• AKTUALNOŚCI

      • WYPRAWKA PIERWSZOKLASISTY

      • Tego nie może zabraknąć w wyprawce:

       - plecaka (zachęcamy do obejrzenia prezentacji pt. ciężki tornister w zakładce Promocja Zdrowia)

       - piórnika

       - worka na buty sportowe i strój na WF (biała koszulka i ciemne spodenki)

       Wśród potrzebnych przedmitów znajdują się:

       * zeszyty:

       - 16-kartkowy w linię

       - 16-kartkowy w kratkę

       - dodatkowy zeszyt w kratkę - zeszyt kontaktowy

       * dwa ołówki(HB lub 2B, mogą być grubsze)

       * gumka do mazania

       * zamykana temperówka

       * klej w sztyfcie

       * kredki ołówkowe (najlepiej Bambino)

       * kredki świecowe

       * flamastry

       * nożyczki

       * linijka

       * pastele

       Wśród rzeczy z wyprwaki pierwszoklasisty są także takie, które będą zostawiane w szkole. Są to:

       * blok rysunkowy w formacie A4 i kolorowy

       * blok techniczny w formacie A4 i kolorowy

       * farby plakatowe - 12 kolorów

       * farby akwarelowe - 12 kolorów

       * pędzle

       * pojemnik na wodę (najlepiej taki zamykany)

       * plastelina - 12 kolorów

       * krepina - kilka kolorów

       * teczka na gumkę (do przechowywania prac)

        

       Wszystkie rzeczy powinny być podpisane, a uczeń powinien wiedzieć co ma oraz jak wyglądają jego rzeczy.

        

      • NOWE ZDJĘCIA W GALERII

      • W galerii pojawiły się bogate fotorelacje z balu absolwentów oraz z zakończenia roku szkolnego dla klas I-VII. Zachęcamy do oglądania.

      • PRZEDSTAWIENIE "SZEWCZYK DRATEWKA"

      • O tym, że warto i trzeba pomagać wie chyba każdy. Wiedza jednak – to jedno, a czyny to drugie. Żeby zaistniała spójność i interakcja pomiędzy w/w kwestiami należy często o tym rozmawiać, rozmyślać bądź prowadzić ciągłą i przemyślaną edukację. Od słów do czynów – to czasami proces żmudny i długotrwały.

       Swoją cegiełkę w tym przedsięwzięciu dołożyli uczniowie klasy IIIB gimnazjum przygotowując przedstawienie kukiełkowe dla najmłodszych klas szkoły podstawowej pt. „Szewczyk Dratewka”. Baśń Janiny Porazińskiej  traktuje o poszanowaniu przyrody, odwadze, lojalności, o niesieniu bezinteresownej pomocy, która w  nieoczekiwanych momentach często do nas wraca. Przygody tytułowego Szewczyka utwierdzają nas w przekonaniu, że istnieją wartości uniwersalne i ponadczasowe. Główny bohater pokazuje, że warto i trzeba pomagać szczególnie tym słabszym i będącym w potrzebie. 

       Po bajkowej wizualizacji przygód skromnego chłopca, którą dodatkowo wzbogacono efektami dźwiękowymi, przeprowadzono dyskusję o wartościach i przesłaniu jakie ukazano w przedstawieniu, opartym na lekturze klasy II. Uczniowie klas I – V szkoły podstawowej byli bardzo aktywni i chętnie odpowiadali na pytania dotyczące inscenizacji. Trafnie wyciągali wnioski, wykazywali się dobrą znajomością treści przedstawienia. 

       Na koniec też przygotowali  niespodziankę dla starszych kolegów, w postaci czekoladek i innych słodkości. 

       Zdjęcia z przedstawienia dostępne w galerii.

        

       Uczniowie klasy IIIB z wychowawcą

      • WYCIECZKA ZAWODOZNAWCZA DO ICT POLAND

      • Dnia 30.05.2019r. (czwartek) klasy IIIA i  IIIB gimnazjum, w ramach zajęć z doradztwa zawodowego,  zwiedziły firmę ICT Poland. 

       O godzinie 9.15 weszliśmy do fabryki. Najpierw obejrzeliśmy film opowiadający o ICT, jej historii i o tym, co dzieje się w przedsiębiorstwie obecnie. Przewodnik zadbał o zaopatrzenie nas w odblaskowe kamizelki i słuchawki (dla naszego komfortu, podczas pracy głośnych maszyn). Następnie poszliśmy zobaczyć linię produkcyjną. Prześledziliśmy całą trasę celulozy, która w wyniku wielu skomplikowanych procesów i etapów przetwórstwa,  staje się papierem. Na różnych sekwencjach produkcji widzieliśmy doświadczenia obrazujące co się dzieje wewnątrz maszyn, jak bardzo wytrzymały jest produkowany papier – w zależności od przeznaczenia, rozmawialiśmy też z pracownikami o ich ścieżkach kariery i możliwościach rozwoju zawodowego. Zwiedzanie było urozmaicone konkursami i zawodami np. w wyciąganiu chusteczek na czas. Końcowy etap wycieczki to sala konferencyjna biurowca, gdzie przedstawiono nam co zrobić i jakie predyspozycje trzeba posiadać aby pracować w różnych działach firmy, poznaliśmy wartości jakimi kieruje się ICT oraz przykładową średnią zarobków wybranych sfer produkcyjnych. Później obejrzeliśmy szykowanie gotowych produktów do drogi i wzięliśmy udział w quizie on-line z wiedzy o ICT, w którym najlepsi zostali nagrodzeni. Firma zadbała również o upominki dla każdego uczestnika wycieczki.

       Zdjęcia z wycieczki dostępne w galerii.

        

       Katarzyna Szwaluk IIIB

      • WYCIECZKA NAJMŁODSZYCH UCZNIÓW DO POZNANIA

      • Dnia 10 czerwca 2019 roku klasy Ia, Ib i IIa wraz z opiekunami udały się na wycieczkę do Poznania. W czasie podróży pani pilot ciekawie opowiadała różne historie związane z Poznaniem. Kiedy dojechaliśmy na miejsce od razu poszliśmy na Stary Rynek aby zobaczyć Koziołki poznańskie. Jest to jedna  z wielu atrakcji turystycznych Poznania. Ponadto  zwiedziliśmy również Muzeum rogali. Była to świetnie spędzona godzina, przednia zabawa dla wszystkich. Dzieci uczestniczyły w przygotowaniu rogali. Przy okazji wysłuchaliśmy historii Poznania i okolic. Mięliśmy okazję nauczyć się kilkunastu słów gwary poznańskiej. Następną atrakcją były Blubry 6D poznańskie legendy. Bardzo ciekawe miejsce dla dzieci. Gra kolorów, efektów i do tego przesympatyczni ludzie spowodowało, że to miejsce jest idealne na oderwanie się od codzienności.

       Pomimo wysokiej temperatury powietrza wszyscy wróciliśmy z wycieczki w dobrych nastrojach.

        

                               Beata Nowald, Marta Begol, Marta Strelczuk,

       Anna Walczak, Anna Babij

      • ZAKOŃCZENIE ZAJĘĆ JEŹDZIECKICH

      • Ostatnie zajęcia jeździeckie już za nami. Odbyły sięw Stajni Taranty Suchlica. Dzieci spędziły czas na świeżym powietrzu, na końskim grzbiecie, dobrze się bawiąc i ucząc. Później ognisko, pyszne kiełbaski i mnóstwo śmiechu. Na koniec „największa” atrakcja - prowadzanie stajennej maskotki Weszki.

       A teraz oczekiwanie na kolejne zajęcia, które odbędą się już we wrześniu.

       Anna Pyć

      • ŚWIĘTO SZKOŁY

      • Dnia 7 czerwca 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 3 im. Integracji Europejskiej po raz kolejny odbyło się Święto Szkoły pod znakiem Unii Europejskiej. Na początku uroczystości wprowadzone zostały oprócz pocztu sztandarowego szkoły również poczty flagowe państw Unii Europejskiej. Następnie Pani Dyrektor Grażyna Kłysz przywitała całą społeczność szkolną a także zaproszonych gości. Swoją obecności zaszczycili nas: Pan Marek Tatarewicz – przewodniczący Rady Miasta, Pani Helena Rudaniecka i Pan Mariusz Staniszewski radni Rady Miejskiej, przedstawiciele Urzędu Miejskiego Panie Magdalena Przybyłowska i Wanda Żółtek a także dyrektorzy z zaprzyjaźnionych kostrzyńskich szkół, przedszkoli oraz przedstawiciele innych instytucji. Na początku głos zabrała Pani Dyrektor, która przypomniała, że Szkoła Podstawowa nr 3 (wcześniej Gimnazjum nr 2) nosi imię Integracji Europejskiej od początku swojego istnienia czyli od 2001 roku. A Polska stała się członkiem Unii Europejskiej dopiero w 2004 roku. Po części oficjalnej rozpoczęło się radosne świętowanie. Na scenie w piękne słoneczne przedpołudnie, zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły zaczynając od najmłodszych z klas I i II, a kończąc na najstarszych gimnazjalistach. Wystąpił także zaprzyjaźniony z naszą szkołą taneczny zespół Quest, działający pod kierownictwem Pani Eweliny Kostowieckiej. Podczas radosnego świętowania można było również spróbować potraw, które są specjalnością poszczególnych państw członkowskich Unii Europejskiej. Jak zwykle wszyscy świetnie się bawili, wspólnie integrując się ze sobą i przypominając sobie, że już od 15 lat jesteśmy jako Polska członkiem tej niezwykłej wspólnoty jaką jest Unia Europejska.

       Bogata fotorelacja z uroczystości dostępna w galerii.

      • SMERFY DLA PRZEDSZKOLAKÓW

      • Dzieci lubią Smerfy!...więc uczennice ze szkolnego koła teatralnego przygotowały dla maluchów ciekawe, śmieszne, taneczne i przede wszystkim z morałem przedstawienie  ukazujące historię z życia tych niebieskich postaci.

       W piątek 31.05.2019 r. w Bibliotece Miejskiej w Kostrzynie zebrały się przedszkolaki z Przedszkola Stonoga oraz Bajka by ocenić pracę aktorek. Dzieci oglądały z uwagą i zainteresowaniem ale też chętnie włączyły się do zabawy. Występ nagrodzony został gromkimi brawami co było dla młodych aktorów najlepszą pochwałą.

       Anna Pyć

      • VII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ

      • VII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS

       WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ

       „Z UNIĄ EUROPEJSKĄ ZA PAN BRAT”,

       CZYLI EUROPEJSKA RYWALIZACJA

       W UCZNIOWSKIEJ ODSŁONIE

        

       29.05.2019 r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. Integracji Europejskiej w Kostrzynie nad Odrą odbyła się VII edycja Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej pod hasłem „Z Unią Europejską  za pan brat”.

       W europejskich zmaganiach, w sześciu konkurencjach rywalizowało pięć, trzyosobowych drużyn z zaprzyjaźnionych szkół: Szkoły Podstawowej nr 1 im. Przyjaciół Kostrzyna nad Odrą, Szkoły Podstawowej im. Przyjaźni Narodów w Słońsku, Szkoły Podstawowej nr 4 im. Konstytucji 3 Maja w Kostrzynie nad Odrą, Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Górzycy oraz drużyny gospodarzy ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Integracji Europejskiej.

       Po ponad dwugodzinnej, emocjonującej i wyrównanej rywalizacji, przeplatanej wokalnymi prezentacjami, jury złożone z przedstawicieli Urzędu Miasta ogłosiło wyniki: pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa im. Przyjaźni Narodów w Słońsku, drugie miejsce zajęła drużyna gospodarzy, trzecie miejsce uzyskała drużyna ze Szkoły Podstawowej w Górzycy, czwarte miejsce zajął zespół ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Kostrzynie nad Odrą, a piątą lokatę uzyskała drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kostrzynie nad Odrą.

       Wszyscy uczestnicy i opiekunowie drużyn zostali nagrodzeni upominkami, dyplomami oraz zasłużonymi podziękowaniami.

        

       Z europejskim pozdrowieniem

           organizatorzy konkursu

      • LEKCJA BIBLIOTECZNA W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ

      • 22.05 2019 r. uczniowie klas I a,b i II wzięli udział w zajęciach bibliotecznych zorganizowanych w Bibliotece Miejskiej w Kostrzynie nad Odrą. Dzieci podczas lekcji  dowiedziały się co zrobić by zostać czytelnikiem biblioteki oraz jak i na jakich zasadach funkcjonuje placówka.

       Na koniec uczestnicy  zwiedzili sale biblioteczną i zobaczyli jak wiele książek może być do ich dyspozycji.

        

       Anna Pyć, Anna Babij, Marta Begol, Beata Nowald, Anna Walczak, Marta Strelczuk

      • WARSZTATY TEATRALNE

      • Dn. 20.05.19 r. uczennice z koła teatralnego po raz kolejny miały możliwość wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez pana Marcina Pławskiego, aktora teatru „Krzyk”. Dziewczyny mogły poćwiczyć w jaki sposób kontrolować swój ruch i wykorzystywać jak najlepiej siłę głosu. Różnorodne ćwiczenia pozwoliły na naukę w formie świetnej zabawy.

       Anna Pyć

      • ZAJĘCIA W STAJNI TARANTY W SUCHLICY

      • Sobotnie popołudnie przepełnione było mnóstwem wrażeń i atrakcji.18.05 uczennice z koła jeździeckiego wzięły udział w zajęciach  na terenie Stajni Taranty Suchlica, prowadzonej przez panią Iwonę Mencel- Chaba. Dziewczyny miały możliwość w praktyce wykorzystać  zdobytą do tej pory wiedzę  na temat koni. Sprzątanie, czesanie i czyszczenie, karmienie przysmakami sprawiło, że uczestniczki zatopiły się w konnym świecie. Wisienką na torcie okazały się przejażdżki na końskim grzbiecie. Obcowanie z tymi niesamowitymi zwierzętami dostarczyło mnóstwa zadowolenia, radości i sprawiło, że nikt nie chciał wracać do domu. 

       Dziękujemy pani Iwonie za możliwość przeprowadzenia zajęć na terenie stajni i za końskich przyjaciół, z którymi mogłyśmy spędzić czas.

       Anna Pyć

      • WAKACJE W MIEŚCIE

      • W terminie: 24.06. – 26.07 2019 będzie miał miejsce wypoczynek letni, którego organizatorem jest Urząd Miasta w Kostrzynie nad Odrą. 

       ,,Wakacje w mieście’’ odbędzie się w dwóch szkołach:

       Szkoła Podstawowa nr 2 i Szkoła Podstawowa nr 4,

       w godzinach 8:00 – 14:00.

       Wypoczynek jest nieodpłatny, organizator zapewnia posiłek w formie II śniadania.

       Zapisy dzieci i młodzieży ze wskazaniem w której szkole dziecko będzie uczestniczyło w wypoczynku letnim dokonywane będą

       od 20 maja do 14 czerwca 2019 roku.

       Karta zgłoszenia do pobrania poniżej lub bezpośrednio w sekretariacie szkoły. Zapisy w sekretariacie .

       karta-kwalifikacyjna-word.doc


      • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

      • 18.06.2019 (WTOREK) O GODZ. 17:00

       UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

       DLA KLAS III GIMNAZJUM I VIII KLASY.

       19.06.2019 (ŚRODA) UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

       DLA KLAS I - VII O GODZ. 9:00

      • BIJEMY REKORD W CZYTANIU

      • Kolorowe plakaty zachęcające do sięgnięcia po książkę, świetne hasła reklamujące czytelnictwo i mnóstwo dzieci i młodzieży z książką w ręku. W taki sposób nasza szkoła przyłączyła się  do ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających pt.” PRZERWA NA CZYTANIE”. W akcji wzięli udział wszyscy uczniowie i poszczególni nauczyciele naszej szkoły.

       Anna Pyć

      • ZŁOTY LIZAK - ELIMINACJE

      • Tegoroczne eliminacje do miejskiego konkursu „O Złoty Lizak” odbyły się 9 kwietnia o godzinie 10.00 w KCK. W przesłuchaniu wzięły udział uczennice z koła wokalnego z naszej szkoły. Oliwia, Pola i Nadia godnie reprezentowały kostrzyńską „trójkę”. Wokalistki wystąpią na finale konkursu 1 czerwca o 17.00 w amfiteatrze miejskim. 

       Serdecznie zapraszamy i życzymy dziewczynom powodzenia!

       Opiekun koła wokalnego: Judyta Cicha

      • UHONOROWANIE SUKCESU GABRIELII DZIECIĄTKOWSKIEJ

      • Uhonorowanie sukcesu uczennicy Szkoły Podstawowej nr 3 w Kostrzynie nad Odrą

       W dniu 3 kwietnia 2019 roku uczennica naszej szkoły – Gabriela Dzieciątkowska odebrałaz rąk Wojewody Lubuskiego – Władysława Dajczaka oraz Lubuskiej Kurator Oświaty – Ewy Rawy nagrodę i zaświadczenie uzyskania tytułu laureata  konkursu przedmiotowego z chemii. Tym samym nasza laureatka znalazła się w zaszczytnym gronie 160 najlepszych uczniów i uczennic szkół podstawowych województwa lubuskiego w roku szkolnym 2018/2019.Gabrieli i jej rodzicom serdecznie gratulujemy sukcesu.

        

       Anna Łuczkowska

   • HARMONOGRAM ZEBRAŃ Z RODZICAMI

    DATA

    DZIEŃ

    GODZINA

    KLASA

    NUMER SALI

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    1A

    6

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    1B

    5

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    2A

    7

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    2B

    35

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:30

    3A

    7

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    3B

    32

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    4A

    26

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    5A

    36

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    6A

    2

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    6B

    31

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    7A

    44

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    7B

    42

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    8A

    45

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    8B

    24

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    ODDZIAŁ SPECJALNY

    10