• AKTUALNOŚCI

      • GÓRA GROSZA

      • XX EDYCJA

       GÓRY GROSZA

       WRZUCAJCIE GROSIKI DO PUSZKI W SWOJEJ KLASIE OD 25.11.19-02.01.20.

       W TEN SPOSÓB ZBIERAMY FUNDUSZE NA POMOC DZIECIOM WYCHOWYWUJĄCYM SIĘ POZA WŁASNĄ RODZINĄ.

       PAMIĘTAJCIE, ŻE POMÓC MOŻE KAŻDA DROBNA MONETA!

      • W ZAMKU KRÓLA

      •                   Dnia 15 listopada w naszych szkolnych murach gościliśmy teatr Lalek ‘’Wszędobylski” z Poznania.

       Żywe słowo- Barwna akcja-Kameralna forma

       Pierwsza z serii przygoda Tomka Wszędobylskiego:

       „W zamku Króla”

       Jest to epizod w którym zły i chciwy król stara się wykraść tajemniczą elektronową księgę pewnemu profesorowi i wykorzystać jej nadzwyczajne możliwości do swych nieuczciwych celów.

       Akcja toczy się za murami zamczyska. Tomek zwycięża złego króla i ukazuje widzom siłę odwagi i prawdy w życiu.

       W komediowym widowisku dzieci brały czynny i żywiołowy udział.

      • 101 ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

      • „Niechaj każdy z nas,

       zapamięta ten listopadowy czas,

       to jest ważne święto dla każdego z nas!”

        

       W przeddzień rocznicy odzyskania niepodległości, z wielką radością uczestniczyliśmy w niezwykłych, jedynych w swoim rodzaju, 101. urodzinach  naszej Ojczyzny.

       Szkolny, piątkowy poranek 08.11.2019 roku, przywitaliśmy uroczystym strojem galowym, samodzielnie wykonanymi kotylionami, salami lekcyjnymi wypełnionymi biało-czerwonymi dekoracjami, na które złożyły się zarówno gazetki ścienne, biało-czerwone łańcuchy, parasolki jak i  barwne kwiatowo-warzywno-owocowe klasowe kąciki.

       Natchnieni biało-czerwonymi barwami, w patriotycznym nastroju, na drugiej godzinie lekcyjnej spotkaliśmy się na specjalnie przygotowanym kiermaszu pod hasłem „Na 101. urodziny Ojczyźnie naszej, moc słodkich wrażeń w prezencie wręczamy”

       W trakcie kulinarnej biesiady wspólnie mogliśmy szczycić się naszymi cukierniczymi talentami, a jednocześnie delektować się cudownymi, polskimi wypiekami. Biało-czerwone stoły uginały się pod ciężarem babeczek, serników, mazurków, tortów, a wśród odwiedzających gości, można było jedynie usłyszeć słowa zachwytu.

       Po tak intensywnej strawie dla podniebienia, z dumną miną, wysoko podniesioną głową, udaliśmy się na salę gimnastyczną, gdzie w podniosłej, niepodległościowej scenerii rozpoczęliśmy słowno-muzyczną podróż pod znamienitym hasłem „Ta, co nigdy nie zginęła”. Po zakończonym apelu,  z naszych ust, gromkim głosem popłynął „Mazurek Dąbrowskiego”, czym włączyliśmy się w ogólnopolski projekt „Niepodległa, do hymnu”.

       Piątkowy, uroczysty dzień zakończyła kolejna edycja niepodległościowego konkursu, do którego zaprosiliśmy drużyny z klas V-VIII. Finał dwugodzinnej, radosnej zabawy, przyniósł nam wszystkim dużo satysfakcji, którą posłużyliśmy się w trakcie zmagań w niepodległościowych konkurencjach : „Polsko, ja to wiem”, „Łamacze polskich, trudnych słów”, „Przysłowia mądrością narodów”.

       Trudno było opanować wzruszenie, gdy po tak godnie, wspólnie przeżytym niepodległościowym dniu, odbieraliśmy pamiątkowe dyplomy za wzorową postawę młodych patriotów.

       Naszymi emocjami postanowiliśmy podzielić się z mieszkańcami naszej Małej Ojczyzny prezentując 11.11.2019 roku, w trakcie Mszy Świętej za Ojczyznę, montaż słowno-muzyczny ubarwiony układem tanecznym z biało-czerwonymi szarfami.

       Patrząc na reakcje dorosłych, możemy być z siebie dumni, że swoim zaangażowaniem, pełną aktywnością, godnie uczciliśmy 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

       Wzorowa postawa młodych patriotów, dla których „Ojczyzna to wielki, zbiorowy obowiązek”, a „Polska to taka kraina, która w sercu się zaczyna”, to kwintesencja naszej kreatywności i radości tworzenia, ale także ogromnego wsparcia rodziców, nauczycieli, którym pragniemy serdecznie podziękować.

        

       Z patriotycznym pozdrowieniem

       Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3

        

      • INTERAKTYWNY SPEKTAKL "ZEBRANIE"

      • Kto kłamie? Dlaczego kłamie? Czy wszyscy kłamią?

       Czy istnieje kłamstwo w dobrej wierze?

       Odpowiedzi na te pytania poszukiwali uczniowie klas VII i VIII podczas poniedziałkowego spotkania w sali widowiskowej kostrzyńskiej Kręgielni. Aktorzy Polskiego Teatru Dramatycznego z Wrocławia w interaktywnym spektaklu „Zebranie” ukazali historię grupy uczniów, którzy nie tolerowali swojego kolegi z klasy. Bohaterowie, chcąc zdobyć popularność i zaimponować rówieśnikom, wymyślili nieprawdziwą wersję zdarzeń. Uczestnicząca w przedstawieniu młodzież próbowała dociec, co tak naprawdę przydarzyło się Jankowi. Widownia biorąc aktywny udział w akcji, mogła kreować ciąg dalszy historii przedstawianej na scenie.

       Rozwiązanie teatralnej zagadki dało wiele do myślenia na temat kłamstwa, ksenofobii i braku tolerancji. 

      • WARSZTATY PROFILAKTYCZNE "ZAKAZANY OWOC"

      • Dnia 5 i 6.11.2019r. uczniowie klas I, II i III uczestniczyli w  warsztatach profilaktycznych „Zakazany owoc” prowadzonych przez doświadczonego psychologa  p. Radosława Kopczyńskiego.

       Warsztaty odbywały się w miłej i wesołej atmosferze. Dzieci otrzymały w przystępnej formie wiedzę na temat różnych uzależnień np. od telefonu, używek, alkoholu, narkotyków, dopalaczy oraz niewłaściwych nawyków żywieniowych. Obejrzały również „Krótki film o uzależnieniu…” po którym wyciągnęły mądre wnioski.

       Na koniec warsztatów nauczyły się  zdania z przesłaniem:

        „Jeśli wiesz, że coś Cię truje powiedz nie dziękuję”.

                                                                    Anna Babij, Małgorzata Ladowska,

                                                                                         Beata Nowald, Marta Begol

      • ZBIÓRKA DLA BURKA

      • Finał akcji „Zbiórka dla Burka” dla zwierząt ze schroniska w Ługach Górzyckich okazała się jak co roku dużym sukcesem. Tegoroczna akcja zbiórki przyniosła zadawalające wyniki. Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny udowodnili ,że mają wielkie serca. Duże podziękowania należą się wszystkim, którzy w aktywny sposób wsparli naszą akcję. Po zakończeniu zbiórki wolontariusze naszej szkoły wraz z opiekunami wyjeżdżają do schroniska, aby przekazać zebraną karmę, koce i inne akcesoria potrzebne dla zwierząt.

                Anna Pyć, Agata Wachowiak,

       Agnieszka Chochoł-Waskin

                                                 Anna Babij

      • SŁODZIAKI DLA NAJMŁODSZYCH

      • Tym razem dzień z życia Słodziaków mogli zobaczyć uczniowie klas I A i B oraz II A i B. Ciekawa historia przedstawiona przez uczestniczki koła teatralnego pokazała, że wspólna zabawa zawsze może być przyjemna, a posiadanie wielu przyjaciół  sprawi, że życie jest radośniejsze i nikt nigdy nie czuje się sam. Najmłodsi uczniowie dobrze się bawili i nagrodzili swoich kolegów gromkimi brawami.

       Anna Pyć

    • HARMONOGRAM ZEBRAŃ Z RODZICAMI

     DATA

     DZIEŃ

     GODZINA

     KLASA

     NUMER SALI

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:00

     1A

     6

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:00

     1B

     5

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:00

     2A

     7

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:00

     2B

     35

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:30

     3A

     7

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:00

     3B

     32

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:00

     4A

     26

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:00

     5A

     36

     08.09.2020

     Wtorek

     17:00

     6A

     2

     08.09.2020

     Wtorek

     17:00

     6B

     31

     08.09.2020

     Wtorek

     17:00

     7A

     44

     08.09.2020

     Wtorek

     17:00

     7B

     42

     08.09.2020

     Wtorek

     17:00

     8A

     45

     08.09.2020

     Wtorek

     17:00

     8B

     24

     08.09.2020

     Wtorek

     17:00

     ODDZIAŁ SPECJALNY

     10