• AKTUALNOŚCI

      • DODATKOWE DNI WOLNE

      • Dodatkowe dni wolne w roku szkolnym 2019/2020:

       31 października 2019

       2 - 3 stycznia 2020

       30 kwietnia 2020

       12 czerwca 2020

      • ZBIÓRKA FANTÓW DLA PANI NATALII BOGDAN

      • W naszej szkole, która już niejednokrotnie pokazała, że potrafi pomagać ruszyła zbiórka fantów na festych charytatywny dla Natalii Bogdan, która wskutek nieszczęśliwego wypadku w pracy straciła obie ręce.

       Fanty można składać w bibliotece szkolnej lub do kartonu umieszczonego w głównym holu naszej szkoły.

        

       Festyn charytatywny odbędzie się w najbliższą niedzielę 6 października 2019 na Stadnionie Miejskim.

       Za wszelką okazaną pomoc serdecznie dziękujemy.

      • W DYSKOTEKOWYCH RYTMACH

      • 26 września w naszej szkole odbyła się dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka. Podczas dyskotekowych pląsów nasi najmłodsi koledzy przeszli otrzęsiny pierwszoklasisty. Wspólnym zabawom nie było końca. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

      • ZAJĘCIA JEŹDZIECKIE CZAS ZACZĄĆ

      • Bezchmurne niebo, ciepłe promienie słońca…idealna pogada by spędzić czas na łonie natury.

       Uczestniczki koła jeździeckiego właśnie w ten sposób wykorzystały sobotnie popołudnie. Ciekawych zajęć było wiele. Czyszczenie i czesanie koni, karmienie marchewkami, spacery po trawie a w końcu przejażdżka na końskim grzbiecie spowodowały nie tylko radość naszych amazonek ale też satysfakcję i zadowolenie z tak wspólnie spędzonego czasu. Dzieci mogły dostrzec jak wiele daje praca z końmi. Przebywanie wśród nich uczy cierpliwości ,pokory, opanowania, szacunku czy pewności siebie. Nasze zajęcia dały namiastkę tego co można otrzymać obcując z tymi niesamowitymi zwierzętami. Dziękujemy stajni „Taranty” za taką możliwość.

       A to dopiero początek i wiele jeszcze przed nami.

      • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

      • Międzynarodowy Dzień Kropki

       w świetlicy szkolnej.

       W tym roku postanowiliśmy przyłączyć się do obchodów niezwykłego święta, które obchodzone jest na całym świecie.

       To Międzynarodowy Dzień Kropki, który przypada na 15 września i już od 5 lat co roku gromadzi miliony dzieci i nauczycieli wokół historii Vashti, bohaterki książki "Kropka" , autorstwa kanadyjskiego pisarza dla dzieci Petera Reynoldsa.
       "Kropka"to napisana oszczędnym językiem i pięknie zilustrowana historia dziewczynki o imieniu Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie. Jej prace zostają umieszczone na szkolnej wystawie. Dziewczynka swoim zachowaniem imponuje innym. Pomaga chłopcu, który również nie wierzy w swoje zdolności.  Opowieść o Vashti poruszyła serca wielu dorosłych, którzy czytając ją swoim dzieciom, uczniom, rozmawiają o talentach drzemiących w każdym z nas.

       W dniach 16 - 18.09.2019 r. nasza świetlica również obchodziła Miedzynarodowy Dzień Kropki. Z tej okazji dzieci oraz panie wychowawczynie - ubrane od stóp do głów w kropki większe, mniejsze albo zupełnie małe kropeczki - celebrowały to wielkie święto kreatywności, odwagi , pokonywania ograniczeń oraz umacniania wiary we własne siły w sposób bardzo aktywny. W tym dniu dzieci odkrywały swoje talenty, poznawały swoje mocne strony i je prezentowali.  A motywem przewodnim była kropka.

       W pierwszej części obejrzeliśmy filmik o małej Vashti. Po projekcji krótko dyskutowaliśmy o znaczeniu "kropki". Następnie, każdy narysował na dużej kartce  kropkę i podpisali swoim imieniem. Na drugi dzień uczniowie zainspirowani przez małą Vashti tworzyli kropkowe dzieła sztuki, kredkami, pisakami i mazakami.. Wycinaliśmy kropki, z których później tworzyliśmy pełne fantazji prace . Powstały bardzo różnorodne dzieła przedstawiające zwierzęta, krajobrazy, rośliny oraz kropkowe rysunki kredą na tablicy. Wszystkie wspaniałe prace,, talenty” możemy podziwiać w świetlicy. Na zakończenie, uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.
        

       Mam nadzieję, że idea Dot Day będzie nam towarzyszyła przez cały czas. 

       Do zobaczenia za rok! 

      • OBCHODY DNIA SYBIRAKA

      • „Każdy z nas zapamięta ten szczególny, wrześniowy czas”

       17 września 2019 roku uczestniczyliśmy w Miejskich Obchodach Dnia Sybiraka pod hasłem „Przez Sybir do Niepodległej”.

       Uroczystość rozpoczęła się apelem na Placu Wojska Polskiego, w trakcie którego z łezką w oku wysłuchaliśmy chwytających za serce wspomnień świadków historii, które przypomniały o losach mieszkańców Wschodnich Kresów i wydarzeniach syberyjskiej katorgi setek tysięcy Polaków.

       Pragnąc upamiętnić tych, którzy nie wrócili z zesłania oraz wszystkich dotkniętych przez sowieckie represje, wzięliśmy udział w XIII  Marszu Żywej Pamięci Zesłańców Sybiru.

       Punktualnie o godzinie 1200, na Cmentarzu Komunalnym, przy wtórze hymnu Sybiraków odbył się Apel Pamięci, po zakończeniu którego złożyliśmy wiązanki kwiatów i zapaliliśmy znicze pod Pomnikiem Ofiar Terroru Stalinowskiego.

       Wtorkowa  uroczystość, w połączeniu z naszym godnym, wzorowym zachowaniem oraz galowym strojem wzmocniła w nas postawę młodego patrioty, dla którego mottem stały się słowa „Pamięć historii żyje w nas”, ponieważ „Nie umiera ten, kto trwa wiecznie w pamięci żywych”.

       Uczniowie klasy VIII A

        

      • OKULARY DLA AFRYKI

      • W szufladzie, w kredensie,

       a może pod łóżkiem?

       A gdzie ty schowałeś

       swoje stare okulary?

       Gdzie by to nie było, to nadszedł czas na odkurzenie starych skrytek, bo w tym roku Szkoła Podstawowa nr 3 w Kostrzynie nad Odrą dołącza do III Ogólnopolskiej Zbiórki Używanych Okularów dla Afryki. Zapraszamy wszystkich uczniów i ich rodziny do wzięcia udziału w tej szlachetnej akcji. Prosimy o przyniesienie swoich już nie używanych, niezniszczonych okularów do swoich wychowawców. Zbieramy wszystkie okulary korekcyjne (plusy i minusy) oraz przeciwsłoneczne, jednak najpilniej potrzebne są dziecięce. Bardzo prosimy, żeby przed przyniesieniem wyczyścić szkła detergentem i spakować okulary w woreczek foliowy – bez zawiązywania go. Etui nie jest potrzebne. Jeżeli znasz moc swoich okularów, prosimy, opisz je.  Wszystkie zebrane okulary przekażemy fundacji „Okuliści dla Afryki”, której wolontariusze wyjeżdżają w rejony, gdzie opieka medyczna nie zapewnia dostępu do specjalistów, a okulary korekcyjne są dobrem nieosiągalnym. Dzieci z wadami wzroku są skazane na złe widzenie przez całe życie. Ogranicza to ich rozwój, edukację oraz odbiera im szansę na normalne życie w tej trudnej rzeczywistości.
       Będziemy wdzięczni za przyłączenie się do akcji i okazaną szczodrość.
       Zbiórka w szkole potrwa do 20.09.2019r.

      • ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ

      • Od kilku lat uczniowie naszej szkoły  uczestniczą w ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. W roku 2019 działania były realizowane pod hasłem „Chce mi się chcieć”.

       Dzieci brały udział w konkursach literacko-plastycznych, w których wyróżnienia otrzymało troje uczniów i jedna absolwentka. Nagrody zostały wręczone podczas uroczystego apelu z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2019/2020.

       Serdecznie gratulujemy wyróżnionym  uczniom oraz zachęcamy do udziału w kolejnej edycji konkursu!

      • DYSKOTEKA ODWOŁANA

      • W związku z pracami organizacyjnymi nowego roku szkolnego 2019/2020  informujemy, że dyskoteka integracyjna, która miała się odbyć 5 września 2019 r. została odwołana.

                         Dyskoteka odbędzie się w późniejszym terminie.

                         Samorząd Uczniowski

      • PRZERWANY MARSZ

      • 1 września 1939 r. rozpoczęła się II wojna światowa. Tego dnia polskim dzieciom nie było dane rozpocząć nauki w szkole. Ich edukacja została brutalnie przerwana przez nazistowskie Niemcy.

       Tego dnia polska młodzież nie ukończyła swojej drogi do szkoły. W 80. rocznicę tego wydarzenia  uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Integracji Europejskiej symbolicznie ukończyli ten przerwany marsz.

       Dziękujemy wszystkim, którzy podczas inauguracji nowego roku szkolnego 2019/2020 wzięli udział w akcji „Przerwany marsz…”

        

                                                 Samorząd Szkolny

      • WYPRAWKA PIERWSZOKLASISTY

      • Tego nie może zabraknąć w wyprawce:

       - plecaka (zachęcamy do obejrzenia prezentacji pt. ciężki tornister w zakładce Promocja Zdrowia)

       - piórnika

       - worka na buty sportowe i strój na WF (biała koszulka i ciemne spodenki)

       Wśród potrzebnych przedmitów znajdują się:

       * zeszyty:

       - 16-kartkowy w linię

       - 16-kartkowy w kratkę

       - dodatkowy zeszyt w kratkę - zeszyt kontaktowy

       * dwa ołówki(HB lub 2B, mogą być grubsze)

       * gumka do mazania

       * zamykana temperówka

       * klej w sztyfcie

       * kredki ołówkowe (najlepiej Bambino)

       * kredki świecowe

       * flamastry

       * nożyczki

       * linijka

       * pastele

       Wśród rzeczy z wyprwaki pierwszoklasisty są także takie, które będą zostawiane w szkole. Są to:

       * blok rysunkowy w formacie A4 i kolorowy

       * blok techniczny w formacie A4 i kolorowy

       * farby plakatowe - 12 kolorów

       * farby akwarelowe - 12 kolorów

       * pędzle

       * pojemnik na wodę (najlepiej taki zamykany)

       * plastelina - 12 kolorów

       * krepina - kilka kolorów

       * teczka na gumkę (do przechowywania prac)

        

       Wszystkie rzeczy powinny być podpisane, a uczeń powinien wiedzieć co ma oraz jak wyglądają jego rzeczy.

        

      • NOWE ZDJĘCIA W GALERII

      • W galerii pojawiły się bogate fotorelacje z balu absolwentów oraz z zakończenia roku szkolnego dla klas I-VII. Zachęcamy do oglądania.

      • PRZEDSTAWIENIE "SZEWCZYK DRATEWKA"

      • O tym, że warto i trzeba pomagać wie chyba każdy. Wiedza jednak – to jedno, a czyny to drugie. Żeby zaistniała spójność i interakcja pomiędzy w/w kwestiami należy często o tym rozmawiać, rozmyślać bądź prowadzić ciągłą i przemyślaną edukację. Od słów do czynów – to czasami proces żmudny i długotrwały.

       Swoją cegiełkę w tym przedsięwzięciu dołożyli uczniowie klasy IIIB gimnazjum przygotowując przedstawienie kukiełkowe dla najmłodszych klas szkoły podstawowej pt. „Szewczyk Dratewka”. Baśń Janiny Porazińskiej  traktuje o poszanowaniu przyrody, odwadze, lojalności, o niesieniu bezinteresownej pomocy, która w  nieoczekiwanych momentach często do nas wraca. Przygody tytułowego Szewczyka utwierdzają nas w przekonaniu, że istnieją wartości uniwersalne i ponadczasowe. Główny bohater pokazuje, że warto i trzeba pomagać szczególnie tym słabszym i będącym w potrzebie. 

       Po bajkowej wizualizacji przygód skromnego chłopca, którą dodatkowo wzbogacono efektami dźwiękowymi, przeprowadzono dyskusję o wartościach i przesłaniu jakie ukazano w przedstawieniu, opartym na lekturze klasy II. Uczniowie klas I – V szkoły podstawowej byli bardzo aktywni i chętnie odpowiadali na pytania dotyczące inscenizacji. Trafnie wyciągali wnioski, wykazywali się dobrą znajomością treści przedstawienia. 

       Na koniec też przygotowali  niespodziankę dla starszych kolegów, w postaci czekoladek i innych słodkości. 

       Zdjęcia z przedstawienia dostępne w galerii.

        

       Uczniowie klasy IIIB z wychowawcą

   • HARMONOGRAM ZEBRAŃ Z RODZICAMI

    DATA

    DZIEŃ

    GODZINA

    KLASA

    NUMER SALI

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    1A

    6

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    1B

    5

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    2A

    7

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    2B

    35

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:30

    3A

    7

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    3B

    32

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    4A

    26

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    5A

    36

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    6A

    2

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    6B

    31

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    7A

    44

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    7B

    42

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    8A

    45

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    8B

    24

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    ODDZIAŁ SPECJALNY

    10