyobraźni odkrywając przy tym tajemnice dwóch wyjątkowych instrumentów: tuby- symbolizującej potężną siłe,oraz harfy- emanującej subtelnością.. Wyjątkowe doświadczenie z pewnością pozostawiło niezapomniane wrażenie na uczestnikach koncertu. Ciekawe, co przyniesie kolejne muzyczne spotkanie….

            • „Wehikułem czasu do epoki średniowiecza, czyli żywa lekcja historii w klasie IV a”

            •             Poniedziałkowa lekcja historii, 11 marca, na długo pozostanie w naszej pamięci. W tym dniu, zajęcia w gabinecie nr 35,  zaszczycił swoją obecnością, pasjonat historii, członek grupy rekonstrukcyjnej, kaletnik, p. Bartosz Sabat.

                          Niezwykły, tak wyczekiwany przez nas  gość, wyposażony w strój rodem z wczesnego średniowiecza, elementy uzbrojenia woja, skórzane przedmioty codziennego użytku, a przede wszystkim ogromny zasób wiedzy, poczucie humoru i uśmiech na twarzy, zabrał nasz zespół klasowy w podróż, w trakcie której wszyscy poczuliśmy oddech dawnych czasów. Nasza aktywność i zaangażowanie, potwierdziły słowa, że można się uczyć także poprzez zabawę. Słysząc dzwonek kończący lekcję i nasze spotkanie, nie mogliśmy uwierzyć, że minęło już 45 minut.

                          Na zakończenie naszej historycznej podróży, zostaliśmy mile zaskoczeni kolejną niespodzianką i obdarowani skórzanymi breloczkami, które będą nam przypominać niezwykłą lekcję.

                          Dziękując za niezwykłe, historyczne przeżycia, pożegnaliśmy się z p. Bartoszem Sabatem radosnym: Do zobaczenia!

               

                                                 

                                                                                                             Z historyczno – podróżniczym

                                                                                                                        pozdrowieniem

                                                                                                                    uczniowie klasy IV a

            • Rozstrzygnięcie Konkursu Wielkanocnego

            • Dnia 22 marca 2024 r. nastąpiło rozstrzygnięcie Konkursu Wielkanocnego

              Konkurs miał na celu pielęgnowanie tradycji związanymi ze Świętami Wielkanocnymi, rozwijanie dziecięcej wyobraźni i pomysłowości oraz promowanie ich twórczości i estetyki. Dzieci wraz z członkami rodziny stworzyły wspaniałe prace plastyczne, które zostały zaprezentowane na wystawie w szkolnym holu. Spośród 34 nadesłanych prac, wszystkie cechowały się wysokim poziomem wykonania oraz widoczną kreatywnością. Komisja miała trudny wybór, ponieważ wszystkie prace były piękne, oryginalne i starannie wykonane.

              Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za ich zaangażowanie, kreatywność i indywidualne podejście do tworzenia. Serdeczne podziękowania kierujemy również do rodziców za  pomoc w dostarczeniu prac oraz firmie Arctic Paper za ufundowanie nagród jak również tym, którzy chcieli pozostać anonimowi.

              Gratulujemy wszystkim uczniom za ich wyjątkowe osiągnięcia!

               

              Z poważaniem,

              Samorząd Uczniowski

            • Wspólnie uczciliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

            •                 01.03.2024 r., w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, ortograficznie i plastycznie, uczciliśmy tych, którzy niezłomnie bronili tego co najcenniejsze, czyli wolności i niepodległości.

                       W niezwykle podniosłej atmosferze, wykazaliśmy się ogromną wiedzą o Żołnierzach Wyklętych, umiejętnościami z zakresu ortografii, a na brystolu pozostawiliśmy, wyraz swojego kolejnego, plastycznego, często skrywanego talentu, czasowej wyobraźni, a przede wszystkim, wzorowej postawy młodego patrioty.

                       Każdemu z nas, uczestnikom konkursu, od początku przyświecało motto „Historia to nasz zbiorowy obowiązek”, a ponieważ sami ją tworzymy, nie możemy zapomnieć, że „Historia jest nauczycielką życia”.

               

               

                                                                                Z patriotycznym pozdrowieniem,

                                                                                          uczestnicy konkursu

                                                                       „ Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”

            • Wspólnie, barwnie i wesoło przywitaliśmy wiosnę! „Europonalia, czyli wiosenne, uczniowskie kroki w europejskie progi”

            •         W piątkowe przedpołudnie, 22  marca, z głośnym, uczniowskim, europejskim przytupem, wspólnie przywitaliśmy wiosnę, tak wyczekiwaną przez wszystkich porę roku.

                          W tym dniu, kolejny już raz, Europa, w szczególny sposób, wkroczyła w mury naszej szkoły, w ramach VIII edycji zabawy - turnieju pod hasłem „Europonalia”. Od godzin porannych, sale lekcyjne, korytarze, salę gimnastyczną, wypełnił korowód barw europejskich, nasączonych muzyką, ciekawostkami i pysznymi frykasami, rodem z piętnastu państw Starego Kontynentu. Europejski festiwal kreatywności, inspiracji, a przede wszystkim integracji, spowodował, że zimowe zmęczenie opuściło nas wszystkich, samopoczucie uległo radykalnej poprawie, a na ustach każdego z nas pojawił się uśmiech. 

                          Chcąc wzmocnić pozytywny, radosny nastrój, zmieniliśmy swoje klasowe oblicze, wcielając się w mieszkańców zjednoczonej Europy. Na salę gimnastyczną, która w tym dniu stała się centrum europejskiego dowodzenia, wkroczyliśmy pełni wigoru, prezentując garderobę, nawiązującą kolorystycznie, do wylosowanego państwa. Po krótkim, wiosennym powitaniu, wspólnie, w zespołach klasowych, poruszyliśmy nasze szare komórki, uczestnicząc w zabawie pod hasłem : „Europo, ja to wiem!”. Rozwiązując zagadki, odpowiadając na pytania zawarte w quizach pt. „Europejskie rozmaitości” oraz „W podróży po Europie, czyli turystyczne atrakcje na Starym Kontynencie”, potwierdziliśmy ogromny zasób wiedzy, o państwach naszego kontynentu i pełne kwalifikacje, do wypełnienia zadań młodego przewodnika, w trakcie podróży po krajach Unii Europejskiej.

                          Olbrzymią dozę pozytywnych emocji, wywołały europejskie rozgrywki sportowe pod hasłem „W europejskim ciele, europejski zdrowy duch”, profesjonalnie przeprowadzone przez nauczycieli wychowania fizycznego,  p. Arkadiusza Nowaka, p. Łukasza Dorniaka oraz p. Adriana Kłodawskiego. Uczestnicząc w europejskim torze przeszkód, aktywnie mogliśmy sprawdzić naszą kondycję, a przede wszystkim zadbać o zdrowie.

                          Po europejskiej, barwnej, w pełni zintegrowanej zabawie, wręczyliśmy gospodarzom poszczególnych klas, okolicznościowe dyplomy, będące podziękowaniem za czynny udział w realizacji projektu, a następnie zaprosiliśmy wszystkich do „wyginania śmiało ciała”, w ramach europejskiej zumby.

                          Wspaniała, europejska zabawa, wypełniła po brzegi nasze serca, wzbogaciła naszą wiedzę, wykształciła nowe umiejętności i wprowadziła nas w wiosenny nastrój. Każdy z nas, swoim zaangażowaniem potwierdził, że przypływ energii, zastrzyk uśmiechu, może stać się lekiem na wszystkie uczniowskie bolączki i trudności.

                                                                                     Z europejsko-wiosennym pozdrowieniem

                                                                                                  członkowie SKE „Euromagnes”

                                                                                                z opiekunem

            • WYJŚCIE DO TEATRU

            • „Projekt Mickiewicz” Narodowego Teatru Edukacji- nietypowy konkurs w pewnym muzeum pozwolił poznać  naszej szkolnej młodzieży najpiękniejsze fragmenty twórczości Adama Mickiewicza min. koncertu Wojskiego, „Pani Twardowskiej” czy „Powrót Taty”. Dzieła wieszcza przedstawione były w sposób umożliwiający „ młodemu człowiekowi odkrycia ich piękna i głębi”. Całość dopełniła ciekawa scenografia i trzymająca w napięciu muzyka. Występ okraszony był dobrym humorem i wybitną grą aktorską. Spektakl bardzo podobał się odbiorcom. Była to interesująca lekcja literatury.

            • WIECZÓR W BIBLIOTECE

            • Szkoła to nie tylko nauka, ale też świetna zabawa i miejsce, w którym można miło spędzić czas.  W takiej atmosferze przebiegało spotkanie dziewcząt z koła teatralnego. Smaczne jedzenie, towarzyszące temu pogaduchy oraz zabawy były miłym akcentem tego wieczoru. A trzeba wam wiedzieć, że taki wyjątkowy wieczór może być tylko raz w roku🧹🎭

            • SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

            • 25 marca 2024 r. odbyły się szkolne eliminacje LKA-recytacja. Do konkursu przystąpiło 20 uczniów. Młodzi recytatorzy z zaangażowaniem i przejęciem przedstawiali przygotowane przez siebie utwory. Zmagania z trudną sztuką recytacji oceniało Jury w składzie: Aleksandra Samborska- Jakubiec, Katarzyna Błaszczyk oraz Robert Wojtczak. Komisja konkursowa wyłoniła następujących laureatów:

              KAT.I-III:
              Wiktoria Brożyńska kl.2 a
              Oliwia Kupisz kl.3a
              Pola Tracz kl.3a
              Leon Biliński kl.3b

              KAT. IV-VI:
              Szymon Gościniak kl.4a
              Maja Jakubowska kl.6a
              Letycja Iwaszko kl.6b
              Łucja Iwaszko kl.6b

              Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, a zwycięzcy nagrody książkowe. 

              Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

        • HARMONOGRAM ZEBRAŃ Z RODZICAMI

          DATA

          DZIEŃ

          GODZINA

          KLASA

          NUMER SALI

          07.09.2020

          Poniedziałek

          17:00

          1A

          6

          07.09.2020

          Poniedziałek

          17:00

          1B

          5

          07.09.2020

          Poniedziałek

          17:00

          2A

          7

          07.09.2020

          Poniedziałek

          17:00

          2B

          35

          07.09.2020

          Poniedziałek

          17:30

          3A

          7

          07.09.2020

          Poniedziałek

          17:00

          3B

          32

          07.09.2020

          Poniedziałek

          17:00

          4A

          26

          07.09.2020

          Poniedziałek

          17:00

          5A

          36

          08.09.2020

          Wtorek

          17:00

          6A

          2

          08.09.2020

          Wtorek

          17:00

          6B

          31

          08.09.2020

          Wtorek

          17:00

          7A

          44

          08.09.2020

          Wtorek

          17:00

          7B

          42

          08.09.2020

          Wtorek

          17:00

          8A

          45

          08.09.2020

          Wtorek

          17:00

          8B

          24

          08.09.2020

          Wtorek

          17:00

          ODDZIAŁ SPECJALNY

          10