• AKTUALNOŚCI

      • Dzień dziecka w naszej szkole

      • Dnia 1 czerwca 2023 roku nasza szkoła przeżyła niezwykłe święto, które wypełniło korytarze i sale beztroską radością i dziecięcą zabawą. Dzień Dziecka to wyjątkowy moment, kiedy cała społeczność szkolna jednoczy się, by celebrować prawo każdego dziecka do szczęścia i beztroskiej zabawy.

       Od samego rana szkolne korytarze tętniły życiem i radosnym śmiechem. Dzieci przybyły do szkoły z uśmiechem na twarzach.

       Samorząd Uczniowski wraz SKE „Euromagnes”przygotował dla wszystkich dzieci zumbę.

       Zumba to doskonała forma spędzenia czasu dla dzieci, które uwielbiają tańczyć i poruszać się przy rytmicznej muzyce. Taniec jest naturalnym sposobem wyrażania emocji i zabawy, dlatego zumba pozwala dzieciom na swobodne wyrażenie siebie.

       Kolejną zaletą zumby jest poprawa koordynacji ruchowej u dzieci. Różnorodne i rytmiczne ruchy wymagane podczas tańca  pomagają w rozwoju umiejętności równoczesnego kontrolowania różnych części ciała. Dzieci uczą się precyzji i szybkości ruchów, co ma korzystny wpływ na ich ogólną sprawność ruchową.

       Zumba dla dzieci wpływa również na poprawę nastroju i samopoczucia. Tańcząc przy rytmicznej muzyce, dzieci wyzwala się endorfiny, hormony szczęścia.

       Widok uśmiechniętych twarzy, radosnego śmiechu i beztroskiej zabawy był niezwykle poruszający. Dzieci w pełni oddały się rozrywce i świetnie się bawiły, nie zważając na nic innego niż chwila obecna.

       Samorząd Uczniowski

                                                                                                                             Członkowie SKE

                                                                                                                             „Euromagnes”

                                                                                                                             z opiekunami

      • Konkurs międzyszkolny w aplikacji mobilnej Pho3nix Kids

      • Zachęcamy do udziału w konkursie międzyszkolnym w ramach akcji Pho3nix Active School. Konkurs polega na codziennym zbieraniu kroków. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy zarejestrować się w aplikacji - instrukcja poniżej. Powodzenia!

      • Szkolny festyn rodzinny

      • Dnia 31 maja 2023 roku od godziny 17.00-20.00 odbył się w naszej szkole festyn rodzinny. Jest on jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w kalendarzu naszej szkoły. To nie tylko doskonała okazja do świetnej zabawy, ale także sposobność do nawiązania więzi społecznych oraz promowania nauki przez doświadczenie.

       Szkolny festyn rodzinny jest niezwykłą okazją, która integruje społeczność szkolną, zapewniając wspaniałą zabawę i uczenie się przez doświadczenie. To wydarzenie, które łączy uczniów, nauczycieli, rodziców i lokalną społeczność w niezapomnianych chwilach radości i współpracy.

       Dzieci mogły korzystać z dmuchańców, zaplatania warkoczyków z wystawek tematycznych, fotobutki. Były tańce, zumba, występy artystyczne uczniów. Ponadto były stoiska z ciastem, kawą, watą cukrową, popcornem.

       To doskonały moment, aby podzielić się swoimi pasjami, osiągnięciami czy wspomnieniami. Dzięki temu wydarzeniu różne grupy społeczne mogą lepiej się poznać, co sprzyja budowaniu więzi i silniejszej współpracy między wszystkimi zaangażowanymi stronami.

       Była to niezapomniana uczta rodzinna na szkolnym festynie.

       Zabawa, nauka i więzi społeczne w jednym miejscu.

       Zapraszamy za rok!

       Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym rodzicom, uczniom, sponsorom,nauczycielom, którzy zawsze nas wspierają.

       Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!

      • Dzień dziecka w Zagródku

      • W dniu 30 maja 2023 roku, w ramach obchodów dnia dziecka, uczniowie z klasy 3a wyruszyli wraz z opiekunami do uroczego miejsca, które znajdowało się w pobliżu naszej szkoły i nosiło nazwę "Zagródek".

       Nie ma nic bardziej ekscytującego dla dzieci niż wycieczka do fantastycznego miejsca, pełnego niezwykłych atrakcji i rozrywek. Takie miejsce, gdzie można spotkać zwierzęta, bawić się na trampolinie i czerpać radość z licznych atrakcji, to prawdziwy raj dla najmłodszych.

       Były konie, alpaki, daniele, pieski.

       Dzieci miały okazję z bliska przyjrzeć się tym pięknym stworzeniom, obserwować ich zachowanie i uczyć się od nich. To wspaniała lekcja z natury, która rozbudza ciekawość i szacunek dla innych istot.

       Po spotkaniu ze zwierzętami, przyszedł czas na rozpoczęcie prawdziwej przygody na ogromnej trampolinie. Skoczki w różnych kształtach i rozmiarach rozpostarte na obszarze, gdzie dzieci mogą swobodnie skakać, wykonywać akrobacje i cieszyć się poczuciem wolności. To doskonały sposób na wyładowanie energii i radosne odkrywanie swoich możliwości fizycznych. Wielką atrakcją była również stodoła w której można było skakać na siano.

       Zabawa była przednia.

       No i oczywiście nie mogło zabraknąć grilla i pysznych kiełbasek.

       Wszystkie dzieci wróciły w doskonałych humorach.

                                                                                                     Anna Babij

                                                                                                     Emilia Kulus

      • AWANS DO FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO!

      •          W dniu 16 maja 2023 na boisku „orlik” przy Szkole Podstawowej nr 21 w Gorzowie Wlkp nasi uczniowie przystąpili do kolejnego etapu rozgrywek w ramach Powiatowej Spartakiady Młodzieży w piłce nożnej chłopców rocznika 2010 i młodsi. Na poziomie półfinału wojewódzkiego w rywalizacji wzięły udział 3 drużyny SP Trzebicz, SP 21 Gorzów Wlkp oraz SP 3 Kostrzyn nad Odrą grając systemem każdy z każdym.

        

       Wyniki naszych podopiecznych:

       SP 21 Gorzów Wlkp – SP 3 Kostrzyn nad Odrą 2:3

       SP 21 Gorzów Wlkp – SP Trzebicz 9-0

       SP 3 Kostrzyn nad Odrą – SP Trzebicz 8:0

        

       Z kompletem zwycięstw nasza drużyna zajmuje 1 miejsce i tym samym awansuje do finału wojewódzkiego w piłce nożnej chłopców.

       Gratulacje dla chłopaków za świetna postawę sportową i wysokim poziom umiejętności prezentowany podczas zawodów.

       Skład reprezentacji SP 3:

       Maciej Karnicki, Krystian Orzechowski, Fabian Kaznowski, Antoni Szandurski, Piotr Sadło, Jakub Babij, Sergiusz Kunicki, Oktawiusz Maleńki, Igor Waskin, Igor Masiarz.

       Opiekunowie: Adrian Kłodawski, Arkadiusz Nowak.

      • „MARATON PIŁKARSKI” SP3

      • W dniach 24-27 kwietnia w Kostrzynie nad Odrą (stadion MOSiR) uczniowie Szkoły Podstawowej nr. 3 wzięli udział w czterech wydarzeniach sportowych kolejno:​​​​​​​​​​​​​​

       24.04. - rozgrywki „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” kategoria U-12 chłopców,

       W zawodach wystąpiło 8 drużyny z powiatu gorzowskiego:

       SP Kłodawa, SP Nowiny Wielkie, Sp1 Kostrzyn, SP 4 Kostrzyn, SP 2 Kostrzyn, SP Deszczno SP Dąbroszyn oraz Sp3 Kostrzyn.

       Ostatecznie po bardzo wyrównanej rywalizacji zajmujemy 2 miejsce!

       ​​​​​​​

       Skład reprezentacji U-12:

       Igor Masiarz, Zosia Żygielewicz, Iwo Czarnecki, Michał Luszawski, Gabriel Dubert, Igor Waskin, Michał Marczak, Wojtek Zięcina, Filip Gorajski, Jakub Milczarek, Adam Niziński.

       25.04. - rozgrywki Powiatowej Spartakiady Młodzieży w piłce nożnej chłopców rocznik 2008 i młodsi.

       W rozgrywkach wzięło udział 8 drużyn: SP Kłodawa, SP Nowiny Wielkie, Sp1 Kostrzyn, SP 4 Kostrzyn, SP 2 Kostrzyn, SP Deszczno SP Dąbroszyn oraz Sp3 Kostrzyn. W końcowej klasyfikacji plasujemy się na 4 miejscu!

       Skład reprezentacji rocznika 2008 i młodsi:

       Olaf Lichwa, Konrad Mikołajczyk, Adrian Abrasowicz, Jakub Przybylski, Maciej Karnicki, Krystian Orzechowski, Fabian Kaznowski, Piotr Sadło.

       26.04. -  rozgrywki „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”kategoria

       U-8 chłopców.

       Do turnieju przystąpiły 4 drużyny: SP Kłodawa, SP Nowiny Wielkie, SP1 Kostrzyn oraz SP3 Kostrzyn. Po bardzo dobry występie zajmujemy „tylko” 2 miejsce!

       Skład reprezentacji U-8:

       Jakub Orzechowski, Filip Kaznowski, Aleksander Skonieczny, Kacper Żmijewski, Wojtek Zieliński, Gracjan Siemieniecki, Leon Jarecki, Ksawery Kłak, Kamil Waskin.

       U-10 chłopców.

       W rozgrywkach wzięło udział 8 drużyn: SP Kłodawa, SP Nowiny Wielkie, Sp1 Kostrzyn, SP 4 Kostrzyn, SP 2 Kostrzyn, SP Witnica, SP Dąbroszyn oraz Sp3 Kostrzyn. W finałowym meczu przegrywamy i kończymy turniej na 2 miejscu!

       Skład reprezentacji U-10:

       Bartosz Jordan, Szymon Gogoliński, Dawid Kubiak, Dawid Sieniuć, Filip Borowski, Ignacy Toczek, Tymoteusz Włodarczak – Głowicki, Bartłomiej Bochnak.

       27.04. -rozgrywki Powiatowej Spartakiady Młodzieży w piłce nożnej chłopców rocznik 2010 i młodsi. W turnieju wzięło udział 7 drużyn: SP 2 Kostrzyn, SP 2 Witnica, SP Deszczno, SP 4 Kostrzyn, SP 1 Witnica oraz SP 3 Kostrzyn.                            

       Tym razem nasza drużyna okazała się bezkonkurencyjna i z kompletem zwycięstw zajmuje 1 miejsce mistrzostwo powiatu! - otrzymując możliwość startu w półfinale wojewódzkim.

      • Pho3nix Active School - głosowanie

      • Zachęcamy wszystkich do oddawania głosów na naszą stronę w konkursie Pho3nix Active School. Wystarczy wejść na stronę: https://pho3nix-kids.com/polska/pho3nix-active-school/ kliknąć "Oddaj głos w konkursie", następnie wyszukać naszą szkołę i podążać za instrukcjami. Z jednego adresu e-mail można oddać jeden głos.

       Dziękujemy za wsparcie i Wasze głosy!

      • Koncert

      • „Jak Bandura z Sopiłką rozmawiała” i  „Dumka na dwa serca-bandurka i sopiłka” to przedostatnie w tym roku szkolnym muzyczne spotkanie w naszej szkole z Lubuskim Biurem Koncertowym “Orfeusz”.

       Dzieci wysłuchały pięknego koncertu muzyki ukraińskiej. Miały okazję poznać instrumenty takie jak bandura, skrzypce, tamburyno, łyżki, sopiłka.

       Wysłuchały ukraińskiej legendy o smoku, królewnie oraz dzielnym Nikicie, który przechytrzył groźnego smoka i uratował królewnę.

       Opowieści tej towarzyszyła oprawa muzyczna przenosząc słuchaczy w magiczny świat muzyki.

       Muzyczna opowieść bardzo wszystkim się podobała!

      • „Niechaj każdy z nas, zapamięta ten majowy czas, to są ważne święta, dla każdego z nas!”

      • W czwartkowe przedpołudnie, 27.04.2023 r., postanowiliśmy wspólnie wyruszyć w historyczną, uczniowską, słowno-muzyczną podróż w przeszłość, aby poznać najważniejsze wydarzenia, które doprowadziły do uchwalenia drugiej na świecie i pierwszej w Europie Konstytucji oraz godnie przygotować się do obchodów Świąt Majowych. 

       Ubrani w uroczysty, galowy strój, z biało-czerwonym, samodzielnie wykonanym kotylionem, umieszczonym z dumą, w górnej części garderoby, czynnie uczestniczyliśmy w apelu, wypełnionym pieśnią i poezją patriotyczną, przygotowanym i zaprezentowanym przez młodych adeptów sztuki aktorskiej i wokalnej z naszej szkoły.

       Sala gimnastyczna, która uległa biało-czerwonej metamorfozie, dodała nam patriotycznej werwy, zmotywowała do wspólnego śpiewu hymnu państwowego, pieśni patriotycznych, recytacji wierszy, a przede wszystkim, wprowadziła nas w uroczysty i podniosły nastrój.

       Ukoronowaniem naszego uczniowskiego, patriotycznego zaangażowania, stał się udział  pocztu sztandarowego naszej szkoły, we Mszy Świętej za Ojczyznę, odprawionej w 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

       Szkolne Obchody Świąt Majowych, potwierdziły, że jesteśmy młodymi, wrażliwymi ludźmi, dla których „Ojczyzna to wielki, zbiorowy obowiązek”, a „Polska, to taka kraina, która w naszych sercach się zaczyna”.                      

        

                                          

                                                                                           Z patriotycznym pozdrowieniem

                                                                                           Uczniowie Szkoły Podstawowej

                                                                                            nr 3 im. Integracji Europejskiej

                                                                                                              w Kostrzynie nad Odrą     

      • Wycieczka i warsztaty  ,,Od ziarenka do bochenka’’

      • 28 kwietnia br. klasy Ib i III b, wybrały się na wycieczkę do "Karczmy Taberskiej" w Janowcu. Podczas pobytu rozmawialiśmy o tradycjach i zwyczajach Regionu Kozła. Bawiliśmy się wesoło przy muzyce. Był też spacer ścieżką przyrodniczą w Eko parku, gdzie tworzyliśmy naturalne obrazy. Uczestniczyliśmy również w programie edukacyjnym pt. „Od ziarenka do bochenka”. Poznaliśmy cały proces powstawania chleba. Wyrabialiśmy ciasto i formowaliśmy chlebki. Wspólnie zjedliśmy bardzo pyszne naleśniki i zupę pomidorową. Nie zabrakło także czasu na zabawę na placu zabaw. Upieczone, jeszcze ciepłe chlebki zabraliśmy  i wróciliśmy do domu.

       Z wycieczki wróciliśmy zadowoleni, pełni wrażeń i z nowymi wiadomościami. 

       Dziękujemy wspaniałym opiekunom za opiekę i troskę w czasie wycieczki.

                                                                                                      Klasa 1b i 3b ;-)

      • Laboratoria Przyszłości

      • W kwietniu uczniowie klas I-III w ramach zajęć robotyki tworzyli projekty modeli do drukarki 3D. Poznawali dalsze możliwości okularów VR. Konkurowali w grupach na zajęciach przy tworzeniu ciekawych robotów według swoich pomysłów. Całkiem dobrze już im to wychodzi!

      • "Złoty lizak" - eliminacje

      • 9 maja o godz. 10:00 w Kostrzyńskim Centrum Kultury odbyły się eliminacje do Konkursu Piosenki ,,O Złoty Lizak''. Naszą szkołę reprezentowało 6 osób: Pola Tracz z klasy 2a, Emilia Dobrzańska oraz Natalia Świt z klasy 4a, Zofia Żygielewicz oraz Marcel Krzywda z klasy 4b oraz Oliwia Tracz z klasy 8a. Aż czterem osobom udało się zakwalifikować do finału, który odbędzie się 1 czerwca o godz. 17:00 w amfiteatrze. A wystąpią: Pola Tracz, Oliwia Tracz, Emilia Dobrzańska oraz Zofia Żygielewicz. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

       Paulina Smętkowska

      • Drużyna SP3- laureatem konkursu ornitologicznego pt. "Ptasie problemy"

      • W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy ósmej: Aneta Pyć, Olaf Maleńki i Maciej Borecki, jako Drużyna SP3, reprezentowali naszą szkołę, w wojewódzkim etapie konkursu ornitologicznego pt."Ptasie problemy". Ósmoklasiści zostali laureatami konkursu i uzyskali chlubny tytuł Ornitologa Roku 2023.

        

       Od grudnia do marca uczniowie pracowali metodą projektu. Na wyznaczonym terenie dokonali inwentaryzacji ptasich schronień i stołówek. Na tej podstawie opracowali mapę ptasich "miejscówek". Bardzo dokładnie przyjrzeli się także zagrożeniom, które utrudniają ptakom życie, zarówno tym naturalnym jak i antropogenicznym.

       W obrębie Drzewic, ósmoklasiści wyznaczyli trzy miejsca obserwacji, w których monitorowali liczbę, gatunki oraz sposoby zachowania przylatujących tam ptaków.

       W ramach akcji Fundacji Szklana Pułapka, Drużyna wzięła także udział w noworocznym liczeniu ptaków pod hasłem Hangover Bird Count. Uczniowie odbyli dwa spacery (kontrolny i badawczy), próbując ocenić wpływ fajerwerków wystrzeliwanych w noc sylwestrową, na śmiertelność ptaków.

       Wszystkie wyniki badań zostały zebrane i opracowane przez młodzież w postaci prezentacji, w której zamieszczono także bogatą dokumentację zdjęciową.

       Ostatnim zadaniem uczestników konkursu, było wystąpienie online, przed komisją konkursową i zaprezentowanie efektów przeprowadzonych obserwacji oraz wniosków podsumowujących pracę.

       Reprezentanci naszej szkoły, okazali się wnikliwymi obserwatorami ptasiej fauny i doskonale poradzili sobie z wyznaczonymi im zadaniami. Zdobyli 100% punktów i osiągnęli sukces.

        

       Gratulujemy!

        

       Poniżej można zapoznać się z prezentacją "Ptasie problemy", przygotowaną przez uczniów. 

       Ptasie problemy - prezentacja

      • „Kierunek - Poznań!”

      • 25 kwietnia, wczesnym rankiem uczniowie klas: Ia, IIIa i IVa  wraz z opiekunami pojechali na wycieczkę krajoznawczą do Poznania.

       Dzień był chłodny i pochmurny , a mimo to humory wszystkim dopisywały. Podczas podróży pan przewodnik opowiadał o Międzyrzeczu i związanych z nim nietoperzach. Mali turyści wysłuchali również legendy o powstaniu Poznania .Jeszcze w autokarze poznali także legendarną historię słynnych poznańskich koziołków.

             Pierwszym punktem programu   po przybyciu na miejsce był Stary Rynek . Tuż przed dwunastą wszyscy dotarli pod Ratusz, by wysłuchać hejnału  poznańskiego i zobaczyć „trykające się” koziołki-symbol Poznania.

               Kolejna atrakcja turystyczna , jaka czekała na uczniów w stolicy Wielkopolski, to Poznańskie Muzeum Pyry. Tutaj uczestnicy wycieczki poznali historię ziemniaka. Wysłuchali też pogadanki o daniach, które można zrobić z pospolitej, wydawałoby się, pyry.

       Na zakończenie pobytu  w tym miejscu każdy dostał gorący pieczony ziemniak. Poznańskie pyry wszystkim smakowały.

            Przyszła kolej na Rogalowe Muzeum Poznania. Dzieci nie tylko dowiedziały się, skąd się wzięła tradycja rogala świętomarcińskiego, ale również wzięły udział w przygotowaniu rogalików. Z zapałem wałkowały ciasto i czuły się jak prawdziwi kucharze, bo na głowie miały prawdziwe czapki kucharskie. Panowie prowadzący zdradzili skład nadzienia słodkiego przysmaku. Uczniowie mieli ponadto okazję poznać jeszcze jedną legendę –oczywiście o rogalach świętomarcińskich. A na zakończenie otrzymali dyplomy czeladnicze i porcyjki degustacyjne rogali.

            Teraz mogli już kupować pamiątki   i zarządzać  finansami.

           Nadeszła pora obiadu, który turyści z Kostrzyna zjedli w restauracji McDonald's, gdzie również mieli okazję wydać swoje pieniądze.

           Wszystko co dobre, szybko się kończy. Uczestnicy wycieczki zmęczeni, ale szczęśliwi i pełni wrażeń wracali do domu. W autokarze  brali udział w teściku sprawdzającym ich wiedzę o Poznaniu. Prawidłowo odpowiadali na wszystkie pytania, za co otrzymali nagrody.

          Wieczorem wszyscy dotarli do Kostrzyna, gdzie na swoje dzieci czekali stęsknieni rodzice. A dzieci przyjechały bogatsze o nową wiedzę i nowe doświadczenia.

        

      • Kolejne wyróżnienie!

      • Kolejne wyróżnienie w finale wojewódzkim W dniu 27 kwietnia 2023 r. w Zielonej Górze odbył się finał wojewódzki Lubuskich Konfrontacji Artystycznych w kategorii PIOSENKA. Uczennica klasy 8a, Oliwia Tracz, zaprezentowała utwór pt. ,,Ta pani w zielonym'' i otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy tak wielkiego sukcesu!

      • Laureatka i Finalistka konkursów przedmiotowych!

      • Laura Samoszuk, uczennica klasy VIIA, uzyskała tytuł Laureata w Konkursie z biologii, a także tytuł Finalisty w Konkursie z języka polskiego. Oba konkursy organizowane są przez Lubuskie Kuratorium Oświaty. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

   • HARMONOGRAM ZEBRAŃ Z RODZICAMI

    DATA

    DZIEŃ

    GODZINA

    KLASA

    NUMER SALI

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    1A

    6

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    1B

    5

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    2A

    7

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    2B

    35

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:30

    3A

    7

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    3B

    32

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    4A

    26

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    5A

    36

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    6A

    2

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    6B

    31

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    7A

    44

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    7B

    42

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    8A

    45

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    8B

    24

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    ODDZIAŁ SPECJALNY

    10