• AKTUALNOŚCI

      • „Niechaj każdy z nas, zapamięta ten majowy czas, to są ważne święta, dla każdego z nas!”

      • W czwartkowe przedpołudnie, 27.04.2023 r., postanowiliśmy wspólnie wyruszyć w historyczną, uczniowską, słowno-muzyczną podróż w przeszłość, aby poznać najważniejsze wydarzenia, które doprowadziły do uchwalenia drugiej na świecie i pierwszej w Europie Konstytucji oraz godnie przygotować się do obchodów Świąt Majowych. 

       Ubrani w uroczysty, galowy strój, z biało-czerwonym, samodzielnie wykonanym kotylionem, umieszczonym z dumą, w górnej części garderoby, czynnie uczestniczyliśmy w apelu, wypełnionym pieśnią i poezją patriotyczną, przygotowanym i zaprezentowanym przez młodych adeptów sztuki aktorskiej i wokalnej z naszej szkoły.

       Sala gimnastyczna, która uległa biało-czerwonej metamorfozie, dodała nam patriotycznej werwy, zmotywowała do wspólnego śpiewu hymnu państwowego, pieśni patriotycznych, recytacji wierszy, a przede wszystkim, wprowadziła nas w uroczysty i podniosły nastrój.

       Ukoronowaniem naszego uczniowskiego, patriotycznego zaangażowania, stał się udział  pocztu sztandarowego naszej szkoły, we Mszy Świętej za Ojczyznę, odprawionej w 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

       Szkolne Obchody Świąt Majowych, potwierdziły, że jesteśmy młodymi, wrażliwymi ludźmi, dla których „Ojczyzna to wielki, zbiorowy obowiązek”, a „Polska, to taka kraina, która w naszych sercach się zaczyna”.                      

        

                                          

                                                                                           Z patriotycznym pozdrowieniem

                                                                                           Uczniowie Szkoły Podstawowej

                                                                                            nr 3 im. Integracji Europejskiej

                                                                                                              w Kostrzynie nad Odrą     

      • Wycieczka i warsztaty  ,,Od ziarenka do bochenka’’

      • 28 kwietnia br. klasy Ib i III b, wybrały się na wycieczkę do "Karczmy Taberskiej" w Janowcu. Podczas pobytu rozmawialiśmy o tradycjach i zwyczajach Regionu Kozła. Bawiliśmy się wesoło przy muzyce. Był też spacer ścieżką przyrodniczą w Eko parku, gdzie tworzyliśmy naturalne obrazy. Uczestniczyliśmy również w programie edukacyjnym pt. „Od ziarenka do bochenka”. Poznaliśmy cały proces powstawania chleba. Wyrabialiśmy ciasto i formowaliśmy chlebki. Wspólnie zjedliśmy bardzo pyszne naleśniki i zupę pomidorową. Nie zabrakło także czasu na zabawę na placu zabaw. Upieczone, jeszcze ciepłe chlebki zabraliśmy  i wróciliśmy do domu.

       Z wycieczki wróciliśmy zadowoleni, pełni wrażeń i z nowymi wiadomościami. 

       Dziękujemy wspaniałym opiekunom za opiekę i troskę w czasie wycieczki.

                                                                                                      Klasa 1b i 3b ;-)

      • Laboratoria Przyszłości

      • W kwietniu uczniowie klas I-III w ramach zajęć robotyki tworzyli projekty modeli do drukarki 3D. Poznawali dalsze możliwości okularów VR. Konkurowali w grupach na zajęciach przy tworzeniu ciekawych robotów według swoich pomysłów. Całkiem dobrze już im to wychodzi!

      • "Złoty lizak" - eliminacje

      • 9 maja o godz. 10:00 w Kostrzyńskim Centrum Kultury odbyły się eliminacje do Konkursu Piosenki ,,O Złoty Lizak''. Naszą szkołę reprezentowało 6 osób: Pola Tracz z klasy 2a, Emilia Dobrzańska oraz Natalia Świt z klasy 4a, Zofia Żygielewicz oraz Marcel Krzywda z klasy 4b oraz Oliwia Tracz z klasy 8a. Aż czterem osobom udało się zakwalifikować do finału, który odbędzie się 1 czerwca o godz. 17:00 w amfiteatrze. A wystąpią: Pola Tracz, Oliwia Tracz, Emilia Dobrzańska oraz Zofia Żygielewicz. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

       Paulina Smętkowska

      • Drużyna SP3- laureatem konkursu ornitologicznego pt. "Ptasie problemy"

      • W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy ósmej: Aneta Pyć, Olaf Maleńki i Maciej Borecki, jako Drużyna SP3, reprezentowali naszą szkołę, w wojewódzkim etapie konkursu ornitologicznego pt."Ptasie problemy". Ósmoklasiści zostali laureatami konkursu i uzyskali chlubny tytuł Ornitologa Roku 2023.

        

       Od grudnia do marca uczniowie pracowali metodą projektu. Na wyznaczonym terenie dokonali inwentaryzacji ptasich schronień i stołówek. Na tej podstawie opracowali mapę ptasich "miejscówek". Bardzo dokładnie przyjrzeli się także zagrożeniom, które utrudniają ptakom życie, zarówno tym naturalnym jak i antropogenicznym.

       W obrębie Drzewic, ósmoklasiści wyznaczyli trzy miejsca obserwacji, w których monitorowali liczbę, gatunki oraz sposoby zachowania przylatujących tam ptaków.

       W ramach akcji Fundacji Szklana Pułapka, Drużyna wzięła także udział w noworocznym liczeniu ptaków pod hasłem Hangover Bird Count. Uczniowie odbyli dwa spacery (kontrolny i badawczy), próbując ocenić wpływ fajerwerków wystrzeliwanych w noc sylwestrową, na śmiertelność ptaków.

       Wszystkie wyniki badań zostały zebrane i opracowane przez młodzież w postaci prezentacji, w której zamieszczono także bogatą dokumentację zdjęciową.

       Ostatnim zadaniem uczestników konkursu, było wystąpienie online, przed komisją konkursową i zaprezentowanie efektów przeprowadzonych obserwacji oraz wniosków podsumowujących pracę.

       Reprezentanci naszej szkoły, okazali się wnikliwymi obserwatorami ptasiej fauny i doskonale poradzili sobie z wyznaczonymi im zadaniami. Zdobyli 100% punktów i osiągnęli sukces.

        

       Gratulujemy!

        

       Poniżej można zapoznać się z prezentacją "Ptasie problemy", przygotowaną przez uczniów. 

       Ptasie problemy - prezentacja

      • „Kierunek - Poznań!”

      • 25 kwietnia, wczesnym rankiem uczniowie klas: Ia, IIIa i IVa  wraz z opiekunami pojechali na wycieczkę krajoznawczą do Poznania.

       Dzień był chłodny i pochmurny , a mimo to humory wszystkim dopisywały. Podczas podróży pan przewodnik opowiadał o Międzyrzeczu i związanych z nim nietoperzach. Mali turyści wysłuchali również legendy o powstaniu Poznania .Jeszcze w autokarze poznali także legendarną historię słynnych poznańskich koziołków.

             Pierwszym punktem programu   po przybyciu na miejsce był Stary Rynek . Tuż przed dwunastą wszyscy dotarli pod Ratusz, by wysłuchać hejnału  poznańskiego i zobaczyć „trykające się” koziołki-symbol Poznania.

               Kolejna atrakcja turystyczna , jaka czekała na uczniów w stolicy Wielkopolski, to Poznańskie Muzeum Pyry. Tutaj uczestnicy wycieczki poznali historię ziemniaka. Wysłuchali też pogadanki o daniach, które można zrobić z pospolitej, wydawałoby się, pyry.

       Na zakończenie pobytu  w tym miejscu każdy dostał gorący pieczony ziemniak. Poznańskie pyry wszystkim smakowały.

            Przyszła kolej na Rogalowe Muzeum Poznania. Dzieci nie tylko dowiedziały się, skąd się wzięła tradycja rogala świętomarcińskiego, ale również wzięły udział w przygotowaniu rogalików. Z zapałem wałkowały ciasto i czuły się jak prawdziwi kucharze, bo na głowie miały prawdziwe czapki kucharskie. Panowie prowadzący zdradzili skład nadzienia słodkiego przysmaku. Uczniowie mieli ponadto okazję poznać jeszcze jedną legendę –oczywiście o rogalach świętomarcińskich. A na zakończenie otrzymali dyplomy czeladnicze i porcyjki degustacyjne rogali.

            Teraz mogli już kupować pamiątki   i zarządzać  finansami.

           Nadeszła pora obiadu, który turyści z Kostrzyna zjedli w restauracji McDonald's, gdzie również mieli okazję wydać swoje pieniądze.

           Wszystko co dobre, szybko się kończy. Uczestnicy wycieczki zmęczeni, ale szczęśliwi i pełni wrażeń wracali do domu. W autokarze  brali udział w teściku sprawdzającym ich wiedzę o Poznaniu. Prawidłowo odpowiadali na wszystkie pytania, za co otrzymali nagrody.

          Wieczorem wszyscy dotarli do Kostrzyna, gdzie na swoje dzieci czekali stęsknieni rodzice. A dzieci przyjechały bogatsze o nową wiedzę i nowe doświadczenia.

        

      • Kolejne wyróżnienie!

      • Kolejne wyróżnienie w finale wojewódzkim W dniu 27 kwietnia 2023 r. w Zielonej Górze odbył się finał wojewódzki Lubuskich Konfrontacji Artystycznych w kategorii PIOSENKA. Uczennica klasy 8a, Oliwia Tracz, zaprezentowała utwór pt. ,,Ta pani w zielonym'' i otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy tak wielkiego sukcesu!

      • Laureatka i Finalistka konkursów przedmiotowych!

      • Laura Samoszuk, uczennica klasy VIIA, uzyskała tytuł Laureata w Konkursie z biologii, a także tytuł Finalisty w Konkursie z języka polskiego. Oba konkursy organizowane są przez Lubuskie Kuratorium Oświaty. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

      • Laboratoria Przyszłości

      • Podczas zajęć dodatkowych z informatyki z elementami robotyki uczniowie przygotowali modele 3D w programie Tinkercad oraz drukowali przykładowe, gotowe projekty.

      • Koncerty muzyczne

      • W naszej szkole już kolejny raz odbył się koncert zorganizowany przez Lubuskie Biuro Koncertowe. Artyści zabrali młodszych uczniów klas I-III  w podróż po Tyrolu w poszukiwaniu fioletowych krów. Natomiast uczniowie klas IV-VIII wyruszyli w podróż po Europie Bawaria i Tyrol.   

       Brać szkolna  poznała klasyczne utwory m.in.”Viva Tirol” „Muzyka Tyrolska”, znana również jako alpejska muzyka ludowa, ma swoje korzenie w regionie alpejskim, obejmującym Tyrol, południową Bawarię i Szwajcarię. Muzyka Tyrolska jest często wykonywana na imprezach ludowych i festiwalach, a jej popularność przekracza granice regionu alpejskiego, ciesząc się zainteresowaniem na całym świecie.

       Wszyscy uczniowie z przyjemnością i zaangażowaniem słuchali utworów zaprezentowanych przez muzyków.

      • Konkurs plastyczny

      • Podczas „Pikniku Ekologicznego” 22 kwietnia, rozstrzygnięty został konkurs „Mój wymarzony dzień w parku” organizowany przez Urząd Miasta w Kostrzynie nad Odrą. Uczniowie z naszej szkoły również wzięli  w nim udział.

       Z klasy III a trzecie miejsce zajął Tymoteusz Włodarczak-Głowicki.

       Wyróżnienia otrzymali :

       Sebastian Ryszkaniec (III a), Ignacy Toczek (III a)

       Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

        

                                                                                   Anna Babij

      • Próbne testy online - j. polski i matematyka

      • Z Mathematics.live uczniowie ósmej klasy mogą przetestować swoją wiedzę przed egzaminem ósmoklasisty! Zapraszamy do wzięcia udziału w próbnych egzaminach i sprawdzenia swoich umiejętności.

       Chętni uczniowie mogą skorzystać z możliwości wzięcia udziału w próbnych egzaminach bez ponoszenia kosztów. Arkusze, które zostały przygotowane przez doświadczonych egzaminatorów, są zgodne ze standardami egzaminacyjnymi.

       Rozwiązanie 18 arkuszy z języka polskiego i 16 arkuszy z matematyki na próbnych egzaminach pozwoli Wam lepiej przygotować się do egzaminu ósmoklasisty. Zachęcamy do skorzystania z tej okazji i przetestowania swojej wiedzy przed egzaminem.

       Egzamin dla uczniów szkół podstawowych składać się będzie z pytań o różnej formie. Będą to pytania zamknięte, na które można udzielić jednoznacznej odpowiedzi, oraz pytania otwarte, które wymagają bardziej rozwiniętej odpowiedzi.

       Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej, gdzie znajdziecie więcej informacji: https://mathematics.live/egzamin-osmoklasisty/

       Wiedza i umiejętności to klucz do sukcesu na egzaminie ósmoklasisty. Próbne egzaminy pozwolą Ci odkryć, w czym jesteś dobrze, a w czym musisz popracować, dzięki czemu będziesz mógł pracować nad swoimi słabościami przed egzaminem.

       Serdecznie pozdrawiamy, Zespół Dyktanda.pl i Mathematics.live

      • Rekord Polski w robieniu pajacyków!

      • W ten piątek 21.04.2023 przyłączamy się do bicia rekordu Polski. Rekord bijemy na placu apelowym pod szkołą SP3.

       Zbiórka 9:40 skaczemy przez 2 minuty pajacyki. 

       Zbierzmy WSZYSTKICH UCZNIÓW!

        

       Poniżej informacja z Pho3nix Kids Poland:

       Tegoroczna edycja konkursu Pho3nix Active School niesie kolejne niespodzianki. Podczas wielkiego finału pokażemy jaką wspaniałą sportową społeczność zbudowaliśmy.

       Po raz pierwszy w historii konkursu będziemy wspólnie stanowić REKORD PHO3NIXA. Jesteście ciekawi co nim będzie?

       W ubiegłym roku tak świetnie Wam poszło skakanie na skakance, że postanowiliśmy ustanowić rekord w…… robieniu pajacyków.

       Chcemy, aby wszystkie szkoły zgłoszone do konkursu 21 kwietnia (piątek) zebrały jak największą liczbę uczniów i przez 2 minuty wykonywały pajacyki.

       Pamiętajcie, aby uzupełnić protokół stanowienia rekordu Pho3nixa i zrobić fotorelację.

       Inicjatywa ta będzie brana pod uwagę w ocenie naszych wspaniałych jurorów, więc nie zapomnijcie o tym przy wysyłaniu przygotowanej pracy konkursowej.

        

        

      • WYRÓŻNIENIE W FINALE WOJEWÓDZKIM

      • W dniu 16 kwietnia 2023r. w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury odbył się finał wojewódzki Lubuskich Konfrontacji Artystycznych w kategorii Instrumentaliści. Aleksander Śliwiński, uczeń klasy 4b, otrzymał wyróżnienie!!! To ogromne osiągnięcie. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

      • Wizyta w teatrze

      • Uczniowie Koła Teatralnego po raz kolejny odwiedzili gorzowski Teatr im. Juliusza Osterwy by zobaczyć spektakl pt. Balladyna. Utwór Juliusza Słowackiego w gorzowskiej inscenizacji to teatralna baśń o miłości i zbrodni. Przedstawienie surowe w elementach scenografii, rekwizytów, kostiumów, wyraziste w obrazach, ruchu, słowach wzbudziło wiele emocji i zapewne pozostanie na długo w pamięci widzów. Jak widać na zdjęciach po drodze do teatru czekało na nas mnóstwo atrakcji…

      • Pho3nix Active School

      • Nasza szkoła przystąpiła do III edycji największego, sportowego konkursu dla szkół podstawowych w Polsce, czyli Pho3nix Active School. 

       Powyżej prezentacja uczniów w nowych koszulkach!

       Więcej informacji można znaleźć tutaj: Pho3nix Active School

   • HARMONOGRAM ZEBRAŃ Z RODZICAMI

    DATA

    DZIEŃ

    GODZINA

    KLASA

    NUMER SALI

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    1A

    6

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    1B

    5

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    2A

    7

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    2B

    35

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:30

    3A

    7

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    3B

    32

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    4A

    26

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    5A

    36

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    6A

    2

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    6B

    31

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    7A

    44

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    7B

    42

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    8A

    45

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    8B

    24

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    ODDZIAŁ SPECJALNY

    10