• AKTUALNOŚCI

      • Drużyna SP3 w Kostrzynie nad Odrą z tytułem "Młody Ornitolog 2022 roku"

      • W bieżącym roku szkolnym drużyna uczennic w składzie: Julia Waskin, Gabriela Gozdek oraz Martyna Łakomska reperezentowała naszą szkołę w konkursie ornitologicznym pt.„Co sikory robią zimą?".

       Dziewczęta prowadziły obserwacje sikorek w najbliższej okolicy. W obrębie badanego terenu, poszukiwały ptasich stołówek oraz miejsc, gdzie ptaki mogą schronić się przed deszczem i zimnem. Miejsca te oznaczały na wcześniej przygotowanej mapie, do której opracowały legendę.

       W specjalnie przygotowanym miejscu, w ogrodzie zamieściły karmniki, kule tłuszczowe oraz słoninę. Następnie liczyły zlatujące się do karmidełek sikorki. Rozpoznawały ich gatunki i obserwowały zachowania ptaków. Zebrane materiały oraz wnioski zamieściły w prezentacji, którą przedstawy jury.

       Uczennice SP3 rywalizowały z drużynami trzynastu innych szkół podstawowych województwa lubuskiego. Osiągnęły sukces, zdobywając tytuł laureata konkursu oraz zaszczytne miano "Młodego Ornitologa 2022 roku".

       Opiekun Drużyny SP3

       Prezentacja konkursowa


      • Europonalia, czyli wiosenne, uczniowskie kroki w europejskie progi

      • W poniedziałkowe przedpołudnie 21 marca, z głośnym, uczniowskim, europejskim przytupem, wspólnie przywitaliśmy wiosnę, tak wyczekiwaną przez wszystkich porę roku.

       W tym dniu, kolejny już raz, Europa wkroczyła w mury naszej szkoły, w ramach VI edycji zabawy - turnieju pod hasłem „Europonalia”. Od godzin porannych, sale lekcyjne, korytarze, salę gimnastyczną, wypełnił korowód barw europejskich, nasączonych muzyką, ciekawostkami i pysznymi frykasami, rodem z piętnastu państw Starego Kontynentu. Europejski festiwal kreatywności, inspiracji, a przede wszystkim integracji spowodował, że zimowe zmęczenie opuściło nas wszystkich, samopoczucie uległo radykalnej poprawie, a na ustach każdego z nas pojawił się uśmiech.

       Chcąc wzmocnić pozytywny, radosny nastrój, zmieniliśmy swoje klasowe oblicze, wcielając się w mieszkańców zjednoczonej Europy. Na salę gimnastyczną, która w tym dniu stała się centrum europejskiego dowodzenia, wkroczyliśmy z transparentami, prezentując garderobę, przywitanie w języku ojczystym, hasło reklamujące wylosowane państwo, oraz poczęstunek nawiązujący kolorystycznie i smakowo do tradycji kulinarnych danego państwa.

       Olbrzymią dozę pozytywnych emocji, wywołały europejskie rozgrywki sportowe pod hasłem „W europejskim ciele, europejski zdrowy duch”, profesjonalnie przeprowadzone przez nauczycieli wychowania fizycznego. Uczestnicząc w europejskim torze przeszkód, skoku przez linę i skakankę, aktywnie mogliśmy sprawdzić naszą kondycję, a przede wszystkim zadbać o zdrowie.

       Po europejskiej, barwnej, w pełni zintegrowanej zabawie, wręczyliśmy gospodarzom poszczególnych klas, okolicznościowe dyplomy, będące podziękowaniem za czynny udział w realizacji projektu, a następnie zaprosiliśmy wszystkich do „wyginania śmiało ciała” w ramach europejskiej zumby.

       Wspaniała, europejska zabawa, wypełniła po brzegi nasze serca, wzbogaciła naszą wiedzę, wykształciła nowe umiejętności i wprowadziła nas w wiosenny nastrój. Każdy z nas, swoim zaangażowaniem potwierdził, że przypływ energii, zastrzyk uśmiechu, może stać się lekiem na wszystkie uczniowskie bolączki i trudności.

        

       Z europejsko-wiosennym pozdrowieniem

       członkowie SKE „Euromagnes”

       z opiekunem

        

      • W wiosennej podróży po Europie

      • Najmłodsi Europejczycy z naszej szkoły, czyli uczniowie klas I-III oraz Oddziału Specjalnego, z wielkim zaangażowaniem rozpoczęli poszukiwanie wiosny już 18 marca, czyli w piątkowe przedpołudnie, uczestnicząc w grze terenowej pod hasłem „W wiosennej podróży po Europie”. Nasze koleżanki i koledzy, wyposażeni w ogromną wiedzę o Starym Kontynencie i dobry humor, przystąpili do poszukiwania 12 zestawów zadań, ukrytych na terenie szkolnego placu zabaw, a następnie do ich wykonania. Rozpoznawanie barw europejskich, rozwiązywanie zagadek, odpowiadanie na pytania dotyczące poszczególnych państw naszego kontynentu, nie sprawiło im najmniejszego kłopotu, a wręcz przeciwnie, wywołało uśmiech, radość i wyrzut pozytywnych emocji.

       Ukoronowaniem piątkowej podróży po Europie, stało się barwne wypełnienie naszego placu szkolnego, europejskimi, wiosennymi rysunkami, wykonanymi kredą przez utalentowanych plastycznie artystów z klas I-III.

       Naszych najmłodszych koleżanek i kolegów, nie mogło zabraknąć w trakcie poniedziałkowego powitania wiosny. Wcielając się w mieszkańców wylosowanych państw, prezentując garderobę nawiązującą kolorystycznie do danego państwa, wreszcie przygotowując i konsumując zdrowe, kolorowe, europejskie drugie śniadanie, czynnie zaangażowali się w realizację projektu pod wymownym hasłem „Europonalia”.

       Pragnąc uhonorować aktywny udział naszych najmłodszych Europejczyków w wiosennym projekcie, wręczyliśmy gospodarzom okolicznościowe dyplomy, a następnie zaprosiliśmy do wspólnej, europejskiej zumby. Poniedziałkowa, europejska zabawa niestety dobiegła końca, ale pozytywny, wiosenny nastrój pozostał i z pewnością nas nie opuści.

        

        

       Z europejsko-wiosennym pozdrowieniem

       członkowie SKE „Euromagnes”

       z opiekunem

      • SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

      • To było pełne emocji popołudnie. 24.02. 2022 roku w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski. Uczniowie klas I-VIII mieli okazję zaprezentować przed jury i publicznością przygotowane przez siebie  wiersze lub fragmenty prozy. Jurorzy przypadło nie lada zadanie- musieli wyłonić zwycięzców, którzy będą reprezentowali szkołę na eliminacjach miejskich.

       Lauretami zostali:

       W kategorii klas I-III:

       1. Pola Tracz kl. Ia
       2. Leon Biliński kl. Ib
       3. Stanisław Brożyński kl. IIIa
       4. Aleksander Śliwiński kl. IIIb

       W kategorii klas IV-VI:

       1. Maja Jakubowska kl.IVa
       2. Łucja Iwaszko kl. IVb

       W kategorii klas VII-VIII:

       1.  Nikola Karaszewska

       Do grupy dołączy wyróżniona przez KCK Złotym Biletem:

       1. Aneta Pyć kl. VIIa

       Wszystkim uczestnikom dziękujemy, a laureatom gratulujemy!

      • Wspólnie uczciliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

      • 01.03.2022 r., w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, literacko i plastycznie, uczciliśmy tych, którzy niezłomnie bronili tego co najcenniejsze, czyli wolności i niepodległości.

       W niezwykle podniosłej atmosferze, rozwiązaliśmy zadania, w których wykazaliśmy się ogromną wiedzą o Żołnierzach Wyklętych oraz talentem literackim w redagowaniu wiersza o Bohaterach Niezłomnych.

       Pracując w grupach, pozostawiliśmy na brystolu, wyraz swojego kolejnego, plastycznego, często skrywanego talentu, czasowej wyobraźni, a przede wszystkim wzorowej postawy młodego patrioty.

       Każdemu z nas, 20 uczestnikom konkursu, od początku przyświecało motto „Historia to nasz zbiorowy obowiązek”, a ponieważ sami ją tworzymy, nie możemy zapomnieć, że „Historia jest nauczycielką życia”.

        

        

       Z patriotycznym pozdrowieniem

       uczestnicy konkursu

       „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”

      • „Co sikory robią zimą?”

      • W bieżącym roku szkolnym wzięliśmy udział w konkursie ornitologicznym pt. „Co sikory robią zimą?”. Naszym zadaniem było przeprowadzenie prac obserwacyjnych sikorek w najbliższej okolicy. Jako miejsce badania wybraliśmy przydomowy ogród, na obrzeżach osiedla Drzewice.

       To dosyć spokojna okolica domów jednorodzinnych starych i nowo wybudowanych. W pobliżu znajduje się las mieszany oraz gospodarstwo rolne z hodowlą zwierząt gospodarskich.

       Miejsce jest przyjazne dla ptaków, bogate w liczne zadrzewienia i krzewy, dziko rosnące oraz nasadzone przez człowieka. Tu ptaki mogą znaleźć liczne kryjówki oraz pożywienie.

       W obrębie badanego terenu, poszukiwaliśmy ptasich stołówek oraz miejsc, gdzie ptaki mogą schronić się przed deszczem i zimnem. Następnie miejsca te oznaczyliśmy na wcześniej przygotowanej mapie, do której opracowaliśmy legendę.

       W specjalnie przygotowanym miejscu, w ogrodzie zamieściliśmy karmnik, kule tłuszczowe oraz słoninę. Następnie liczyliśmy zlatujące się do karmidełek sikorki. Rozpoznawaliśmy ich gatunki i obserwowaliśmy zachowania ptaków.

       Zebrane materiały oraz wnioski zamieściliśmy

       w prezentacji, którą przedstawimy jury.

       Sikorki (Paridae) to niewielkie ptaki śpiewające z rzędu wróblowatych. W Polsce występuje sześć gatunków tych sympatycznych ptaków. Należą one do jednych z najczęściej i odwiedzających nasze karmniki gości. Są ładne, ruchliwe i stanowią wdzięczny obiekt obserwacji. Najczęściej zaobserwujemy sikorkę bogatkę oraz modraszkę. Rzadziej zobaczymy sikorę ubogą. Pozostałe trzy gatunki, czyli sosnówka, czubatka i czarnogłówka, są związane z lasami i w środowisku miejskim praktycznie ich nie spotkamy.

       Warto zimą pamiętać o skrzydlatej braci, ponieważ dokarmianie to doskonała możliwość bliskiej obserwacji ptaków. Pamiętajmy jednak, by dokarmiać je mądrze i w odpowiednim czasie :)

       Drużyna SP3 - Julia, Gabrysia i Martyn

    • HARMONOGRAM ZEBRAŃ Z RODZICAMI

     DATA

     DZIEŃ

     GODZINA

     KLASA

     NUMER SALI

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:00

     1A

     6

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:00

     1B

     5

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:00

     2A

     7

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:00

     2B

     35

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:30

     3A

     7

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:00

     3B

     32

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:00

     4A

     26

     07.09.2020

     Poniedziałek

     17:00

     5A

     36

     08.09.2020

     Wtorek

     17:00

     6A

     2

     08.09.2020

     Wtorek

     17:00

     6B

     31

     08.09.2020

     Wtorek

     17:00

     7A

     44

     08.09.2020

     Wtorek

     17:00

     7B

     42

     08.09.2020

     Wtorek

     17:00

     8A

     45

     08.09.2020

     Wtorek

     17:00

     8B

     24

     08.09.2020

     Wtorek

     17:00

     ODDZIAŁ SPECJALNY

     10