Koncert Świąteczny
Andrzejki
- 3
W piątek nasza szkoła tętniła życiem podczas obchodów Andrzejek. Jeden z najciekawszych punktów programu była zumba, która porwała wszystkich do tańca! Dzieci świetnie się bawiły i oto w tym wszystkim chodziło.
Samorząd Uczniowski
Zachowaj Trzeźwy Umysł - wyróżnienia
Uczniowie naszej szkoły zostali wyróżnieni w konkursie plastycznym Zachowaj Trzeźwy Umysł.
W roku 2024 projektowi towarzyszyło hasło "Bliżej siebie, z dala od używek".
Wyróżnieni uczniowie:
* Karol Nowak klasa 6a
* Jan Skałba 6b
* Emilia Michalak 6b
* Anastazja Jacek 6b
* Kornelia Szandurska 8a
Wszyscy wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody książkowe.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Anna Babij
Z orlika w Zielonej Górze na stadion Narodowy
- 2
Dnia 18 listopada 2024 roku nasi uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kostrzynie nad Odrą mieli możliwość pojechać do Warszawy na mecz reprezentacji Polski w piłce nożnej. Nasza drużyna U-13 w nagrodę za III miejsce w województwie w turnieju „Z Orlika na stadion” mogła zasiąść na PGE Narodowym i kibicować w meczu Polska - Szkocja.
Wielkie podziękowania dla Pani dyrektor Grażyny Kłysz oraz rodziców, w szczególności Państwu Masiarz, Sieniuć i Żygielewicz za okazaną pomoc i wsparcie finansowe.
Jarmark Bożonarodzeniowy
Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia
Dzieci na kole plastycznym rozpoczęły przygotowania do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Z zapałem tworzą kolorowy łańcuch świąteczny, który ozdobi choinkę. Używają różnych materiałów, takich jak papier, wstążki i bibuła, by stworzyć piękne, ręcznie robione elementy dekoracyjne. Każde dziecko dodaje coś od siebie, tworząc unikalne fragmenty, które razem będą stanowiły wspaniałą ozdobę na choinkę. To doskonała okazja, by rozwijać swoją kreatywność i wprowadzić się w świąteczny nastrój.
Piłkarze Sp3 Kostrzyn nad Odrą trzecią drużyną w finale wojewódzkim turnieju „Z Orlika na Stadion”
W dniach 5 i 7 listopada 2024 roku odbyły się finały wojewódzkie turnieju „Z Orlika na Stadion”. Naszą szkołę reprezentowały 2 drużyny chłopców w kategorii U-13 i U-15.
Pierwszy dzień zmagań to rozgrywki chłopców U-13.
Wyniki rywalizacji:
Faza grupowa
1 mecz Sp3 Kostrzyn - Złota Wschowa 5:2
2 mecz Sp3 Kostrzyn - Sp Wędrzyn 7:2
3 mecz Sp3 Kostrzyn - Sp 1 Słubice 1:3
Faza pucharowa:
1/4 Sp3 Kostrzyn - Sp 1 Zielona Góra 0:5
Mecz o 3 miejsce Sp3 Kostrzyn - Sp1 Słubice 3:2
Mamy to! 3 miejsce w finale wojewódzkim w kategorii U-13 chłopców oraz nagrodę w postaci vouchera z biletami (10 zawodników oraz 4 opiekunów ) na mecz Polska - Szkocja w Warszawie na PGE Narodowym!! 🇵🇱
Udany dzień kończymy również z indywidualnym wyróżnieniem dla Igora Masiarza, który odbiera nagrodę z rąk Macieja Murawskiego za króla strzelców turnieju! 👑⚽️💪
Drużyna w składzie:
- Dawid Sieniuć
- Igor Masiarz
- Michał Luszawski
- Antoni Wardyński
- Zosia Żygielewicz
- Iwo Czarnecki
- Bartosz Jordan
- Gabriel Dubert
- Szymon Gogoliński
- Ignacy Toczek
W drugim dniu rywalizowali chłopcy w kategorii U-15.
Wyniki meczów:
Faza grupowa
1 mecz Sp3 Kostrzyn - Sp Łęknica 2:0
2 mecz Sp3 Kostrzyn - Gang Słodziaków 1:5
3 mecz Sp3 Kostrzyn - Sp1 Zbąszynek 2:5
Ostatecznie nasi chłopcy zajmują 7 miejsce w gronie 8 zespołów w finale wojewódzkim.
Drużyna w składzie:
- Mateusz Babij
- Maciej Karnicki
- Krystian Orzechowski
- Piotr Sadło
- Michał Luszawski
- Igor Masiarz
- Jakub Milczarek
- Oktawiusz Maleńki
- Iwo Czarnecki
Serdeczne gratulacje👏 i podziękowania dla naszych drużyn za godne reprezentowanie Szkoły Podstawowej
nr 3 i miasta Kostrzyn nad Odrą na arenie województwa Lubuskiego.Opiekunowie: Adrian Kłodawski i Arkadiusz Nowak.
Spotkanie dotyczące profilaktyki nowotworowej
- 2
Klasy 7A, 7B oraz 8A uczestniczyły w spotkaniu przeprowadzonym przez pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Gorzowie Wlkp. Prelekcja dotyczyła profilaktyki nowotworowej: raka piersi wśród kobiet oraz raka jąder wśród mężczyzn. Uczniowie dowiedzieli się co wpływa na rozwój chorób nowotworowych a także jak im zapobiegać, jak kontrolować własne ciało i co powinno nas niepokoić. Nie zabrakło również czasu na pytania, dyskusję oraz ciekawe formy podsumowania zajęć. Z pewnością wiedza i świadomość naszych nastolatków jest jeszcze większa po tym ciekawym i jakże ważnym spotkaniu.
"Iskry Niepodległej" - wystawa multimedialna
Miejska Biblioteka Publiczna w Kostrzynie nad Odrą jako organizator zaprasza na wystawę multimedialną „Iskry Niepodległej”.
Harmonogram bezpłatnych wejść na wystawę:
- 27, 28 i 29 listopada w godzinach 09:00-15:00 – wejścia uczniów kostrzyńskich szkół
- 27, 28 i 29 listopada w godzinach 15:00-17:00 – wejścia dla mieszkańców
- 30 listopada w godzinach 09:00-15:00 – wejścia dla mieszkańców
Serdecznie zapraszamy, to jedyna taka okazja!
Konkurs na kartkę świąteczną
Dzień Tabliczki Mnożenia
- 16
W piątek 15.11.2024r. w naszej szkole odbył się Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie starszych klas angażowali do matematycznej zabawy młodszych uczniów, nauczycieli a nawet rodziców. W nagrodę za poprawne odpowiedzi uczniowie wręczali upominki. Cała szkoła świetnie się spisała przygotowując plakaty oraz inne ozdoby, by w radosny i matematyczny sposób uczcić ten dzień.
„Polsko, Ojczyzno moja ...”, czyli Szkolne Obchody Narodowego Święta Niepodległości.
- 51
Z wielką radością uczestniczyliśmy w niezwykle wzruszających, 106. urodzinach naszej Ojczyzny. Wtorek, 12 listopada 2024 roku, był kulminacją obchodów, w które czynnie angażowaliśmy się od początku miesiąca. Prezentacja umiejętności plastyczno-techniczno-literackich, ciekawie uwidocznionych w plakatach, niepodległościowych zakładkach do książek, urodzinowych kartkach, z autorskimi życzeniami dla naszej Ojczyzny, pod znamienitym hasłem „ Polsko, Ojczyzno moja...”, przygotowanie niepodległościowej gazetki ściennej i biało-czerwonej dekoracji w salach lekcyjnych, udział w kolejnej edycji niepodległościowego dyktanda, potwierdziły nasze całkowite przygotowanie, do wspólnego uczczenia Narodowego Święta Niepodległości.
Szkolny, wtorkowy poranek przywitaliśmy uroczystym, galowym strojem, z dumnie przypiętym biało-czerwonym kotylionem. W pełnym radości nastroju, udaliśmy się w historyczną podróż słowno-muzyczną, której głównym przesłaniem stały się słowa: „ Bądźmy razem, w tym szczególnym czasie, na przyjęciu z okazji 106. rocznicy urodzin Ojczyzny naszej!”. Trudno było opanować wzruszenie, podczas wspólnego śpiewu pieśni patriotycznych, autorskich życzeń składanych dla naszej Ojczyzny oraz w trakcie recytacji wierszy o „Polsce, która nigdy nie zginęła”.
Kulminacją Szkolnych Obchodów Narodowego Święta Niepodległości, był moment, gdy z dumną miną, z wysoko podniesioną głową, punktualnie o godzinie 11:11, wspólnie zaintonowaliśmy hymn naszej Ojczyzny „Mazurek Dąbrowskiego”.
Nasze zaangażowanie w szkolne obchody 106. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz wystawienie pocztu sztandarowego, w trakcie uroczystej Mszy Świętej za Ojczyznę, odprawionej 11.11.2024 r. w Kościele pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, potwierdziły, że jesteśmy utalentowanymi plastycznie artystami, zdolnymi adeptami sztuki aktorskiej, a przede wszystkim młodymi, wrażliwymi ludźmi, dla których „Ojczyzna to wielki, zbiorowy obowiązek”, a „Polska to taka kraina, która w naszych sercach się zaczyna”.
Wzorowa postawa młodych patriotów to kwintesencja naszej kreatywności i radości tworzenia, ale także ogromnego wsparcia rodziców i nauczycieli, którym pragniemy serdecznie podziękować.
Z patriotycznym pozdrowieniem
uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3
Konkurs na najpiękniejszą ozdobę bożonarodzeniową
KONFERENCJA "DODAJMY UCZNIOM SKRZYDEŁ"
- 3
W dniach 25-26 listopada 2024r. w Muzeum Historii Polski w Warszawie pod patronatem Ministerstwa Kultury oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej odbyła się konferencja o edukacji artystycznej w szkole pt. „Dodajmy uczniom skrzydeł”. W tym wydarzeniu, w którym wzięło udział 450 osób z całej Polski, uczestniczyła nauczycielka języka polskiego Aleksandra Samborska-Jakubiec, będąca koordynatorką szkolnego programu „Rozwiń skrzydła” (realizowanego w ramach kuratoryjnego programu o tym samym tytule). Debatę prowadzili członkowie Centrum Edukacji Artystycznej oraz Narodowego Centrum Kultury.
Celem spotkania było zdiagnozowanie potrzeb i oczekiwań środowiska artystycznego, nauczycieli, uczniów oraz ich rodziców w zakresie rozwoju pasji i uzdolnień w szkole oraz poza nią. W obliczu wyzwań, przed którymi stoi współczesna edukacja, konieczne jest wypracowanie nowych rozwiązań, aby jeszcze lepiej wspierać rozwój talentów, kreatywności i kompetencji artystycznych przyszłych pokoleń.
Konferencję rozpoczęły przemówienia ministry kultury Hanny Wróblewskiej oraz wiceministry edukacji Katarzyny Lubnauer. Zaproszeni zostali także przedstawiciele szkół i uczelni artystycznych oraz fundacji działających na rzecz dzieci i młodzieży.
W trakcie dwóch dni rozmawiano o edukacji kulturalnej w szkolnictwie ogólnokształcącym oraz w szkołach artystycznych. Tu skupiono się na zajęciach muzycznych, plastycznych i tanecznych (ze szczególnym naciskiem na balet). Dyskutowano także o edukacji kulturalnej i artystycznej dla dzieci i młodzieży poza szkołą - muzealnej, teatralnej, czytelniczej.
Uczestnicy mogli także wziąć udział w warsztatach dotyczących edukacji muzycznej w szkołach artystycznych lub poza nauczaniem systemowym, edukacji tanecznej oraz plastycznej.
Prelegenci podkreślali ogromną wagę edukacji kulturowej w nauczaniu, szczególnie przedmiotów ścisłych. Przedstawili także propozycje konkretnych działań umożliwiających poszerzanie pasji i zdolności. Wszystkie te inicjatywy zostaną skoordynowane i opracowane przez instytucje zajmujące się edukacją i kulturą w wieloletnim programie rozwoju młodych talentów.
Sprawozdanie z uczestnictwa uczniów z klasy 8a w II Lubuskim Okrągłym Stole Edukacyjnym „Statut jako najważniejszy dokument w szkole”
Dnia 04.11.2024roku dwójka uczniów z klasy 8a z naszej szkoły, Julita Świętek oraz Mateusz Babij wraz z opiekunem brali udział w II Lubuskim Okrągłym Stole Edukacyjnym pod hasłem „Statut jako najważniejszy dokument w szkole”. Spotkanie miało na celu omówienie roli statutu w funkcjonowaniu szkoły oraz przedstawienie doświadczeń nauczycieli, uczniów i przedstawicieli samorządu w zakresie implementacji i przestrzegania zasad zawartych w statucie.
Celem Okrągłego Stołu było pogłębienie wiedzy na temat statutu szkoły jako dokumentu określającego prawa i obowiązki uczniów, nauczycieli oraz innych pracowników szkoły. Organizatorzy zaprosili przedstawicieli szkół z całego województwa lubuskiego, aby podzielili się swoimi doświadczeniami w zakresie współtworzenia, wdrażania i respektowania zapisów zawartych w statutach.
Okrągły Stół rozpoczął się od krótkiego wprowadzenia przez organizatorów, którzy przedstawili cel spotkania oraz zaprezentowali podstawowe zasady funkcjonowania statutu szkoły.
Znaczenie statutu – czym jest statut szkoły, jaką pełni rolę w organizacji życia szkolnego, jakie dokumenty i procedury są z nim związane.
Prawa i obowiązki uczniów – jak statut definiuje prawa uczniów, ich obowiązki oraz zasady postępowania w przypadku naruszeń regulaminu.
Zaangażowanie uczniów w tworzenie statutu – dyskusja na temat tego, jak uczniowie mogą aktywnie uczestniczyć w procesie tworzenia i rewizji statutów szkolnych.
Podczas spotkania, uczniowie z różnych szkół mieli okazję podzielić się swoimi doświadczeniami i przedstawić własne propozycje zmian, które mogłyby zostać wprowadzone w statutach ich placówek.
Podczas obrad uczestnicy, w tym nasi uczniowie, zauważyli, że statut szkoły nie tylko reguluje kwestie formalne, ale także pełni rolę wychowawczą i integrującą społeczność szkolną. Uczniowie zwrócili uwagę, że znajomość statutu może pomóc w lepszym zrozumieniu zasad panujących w szkole, a także dawać większe poczucie bezpieczeństwa i sprawiedliwości.
W trakcie dyskusji omówiono również, jak ważne jest, aby statut był żywym dokumentem, który może być zmieniany w zależności od zmieniających się potrzeb szkoły i uczniów. Wszyscy uczestnicy zgodzili się, że aktywne zaangażowanie uczniów w proces tworzenia i aktualizacji statutu może zwiększyć poczucie odpowiedzialności za przestrzeganie zasad.
Udział w II Lubuskim Okrągłym Stole Edukacyjnym był niezwykle wartościowym doświadczeniem dla naszych uczniów. Pozwolił im poszerzyć wiedzę na temat roli statutu w życiu szkoły, a także umożliwił bezpośrednią wymianę doświadczeń z rówieśnikami z innych szkół. Nasi uczniowie zyskali większą świadomość, jak ważne jest przestrzeganie zasad zapisanych w statucie, ale także jak aktywnie mogą w nim uczestniczyć i wpływać na jego kształt.
Podczas spotkania uczniowie podkreślili, jak istotne jest, aby statut był narzędziem wspierającym rozwój szkoły i jej społeczności, a także aby był zrozumiały i dostępny dla wszystkich uczniów.
Anna Babij
Opiekun Samorządu Uczniowskiego
Zaduma na cmentarzu
- 10
W czwartek 31 października 2024 roku uczniowie klas 2a, 3a i 3b wraz z nauczycielami odwiedzili lokalny cmentarz. Na celu było przybliżenie dzieciom zwyczajów i wartości związanych z pamięcią o zmarłych, szacunek dla przodków oraz polskich tradycji. Wizyta na cmentarzu była dla uczniów nie tylko lekcją historii, ale także doświadczeniem, które przybliżyło im temat przemijania. Dzieci dowiedziały się, że to czas zadumy i wspomnień.
Małgorzata Ladowska
Beata Nowald
Sandra Ginter
Anna Babij
O kotku Amadeuszu przez świat emocji i wartości
W ramach projektu " O kotku Amadeuszu przez świat emocji i wartości" przygotowaliśmy z uczniami plakaty oraz prace plastyczne, które zachęcają do okazywania i wyrażania emocji w zdrowy sposób.
Zapoznaliśmy się z treścią dwóch bajek edukacyjnych. Po bajce "O kotku Amadeuszu, który się nudził" uczniowie zrozumieli czym jest nuda, skąd się bierze, czym grozi, ale też dowiedzieliśmy się, że w nudzeniu się od czasu do czasu nie ma nic złego. Na koniec dzięki burzy mózgów wymyśliliśmy kilka skutecznych "sposobów na nudę". Bajka "O kotku Amadeuszu, który był smutny" przybliżyła uczniom gamę emocji, które nam towarzyszą gdy inni się z nas śmieją lub wykluczają z zabawy. Radość, szczęście, smutek, złość - wszystkie te uczucia są dobre, jeśli wyrażamy je we właściwy sposób. Pomysłów jak to robić nie było końca.
A oto prace jakie powstały po omówieniu powyższych bajek:
13
WSPOMNIENIA Z WYCIECZKI DO STUDIA FILMOWEGO BABELSBERG
We wrześniu uczniowie klas piątych i szóstych uczestniczyli w wycieczce do Studia Filmowego Babelsberg w Poczdamie. Uczestnicy poczuli się jak gwiazdy filmowe spacerując po ulicy westernu, krążąc po krainie tysiąca i jednej nocy, trzęsąc się ze strachu w miasteczku duchów. Ponadto obejrzeli w kinie 4D film animowany na motywach lektury „Księga dżungli”. Mogli tez wybrac się w rejs łódeczkami po rzece w bajkowej krainie „Panama” – ojczyzny Królika bohatera książki o tym samym tytule. Największą atrakcją były pokazy kaskaderskie odbywające we wnętrzu ogromnego wulkanu. Wszyscy wrócili do domu pełni wrażeń. Swoje wspomnienia uczniowie przedstawili w formie filmików i zdjęć. Kilka z nich zostało nagrodzonych.
I miejsce – Dominik Trochimiak kl. 6b
II miejsce - Aleksander Śliwiński kl. 6b, Jan Kolano kl. 5a
III miejsce – Stanisław Brożyński kl. 6a
Wyróżnienia – Damian Dec kl. 5a, Szymon Gościniak kl. 5a
Poniżej znajdują się konkursowe prace:
Dominik Trochimiak
Aleksander Śliwiński
Jan Kolano
Stanisław Brożyński
Damian Dec
Szymon Gościniak
Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do aktywności reporterskiej.
Opiekunowie
Aleksandra Samborska-Jakubiec, Sandra Ginter, Elżbieta Wierzbicka
Mediacje są OK!
Informujemy, że nasza Szkoła przystąpiła do Programu „Mediacje są OK”.
Wszystkie informacje dostępne są na stronie internetowej: Mediacje są OK
Koszulkowe DIY🐴🧵🖍
- 5
Osobiście zaprojektowane i własnoręcznie wykonane - niesamowite i jedyne w swoim rodzaju - koszulki jeździeckie👕Głowy pełne pomysłów zrodziły niesamowite projekty i to właśnie one zostały przeniesione na materiał by powstały cudowne, kolorowe t- shirty. Efekty oceńcie sami!
HARMONOGRAM ZEBRAŃ Z RODZICAMI
DATA
DZIEŃ
GODZINA
KLASA
NUMER SALI
07.09.2020
Poniedziałek
17:00
1A
6
07.09.2020
Poniedziałek
17:00
1B
5
07.09.2020
Poniedziałek
17:00
2A
7
07.09.2020
Poniedziałek
17:00
2B
35
07.09.2020
Poniedziałek
17:30
3A
7
07.09.2020
Poniedziałek
17:00
3B
32
07.09.2020
Poniedziałek
17:00
4A
26
07.09.2020
Poniedziałek
17:00
5A
36
08.09.2020
Wtorek
17:00
6A
2
08.09.2020
Wtorek
17:00
6B
31
08.09.2020
Wtorek
17:00
7A
44
08.09.2020
Wtorek
17:00
7B
42
08.09.2020
Wtorek
17:00
8A
45
08.09.2020
Wtorek
17:00
8B
24
08.09.2020
Wtorek
17:00
ODDZIAŁ SPECJALNY
10
Archiwum Aktualności