• AKTUALNOŚCI

      • Zakończenie roku - klasy 1-7

      • Już nadszedł ten długo wyczekiwany moment 23.06.2023r.

        koniec roku szkolnego!

        Dla uczniów  to czas, który wiąże się z radością, entuzjazmem i przede wszystkim zasłużonym wypoczynkiem. Ostatnie miesiące były pełne nauki, nowych wyzwań i spotkań z kolegami i koleżankami, dlatego teraz nadszedł czas na chwilę oddechu i regenerację sił.

       Koniec roku szkolnego to okazja do podsumowania zdobytych umiejętności i osiągnięć. Uczniowie mogą spojrzeć wstecz i docenić swoje postępy w nauce, rozwój społeczny i emocjonalny oraz wszelkie sukcesy, które zdobyli w ciągu ostatnich dziewięciu miesięcy. To moment, kiedy można poczuć dumę z własnych osiągnięć i docenić wysiłek, jaki włożyliśmy w zdobywanie nowej wiedzy.

       Kończący się rok szkolny to także czas na podziękowania. Podziękowania dla nauczycieli, którzy przez ten cały rok byli przewodnikami i wsparciem w nauce i rozwoju. To dzięki nim uczniowie mogli zdobywać nowe umiejętności, poszerzać swoją wiedzę i odkrywać nowe pasje. Ich poświęcenie i zaangażowanie zasługują na ogromną wdzięczność.

       Nie możemy zapomnieć również o naszych kolegach i koleżankach, którzy towarzyszyli nam przez ten cały rok szkolny. Razem spędziliśmy wiele godzin na wspólnej nauce, zabawie i przygodach. To dzięki nim szkoła była pełna radości i emocji, a każdy dzień miał swój niepowtarzalny urok. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas i za to, że stworzyliśmy razem niezapomniane chwile.

       Teraz nadszedł czas na wakacje! To moment, na który czekaliśmy przez cały rok. Wakacje dają nam możliwość odpoczynku, relaksu i cieszenia się wolnym czasem. To czas na podróże, spotkania z rodziną i przyjaciółmi, odkrywanie nowych miejsc i pasjonujących przygód. Wakacje pozwalają nam na naładowanie baterii, odprężenie i przygotowanie się do kolejnego roku szkolnego z nową energią.

       Życzymy  wszystkim uczniom  niezapomnianych wakacji, pełnych radości, przygód i beztroskiego czasu spędzonego z najbliższymi.

                                                     

                                                                                                                 Samorząd Uczniowski

                                                                                                                 Z opiekunami

                                                                                                                 Anna Babij

                                                                                                                 Ewelina Sobczak

                                                                                                      Agnieszka Chochoł-Waskin

      • Zakończenie roku - klasy 8

      • Koniec roku szkolnego to zawsze wyjątkowy czas dla uczniów, a szczególnie dla absolwentów klas ósmych w szkole podstawowej. To moment, w którym zamykają się pewne rozdziały, a zarazem otwierają się nowe możliwości i wyzwania. Jest to czas, kiedy uczniowie mogą spojrzeć wstecz na swoje osiągnięcia i wzruszenia, ale także patrzeć z optymizmem w przyszłość.

       Dla wielu uczniów klas ósmych zakończenie roku szkolnego oznacza zakończenie jednego etapu nauki i przygotowanie się do nowych wyzwań w szkole średniej. To moment, w którym trzeba pożegnać się ze swoimi nauczycielami, którzy włożyli wiele wysiłku w kształtowanie i rozwijanie młodych umysłów przez te ostatnie osiem lat. To także czas pożegnania się z kolegami i koleżankami, z którymi spędziliśmy wiele godzin na wspólnej nauce, zabawie i przygodach.

       Koniec roku szkolnego to również okazja do podsumowania osiągnięć. Uczniowie mogą spojrzeć wstecz na swoje wysiłki, sukcesy i porażki. To czas, w którym można docenić postęp w nauce, osiągnięcia sportowe, artystyczne dokonania i wszelkie inne sukcesy, które zdobyliśmy przez ten rok. To także moment, w którym nauczyciele i rodzice mogą wyrazić dumę z postępów uczniów i podziękować im za ich ciężką pracę.

       Jednak koniec roku szkolnego to nie tylko podsumowanie osiągnięć, ale również czas refleksji i planowania przyszłości. Uczniowie klas ósmych stają przed ważnym wyborem dotyczącym dalszej ścieżki edukacji. Muszą zdecydować, do jakiej szkoły średniej pójdą i jaką drogę będą kontynuować. To może być trudne zadanie, ale jednocześnie wielka szansa na rozwój i poszerzanie swoich horyzontów.

       Dla wielu uczniów klas ósmych zakończenie roku szkolnego wiąże się również z nostalgią i wzruszeniem. To czas, w którym wspomina się wszystkie chwile spędzone w szkole podstawowej, koleżeństwo, przyjaźnie i wyjątkowe doświadczenia. Jest to również czas, kiedy można podziękować nauczycielom i innym osobom, które wpłynęły na nasze życie i pomogły nam w rozwoju.

      • BIEGIEM NA WAKACJE!

      • Oficjalne wyniki międzyszkolnego konkursu na kroki BIEGIEM NA WAKACJE!

       Nasza szkoła zajęła 9 miejsce!

       Dziękujemy za wspólną zabawę i mamy nadzieję, że to dopiero początek naszych sportowych zmagań!

      • Dziękujemy za udział w akcjach Pho3nix Kids

      • Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w akcjach Pho3nix Kids: Pho3nix Active School i w konkursie na kroki w aplikacji. Pokazaliście, jak ważną częścią naszego życia jest sport i codzienny ruch. Mamy nadzieję, że wydarzenia z tego cyklu na stałe wpiszą się do kalendarza naszej szkoły.

       Dziękujemy!

      • Cykliczne koncerty wrócą w przyszłym roku!

      • Koniec Roku Szkolnego oznacza przerwę dla wielu aktywności, w tym również dla cyklicznych koncertów muzycznych w naszej szkole. Jednak z optymizmem informujemy, że te wyjątkowe muzyczne wydarzenia będą kontynuowane od nowego roku szkolnego. Z pewnością przynoszą one radość i entuzjazm do naszego szkolnego życia, a ich powrót będzie oczekiwanym momentem dla uczniów, nauczycieli i lokalnej społeczności.

       Koncerty muzyczne, które odbywały się raz w miesiącu, od zawsze cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły. To właśnie na tych wydarzeniach młodzi artyści mieli możliwość zaprezentowania swojego talentu i pasji muzycznej. Nie tylko dostarczały one rozrywki i inspiracji, ale również integrowały uczniów oraz umożliwiały wymianę artystycznych doświadczeń.

       Organizacja koncertów wymaga dużego zaangażowania zarówno od nauczycieli, jak i od uczniów. Dlatego zdecydowano, że przerwa pozwoli wszystkim odetchnąć i zregenerować siły przed kolejnym rokiem szkolnym.

       Jednak już teraz z wielką radością możemy ogłosić, że wraz z nadejściem nowego roku szkolnego, cykliczne koncerty muzyczne powrócą na naszą scenę. Po letniej przerwie, wszyscy muzyczni entuzjaści będą mieli ponownie możliwość dzielenia się swoim talentem i twórczością. To niewątpliwie doskonała okazja, aby rozwijać umiejętności muzyczne, zdobywać sceniczne doświadczenie oraz współtworzyć artystyczną atmosferę w szkole.

       Ważne jest, aby podkreślić, że powrót koncertów muzycznych będzie możliwy dzięki współpracy wielu osób zaangażowanych w proces organizacji. Nauczyciele, uczniowie, rodzice i lokalna społeczność będą musieli wspólnie pracować, aby zapewnić sukces tych wydarzeń. Będzie to również doskonała okazja do integracji i wzmacniania więzi w społeczności szkolnej.

       Niezależnie od tego, czy jesteś uczniem, nauczycielem czy członkiem lokalnej społeczności, powrót cyklicznych koncertów muzycznych powinien budzić w Tobie radość i ekscytację.    

        

       Anna Babij

       Beata Nowald

      • Z okazji ,,Dnia Dziecka" uczniowie klasy 3b gościli w Centrum Pszczelarstwa Łukasiewicz w Suchlicy

      • Już z daleka swoim uśmiechem przywitała nas pani Karina i pan Krzysztof- właściciele tego uroczego miejsca.🐝

       Na początku wizyty obejrzeliśmy skarby znajdujące się w skansenie przygotowanym przez członków rodziny pszczelarskiej😍.

       Przeszliśmy ścieżkę dydaktyczną, poznaliśmy historię i budowę uli, pracę pszczelarza, degustowaliśmy różnego rodzaju miody i produkty pszczele (m. in. pyłki, propolis).

       Omówiliśmy najważniejsze zagadnienie:Co nam dają te wspaniałe pszczółki...Dzieci z zaciekawieniem słuchały, patrzyły, oglądały i zadawały pytania.

       Zwiedziliśmy największy sklep pszczelarski w Polsce. Zobaczyliśmy sprzęt potrzebny pszczelarzom, ubiór, narzędzia oraz produkty, które są produkowane w Centrum Pszczelarstwa Łukasiewicz.

       Następnie w profesjonalnych kapeluszach pszczelarskich z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, przespacerowaliśmy się w pobliże Pasieki, gdzie z odpowiedniej odległości ujrzeliśmy piękne, kolorowe ule🐝.

       Zapoznaliśmy się ze szczegółami hodowli i życia pszczół. Oglądaliśmy domki do apiterapii, w których można było odpocząć i się wyciszyć.

       A podczas warsztatów pod czujnym okiem pani właścicielki, wykonaliśmy własne świece z wosku pszczelego🕯.

       Wiemy, że małe pszczółki🐝 piją mleko🍼pszczele, a kit pszczeli to naturalny antybiotyk.

       Poznaliśmy też niezbędne narzędzia każdego pszczelarza- dłuto i specjalną szczotkę z włosia końskiego.

       To był wspaniały Dzień Dziecka i dzień pełen słodkich wrażeń ;-)

       Serdecznie dziękujemy za gościnę, a także wspaniałą i mądrą lekcję przyrody!

       A rodzicom za pomoc w organizacji Słodkiego Dnia Dziecka;-)

       Mamy nadzieję, że jeszcze tu wrócimy...

       Uczniowie klasy 3b z panią Agnieszką Waskin i panią Iwoną Piątek

      • Wyjazd do teatru na spektakl pt. „Pchła Szachrajka”

      • Dnia 7 czerwca 2023r.mieliśmy niezwykłą przyjemność uczestniczyć w wycieczce do teatru. Klasy 1A i 3A postanowiły razem wybrać się do gorzowskiego teatru na spektakl pt. "Pchła Szachrajka". Była to nie tylko okazja do obejrzenia ciekawego przedstawienia, ale również do integracji obu klas i wspólnego spędzenia czasu.

       Wszystko rozpoczęło się wcześnie rano, gdy wraz z nauczycielami wyruszyliśmy w podróż do Gorzowa. Atmosfera w autokarze była pełna radości i podniecenia. Po około dwugodzinnej podróży dotarliśmy na miejsce i zostaliśmy serdecznie powitani przez pracowników teatru.

       Przedstawienie "Pchła Szachrajka" odbyło się w dużej sali teatralnej, która była pięknie udekorowana..

       Akcja "Pchły Szachrajki" była pełna humoru i zabawy. Historia opowiadała o przygodach małej pchły o imieniu Szachrajka, która podróżowała przez różne miejsca i poznawała nowych przyjaciół. Aktorzy wcielający się w różne postacie zachwycali nas swoją grą aktorską i umiejętnościami wokalnymi. Widowisko było pełne kolorowych kostiumów, ciekawych rekwizytów i efektów specjalnych, które dodatkowo podkreślały magię tego spektaklu.

       Nasi uczniowie byli widocznie zafascynowani występem. Śmiech, oklaski i radość towarzyszyły nam przez całe przedstawienie. Dzieci nie tylko bawiły się świetnie, ale także czerpały wiele wartościowych przesłań z historii Pchły Szachrajki. Przygody bohaterów nauczyły nas, że przyjaźń, współpraca i odwaga są bardzo ważne w życiu.

       Beata Nowald

       Katarzyna Błaszczyk

       Anna Babij

      • Złoty Lizak

      • 1 czerwca o godz. 17:00 w Kostrzyńskim Centrum Kultury odbył się finał 46. edycji Konkursu Piosenki Dziecięcej o ,,Złoty Lizak''. Naszą szkołę reprezentowały cztery utalentowane wokalistki: Pola Tracz z klasy 2a, Emilia Dobrzańska z klasy 4a, Zosia Żygielewicz z klasy 4b oraz Oliwia Tracz z klasy 8a. Dziękujemy i gratulujemy sukcesów.

      • Dzień dziecka w naszej szkole

      • Dnia 1 czerwca 2023 roku nasza szkoła przeżyła niezwykłe święto, które wypełniło korytarze i sale beztroską radością i dziecięcą zabawą. Dzień Dziecka to wyjątkowy moment, kiedy cała społeczność szkolna jednoczy się, by celebrować prawo każdego dziecka do szczęścia i beztroskiej zabawy.

       Od samego rana szkolne korytarze tętniły życiem i radosnym śmiechem. Dzieci przybyły do szkoły z uśmiechem na twarzach.

       Samorząd Uczniowski wraz SKE „Euromagnes”przygotował dla wszystkich dzieci zumbę.

       Zumba to doskonała forma spędzenia czasu dla dzieci, które uwielbiają tańczyć i poruszać się przy rytmicznej muzyce. Taniec jest naturalnym sposobem wyrażania emocji i zabawy, dlatego zumba pozwala dzieciom na swobodne wyrażenie siebie.

       Kolejną zaletą zumby jest poprawa koordynacji ruchowej u dzieci. Różnorodne i rytmiczne ruchy wymagane podczas tańca  pomagają w rozwoju umiejętności równoczesnego kontrolowania różnych części ciała. Dzieci uczą się precyzji i szybkości ruchów, co ma korzystny wpływ na ich ogólną sprawność ruchową.

       Zumba dla dzieci wpływa również na poprawę nastroju i samopoczucia. Tańcząc przy rytmicznej muzyce, dzieci wyzwala się endorfiny, hormony szczęścia.

       Widok uśmiechniętych twarzy, radosnego śmiechu i beztroskiej zabawy był niezwykle poruszający. Dzieci w pełni oddały się rozrywce i świetnie się bawiły, nie zważając na nic innego niż chwila obecna.

       Samorząd Uczniowski

                                                                                                                             Członkowie SKE

                                                                                                                             „Euromagnes”

                                                                                                                             z opiekunami

      • Konkurs międzyszkolny w aplikacji mobilnej Pho3nix Kids

      • Zachęcamy do udziału w konkursie międzyszkolnym w ramach akcji Pho3nix Active School. Konkurs polega na codziennym zbieraniu kroków. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy zarejestrować się w aplikacji - instrukcja poniżej. Powodzenia!

      • Szkolny festyn rodzinny

      • Dnia 31 maja 2023 roku od godziny 17.00-20.00 odbył się w naszej szkole festyn rodzinny. Jest on jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w kalendarzu naszej szkoły. To nie tylko doskonała okazja do świetnej zabawy, ale także sposobność do nawiązania więzi społecznych oraz promowania nauki przez doświadczenie.

       Szkolny festyn rodzinny jest niezwykłą okazją, która integruje społeczność szkolną, zapewniając wspaniałą zabawę i uczenie się przez doświadczenie. To wydarzenie, które łączy uczniów, nauczycieli, rodziców i lokalną społeczność w niezapomnianych chwilach radości i współpracy.

       Dzieci mogły korzystać z dmuchańców, zaplatania warkoczyków z wystawek tematycznych, fotobutki. Były tańce, zumba, występy artystyczne uczniów. Ponadto były stoiska z ciastem, kawą, watą cukrową, popcornem.

       To doskonały moment, aby podzielić się swoimi pasjami, osiągnięciami czy wspomnieniami. Dzięki temu wydarzeniu różne grupy społeczne mogą lepiej się poznać, co sprzyja budowaniu więzi i silniejszej współpracy między wszystkimi zaangażowanymi stronami.

       Była to niezapomniana uczta rodzinna na szkolnym festynie.

       Zabawa, nauka i więzi społeczne w jednym miejscu.

       Zapraszamy za rok!

       Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym rodzicom, uczniom, sponsorom,nauczycielom, którzy zawsze nas wspierają.

       Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!

      • Dzień dziecka w Zagródku

      • W dniu 30 maja 2023 roku, w ramach obchodów dnia dziecka, uczniowie z klasy 3a wyruszyli wraz z opiekunami do uroczego miejsca, które znajdowało się w pobliżu naszej szkoły i nosiło nazwę "Zagródek".

       Nie ma nic bardziej ekscytującego dla dzieci niż wycieczka do fantastycznego miejsca, pełnego niezwykłych atrakcji i rozrywek. Takie miejsce, gdzie można spotkać zwierzęta, bawić się na trampolinie i czerpać radość z licznych atrakcji, to prawdziwy raj dla najmłodszych.

       Były konie, alpaki, daniele, pieski.

       Dzieci miały okazję z bliska przyjrzeć się tym pięknym stworzeniom, obserwować ich zachowanie i uczyć się od nich. To wspaniała lekcja z natury, która rozbudza ciekawość i szacunek dla innych istot.

       Po spotkaniu ze zwierzętami, przyszedł czas na rozpoczęcie prawdziwej przygody na ogromnej trampolinie. Skoczki w różnych kształtach i rozmiarach rozpostarte na obszarze, gdzie dzieci mogą swobodnie skakać, wykonywać akrobacje i cieszyć się poczuciem wolności. To doskonały sposób na wyładowanie energii i radosne odkrywanie swoich możliwości fizycznych. Wielką atrakcją była również stodoła w której można było skakać na siano.

       Zabawa była przednia.

       No i oczywiście nie mogło zabraknąć grilla i pysznych kiełbasek.

       Wszystkie dzieci wróciły w doskonałych humorach.

                                                                                                     Anna Babij

                                                                                                     Emilia Kulus

    • HARMONOGRAM ZEBRAŃ Z RODZICAMI

     DATA

     DZIEŃ

     GODZINA

     KLASA

     NUMER SALI

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:00

     1A

     6

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:00

     1B

     5

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:00

     2A

     7

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:00

     2B

     35

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:30

     3A

     7

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:00

     3B

     32

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:00

     4A

     26

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:00

     5A

     36

     08.09.2020

     Wtorek

     17:00

     6A

     2

     08.09.2020

     Wtorek

     17:00

     6B

     31

     08.09.2020

     Wtorek

     17:00

     7A

     44

     08.09.2020

     Wtorek

     17:00

     7B

     42

     08.09.2020

     Wtorek

     17:00

     8A

     45

     08.09.2020

     Wtorek

     17:00

     8B

     24

     08.09.2020

     Wtorek

     17:00

     ODDZIAŁ SPECJALNY

     10