• AKTUALNOŚCI

      • ZŁOTY LIZAK - ELIMINACJE

      • Tegoroczne eliminacje do miejskiego konkursu „O Złoty Lizak” odbyły się 9 kwietnia o godzinie 10.00 w KCK. W przesłuchaniu wzięły udział uczennice z koła wokalnego z naszej szkoły. Oliwia, Pola i Nadia godnie reprezentowały kostrzyńską „trójkę”. Wokalistki wystąpią na finale konkursu 1 czerwca o 17.00 w amfiteatrze miejskim. 

       Serdecznie zapraszamy i życzymy dziewczynom powodzenia!

       Opiekun koła wokalnego: Judyta Cicha

      • UHONOROWANIE SUKCESU GABRIELII DZIECIĄTKOWSKIEJ

      • Uhonorowanie sukcesu uczennicy Szkoły Podstawowej nr 3 w Kostrzynie nad Odrą

       W dniu 3 kwietnia 2019 roku uczennica naszej szkoły – Gabriela Dzieciątkowska odebrałaz rąk Wojewody Lubuskiego – Władysława Dajczaka oraz Lubuskiej Kurator Oświaty – Ewy Rawy nagrodę i zaświadczenie uzyskania tytułu laureata  konkursu przedmiotowego z chemii. Tym samym nasza laureatka znalazła się w zaszczytnym gronie 160 najlepszych uczniów i uczennic szkół podstawowych województwa lubuskiego w roku szkolnym 2018/2019.Gabrieli i jej rodzicom serdecznie gratulujemy sukcesu.

        

       Anna Łuczkowska

      • INDIAŃSKA LEKCJA W IV KLASIE

      • Na podstawie książki „Tomek na wojennej ścieżce” Alberta Szklarskiego klasa 4b zapoznała się ze światem Indian. Poznali plemiona Indian, ich zwyczaje i obrzędy. Dowiedzieli się, jak  wyglądają Indianie i ich domy (tipi). Uczniowie czytali fragmenty książki oraz przedstawiali przygotowane przez siebie informacje i zdjęcia, jednakże najbardziej podobała się im część praktyczna, gdzie to oni przeobrażali się w Indian. Malowali buzie i tworzyli swoje indiańskie bransoletki, pióropusze, czy fryzury. Wyniki ich pracy i zabawy można podziwiać powyżej. 

       Ilona Brzezińska

      • UROCZYSTE PODSUMOWANIE KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH LUBUSKIEGO KURATORA OŚWIATY

      • Uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych Lubuskiego Kuratora Oświaty organizowanych dla uczniów dotychczasowych gimnazjów w roku szkolnym 2018/2019

        

       2 kwietnia 2019r. o godzinie 11.00 w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie Wlkp. odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych dla uczniów gimnazjów województwa lubuskiego. Zaszczytne tytuły laureatów konkursów otrzymali: Hubert Karpicki - laureat konkursu przedmiotowego z biologii oraz Adam Dereń- laureat konkursu przedmiotowego z fizyki.

       Stosowne zaświadczenia, listy gratulacyjne oraz nagrody wręczyli laureatom i ich opiekunom Lubuski Wicewojewoda – Wojciech Perczak oraz Lubuski Wicekurator Oświaty – Katarzyna Pernal-Wyderkiewicz. Uroczystość uświetniły swoim występem uczennice Szkoły Podstawowej nr 2 im. J. Nojiego z Drezdenka „ Dziewczęta z buławami".

                                                     Laureatom serdecznie gratulujemy!

       Anna Borecka

      • LEKCJA W KINIE "DZIŚ POZNAMY ŚWIAT REKLAMY"

      • Dnia 3.04.2019r.uczniowie klasy Ia, Ib i IIa wraz z nauczycielami uczestniczyli w programie edukacyjnym „Lekcja w kinie” a tytuł lekcji ”Dziś poznamy świat reklamy”, natomiast tytuł filmu, który obejrzały dzieci był ”Pies ma głos”. Dzieci dowiedziały się czym jest reklama. Odkryły, że  nie wszystkie informacje podane w reklamach są prawdziwe. Poznały różne hasła reklamowe oraz to, że w reklamach występują znane osoby. Dowiedziały się jak reklama może pomagać innym. Dowiedziały się jakich zabiegów używają reklamodawcy ,żeby sprzedać dany produkt. Odkryły w jaki sposób reklamy odwołują się do naszych emocji.

       Film, który obejrzały dzieci „Rock Dog czyli Pies ma głos”to ciekawa bajka animowana dla dzieci z nutką przygodowo-sensacyjną. Tytułowy pies Bono marzy by zostać gwiazdą rocka, ale jak to zazwyczaj w życiu bywa - otoczenie jest na nie.Tak więc, w pięknie położonym wysoko w górach miasteczku, w malowniczych domkach mieszka stado owieczek, a pieczę nad ich bezpieczeństwem sprawuje Khampa, rozsądny i odpowiedzialny pies, który swego czasu uratował miasteczko przed bandą złych wilków.

       Khampa  ma jednego syna Bono, którego przygotowuje na swojego następcę. Uczy go, jak pilnować owce, a nawet tego, jak robić wrażenie, że miasteczko jest znakomicie strzeżone.Niestety - dla ojca - synek Bono ma inne plany na swoje dorosłe życie. Chce zostać muzykiem, śpiewać i grać na gitarze, najlepiej w Nowym Jorku. He - nawet dostaje znak z nieba: przypadkiem z lecącego samolotu wypada radio (ciekawostka nad którą długo dumałam). I nie ma już odwrotu, Bono zaczyna słuchać muzyki. Ba! Również audycji, w której słynny gwiazdor rocka Agnus Szarpidrut twierdzi, że warto realizować marzenia... Bingo. Perypetii jest tu wiele, a...New York New York wiadomo: dający poczucie wolności i możliwości, inne niż gdziekolwiek indziej. Ale przede wszystkim jest to bajka o marzeniach, o pokonywaniu trudności w ich realizacji, o przyjaźni, a także o (bywa że) nieuniknionej naiwności nowicjuszy. Również o poczuciu obowiązku, o przywiązaniu do rodzinnego domu, a może nade wszystko o ojcowskiej miłości. Każdy znajdzie tu coś dla siebie... przy dźwiękach rocka.

        

       Beata Nowald, Marta Begol, Anna Walczak, Anna Babij

      • "PAMIĘĆ HISTORII ŻYJE W NAS..."

      • „Pamięć historii żyje w nas…” – czyli uczniowska refleksja o żołnierzach wyklętych.

                   W czwartkowe popołudnie, 21.03.2019r. 3-osobowe drużyny z klas V-VIII oraz klas III gimnazjum, uczestniczyły w Szkolnym Konkursie Historycznym pt. „Pamięć historii żyje w nas” w ramach którego uczniowie w literacko-plastycznej formie zaprezentowali gruntowną wiedzę o Żołnierzach Wyklętych. Wzruszające opowiadania, pomysłowe, historyczne zakładki do książek, podniosłe w swoim wyrazie kartki życzeniowe, roztoczyły wokół wszystkich uczestników wyjątkową historyczną aurę.

       Dwugodzinne zmagania zintegrowały uczniowskie drużyny i zachęciły do dalszego poszukiwania odpowiedzi na historyczne, często trudne pytania.

       Z patriotycznym pozdrowieniem

       Małgorzata Ladowska

      • PRZEDSZKOLAKI Z WIZYTĄ W NASZEJ SZKOLE

      • Dnia 22.03.2019roku naszą szkołę odwiedziły sześciolatki wraz z paniami z Przedszkola Miejskiego nr 2 im. Kostrzyńskich Papierników . Młodzi ludzie z wielkim zainteresowaniem i przejęciem zwiedzali naszą szkołę.  Dzieci widziały jak wygląda lekcja ,przerwa, jadalnia, sklepik szkolny, gabinet pani pielęgniarki, sekretariat. Zwiedziły nasze klasy i miały możliwość po raz pierwszy usiąść w szkolnej ławce. Korzystając z okazji, że w tym dniu Szkolny Klub Europejczyka „ Euromagnes” w „Wiosennej podróży po Europie” przygotował ciekawe zadania dla młodszych klas zaprosiliśmy również  do tej wspólnej zabawy  przedszkolaków. Dzieci miały za zadanie odpowiedzieć na różnorodne pytania dotyczące Unii Europejskiej. Oczywiście poradziły sobie rewelacyjnie. 

       Dzieciom  spodobała się szkoła, plac zabaw i obiecały, że powtórnie wraz z paniami nas odwiedzą.

       Być może niektóre  z nich zasilą szeregi naszej wspaniałej szkoły już od września.

        

                                                                                        Małgorzata Ladowska, Anna Babij

      • FILMY Z PIERWSZEGO DNIA WIOSNY

      • Klasa I A i I B

       Klasa IV A

       Klasa IV B

       Klasa V A

       Klasa VI A RAP

       Klasa VI A ZUMBA

       KLASA VI B RAP

       Klasa VI B ZUMBA

       Klasa VII A RAP

       Klasa VII A ZUMBA

       SCENKA O WEGETARIANIZMIE

       Klasa III A RAP

       Klasa III A ZUMBA

       Klasa III B RAP

       Klasa III B ZUMBA

       Klasa III C ZUMBA

      • POWITANIE WIOSNY W NASZEJ SZKOLE

      • I Dzień Wiosny czyli

       V edycja zabawy – turnieju

       pod hasłem

       „Wiosenne uczniowskie kroki w europejskie progi”

        

       21 marca 2019 w naszej szkole obchodziliśmy I dzień astronomicznej wiosny. Już po raz piąty uczniowie naszej szkoły wzięli udział w turnieju: „Wiosenne uczniowskie kroki w europejskie progi”. Do rywalizacji stanęli wszyscy uczniowie  szkoły, zarówno ci najmłodsi jak i starsi. Każda klasa prezentowała wylosowane wcześniej państwo, które jest członkiem Unii Europejskiej. Najmłodsi uczniowie z klas I A i I B – Holandię, uczniowie klasy II i Oddziału Specjalnego – naszą ojczyznę Polskę, uczniowie klasy IV A – Niemcy, IV B – Hiszpanię, V klasa prezentowała Czechy, VI A to Irlandia, VI B – Wielka Brytania , VII klasa – Włochy, oraz uczniowie klas gimnazjalnych: III A – Austria, III B – Francja i III C – Grecja. Brać szkolna miała za zadanie przygotować piosenki w rytmie hip-hopu związane tematycznie ze swoim państwem a także zatańczyć zumbę do wybranej europejskiej piosenki. Uczniowie wykazali się wielką kreatywnością, szczególnie w przepięknie przygotowanych strojach. Rywalizacja miała również swój wymiar w zajęciach sportowych. Młodsze klasy skakały na czas na skakance, a starsi uczniowie nad kręcącą się liną. Po wszystkim przyszedł czas na „Europejskie drugie śniadanie na wiosenne powitanie” w kolorach państw wspólnoty europejskiej. Po raz kolejny, podczas przywitania wiosny, uczniowie naszej szkoły uświadomili sobie, że będąc obywatelami Polski, jesteśmy członkami wielkiej i radosnej wspólnoty europejskiej. 

       BOGATA RELACJA ZDJĘCIOWA DOSTĘPNA W GALERII.

       Inną propozycję spędzenia Pierwszego Dnia Wiosny otrzymała klasa VIII A, która 21 marca wybrała się na wycieczkę zawodoznawczą do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kamieniu Małym. Uczniowie mili możliwość zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły, bazą noclegową i sportową, obejrzeć sale lekcyjne, porozmawiać z uczniami i nauczycielami technikum a nawet przejechać się traktorem lub kombajnem.

      • SIATKARKI - MISTRZYNIE

      • Dnia 20.03.2019 w Zespole Szkół w Gorzowie Wielkopolskim odbył się półfinał wojewódzki w piłce siatkowej dziewcząt. Do rywalizacji przystąpiły trzy zespoły z Gorzowa Drezdenka i Kostrzyna nad Odrą. Nasze siatkarki zaprezentowały się znakomicie. W pierwszym meczu zagraliśmy z drużyną z Drezdenka, z którą wygraliśmy 2-0 w setach. W kolejnym spotkaniu przyszło nam się zmierzyć z faworytem turnieju i zarazem gospodarzem zawodów drużyną z Gorzowa. Pierwszego seta wygrywamy " gładko" 25-19. W drugim secie zespół z Gorzowa prezentował się znacznie lepiej wygrywając w pewnym momencie 23-17 i wtedy nastąpiło przełamanie naszego zespołu. Anna Chara zdobyła z zagrywki 7 punktów doprowadzając do piłki meczowej dla naszej drużyny. Ostatecznie wygrywamy drugiego seta 27-25 zajmując pierwsze miejsce w turnieju. Gratulujemy!!!

       Skład zespołu: Nina Adamska, Anna Chara, Julia Hadrysiak, Daria Gera, Weronika Piotrowska, Anna Najda, Wiktoria Rozalik, Wiktoria Kozacka, Kinga Frąckowiak, Nikola Wojciechowska, Paulina Nowak Marta Kita. Trenerzy: Adrian Kłodawski i Łukasz Dorniak.

      • WYCIECZKA DO LONDYNU

      • INFORMACJE DOTYCZĄCE WYCIECZKI DO LONDYNU

        

       1. Wszyscy uczniowie wyjeżdżający do Londynu powinni posiadać paszporty

       ( czas oczekiwania na paszport po złożeniu wniosku od 3 do 4 tygodni).


       2. Spotkanie organizacyjne dotyczące wyjazdu(regulamin wycieczki, plan wycieczki itp.)informacje w szkole planowane jest na kwiecień 2019r.  


       3.Prosimy o wpłatę pozostałej kwoty (odliczając  wcześniejszą zaliczkę w wysokości 300 zł ) pełna kwota to np.( 1125 zł. - zaliczka = 825 zł).Wpłaty dokonujemy podobnie jak z zaliczką  podając imię i nazwisko dziecka z dopiskiem wycieczka Londyn.


       4.Dodatkowo uczniowie powinni posiadać walutę w funtach brytyjskich na dodatkowe wycieczki fakultatywne w wysokości 80 GBP i kieszonkowe około 50 GBP na własne wydatki.  


       Nr konta do wpłaty:  
       46 8369 0008 0066 4547 2000 0020
        termin wpłat 10.04.2019  

      • TWORZYMY LAPBOOKI

      • W ramach podsumowania wiadomości o lekturze „Net, Felix i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi” Rafała Kosiak klasa 6a tworzyła na lekcji języka polskiego swoje pierwsze „lapbooki”, czyli interaktywne teczki, w których umieszczali wszystko, co wiązało się z tematem. „Lapbook” to doskonała forma powtórzenia i utrwalenia materiału. Ich zawartość merytoryczna daje możliwość sprawdzenia, jakie informacje poszczególni uczniowie wynieśli z zajęć. Klasa 6a wykazała się dużą wiedzą dotyczącą omawianej lektury. „Lapbooki”, które wykonali są bardzo estetyczne, kolorowe, ale przede wszystkim rzeczowe i bardzo ciekawe. 

       Zachęcamy do korzystania z tej metody. 

       Życzymy udanej zabawy!

       Ilona Brzezińska

      • KONKURS NA KARTKĘ WIELKANOCNĄ I PISANKĘ

      •  Drodzy uczniowie

        Zapraszam do wzięcia udziału w  konkursie na najciekawszą kartkę wielkanocną i pisankę.

       Technika wykonania dowolna.

       Liczy się   pomysłowość i kreatywność.

       Kartki i pisanki proszę przynosić do sali nr 6 w terminie do 4kwietnia.

       Najciekawsze prace zostaną nagrodzone.

                                                               Anna Babij

      • ZAJĘCIA JEŹDZIECKIE POD CHMURKĄ

      • Piękna pogoda, świeże powietrze i świetna zabawa. Tak odbywały się kolejne zajęcia koła jeździeckiego. Przed uczennicami było do wykonania  nie lada zadanie. Musiały odnaleźć ukryte na terenie szkoły informacje dotyczące zachowań  koni i przeanalizować je w grupie.

       Poprzez zabawę uczestniczki zdobyły wiedzę niezbędną w kontaktach z tymi niesamowitymi zwierzętami oraz uczyły się jak ważna i potrzebna jest współpraca całej grupy.

        

       Anna Pyć 

      • WIADOMO TO NIE OD WCZORAJ, ŻE TYTUŁ KRÓLOWEJ POLSKIEJ KINEMATOGRAFII NALEŻY SIĘ ANIMACJI

      • Realizowany od 2013 roku Ogólnopolski Festiwal Animacji” O!PLA oznacza –„O !Polska Animacja” ,ale też” Oh! People Love Animation”. W ciągu swego istnienia O!PLA stała się rozpoznawalną i szanowaną na całym świecie marką promującą i wspierającą polską animację.

       Od samego początku ambicją O!PLA było docieranie ze sztuką animacji nie tylko do dużych ośrodków  w kraju ale przede wszystkim do mniejszych.

       W ten sposób dotarła do naszej szkoły, z której to nasi uczniowie klasy Ia,Ib,oraz IIa udali się wraz ze swoimi opiekunami do Kina za Rogiem. Na miejscu dzieci obejrzały 10 filmów po czym na końcu  oddały na specjalnych folderach swój głos na ulubiony film.

       Beata Nowald, Marta Begol,

       Anna Walczak, Anna Babij

      • MISTRZOWIE POWIATU W MINI PIŁCE KOSZYKOWEJ CHŁOPCÓW

      • Dnia 05.03.2019r. w kostrzyńskim Zespole Szkół odbyły się zawody w mini piłce koszykowej chłopców Szkół Podstawowych (rocznik 2006  i młodsi). Do rywalizacji przystąpiło 6 zespołów. Mecze rozgrywane były w 2 grupach.   Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 3 w Kostrzynie nad Odrą w grupie zwyciężyła drużynę z Różanek i minimalnie przegraliśmy ze Szkołą Podstawową nr 2 w Witnicy. W półfinale coraz lepiej  grająca reprezentacja naszej szkoły zwycięża Szkołę Podstawową nr 4 w Kostrzynie nad Odrą. Mecz finałowy to rewanż za grupową porażkę z uczniami z Witnicy. Od początku do końca meczu dyktujemy warunki gry na parkiecie. Wynik 14:2 dla naszego zespołu kończy zmagania mini koszykarzy i to nasi chłopcy wieszają złote medale na swoich szyjach. 

       Skład reprezentacji SP3 Kostrzyn nad Odrą:

       Martinek Maciej,  Capar Aleks, Pawlak Kajetan, Bułgajewski Krystian , Nowak Paweł, Szczerba  Kamil,Chyczewski Dorian, Korman Maciej, Sieniuć Filip, Konieczny Antoni, opiekunowie zespołu: Nowak Arkadiusz i Kłodawski Adrian.

      • PRO ARTE 2019

      • Lubuski Festiwal Piosenki jest częścią Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE. W tym roku eliminacje do konkursu odbyły się w Miejskim Domu Kultury w Witnicy 26 lutego o godzinie 10.00. Naszą szkołę reprezentowały cztery wokalistki: Pola, Alicja, Nadia i Wiktoria. Dziewczyny wystąpiły przed trzyosobową komisją i kilkunastoma uczestnikami z różnych szkół z całego powiatu. Pola otrzymała nominację do przeglądu wojewódzkiego oraz II miejsce w rywalizacji o „pluszowego misia”, a Wiktoria II miejsce w konkursie oraz wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy wokalistkom sukcesów i życzymy kolejnych!!!

       Dziękujemy organizatorom konkursu, Pani dyrektor i rodzicom za zaangażowanie w nasze występy artystyczne.

       Opiekun koła wokalnego: Judyta Cicha

   • HARMONOGRAM ZEBRAŃ Z RODZICAMI

    DATA

    DZIEŃ

    GODZINA

    KLASA

    NUMER SALI

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    1A

    6

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    1B

    5

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    2A

    7

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    2B

    35

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:30

    3A

    7

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    3B

    32

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    4A

    26

    07.09.2020

    Poniedziałek

    17:00

    5A

    36

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    6A

    2

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    6B

    31

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    7A

    44

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    7B

    42

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    8A

    45

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    8B

    24

    08.09.2020

    Wtorek

    17:00

    ODDZIAŁ SPECJALNY

    10