• AKTUALNOŚCI

      • Laurki dla Seniorów.

      • W maju nasi najmłodsi Uczniowie zrobili kolorowe i zachęcające Laurki dla podopiecznych Domu Seniora w Kostrzynie Nad Odrą.

       Celem tej plastycznej akcji było okazanie wdzięczności i doceniania osobom starszym. Dowiedziały się też jak ważna jest empatia w naszym życiu. Dzieci mogły zrozumieć jak wiele znaczą gesty takich spontanicznych i bezinteresownych prezentów.  

       Brawo Dzieciaki!

      • WYCIECZKA DO WROCŁAWIA

      • W dniach  5-6 maja klasy 3a, 3b, 4a i reprezentanci klasy 4b wyruszyli na dwudniową wycieczkę do Wrocławia. W stolicy Dolnego Śląska zwiedziliśmy ZOO. Mieliśmy okazję zobaczyć liczne gatunki egzotycznych zwierząt z fascynującym Afrykarium. Odkryliśmy tajemnice wrocławskiego Rynku poszukując setek poukrywanych  krasnali. Nie mogliśmy oderwać oczu od cudnych wytworów ludzkich rąk w Kolejkowie umieszczonym w słynnym wrocławskim Sky Tower. Obejrzeliśmy panoramę  miasta ze statku płynąc rejsem po Odrze. Poznaliśmy najstarszą część Wrocławia z jej historią – Ostrów Tumski. Ostatnim punktem w programie wycieczki było zwiedzanie Stadionu Śląska Wrocław i przejście śladami samego Neymara i Lewandowskiego. Zaliczyliśmy  przed spaniem spacer po urokliwym Parku Południowym. Nocowaliśmy w nowoczesnym hotelu, mieliśmy czas na zakup pamiątek i zintegrowanie się grupy. Opuszczaliśmy Wrocław z żalem, ale pełni wrażeń, zdjęć, filmików i wiadomości.

                                                                              wych. A.Borecka, M.Ladowska, E.Wierzbicka, B.Nowald

      • Zajęcia konne

      • Kolejny udany wyjazd jeździecki. Zajęcia z końmi zawsze dają mnóstwo zadowolenia i satysfakcji.          I tak też było tym razem. Przygotowanie wierzchowca do jazdy, przejażdżka, końskie spa to tylko niektóre przyjemności, którymi zajmowali się uczniowie. A popołudniowe ognisko i słodkie pianki bardzo umiliły zakończenie spotkania.

      • „Niechaj każdy z nas, zapamięta ten majowy czas, to są ważne święta, dla każdego z nas!”

      • „Niechaj każdy z nas, zapamięta ten majowy czas,

       to są ważne święta, dla każdego z nas!”

        

       W piątkowe przedpołudnie, 29.04.2022 r., postanowiliśmy wspólnie wyruszyć w historyczną, uczniowską, słowno-muzyczną podróż w przeszłość, aby poznać najważniejsze wydarzenia, które doprowadziły do uchwalenia drugiej na świecie i pierwszej w Europie konstytucji oraz godnie przygotować się do obchodów Świąt Majowych.

       Ubrani w uroczysty, galowy strój, z biało-czerwonym, samodzielnie wykonanym kotylionem, umieszczonym z dumą, w górnej części garderoby, czynnie uczestniczyliśmy w apelu, wypełnionym pieśnią i poezją patriotyczną, przygotowanym i zaprezentowanym przez wokalnie i aktorsko uzdolnione koleżanki z naszej szkoły.

       Sala gimnastyczna, która uległa biało-czerwonej metamorfozie, dodała nam patriotycznej werwy, zmotywowała do wspólnego śpiewu hymnu państwowego, pieśni patriotycznych, recytacji wierszy, a przede wszystkim, wprowadziła nas w uroczysty i podniosły nastrój.

       Ukoronowaniem naszego uczniowskiego, patriotycznego zaangażowania, stał się udział pocztu sztandarowego naszej szkoły, we Mszy Świętej za Ojczyznę, odprawionej w 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

       Szkolne Obchody Świąt Majowych, potwierdziły, że jesteśmy młodymi, wrażliwymi ludźmi, dla których „Ojczyzna to wielki, zbiorowy obowiązek”, a „Polska, to taka kraina, która w naszych sercach się zaczyna”.

        

        

       Z patriotycznym pozdrowieniem

       Uczniowie Szkoły Podstawowej

       nr 3 im. Integracji Europejskiej

       w Kostrzynie nad Odrą

      • MAŁA KSIĄŻKA WIELKI CZŁOWIEK

      • Uczniowie  pierwszych klas zostali zaproszeni na ciekawe wydarzenie do szkolnej biblioteki. Aktorzy z koła teatralnego specjalnie dla maluchów przygotowali występ „Abecadło”, ukazujące perypetie rozsypanych literek z abecadła. Dzieci poznały tekst wiersza Juliana Tuwima pod wyżej wymienionym tytułem. Następnie mogły powiedzieć dlaczego ważna jest znajomość liter i jakie korzyści wypływają z czytania książek. Uwieńczeniem spotkania było przekazanie każdemu pierwszakowi osobistego egzemplarza książki „Pierwsze abecadło”, co bardzo ucieszyło małych czytelników. Wszyscy uczestnicy zachęceni do czytania i sięgania po lekturę, wrócili zadowoleni na lekcję.

      • WARSZTATY LITERACKIE

      •  

       Dnia 20 kwietni dla uczniów  klas IV-VI odbyły się warsztaty literackie przygotowane przez wydawnictwo ZNAK. Klasy IV miały zajęcia z serii książek o Tsatsiki. Dzieci usłyszały fragmenty książki „Tsatsiki i wojna oliwkowa”. Dowiedziały się  wiele ciekawostek dotyczących pobytu głównego bohatera na wakacjach w pięknej Grecji. Poznały przygody i doświadczenia młodego chłopca Tsatsiki i jego koleżanki Alvy.

       Klasy V i VI natomiast poznały tajemniczy świat Dawida i Larisy z książki „Antykwariat pod Błękitnym Lustrem”. Niezwykłe tło przygód nastolatków stanowi problematyka popularnonaukowa np. eksperymenty genetyczne czy ekologia. Prowadzący pokazali jakie ciekawostki znajdują się na kartach książki i przedstawili uczniom najciekawsze fragmenty. Na koniec młodzież została zachęcona do sięgania po słowo pisane i zatapiania się w świat różnych pociągających doświadczeń i historii.

       Anna Pyć

      • WIELKANOCNY KONKURS

      • W kwietniu odbył się konkurs dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 na najpiękniejszą pisankę wielkanocną. Uczniowie wykazali się niesamowitą kreatywnością. Dziękujemy wszystkim za udział w tym wydarzeniu.

        

       Oto zwycięzcy konkursu:

        

       I miejsce- Piotr Malicki z klasy II B

        

       II miejsce- Marcel Krzywda z klasy III A

        

       III miejsce- Lena Frysztak z klasy I B

        

       Anna Babij

       Ewelina Sobczak

      • Konkurs powiatowy “Piosenka”

      • Nasza uczennica Oliwia Tracz otrzymała nominację do konkursu powiatowego LKA “Piosenka”. Przesłuchania odbyły się 12 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Santoku. Nikola zaśpiewała piosenkę “Zasady gry” autorstwa Krzysztofa Mrozińskiego. Otrzymała gromkie brawa i pamiątkowy dyplom.

       Gratulujemy występu i życzymy dalszych sukcesów!!!

        

                                          Opiekun koła wokalnego: Judyta Cicha

      • E –TWINNING

      • Przez ostatnie dwa lata towarzyszyła wszystkim ludziom pandemia COVID-19. Jak ten czas widziany był oczami uczniów. Kilka szkół, w tym również nasza, przygotowały na ten temat dokument pt. „ Książkę można by było o tym napisać…”. Działania podjęte w ramach Międzynarodowego Projektu e- twinning w latach 2020-2022.

       Anna Pyć

        

       Prezentacja z projektu

        

        

      • LUBUSKIE KONFRONTACJE ARTYSTYCZNE

      • LUBUSKIE KONFRONTACJE ARTYSTYCZNE

       We wtorek 5 kwietnia w KCK „Kręgielnia” odbyły się miejskie eliminacje konkursu recytatorskiego Lubuskich Konfrontacji Artystycznych.

       Po wysłuchaniu 36 recytatorów Jury nominowało do przesłuchań na szczeblu powiatu gorzowskiego następujących uczniów naszej szkoły:

       I kategoria wiekowa:

       Aleksander Śliwiński kl. IIIb

       Pola Tracz kl. Ia 

       II kategoria wiekowa:

       Łucja Iwaszko kl. IVb

       Wyróżniona została: Maja Jakubowska kl. IVa

       III kategoria wiekowa:

       Aneta Pyć kl. VIIa

       Wszystkim serdecznie gratulujemy! 

       Jednocześnie przypominamy, że Lubuskie Konfrontacje Artystyczne na szczeblu powiatu gorzowskiego odbędą się 27 kwietnia o godz. 10:00 w KCK „Kręgielnia” w Kostrzynie nad Odrą.

        

      • Konkurs “Piosenka”

      • 29 marca odbyły się eliminacje do miejskiego konkursu Lubuskie Konfrontacje “Piosenka” 2022. Naszą szkołę reprezentowały: Oliwia, Pola, Martyna i Roksana. Dziewczyny zachwyciły swoimi występami jury oraz publiczność, zgromadzoną w kostrzyńskiej “Kręgielni”. Roksana wraz z zespołem “Cantito” otrzymała wyróżnienie, a Oliwia nominację do konkursu powiatowego.

       Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

        

                                                                  Opiekun koła wokalnego: Judyta Cicha

      • ZBIÓRKA

      • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Integracji Europejskiej w Kostrzynie nad Odrą zachęca do włączenia się w zbiórkę rzeczy potrzebnych dla uchodźców z Ukrainy. Dary można przynosić do naszej szkoły od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 14:30. Prosimy o zgłaszanie się w tej sprawie do Pana woźnego lub Pań sprzątających.

       Potrzebne są:

       - płyny do naczyń,

       - proszki do prania,

       - papier toaletowy,- ręczniki papierowe,

       - worki na śmieci,

       - miski do prania,

       - miotły, zmiotki, szufelki,

       - maszynki do golenia,

       - nożyczki do paznokci,

       - szczotki i grzebienie do włosów,

       - czajniki elektryczne (mogą być używane, ale sprawne)

       ,- żywność długoterminowa (np. kawa, herbata, konserwy, płatki do mleka dla dzieci itp.)Zebrane dary przekażemy właścicielom Ośrodka Wypoczynkowo-Szkoleniowego Magic Camping w Lubniewicach, gdzie obecnie zakwaterowani są uchodźcy z Ukrainy. Za wszelką pomoc serdecznie dziękujemy.

      • Drużyna SP3 w Kostrzynie nad Odrą z tytułem "Młody Ornitolog 2022 roku"

      • W bieżącym roku szkolnym drużyna uczennic w składzie: Julia Waskin, Gabriela Gozdek oraz Martyna Łakomska reperezentowała naszą szkołę w konkursie ornitologicznym pt.„Co sikory robią zimą?".

       Dziewczęta prowadziły obserwacje sikorek w najbliższej okolicy. W obrębie badanego terenu, poszukiwały ptasich stołówek oraz miejsc, gdzie ptaki mogą schronić się przed deszczem i zimnem. Miejsca te oznaczały na wcześniej przygotowanej mapie, do której opracowały legendę.

       W specjalnie przygotowanym miejscu, w ogrodzie zamieściły karmniki, kule tłuszczowe oraz słoninę. Następnie liczyły zlatujące się do karmidełek sikorki. Rozpoznawały ich gatunki i obserwowały zachowania ptaków. Zebrane materiały oraz wnioski zamieściły w prezentacji, którą przedstawy jury.

       Uczennice SP3 rywalizowały z drużynami trzynastu innych szkół podstawowych województwa lubuskiego. Osiągnęły sukces, zdobywając tytuł laureata konkursu oraz zaszczytne miano "Młodego Ornitologa 2022 roku".

       Opiekun Drużyny SP3

       Prezentacja konkursowa


      • Europonalia, czyli wiosenne, uczniowskie kroki w europejskie progi

      • W poniedziałkowe przedpołudnie 21 marca, z głośnym, uczniowskim, europejskim przytupem, wspólnie przywitaliśmy wiosnę, tak wyczekiwaną przez wszystkich porę roku.

       W tym dniu, kolejny już raz, Europa wkroczyła w mury naszej szkoły, w ramach VI edycji zabawy - turnieju pod hasłem „Europonalia”. Od godzin porannych, sale lekcyjne, korytarze, salę gimnastyczną, wypełnił korowód barw europejskich, nasączonych muzyką, ciekawostkami i pysznymi frykasami, rodem z piętnastu państw Starego Kontynentu. Europejski festiwal kreatywności, inspiracji, a przede wszystkim integracji spowodował, że zimowe zmęczenie opuściło nas wszystkich, samopoczucie uległo radykalnej poprawie, a na ustach każdego z nas pojawił się uśmiech.

       Chcąc wzmocnić pozytywny, radosny nastrój, zmieniliśmy swoje klasowe oblicze, wcielając się w mieszkańców zjednoczonej Europy. Na salę gimnastyczną, która w tym dniu stała się centrum europejskiego dowodzenia, wkroczyliśmy z transparentami, prezentując garderobę, przywitanie w języku ojczystym, hasło reklamujące wylosowane państwo, oraz poczęstunek nawiązujący kolorystycznie i smakowo do tradycji kulinarnych danego państwa.

       Olbrzymią dozę pozytywnych emocji, wywołały europejskie rozgrywki sportowe pod hasłem „W europejskim ciele, europejski zdrowy duch”, profesjonalnie przeprowadzone przez nauczycieli wychowania fizycznego. Uczestnicząc w europejskim torze przeszkód, skoku przez linę i skakankę, aktywnie mogliśmy sprawdzić naszą kondycję, a przede wszystkim zadbać o zdrowie.

       Po europejskiej, barwnej, w pełni zintegrowanej zabawie, wręczyliśmy gospodarzom poszczególnych klas, okolicznościowe dyplomy, będące podziękowaniem za czynny udział w realizacji projektu, a następnie zaprosiliśmy wszystkich do „wyginania śmiało ciała” w ramach europejskiej zumby.

       Wspaniała, europejska zabawa, wypełniła po brzegi nasze serca, wzbogaciła naszą wiedzę, wykształciła nowe umiejętności i wprowadziła nas w wiosenny nastrój. Każdy z nas, swoim zaangażowaniem potwierdził, że przypływ energii, zastrzyk uśmiechu, może stać się lekiem na wszystkie uczniowskie bolączki i trudności.

        

       Z europejsko-wiosennym pozdrowieniem

       członkowie SKE „Euromagnes”

       z opiekunem

        

      • W wiosennej podróży po Europie

      • Najmłodsi Europejczycy z naszej szkoły, czyli uczniowie klas I-III oraz Oddziału Specjalnego, z wielkim zaangażowaniem rozpoczęli poszukiwanie wiosny już 18 marca, czyli w piątkowe przedpołudnie, uczestnicząc w grze terenowej pod hasłem „W wiosennej podróży po Europie”. Nasze koleżanki i koledzy, wyposażeni w ogromną wiedzę o Starym Kontynencie i dobry humor, przystąpili do poszukiwania 12 zestawów zadań, ukrytych na terenie szkolnego placu zabaw, a następnie do ich wykonania. Rozpoznawanie barw europejskich, rozwiązywanie zagadek, odpowiadanie na pytania dotyczące poszczególnych państw naszego kontynentu, nie sprawiło im najmniejszego kłopotu, a wręcz przeciwnie, wywołało uśmiech, radość i wyrzut pozytywnych emocji.

       Ukoronowaniem piątkowej podróży po Europie, stało się barwne wypełnienie naszego placu szkolnego, europejskimi, wiosennymi rysunkami, wykonanymi kredą przez utalentowanych plastycznie artystów z klas I-III.

       Naszych najmłodszych koleżanek i kolegów, nie mogło zabraknąć w trakcie poniedziałkowego powitania wiosny. Wcielając się w mieszkańców wylosowanych państw, prezentując garderobę nawiązującą kolorystycznie do danego państwa, wreszcie przygotowując i konsumując zdrowe, kolorowe, europejskie drugie śniadanie, czynnie zaangażowali się w realizację projektu pod wymownym hasłem „Europonalia”.

       Pragnąc uhonorować aktywny udział naszych najmłodszych Europejczyków w wiosennym projekcie, wręczyliśmy gospodarzom okolicznościowe dyplomy, a następnie zaprosiliśmy do wspólnej, europejskiej zumby. Poniedziałkowa, europejska zabawa niestety dobiegła końca, ale pozytywny, wiosenny nastrój pozostał i z pewnością nas nie opuści.

        

        

       Z europejsko-wiosennym pozdrowieniem

       członkowie SKE „Euromagnes”

       z opiekunem

      • SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

      • To było pełne emocji popołudnie. 24.02. 2022 roku w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski. Uczniowie klas I-VIII mieli okazję zaprezentować przed jury i publicznością przygotowane przez siebie  wiersze lub fragmenty prozy. Jurorzy przypadło nie lada zadanie- musieli wyłonić zwycięzców, którzy będą reprezentowali szkołę na eliminacjach miejskich.

       Lauretami zostali:

       W kategorii klas I-III:

       1. Pola Tracz kl. Ia
       2. Leon Biliński kl. Ib
       3. Stanisław Brożyński kl. IIIa
       4. Aleksander Śliwiński kl. IIIb

       W kategorii klas IV-VI:

       1. Maja Jakubowska kl.IVa
       2. Łucja Iwaszko kl. IVb

       W kategorii klas VII-VIII:

       1.  Nikola Karaszewska

       Do grupy dołączy wyróżniona przez KCK Złotym Biletem:

       1. Aneta Pyć kl. VIIa

       Wszystkim uczestnikom dziękujemy, a laureatom gratulujemy!

   • HARMONOGRAM ZEBRAŃ Z RODZICAMI

    DATA

    DZIEŃ

    GODZINA

    KLASA

    NUMER SALI

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    1A

    6

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    1B

    5

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    2A

    7

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    2B

    35

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:30

    3A

    7

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    3B

    32

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    4A

    26

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    5A

    36

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    6A

    2

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    6B

    31

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    7A

    44

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    7B

    42

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    8A

    45

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    8B

    24

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    ODDZIAŁ SPECJALNY

    10