• AKTUALNOŚCI

      • Obchody Narodowego Święta Niepodległości

      • Bo Polska to taka kraina, która w sercu się zaczyna...”, czyli Szkolne Obchody Narodowego Święta Niepodległości.

        

       W przeddzień rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, z wielką radością uczestniczyliśmy w niezwykle wzruszających, 103. urodzinach naszej Ojczyzny. Środa, 10 listopada 2021 roku, była kulminacją obchodów, w które czynnie angażowaliśmy się od początku miesiąca. Prezentacja umiejętności plastyczno-technicznych, ciekawie uwidocznionych w plakatach pod znamienitym hasłem „Kocham, lubię, szanuję moją Ojczyznę” oraz w niepodległościowych zakładkach do książek, przygotowanie biało-czerwonego, owocowo-warzywno-kwiatowego kącika niepodległościowego, a także gazetki ściennej, potwierdziły nasze całkowite przygotowanie do wspólnego uczczenia Narodowego Święta Niepodległości.

       Szkolny, środowy poranek przywitaliśmy uroczystym, galowym strojem oraz samodzielnie wykonanym kotylionem. W pełnym radości nastroju, udaliśmy się w historyczną podróż słowno-muzyczną, której głównym przesłaniem stały się słowa : „Niechaj każdy z nas, zapamięta ten listopadowy czas, to jest ważne święto, dla każdego z nas”. Trudno było opanować wzruszenie podczas wspólnego śpiewu pieśni patriotycznych oraz w trakcie recytacji wierszy o „Polsce, która nigdy nie zginęła”.

       Kulminacją Szkolnych Obchodów Narodowego Święta Niepodległości, był moment, gdy z dumną miną, z wysoko podniesioną głową, punktualnie o godzinie 1111, wspólnie, w klasach, zaintonowaliśmy hymn naszej Ojczyzny „Mazurek Dąbrowskiego”.

       Szkolne Obchody Narodowego Święta Niepodległości potwierdziły, że jesteśmy utalentowanymi plastycznie artystami, zdolnymi adeptami sztuki aktorskiej, a przede wszystkim młodymi, wrażliwymi ludźmi, dla których „Ojczyzna to wielki, zbiorowy obowiązek”, a „Polska to taka kraina, która w naszych sercach się zaczyna”.

       Wzorowa postawa młodych patriotów to kwintesencja naszej kreatywności i radości tworzenia, ale także ogromnego wsparcia rodziców i nauczycieli, którym pragniemy serdecznie podziękować.

        

       Z patriotycznym pozdrowieniem

       uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3

      • Konkurs językowo - plastyczny

      • Konkurs językowo - plastyczny "Baśnie Braci Grimm" - ROZSTRZYGNIĘTY! Tematem konkursu było wykonanie ilustracji tematyczne związanej z bohaterami Baśni braci Grimm. Baśnie te to trafny wybór gdyż są to słynni niemieccy bajkopisarze,a ich dzieła znają dzieci z całego świata! A oto wyniki: Miejsce I : Anna Sewastanowicz 7b Miejsce II : Nadia Komar 8b Miejsce III : Amelia Niedźwiecka 6a, Martyna Komar 7a A oto pozostali uczestnicy: Hanna Weran, Marcel Jóźwiak, Adrian Abrasowicz, Alicja Luszawska, Martyna Łakomska, Adam Paprocki. Oliwia Tracz.

       Gratulujemy wszystkim uczestnikom!!!

      • Zbiórka na leczenie Igi Czekalskiej

      • CEL ZBIÓRKI:

       Terapia genowa w walce z SMA i leczenie Igi

        

       Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga

       https://www.siepomaga.pl/iga

        

       Wiemy, że jest leczenie, które nie tylko spowalnia, ale i zatrzymuje postęp choroby. Terapia genowa, która jest jednocześnie najdroższym lekiem świata… Polega na jednorazowym podaniu preparatu, który dostarcza organizmowi kopię genu, którego Iga nie ma (i przez brak którego jej mięśnie umierają). Jest największą szansą na zdrowie, na normalne życie. Niestety, może być podana tylko do momentu, kiedy dziecko waży nie więcej niż 13,5 kg… Nie zostało nam zbyt wiele czasu.

       Wiemy, że być może porywamy się z motyką na słońce, że być może błagamy o cud… Nadzieję dają nam jednak przypadki dzieci, którym się udało. Jesteśmy zwykłymi ludźmi, których spotkała ogromna tragedia – śmiertelna choroba dziecka. Kochamy Igę nad wszystko i nie wybaczylibyśmy sobie,  gdybyśmy nie spróbowali… Dlatego prosimy o pomoc, tak bardzo jej potrzebujemy. Dołącz do nas, a obiecujemy, że się nie poddamy. Błagamy, uratuj naszą córeczkę…

        

       Prosimy o wpłaty na leczenie Igi prowadzone pod adresem https://www.siepomaga.pl/iga.

        

       Będziemy ogromnie wdzięczni za każda złotówkę.

        

       Rodzice Igi

        

      • Dzień Języków Obcych

      • We wtorek, 09.11.2021 r., obchodziliśmy w szkole Dzień Języków Obcych. Klasy IV-VIII miały za zadanie udekorować sale zgodnie z wybranym krajem, a także ubrać się w barwy danego kraju. Nie zabrakło dobrego jedzenia, a także wielu ciekawostek z różnych zakątków świata. Pojawiły się Stany Zjednoczone, Włochy, Irlandia i wiele innych.

       Ogłoszony został również konkurs na najpiękniej udekorowaną salę. Oto wyniki:

       I miejsce: Klasy 7A i 4B

       II miejsce: Klasy 7B i 8B

       III miejsce: Klasy 4A i 5A

       Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

      • JERUSALEMA DANCE-TANIEC POŁAMANIEC W SP3

      • Piękne widoki, cudowne otoczenie, One i konie. Taka sceneria towarzyszyła nam w nagraniu Tańca Połamańca- Jerusalema dance. Jeśli wydaje się Wam prosty, spróbujcie zatańczyć go sami. My miałyśmy mnóstwo przyjemności z tego projektu.

       Świetnie dziewczyny!!!

       FILM

        

        

       Anna Pyć

      • Dzień Edukacji Narodowej

      • Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym na najsympatyczniejszego nauczyciela. Wśród prac można było znaleźć wszystkich nauczycieli pracujących w naszej szkole. Prace wywieszone były na korytarzu szkolnym.

       Uczniowie podziękowali nauczycielom za ich pracę i troskę okazywaną każdego dnia, wręczając samodzielnie wykonane kartki z życzeniami. Część kartek z okazji Dnia Nauczyciela zostało wysłanych do pobliskich szkół, przedszkoli oraz poradni w naszym mieście.

        

      • Jesień w naszej klasie

      • W październiku samorząd uczniowski ogłosił konkurs na najciekawszą dekorację jesienną. Każda klasa miała za zadanie ozdobić swoją salę oraz stworzyć gazetkę związaną z obecną porą roku. Spośród wszystkich klas wyłoniono zwycięzców:

       1 miejsce- klasa 1b

       2 miejsce- klasa 4b

       3 miejsce- klasa- 3b

       Wszystkim klasom dziękujemy za udział w konkursie. Jury miało trudny wybór, ponieważ każda sala była pięknie udekorowana. Gratulacje dla wszystkich klas!

        

       Anna Babij

       Ewelina Sobczak

      • Przerwa na czytanie w SP3

      • Każdego roku właśnie w tym czasie nasi uczniowie mają możliwość zaprezentowania się z książką na jednej z przerw. Pokazują co lubią czytać i poświęcają na to wolną chwilę w szkole. Aby pamiętać o tym ciekawym wydarzeniu uczniowie różnych klas przygotowywali plakaty informacyjne. Książki czytano w bibliotece, na korytarzach szkolnych lub na świeżym powietrzu. Uczestnicy akcji pokazali, że zawsze warto znaleźć czas na dobrą książkę.

       Anna Pyć

      • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI, CZYLI ŚWIĘTO KREATYWNOŚCI

      • Klasa 1b i 2b włączyły się 15 września 2021r. w obchody Międzynarodowego Dnia Kropki – święta kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Miał on na celu pobudzenie kreatywności, pomysłowości uczniów, zachęcić ich do tworzenia i uwierzenia w to, że każdy może być kreatywny, nieszablonowy. Motyw kropki był obecny tego dnia w różnych działaniach. Były gry matematyczne, kodowanie oraz wypowiedzi o swojej wyjątkowości. Kropki obecne były wszędzie, zarówno na twarzach, ubraniach i ścianach szkoły. Najważniejsza jednak w tym dniu była radość naszych uczniów, wynikająca z tego, że za sprawą małej kropki mogli stać się wielkimi artystami.

        

       Agnieszka Chochoł- Waskin

       Ewelina Sobczak

      • DZIEŃ CHŁOPAKA W NASZEJ SZKOLE

      • 30 września obchodzony jest Dzień Chłopaka. Dziewczęta z poszczególnych klas stanęły na wysokości zadania i zaplanowały obchody, które na pewno na długo pozostaną w pamięci solenizantów. Nie mogło zabraknąć życzeń i drobnych upominków w postaci słodkiego co nieco. W klasach odbywały się różnego rodzaju konkurencje z udziałem chłopaków. Obchody Dnia Chłopaka minęły w miłej i sympatycznej atmosferze.

      • Wycieczka do Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach

      • Dnia 26.10.2021r. klasy trzecie udały się na całodniową wycieczkę do Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach. Na początku zwiedziliśmy z przewodnikiem warsztaty pokazowe ginących zawodów: kowalski, bednarski, szewski, garncarski, wikliniarski, stanowisko pszczelarza, sprzęty gospodarstwa domowego, dawną szkołę i skład kolonialny. Następnie wzięliśmy udział w warsztatach stolarskich oraz w warsztatach świecownika. Przed wyruszeniem w drogę powrotną posiliśmy się kiełbaskami z ogniska i pobawiliśmy się w gry terenowe. Każde dziecko wróciło do domu pełne wrażeń, nowej wiedzy oraz z własnoręcznie wykonaną podczas warsztatów świecą i stołeczkiem.

       B.Nowald, M.Ladowska

    • HARMONOGRAM ZEBRAŃ Z RODZICAMI

     DATA

     DZIEŃ

     GODZINA

     KLASA

     NUMER SALI

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:00

     1A

     6

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:00

     1B

     5

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:00

     2A

     7

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:00

     2B

     35

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:30

     3A

     7

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:00

     3B

     32

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:00

     4A

     26

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:00

     5A

     36

     08.09.2020

     Wtorek

     17:00

     6A

     2

     08.09.2020

     Wtorek

     17:00

     6B

     31

     08.09.2020

     Wtorek

     17:00

     7A

     44

     08.09.2020

     Wtorek

     17:00

     7B

     42

     08.09.2020

     Wtorek

     17:00

     8A

     45

     08.09.2020

     Wtorek

     17:00

     8B

     24

     08.09.2020

     Wtorek

     17:00

     ODDZIAŁ SPECJALNY

     10