• AKTUALNOŚCI

      • Informacja

      • Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 3 informuje, iż od dnia 04.05.2021 r. nauka dla wszystkich klas 1-3 będzie odbywała się stacjonarnie.

      • „Niechaj każdy z nas, zapamięta ten majowy czas, to są ważne święta dla każdego z nas”

      •          Przed nami wyjątkowy czas, pierwszych majowych dni, które z pewnością spowodują w naszych sercach poruszenie, pobudzą do wspomnień, wywołają eksplozję radości, a niejednokrotnie wycisną łzę wzruszenia. Bądźmy razem myślami w dniu 1 Maja, obchodząc Święto Pracy, 2 Maja, czcząc Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, oraz 3 Maja, czyli w Narodowym Dniu Trzeciego Maja, obchodzonym w rocznicę uchwalenia pierwszej w Europie, a drugiej na świecie Konstytucji.

                Czcząc majowe święta w zaciszu domowym, pozostańmy wierni wartościom przekazywanym z pokolenia na pokolenie, pielęgnujmy tradycje, szanujmy symbole narodowe.

                Pamiętajmy, że wszyscy tworzymy wielką rodzinę, której na imię Polska.

      • LITERACKIE PRZEBIERANKI

      • To już koniec. Ostatnie zadanie zostało wykonane i to jak! Pokazaliście, że materiały recyklingowe mogą być wykorzystywane do świetnej zabawy, twórczego myślenia i przedstawienia czegoś naprawdę ciekawego. Przygotowaliście piękne stroje dla wielu postaci książkowych. Myślę, że  gdyby tylko miały taką okazję to nosiłyby je z dumą. Bardzo wszystkim dziękuję za trud i wysiłek włożony w wykonywanie poszczególnych zadań, a dzielnym rodzicom za pomoc. Pokazaliście, że każdy może dbać o nasz świat, i że to od nas zależy jak będzie wyglądało nasze życie.

       Dbajcie nadal o siebie i swoje otoczenie…

       Anna Pyć

      • Harmonogram nauczania hybrydowego w klasach I-III

      • Szanowni Państwo,

       Dyrekcja szkoły, informuje, że od dnia 26.04.2021 klasy I-III rozpoczynają naukę hybrydową.

       Harmonogram nauczania hybrydowego w klasach I-III:

       26-30.04.2021 – nauczanie stacjonarne klasy IB, IIB, IIIB

       26-30.04.2021 – nauczanie zdalne klasy IA, IIA, IIIA

       04-07.05.2021 – nauczanie stacjonarne klasy IA, IIA, IIIA

       04-07.05.2021 – nauczanie zdalne klasy IB, IIB, IIIB

       Przydział stałych sal:

       Klasa IA – s. 32

       Klasa IB – s. 5

       Klasa IIA – s. 44

       Klasa IIB – s. 26

       Klasa IIIA – s. 7

       Klasa IIIB – s. 35

       Świetlica pracuje od dnia 26.04.2021 od godz. 7:30 do godz. 16:00.

       Obiady dla uczniów z klas I-III uczących się w danym tygodniu stacjonarnie będą wydawane od dnia 27.04.202 (wtorek).

      • Prelekcja dla rodziców

      • Szanowni Państwo,

       Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 3 informuje, iż dnia 22.04.2021 r. (czwartek) o godz. 17:00 odbędzie się prelekcja dla rodziców uczniów klas I – IV.

       Natomiast o godz. 17:30 (22.04.2021 r.) zaplanowano spotkanie z rodzicami uczniów klas V – VIII, zostanie ono przeprowadzone zdalnie, (poprzez Teams).

       Prelegentem jest wieloletni i ceniony pedagog pracujący w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej na Osiedlu Leśnym w Kostrzynie nad Odrą Pani Karolina Sowińska.

       Temat: ,,STOP DEPRESJI! JAK WSPIERAĆ ZDROWIE PSYCHICZNE NASZYCH DZIECI.’’

      • „DBAM O SIEBIE I SWOJE OTOCZENIE”

      • „Dbam o siebie i swoje otoczenie” to tytuł przedostatniego zadania w projekcie edukacyjno- czytelniczym „Ja, ekologia, życie..”. Uczniowie SP3 bardzo dobrze wiedzą jak dbać o środowisko i nasz ziemski dom. Prace plastyczne, które wykonali zachęcają do działań związanych z segregacją śmieci i czerpaniu satysfakcji z przebywania w czystym otoczeniu. Dzieci wiedzą co dobre dla naszej planety. A teraz przed nami ostatnie zadanie. Jakie będą jego rezultaty? Będziemy się mogli o tym przekonać już niebawem…

       Anna Pyć

      • UPIĘKSZAMY NASZ ŚWIAT

      • Mamy świetnych ogrodników, pilnie pracujących  nad tym, by jak najwięcej zieleni i innych kolorów  pojawiło się  wśród nas.

       Dzieci sadziły i siały. W donicach i na rabatkach pojawiły się warzywa i piękne kwiaty sumiennie doglądane by mogły zachwycać.

       Tak oto powstał nasz szkolny, fotograficzny ogródek. Z resztą zobaczcie sami:)

       Anna Pyć

      • XXI EDYCJA GÓRY GROSZA

      • Niezwykła zbiórka groszy dla potrzebujących. Każdy najdrobniejszy grosik ma wartość i moc. Możemy pomagać również w tych trudnych czasach.

       Każdy kto chce wspomóc akcję może przynieść zebrane i policzone grosze do szkolnej biblioteki.

       Zbiórka trwa do KOŃCA KWIETNIA 2021 ROKU.

       !WSPÓLNIE DZIAŁAMY, DZIECIOM POMAGAMY!

       Anna Pyć

      • Dbajmy o ptaki

      • Jako trzyosobowy zespół uczniów naszej szkoły, bierzemy udział w konkursie ornitologicznym "Bezpieczna ptasia zima". W tym roku należało wykonać obserwacyjne prace badawcze na wybranym terenie. Zdecydowaliśmy, że będzie to najbliższa okolica, czyli  osiedle Szumiłowo.

       Naszym zadaniem było odszukanie na badanym obszarze miejsc, w których ptaki mogą się schronić przed wiatrem, zimnem i deszczem. Kolejno inwentaryzowaliśmy także ptasie stołówki, sztuczne np. karmniki i naturalne np. owoce i nasiona krzewów i drzew. Wyniki obserwacji posłużyły nam do sporządzenia wniosków i przemyśleń. Jako podsumowanie całej pracy, stworzyliśmy prezentację, którą wyślemy do oceny przez jury konkursu. Naszymi spostrzeżeniami z przeprowadzonych badań chcieliśmy się podzielić także z mieszkańcami najbliższej okolicy.

       Z obserwacji wynika, że okolica Szumiłowa, którą zbadaliśmy była wypełniona różnymi kryjówkami dla ptaków. Zarówno tymi naturalnymi jak i też zrobionymi specjalnie przez człowieka, aby pomóc ptakom przetrwać zimę. Ogromna ilość zadrzewień, szpalerów iglastych, krzewów, altan, szop i starych budynków jest dla nich rajem.

       Widzieliśmy dużą ilość wywieszonych nasion oraz roślin które ptaki mogą spożywać . Okoliczne szpalery huczały od śpiewu ptaków, a karmniki były często przez nie odwiedzane. To znak że ptakom w naszej okolicy żyje się bardzo dobrze. Cieszymy się że tak wielu ludzi pomaga tym skrzydlatym kręgowcom przetrwać trudny okres zimy i dba o ich bezpieczeństwo.

       Mogliśmy zobaczyć miejsca w, których przeżywają okres zimowy i poznać z bliska ich życie. Pamiętajmy, że ptaki to nasi skrzydlaci przyjaciele. Są sprzymierzeńcami człowieka w walce ze szkodnikami pól i upraw a także ważnym ogniwem łańcuchów pokarmowych.

       Największym zagrożeniem dla ptaków ze strony człowieka jest zanieczyszczenie środowiska oraz niszczenie ich naturalnych siedlisk i terenów lęgowych. Dlatego powinniśmy odpowiedzialnie dbać o stan przyrody i pomagać ptakom w trudnych okresach np. mroźnej i śnieżnej zimy. Zakładajmy karmniki, budki lęgowe a latem, podczas suszy zapewniajmy im wodę w poidełkach. Ptaki na pewno odwdzięczą się nam pięknym śpiewem i będą pracowicie wyjadać szkodniki z naszych upraw.

                                                                                                     Alicja, Julia, Aleks - drużyna SP3

      • „JA, ekologia, życie..” –WIOSENNE STWORKI

      • Dużo w ostatnim czasie mówi się o ochronie środowiska i dbaniu o naszą Ziemię. Segregacja śmieci czy wykorzystywanie materiałów  do recyklingu bardzo pomaga w utrzymaniu nasze planety we właściwym stanie.

       Nasi uczniowie, pokazali, że zabawa tym co uważamy za odpadki może łączyć przyjemne z pożytecznym. Wykonali „Wiosenne Stworki” używając tego, co znalazłoby się w koszu na śmieci. Świetna zabawa i piękne kolorowe postacie świadczą, że warto w ten sposób dbać o dobro naszej planety.

       Anna Pyć

       A oto galeria EKOLOGICZNYCH WIOSENNYCH STWORKÓW

        

      • PASOWANIE NA CZYTELNIKA

      • Biblioteka, książki, czytanie. Był to temat przewodni przedstawienia teatralnego dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. Maluchy podczas trwania spektaklu miały okazję zapoznać się z dziejami rożnych bohaterów książkowych, wysłuchać rad i wskazówek książki, dowiedzieć się jak chciałaby być traktowana. Dzieci brały czynny udział, zgłaszały się podczas konkursów, wypowiadały na temat zasad i reguł panujących w bibliotece. Na koniec złożyły uroczystą umowę, że będą uważnymi i odpowiedzialnymi czytelnikami biblioteki szkolnej. Uczniowie na pamiątkę tej ważnej chwili otrzymali karty z PROŚBAMI KSIĄŻKI oraz zakładki.

       Gratulujemy wszystkim naszym nowym małym CZYTELNIKOM!!!

       Anna Pyć

      • KONKURS RECYTATORSKI- PRO ARTE 2021

      • To był bardzo pracowity tydzień. Uczniowie z naszej szkoły pilnie przygotowywali się do przedstawienia wybranych utworów  w dziesiątym przeglądzie powiatowym Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. W tym roku uczestnicy musieli się zaprezentować nagrywając swoje wystąpienie. Po przesłuchaniu 63 nagrań (cały powiat), Rada Artystyczna postanowiła wyróżnić grupę uczniów z naszej szkoły:

       *w I kategorii wiekowej:

       • Aleksandra Śliwińskiego kl. IIb
       • Łucję Iwaszko kl. IIIb
       • Hannę Żmijewską kl. Ib
       • Zofię Żygielewicz kl. IIb

       *w III kategorii wiekowej:

       • Anetę Pyć kl.VIa

       Gratulujemy!

      • PODZIĘKOWANIE

      • Pragniemy podziękować wszystkim daroczyńcom za okazaną pomoc i wielkie serce podczas zbiórki karmy i akcesoriów dla czworonogów ze schroniska w Ługach Górzyckich. Po raz kolejny nasi uczniowie pokazali, jak ważne jest dla nich dobro zwierząt i wsparcie tych co są w potrzebie, o czym świadczą przekazane dary.

       BARDZO DZIĘKUJEMY!!!

   • HARMONOGRAM ZEBRAŃ Z RODZICAMI

    DATA

    DZIEŃ

    GODZINA

    KLASA

    NUMER SALI

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    1A

    6

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    1B

    5

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    2A

    7

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    2B

    35

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:30

    3A

    7

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    3B

    32

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    4A

    26

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    5A

    36

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    6A

    2

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    6B

    31

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    7A

    44

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    7B

    42

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    8A

    45

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    8B

    24

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    ODDZIAŁ SPECJALNY

    10