• AKTUALNOŚCI

      • Wizyta w teatrze

      • Uczniowie Koła Teatralnego po raz kolejny odwiedzili gorzowski Teatr im. Juliusza Osterwy by zobaczyć spektakl pt. Balladyna. Utwór Juliusza Słowackiego w gorzowskiej inscenizacji to teatralna baśń o miłości i zbrodni. Przedstawienie surowe w elementach scenografii, rekwizytów, kostiumów, wyraziste w obrazach, ruchu, słowach wzbudziło wiele emocji i zapewne pozostanie na długo w pamięci widzów. Jak widać na zdjęciach po drodze do teatru czekało na nas mnóstwo atrakcji…

      • Pho3nix Active School

      • Nasza szkoła przystąpiła do III edycji największego, sportowego konkursu dla szkół podstawowych w Polsce, czyli Pho3nix Active School. 

       Powyżej prezentacja uczniów w nowych koszulkach!

       Więcej informacji można znaleźć tutaj: Pho3nix Active School

      • Lubuskie Konfrontacje Artystyczne - eliminacje miejskie

      • 13 kwietnia ponad 30 recytatorów i recytatorek przedstawiło przygotowane utwory podczas eliminacji miejskich Lubuskich Konfrontacji Artystycznych.
       Jury w składzie: Pani Bożenna Sikora, Pani Joanna Tarabuła oraz Pan Anatol Wierzchowski, przyznało tytuł Laureata etapu miejskiego oraz nominację do etapu powiatowego jednej z naszych uczennic- Anecie Pyć kl.VIIIa, natomiast wyróżniona została Pola Tracz z kl.IIa.
       Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy powodzenia na eliminacjach powiatowych, które odbędą się 25 kwietnia w Santoku.

      • WIOSENNIE Z KONIKAMI

      • 8 marca zawitało do nas piękne słońce niosące ze sobą ciepło i pozytywną energię. 🌷Ten czas koło jeździeckie bardzo energicznie spędziło na praktycznych zajęciach w stajni „Taranty” w Gudziszu. Obowiązkowo odbyły się jazdy na końskim grzbiecie, a oprócz tego był czas z koniem, przebieranki, konkurs Hobby Horse oraz potęga skoku. Zabawa była przednia, a na koniec zasłużony odpoczynek przy ognisku z pieczonymi kiełbaskami🔥🐎🍃

      • „TRZY ŚWINKI”

      • 2 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Aby pamiętać o książkach i o cudownych historiach, które w nich są zawarte, uczniowie z koła teatralnego przygotowali przedstawienie klasycznej baśni braci Grimm „Trzy świnki”. Piękna i dynamiczna opowieść, która niesie ważne przesłanie- zabawa nie jest najważniejsza , a pilna i wytrwała praca jest kluczem do osiągnięcia sukcesu. Najmłodsi oglądali sztukę z uwagą i świetnie się przy tym bawili. Uwieńczeniem całego wydarzenia było wręczenie pierwszakom Wyprawek Czytelniczych zawierających książkę „Pierwsze abecadło”, broszurę informacyjną dla rodziców
i opiekunów „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” oraz kreatywny alfabet.
       Samych przyjemności czerpania z lektury.

      • „W KRAINIE BAJEK I BAŚNI”

      • Biblioteka to takie miejsce gdzie wylegają się różne wyobrażenia. Z książek na półkach tryska wiedza, fantazja, przygody. To miejsce, w którym każdy może znaleźć to czego chce: starą prawdę, mądrą bajkę, piękny wiersz.
       Każdy może czytać. Właśnie takie pragnienie mają nasi najmłodsi uczniowie, dlatego zostali przyłączeni do grona pełnoprawnych czytelników biblioteki szkolnej. Stali się jej rycerzami i przyjaciółmi. W towarzystwie nauczycieli, grona książek i postaci z bajek złożyli uroczystą umowę. Zobowiązali się, że będą dbać o  wypożyczone książki oraz traktować obowiązki czytelnika z wielką powagą. 
       Gratulujemy i zapraszamy do jak najczęstszych odwiedzin w bibliotece.

      • Kapsuła czasu

      • Z biegiem lat marzenia i cele mogą się zmieniać. Czy tak też się stanie z dążeniami jeździeckimi naszych uczniów? Czas pokarze…a na ten moment co ważne z końskiego świata dla dzieci, zostało zamknięte w kapsule czasu. Otwarcie jej nastąpi za ponad rok…czekamy…🏇⏳

      • Konkurs wielkanocny

      • W kwietniu odbył się konkurs na ozdobę wielkanocną. Uczniowie przygotowali ciekawe i zróżnicowane prace, m.in. palmy wielkanocne, stroiki, pisanki. Dzieci wykazały się wysoką znajomością tradycji wielkanocnych, a także wielu różnorodnych technik plastycznych. Dziękujemy za zaangażowanie, pomysłowość oraz inspiracje. Jury w składzie: p. Anna Babij, p. Marta Begol, p. Ewelina Sobczak i p. Marta Strelczuk, wytypowało zwycięzców konkursu.

       I miejsce- Laura i Gracjan Siemienieccy (klasa IB)

       II miejsce- Patrycja Abrasowicz i Ignacy Charęza (klasa IIA)

       III miejsce- Wiktoria Żylewska (klasa VB)

       Wyróżnienia:

       - Łucja Iwaszko,

       - Melissa Gradzińska,

       - Katarzyna Zielińska,

       - Karol Smętkowski,

       - Maciej Kamiński,

       - Hanna Maksymowicz,

       - Kinga Skórska,

       - Nela Świerczyńska,

       - Szymon Gościniak,

       - Oktawiusz Maleńki,

       - Wiktoria Lachowicz,

       - Damian Dec,

       - Kamil i Igor Waskin.

        

       Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

      • Dzień bez plecaka

      • W poniedziałek – 3 kwietnia 2023 r. w naszej szkole obchodziliśmy dzień bez plecaka. Tego dnia nasi uczniowie zamienili plecak na inne nosidła – kosze, walizki, wózki, kartony, itp. Kreatywność uczniów nie miała żadnych granic. Przyjście do szkoły bez plecaka nie zwalniało z zabrania wszystkich potrzebnych rzeczy tego dnia takich jak: zeszyty, ksiązki, przybory szkolne.

       Cel inicjatywy – uśmiech na twarzy –  został osiągnięty! Było bardzo wesoło… uczniowie wykazali się dużą kreatywnością … co można zobaczyć na załączonych fotkach.

                                                                                                                                     Samorząd Uczniowski

      • W wiosennej podróży po Europie

      • W czwartkowe, wiosenne przedpołudnie, 30.03.2023 r., najmłodsi Europejczycy z naszej szkoły, czyli uczniowie klas I-III oraz Oddziału Specjalnego, z wielkim zaangażowaniem tropili obecność wiosny, uczestnicząc w kolejnej edycji gry terenowej, pod znamienitym hasłem „W wiosennej podróży po Europie”. Nasze koleżanki i koledzy, wyposażeni w ogromną wiedzę o Starym Kontynencie, rewelacyjną kondycję, dobry humor, przystąpili do europejsko – wiosennych konkurencji, ukrytych w pięciu stacjach zadaniowych. Rozwiązywanie zagadek, krzyżówek, rozpoznawanie barw europejskich, odpowiadanie na pytania, dotyczące poszczególnych państw naszego kontynentu, wreszcie mistrzowskie, celne, europejskie rzuty do celu, nie sprawiły nikomu najmniejszego kłopotu, a wręcz przeciwnie, wywołały uśmiech, radość i wyrzut pozytywnych emocji.

       Ukoronowaniem naszej wspólnej podróży po Europie, stało się barwne wypełnienie placu szkolnego, europejskimi, wiosennymi rysunkami, wykonanymi kredą przez utalentowanych plastycznie artystów z klas I-III.

       Czwartkowa, europejska zabawa niestety dobiegła końca, ale pozytywny, wiosenny nastrój, z pewnością nas nie opuści i pozostanie z nami w kolejnych dniach, tygodniach, tej wyjątkowej pory roku.

        

                                                                                            Z europejsko – wiosennym pozdrowieniem

                                                                                                    członkowie SKE „Euromagnes”

                                                                                                                   z opiekunem

      • Kolejne sukcesy!

      • W dniu 28 marca 2023r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Kłodawie odbyły się eliminacje do finału wojewódzkiego Lubuskich Konfrontacji Artystycznych w kategorii PIOSENKA. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Zofia Żygielewicz z klasy 4b oraz Oliwia Tracz z klasy 8a. Oliwia jako jedyna w swojej grupie wiekowej zaskoczyła jurorów przepięknym wykonaniem utworu pt. ,,Projekt nieznajomy'' i otrzymała przepustkę do finału, który odbędzie się już pod koniec kwietnia w Zielonej Górze. To już ostatni etap, cieszymy się ogromnie i trzymamy kciuki.

      • Koncert - muzyka celtycka

      • W środę, dnia 29.03.2023r. braliśmy udział w koncercie Lubuskiego Biura Koncertowego. Tym razem było to spotkanie z muzyką celtycką zaliczaną do muzyki folkowej, która wywodzi się z tradycji muzycznej narodów zamieszkujących głównie tereny dzisiejszej Irlandii, Walii, Szkocji, Anglii, Bretanii. Artyści Pani Aneta Wolska (prowadząca koncert), Pani Natalia Szczęśniak i Kazimierz Żeleźnik zaprezentowali charakterystyczne dla tej muzyki instrumenty dęte drewniane: flet prosty sopranowy, flażolet, flet poprzeczny, flet prosty tenorowy, fagot, okaryna, dwojnica.  

       Dzieci z klas I-III wysłuchali pięknej baśni pt. „O rycerzu i królowej Elfów” bogato ilustrowanej muzyką dawną oraz tańcem. Uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w koncercie pt.,,Robin Hooda w folkowej odsłonie”. Podczas tego spotkania uczniowie poznali historię muzyki celtyckiej oraz słuchali utworów muzycznych takich jak: „Pieśń słońca”, Matona mia cara”, „Ogon jaskółki”, „Jota da Gheada”,  „Yankee doodle”, „Chove en Santiago”, „Ogniska już dogasa blask”.

       Podczas koncertu wykazaliśmy się kulturą osobistą i świetnym poczuciem rytmu. Bardzo nam się podobało! 

      • „Każdy z nas, talent w sobie ma”

      • Dzień 28.03.2023r. w szkole był niezwykle emocjonujący, ponieważ odbył się konkurs "Mam Talent"  pod hasłem „Każdy z nas, talent w sobie ma” -”Lubuscy poszukiwacze talentów”, który dał szansę uczniom zaprezentowania swoich umiejętności  artystycznych. Cała szkoła z niecierpliwością czekała na występy i była pełna energii i entuzjazmu.

       Konkurs rozpoczął się punktualnie o godzinie 14:00  w auli szkolnej. Wszyscy uczniowie zaczęli zapełniać miejsca już od godziny 13:30, aby zdążyć znaleźć najlepsze miejsca. Na scenie zaczęli pojawiać się pierwsi uczestnicy, a publiczność przywitała ich gromkimi brawami.

       W konkursie wzięło udział wiele różnorodnych talentów. Uczniowie prezentowali swoje umiejętności wokalne, taneczne, recytatorskie, instrumentalne a nawet pokaz karate. Każdy występ był wyjątkowy i wyróżniał się czymś innym.

       Jury składało się z uczennic klasy 6a, które były w pełni skoncentrowane na ocenie uczestników. Podczas każdego występu, oceniały technikę, energię i oryginalność. Po każdym występie publiczność brawami wyrażała swoje wsparcie dla uczestników. Nie było ani przegranych, ani wygranych, ponieważ  wszyscy byli bohaterami wtorkowego dnia. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy. Na koniec uczestnicy zapozowali do wspólnego zdjęcia.

       Konkurs "Mam Talent" był nie tylko świetną zabawą, ale również okazją dla uczniów do zaprezentowania swojego talentu i zdobycia pewności siebie. Był to dzień pełen emocji, a każdy uczestnik miał powód do dumy z siebie i swojego występu.

                                                                         Samorząd Uczniowski

                                                                         Członkowie SKE”Euromagnes”

                                                                         z opiekunami

      • Wiosną też pomagamy

      • Piękne słońce za oknem, coraz więcej zieleni i pozytywnej energii ładują nasze akumulatory  i pobudzają do działania. Jest tyle możliwości pomocy. Tym razem skupiliśmy się na zwierzakach ze schroniska, które potrzebują wsparcia cały rok. Postanowiliśmy wiec zebrać kilka przydatnych rzeczy i ofiarować podopiecznym schroniska w Ługach Górzyckich. Jedzenie, koce, akcesoria, smakołyki, to co potrzebne by psiaki miały troszkę radości ze swojego życia. My mieliśmy radość z dawania, a czworonogi z otrzymywania.

      • „Europonalia, czyli wiosenne, uczniowskie kroki w europejskie progi”

      •       We wtorkowe przedpołudnie, 21 marca, z głośnym, uczniowskim, europejskim przytupem, wspólnie przywitaliśmy wiosnę, tak wyczekiwaną przez wszystkich porę roku.

                   W tym dniu, kolejny już raz, Europa, w szczególny sposób, wkroczyła w mury naszej szkoły, w ramach VII edycji zabawy - turnieju pod hasłem „Europonalia”. Od godzin porannych, sale lekcyjne, korytarze, salę gimnastyczną, wypełnił korowód barw europejskich, nasączonych muzyką, ciekawostkami i pysznymi frykasami, rodem z piętnastu państw Starego Kontynentu. Europejski festiwal kreatywności, inspiracji, a przede wszystkim integracji, spowodował, że zimowe zmęczenie opuściło nas wszystkich, samopoczucie uległo radykalnej poprawie, a na ustach każdego z nas pojawił się uśmiech. 

                   Chcąc wzmocnić pozytywny, radosny nastrój, zmieniliśmy swoje klasowe oblicze, wcielając się w mieszkańców zjednoczonej Europy. Na salę gimnastyczną, która w tym dniu stała się centrum europejskiego dowodzenia, wkroczyliśmy pełni wigoru, prezentując garderobę, nawiązującą kolorystycznie, do wylosowanego państwa. Po krótkim, wiosennym powitaniu, wspólnie, w zespołach klasowych, poruszyliśmy nasze szare komórki, uczestnicząc w zabawie pod hasłem : „Europo, ja to wiem!”. Rozwiązując zagadki, odpowiadając na pytania zawarte w quizach pt. „Europejskie rozmaitości” oraz „W podróży po Europie, czyli turystyczne atrakcje na Starym Kontynencie”, potwierdziliśmy ogromny zasób wiedzy, o państwach naszego kontynentu i pełne kwalifikacje, do wypełnienia zadań młodego przewodnika, w trakcie podróży po krajach Unii Europejskiej.

                   Olbrzymią dozę pozytywnych emocji, wywołały europejskie rozgrywki sportowe pod hasłem „W europejskim ciele, europejski zdrowy duch”, profesjonalnie przeprowadzone przez nauczyciela wychowania fizycznego, p. Łukasza Dorniaka. Uczestnicząc w europejskim torze przeszkód, aktywnie mogliśmy sprawdzić naszą kondycję, a przede wszystkim zadbać o zdrowie.

                   Po europejskiej, barwnej, w pełni zintegrowanej zabawie, wręczyliśmy gospodarzom poszczególnych klas, okolicznościowe dyplomy, będące podziękowaniem za czynny udział w realizacji projektu, a następnie zaprosiliśmy wszystkich do „wyginania śmiało ciała” w ramach europejskiej zumby.

                   Wspaniała, europejska zabawa, wypełniła po brzegi nasze serca, wzbogaciła naszą wiedzę, wykształciła nowe umiejętności i wprowadziła nas w wiosenny nastrój. Każdy z nas, swoim zaangażowaniem potwierdził, że przypływ energii, zastrzyk uśmiechu, może stać się lekiem na wszystkie uczniowskie bolączki i trudności.

        

                                                                                Z europejsko-wiosennym pozdrowieniem

                                                                                           członkowie SKE „Euromagnes”

                                                                                         z opiekunem

        

      • Laboratoria Przyszłości

      • W lutym młodsza grupa na zajęciach robotyki poznawała nowe funkcje robotów Photon. Za pomocą okularów VR uczniowie odbyli wirtualną podróż w ciekawe zakątki świata. Robot zagościł również na lekcji matematyki w klasie pierwszej. Pomagał uczniom dojść do wyniku działania po zaprogramowanej na tablecie drodze.

      • Z wizytą w teatrze

      • Po raz kolejny uczniowie Koła Teatralnego mieli okazję odwiedzić gorzowski Teatr im. Juliusza Osterwy. Tym razem ich oczom ukazała się sztuka pt. „Zemsta” na podstawie znanej komedii Aleksandra Fredry pod tym właśnie tytułem. Wartka akcja, komiczne zachowania co niektórych postaci, dowcipne dialogi i odwieczne intrygi przedstawione w tak interesującej odsłonie, przyciągnęły uwagę naszych uczniów. W drodze powrotnej trwała wartka dyskusja na temat widzianego spektaklu. Dodatkową atrakcją okazało się również zwiedzanie teatru od kulis i zajrzenie w różne zakamarki tego niesamowitego budynku, w którym wszystko może się wydarzyć…

   • HARMONOGRAM ZEBRAŃ Z RODZICAMI

    DATA

    DZIEŃ

    GODZINA

    KLASA

    NUMER SALI

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    1A

    6

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    1B

    5

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    2A

    7

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    2B

    35

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:30

    3A

    7

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    3B

    32

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    4A

    26

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    5A

    36

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    6A

    2

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    6B

    31

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    7A

    44

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    7B

    42

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    8A

    45

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    8B

    24

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    ODDZIAŁ SPECJALNY

    10