• AKTUALNOŚCI

      • Dyskoteka Andrzejkowa

      • Samorząd Uczniowski  przygotował wspaniałą dyskotekę andrzejkową, która odbyła się 23 listopada br., na którą zaproszone były wszystkie klasy, od najmłodszych do najstarszych. Uczniowie starszych klas przygotowali wiele atrakcji dla najmłodszych. Zabawy te cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.
       Muzyka wprowadziła biorących udział w imprezie w radosny nastrój, dzięki czemu wszyscy świetnie się bawili. Mimo zmęczenia zabawą, uczniowie zakończyli dyskotekę w doskonałych humorach.

                                                                                                                 Samorząd Uczniowski i Euromagnes

      • 60. rocznica Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie

      •      4 listopada 2022 roku w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie, w Kostrzynie nad Odrą, odbyła się okolicznościowa akademia z okazji Sześćdziesiątej Rocznicy istnienia szkoły. Wśród zaproszonych na tę uroczystość gości znaleźli się miedzy innymi lubuski kurator oświaty, pani Ewa Rawa, oraz dyrektorzy szkół.

       Naszą szkołę reprezentowali: pan wicedyrektor Robert Wojtczak oraz pani Karolina Sowińska.

      • Wycieczka do ICT

      • 4 listopada klasa 5b miała możliwość zwiedzenia i zobaczenia jak wygląda praca i produkcja bibułki higienicznej w kostrzyńskim zakładzie produkcji papieru - ICT POLAND. Ogromne maszyny i zwoje papieru, możliwość obserwacji pracy na lini produkcyjnej zrobiło na uczniach duże wrażenie. Niesamowitą przyjemność sprawiły dzieciom konkursy i zabawy z bibułką w roli głównej oraz prezenty, w postaci wielkiej torby z artykułami higienicznymi. To było bardzo ciekawe doświadczenie.

      • Kondolencje

      •        Jak trudno żegnać kogoś, kto jeszcze mógł być z Nami.

              Odszedłeś tak nagle, że ani uwierzyć, ani się pogodzić.

                                                                                          św. Jan

        

              Dorian Hołowko tak niedawno był wśród nas. Uśmiechnięty, uczynny, aktywny uczestnik treningów piłki nożnej.

       Jego nagłe odejście poruszyło nas tak bardzo. Odczuwamy żal i pustkę. Śmierć ucznia naszej szkoły to dla nas wielka strata.

       Jakże trudno wyrazić słowami nasz smutek!

              Pragniemy z całego serca przekazać wyrazy współczucia Rodzicom, Siostrze oraz całej Rodzinie tragicznie zmarłego Doriana Hołowko.

       Łączymy się z Nimi w bólu.

                                                                            Dyrekcja, Pracownicy i Uczniowie

                                                                            Szkoły Podstawowej nr 3 w Kostrzynie nad Odrą

                                                                      

      • „Polska to taka kraina, która w naszych sercach się zaczyna...”, czyli szkolne obchody 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

      •             W przeddzień rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, z wielką radością uczestniczyliśmy w niezwykłych, wzruszających 104. urodzinach naszej Ojczyzny.

                   Czwartek, 10 listopada 2022 roku, był kulminacją obchodów, w które czynnie angażowaliśmy się od początku miesiąca. Prezentacja umiejętności plastyczno – literackich, ciekawie, oryginalnie uwidocznionych w plakatach pod znamienitym hasłem „Kocham, lubię, szanuję moją Ojczyznę” oraz w autorskich życzeniach dla Polski, przygotowanie niepodległościowej gazetki ściennej, biało – czerwonej dekoracji parapetów w salach lekcyjnych, udział w kolejnej edycji niepodległościowego dyktanda,  śniadaniowe, biało – czerwone biesiadowanie przy wspólnym stole, oraz zaprezentowanie niepodległościowego montażu słowno – muzycznego, potwierdziły nasze całkowite przygotowanie do wspólnego uczczenia Narodowego Święta Niepodległości.

                   Nasze zaangażowanie w szkolne obchody 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz wystawienie pocztu sztandarowego w trakcie uroczystej Mszy Świętej za Ojczyznę, odprawionej 11.11.2022 roku w Kościele pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, potwierdziły, że jesteśmy utalentowanymi plastykami, zdolnymi adeptami sztuki aktorskiej, a przede wszystkim młodymi, wrażliwymi ludźmi, dla których „Ojczyzna, to wielki, zbiorowy obowiązek”, a „Polska, to taka kraina, która w naszych sercach się zaczyna”. Wzorową postawę młodych patriotów, zaprezentowaliśmy również 06.11.2022 roku, w trakcie uroczystej Mszy Świętej na Cmentarzu Obozowym Stalag III C Alt Drewitz, w trakcie której uczciliśmy pamięć więźniów, w bestialski sposób zamordowanych przez nazistów, w czasie II wojny światowej.

                   Wszystkie zaplanowane i zrealizowane działania, to dowód naszej dojrzałości patriotycznej, kwintesencja kreatywności i radości tworzenia, ale także ogromnego wsparcia rodziców i nauczycieli, którym pragniemy serdecznie podziękować.

        

        

                                                                                                      Z patriotycznym pozdrowieniem

                                                                                                      uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3

        

        

        

      • Projekt …jeździecka koszulka

      • Miłośników jazdy konnej i oczywiście samych koni nie brakuje w naszej szkole.  Chcąc się dobrze prezentować na końskim grzbiecie dzieciaki przygotowały projekt i własnoręcznie wykonały swoją unikatową koszulkę jeździecką. Głowy prężnie pracowały nad pomysłami. Efekt przerósł oczekiwania, gdyż powstały piękne,kolorowe, stylowe i jedyne w swoim rodzaju jeździeckie  t- shirty.

       Przyszedł czas na prezencję. Każdy projektant mógł wystąpić w przygotowanej przez siebie kreacji w Jeździeckim Top Model. Cóż to były za emocje…

      • Opowieść wiatru…

      • Czy czytanie może rozwijać wyobraźnię? 

       Oczywiście, że tak! Dowiodły tego uczennice z koła czytelniczo- teatralnego. Dziewczynki na początek wsłuchały się w czytany tekst nieznanej im dotąd baśni „Opowiadanie wiatru” H.Ch. Andersena, a następnie przygotowały cudowne ilustracje do wybranej części historii. Dzięki temu powstała barwnie ilustrowana baśń widziana oczami wyobraźni dziewczynek.

       Kolejne historie są tuż, tuż…

      • Bajkowi Tropiciele

      • Ojjj ostatnio dużo się u nas dzieje! W naszej szkole pojawiły się nieznane osoby. Po korytarzach szkolnych przechadzają się postacie, które wymknęły się z różnych bajek! Ale nasi dzielni uczniowie wcielili się w Bajkowych Tropicieli i szybciutko wyszukali zaginione istoty. Komu udało się odszukać ich jak najwiecej? To się jeszcze okaże…zabawa trwa…

      • Jeździectwo w praktyce

      • Jak można miło spędzić czas w sobotnie popołudnie? Jedną z opcji jest spotkanie się w stajni i pobycie trochę z końmi. Tak właśnie postanowili zrobić nasi miłośnicy końskiego grzbietu. Dla niektórych był to pierwszy kontakt z tymi stworzeniami. Obserwacja i jak to powiedział jeden z uczniów „podziwianie” tych cudownych zwierząt pozwoliło dostrzec ich naturalne zachowania w stadzie, w kontakcie z człowiekiem. Dzieci świetnie się realizowały podczas zabiegów pielęgnacyjnych, sztuki miziania i przytulania oraz nauki jazdy. Niesamowita jest obserwacja tego jak koń samą swoją obecnością może pozytywnie wypłynąć na działania i odczucia dzieci.

       Pełni przyjemnych odczuć i wrażeń czekamy do następnego spotkania.

      • Wizyta w ICT

      • Dnia 19 października klasa 1a wybrała się na wycieczkę do kostrzyńskiego zakładu produkcji papieru ICT. Tata naszej koleżanki z klasy oprowadzał nas po zakładzie opowiadając o kolejnych etapach produkcji papieru. Szczególne wrażenie zrobiły na nas olbrzymie urządzenia, pojazdy poruszające się po halach i taśmy produkcyjne. Odbyły się pełne wrażeń konkursy i zabawy papierem. Wszystko z zachowaniem szczególnych zasad bezpieczeństwa i w kamizelkach odblaskowych. Na pożegnanie każdy uczestnik otrzymał solidną torbę z artykułami papierniczymi. Chętnie zwiedzimy kolejne ciekawe miejsca w naszym mieście.​​​​​​​

      • JESIENNA WYPRAWA DO PARKU NARODOWEGO „UJŚCIE WARTY”

      • W środowy poranek, 12 października 2022 r. wyruszyliśmy na wycieczkę do Parku Narodowego „Ujście Warty”, aby uczestniczyć w warsztatach przyrodniczych pod tytułem „Życie bobrów”. Śpiewająco dojechaliśmy do celu naszej podróży, czyli Centrum Edukacyjnego w Chyrzynie. Przez dwie godziny, pod bacznym okiem instruktorów, wspólnie zgłębialiśmy tajniki życia bobrów, poprzez rysowanie, rozwiązywanie zagadek, budowanie  siedlisk tych niezwykłych zwierząt. Na zakończenie żywej lekcji przyrody, wyposażeni w ogrom wiedzy, wyruszyliśmy na zajęcia w terenie , w trakcie których szukaliśmy śladów bobrów.

                   Z wycieczki wróciliśmy w rewelacyjnych humorach, z głową pełną nowych wiadomości, uśmiechem „od ucha do ucha” oraz umiejętnościami,  zarówno tropicieli, jak i budowniczych.

        

                   Z przyrodniczym pozdrowieniem 

       uczniowie klasy I B z wychowawcą

      • Dzień Gier Planszowych

      • Klasa 1a dołączyła dzisiaj do obchodów Dnia Gier Planszowych. Uczniowie przynieśli do szkoły swoje ulubione planszówki i w wybranych zespołach uczyli siebie nawzajem reguł gier. Oczywiście byli wygrani i przegrani. Taka lekcja bardzo się uczniom podobała!

       Beata Nowald

      • Laboratoria przyszłości

      • Uczniowie Klas I - III na zajęciach z robotyki we wrześniu poznali roboty Photon. Ćwiczyli planowanie i budowanie miasteczka na macie. Podjęli pierwsze próby zaprogramowania robota za pomocą tabletu, tak by dotarł do wybranego miejsca.

       Zajęcia w ramach laboratoriów przyszłości w klasach 4-8 rozpoczęliśmy od modelowania 3D. Uczniowie stawiali pierwsze kroki, poznali program Tinkercad oraz tworzyli pierwsze modele.

       #LaboratoriaPrzyszlosci

        

   • HARMONOGRAM ZEBRAŃ Z RODZICAMI

    DATA

    DZIEŃ

    GODZINA

    KLASA

    NUMER SALI

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    1A

    6

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    1B

    5

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    2A

    7

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    2B

    35

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:30

    3A

    7

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    3B

    32

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    4A

    26

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    5A

    36

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    6A

    2

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    6B

    31

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    7A

    44

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    7B

    42

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    8A

    45

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    8B

    24

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    ODDZIAŁ SPECJALNY

    10